Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Büyük şehir hayal oldu - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.10.2012, 15:24   #11
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 18:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Büyük şehir hayal oldu

iktidara geldiklerinden beri sivası sonsürat köye çeviren zihniyetin pisliğini örtmek için ondan öncekilerin sivasa yaptığı kalleşlikleri unutup hikaye anlatmanında anlamı yok yukarda saydım nedenler sivasın köye dönmesinin nedenlerinin en önemlileridir siz istediğiniz kadar lüx vagon yapın onları çekecek lokomotifi yapmadıktan sonra gerisi hikaye bu şehrin türizim lokomotifi olması gereken turizm bakanı bırak sivasa yatırım yapmayı eldekileri söküyor devletin parasını geri istiyorsivası utanç şehri yapmaya çalışıyorşehrimizdeki tarihi yapıları ılıca kaplıcaları bakımını yatırımını yapıp tüm dünyaya tanıtmadığımız müddetçe turizm gelişemez bunun içinde bu sivas düşmanı kominist bakanı ne yapıp yapıp okoltuktan uzak tutmanın hukuk içinde tabi çaresine bakmamız lazım etbalık kurumunun başında iktidarın yandaşı güya sivaslı olan zat sivasa et kombinası yapmadıktan sonra hayvancılık gelişemez ziraatodası toprak analizi yapıp hangi ilçelerde hangi ürünlerin yetişebileceğini söyleyip toprak reformu yapılıp nadasta bırakılmış ekilip biçilmeyen topraklar işletilmedikçe tarım gelişemez bu şehire 2.üniversite hatta 3.4. üniversite yapılmadıktan sonra eğitim şehri olamayızkalkınmada öncelikli iller arasında kayseriyle aynı kategoride olduğumuz müddetçe kimse kayseriyi bırakıp sivasa yatırım yapmaz teşvikde öncelikli il olmalıyızyoksa sanayi gelişemez dolayısıyla nüfusuda tutamayız çaresi nedir nedeğildir ona bakmak lazım
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.10.2012, 15:54   #12
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

BEN YİNE SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM.

Büyükşehir olmak için ilkönce kavgayı gürültüyü ve siyasi görüşleri bir tarafa bırakıp bütün Sivas olarak dostça, çekememezlik değil birbirimizi yüreklendirerek,severek yaşamayı, her konuda birbirimizi destekleyip yine diyorum yine tek yumruk olmamız, kenetlenmemiz şart.
Sivaslı olarak ilimizin büyükşehir olması için herkes görüşlerini burada paylaşmaya çalışıyor ama bir bakıyorum burada bile hemen kavga ortamı yaratmak için hazır olanlar var.
Kardeşim işte anlatmakl istediğim bu!!!!
Bizler yapıcı, üretici,destekleyici en önemlisi hoşgörü ve dostluğu öğrenemediğimiz sürece bir arpa boyu yol gidemeyiz.Diğer iller neden büyükşehir oldu, demekki onlar birbirine tutkun ne olur bizlerde öyle olabilsek.
İnanın arkadaşlar bütün Sivas olarak herşeyden önce sen, ben.... sizler.. onlar diye şu siyasete göre davranmayıp hepimiz her konuda birbirimiz ile iyi geçinip hiçbir konuda ayrımcılık yapmasak eminim o zaman daha güçlü oluruz. Halkı tek yumruk olan memleket o zaman ilerlemeye en büyük adımı atmış olur.
Son sözüm şu: Diyorumki ;keşke hepimiz,bütün insanlar Hz.Mevlana gibi sevgi ve hoşgörü içinde olabilsek.Tekrar vurguluyorum inanın o zaman hem toplum olarak hem de memleket olarak herşey çok farklı yol alır , her konuda başarı bizim olur diye düşünüyorum.
Temennim günün birinde Sivas hayal ettiğimiz gibi olur inşallah.Çünkü Sivasımıza herşeye layık.Yeterki isteyelim,yeterki istensin.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.10.2012, 16:12   #13
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
siz istediğiniz kadar lüx vagon yapın onları çekecek lokomotifi yapmadıktan sonra gerisi hikaye
Biraz teknik ve mantıklı da düşünmek gerekiyor.

Galiba lokomotifi yöneticiler, vagonları da Sivas halkına benzettiniz. Şimdi size soruyorum. Lokomotif lux oldu da vagonlar dökülmüş durumda.. Ne olacak?

Belli bir mesafeden sonra raydan çıkacaklar.

Bilinçli birlik ve beraberlik demiştim geçmiş iletimde. Asıl üretmi gerçekleştirecek Sivaslı. Kendine layık milletvekili ve belde başkanını seçecek yine Sivaslı. Vagonlar(halk) lux olamazsa, o bilinçle layık olduğu seçeceği yönetici de döküntü olacaktır. Ayrıca bilinçli halkın birlik ve beraberliğinin yenip yapamayacağı hiç bir şey olamaz.

Sonuçta, halkın bilinçli/kültürlü olması kaçınılmaz.

Sık sık Kayseri'yi misal veriyorsun. Kayseri halkının Türkiye genelinde çok bilinçli bir esnaf anlayışı var. Her şeyi birliktelik ve dayanışma bilinci ile hallediyorlar.
Alt 10.10.2012, 16:47   #14
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Nüfusla alakalı bir durum değil mi bu düzenleme.
Nüfusu 750binin altında olup büyükşehir olan var mı bu iller arasında*
Alt 10.10.2012, 19:49   #15
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 18:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Biraz teknik ve mantıklı da düşünmek gerekiyor.

Galiba lokomotifi yöneticiler, vagonları da Sivas halkına benzettiniz. Şimdi size soruyorum. Lokomotif lux oldu da vagonlar dökülmüş durumda.. Ne olacak?

Belli bir mesafeden sonra raydan çıkacaklar.

Bilinçli birlik ve beraberlik demiştim geçmiş iletimde. Asıl üretmi gerçekleştirecek Sivaslı. Kendine layık milletvekili ve belde başkanını seçecek yine Sivaslı. Vagonlar(halk) lux olamazsa, o bilinçle layık olduğu seçeceği yönetici de döküntü olacaktır. Ayrıca bilinçli halkın birlik ve beraberliğinin yenip yapamayacağı hiç bir şey olamaz.

Sonuçta, halkın bilinçli/kültürlü olması kaçınılmaz.

Sık sık Kayseri'yi misal veriyorsun. Kayseri halkının Türkiye genelinde çok bilinçli bir esnaf anlayışı var. Her şeyi birliktelik ve dayanışma bilinci ile hallediyorlar.
lokomotif vagon benzetmesini sizin anladığınız anlamda dememiştim sivasa yatırım yapacağım diye çay fabrikası kurmanın yada iplik fabrikası kurmanın bir anlamı olmaz eğer bölgemizde pamuk yetişmiş olsaydı fakat iplik fabrikası olmasaydı vagonumuz var fakat onu taşıyacak lokomotifimiz yok derdim şeker fabrikası Lokomotif şekerpancarı tarlaları Vagon bu anlamda demiştim sivasımın başka şehirlerle kıyaslanmasını hiç sevmeyen biriyim benim için sivas bölgede ısırgan otları dikenlikler içinde kardelen çiçeği gibi benim için fakat örnekleme yapmam için kayseri uygun olduğu için kıyasladım onuda şunun için kıyasladım yatırım yapılmadığından bahsediyoruz sabiha hanım işinsivasdaki insan profili tarafını söyledi katılıyorum bem siyasi tarafındanda bakıyorum 7 yabancı yatırımcı olsanız türkiyeye yatırım yapacaksınız kayseri yada sivası düşünüyorsunuz her2 şehirdede aynı şartlar var nereyi tercih edersiniz ?bu şartlarda kayseri tercih edilir demek istediğim kalkınmada öncelikli illerde sivasa daha çok kolaylık yapılmalı arsa konusunda vergi konusunda vs onun için kayseriyi dedim büyükşehir olmamamızın nedeni yanlış kıyaslama ve nüfus sayısı sivasın nüfusunun neden azaldığını saydım kapatılan fabrikaları yapılmayan tesisleri neticede bunları ben yapmamazlık yapmadım ben kapattırmadım birileri kapattı yada yapmadı o birilerinede bu şehirin insanı çok büyük destek verdi bunları dile getirmeyelimmi sorgulamayalımmı ?bunları dile getirmek kavga çıkartmak anlamına gelmemelidir şahsi çıkarım yok kimseden dediğim şu 90 bin nüfuslu mardinin 150 bin nufuslu tekirdağın büyükşehir sıfatıyla anılması 350 bin nüfuslu sivasımın sadece hayalini görmesi komik VE ağır geliyor nüfusumuz az ondan olmadık deyip işin içinden çıkmak kolay yol artık geçmişe takılıp kalmamak bundan sonrasına bakıp ne yapmalıyızda sivasımızın nüfusunu artırıp önce büyükşehir sonrada bölgenin incisi yaparız buna kafa yoralım diyorum istemeden kırdığım üzdüğüm incittiğim değerli hemşerim varsa hepsinden tek tek özür diliyorum
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2012, 09:56   #16
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 733 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Nüfusla alakalı bir durum değil mi bu düzenleme.
Nüfusu 750binin altında olup büyükşehir olan var mı bu iller arasında*
En Mantıklı Yorum senden Geldi Kutluyorum.
Alt 11.10.2012, 16:03   #17
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Nüfus ile alakalı doğru. Fakat bir şehrin nüfusunu etkileyen durumlar neler? En önemlisi, GÖÇ. Peki Göç durumunun nedeni olarak hangi kriterleri görüyoruz? Ekonomi, iklim koşulları vs..

Yani hepsi birbiriyle bağlantılı. Şimdi biz sadece "750bin"'i görüp işin arka tarafına bakmazsak olmaz... Saygılar.
Alt 12.10.2012, 09:35   #18
yiğidoyuzbiz
Yiğido

yiğidoyuzbiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoyuzbiz Şuan yiğidoyuzbiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.01.2016 22:38

Tecrübe Puanı: 514 yiğidoyuzbiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

eğer merkez nüfuslarına da bir baraj konmuş olsaydı burda ismi geçen illerin çoğu büyükşehir olamazdı

çoğu sivastan küçük

ve çoğunun da belediyesi akp için önemli (ya kıl payı kazanmış ya da kaybetmiş)
sivas zaten hep oy veriyor

sivassporun 2. lige alınmasında süleyman demirele yapıldığı gibi üstü kapalı bir oy tehdidi mi lazım illa

tamamen oy için yapılmış bir şey
yiğidoyuzbiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar yiğidoyuzbiz'e Teşekkür Ediyor...
Alt 16.10.2012, 08:33   #19
izmirliyigido
Tecrübeli Yiğido

izmirliyigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyigido Şuan izmirliyigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.12.2014 07:59

Tecrübe Puanı: 728 izmirliyigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas'lının bakış açısı değişmedikçe Sivas büyükşehir değil, bu gidişle şehir olamayacak. Biz bir kere Türk toplumunun aynasıyız. Koyun misali başımızı kaldırmadan ilerliyoruz. Yolumuzu, önümüzü kesen var mı bakmıyoruz bile eterafımıza. Türk toplumu da öyle değil mi? Olayı hem siyasi hemde sosyal yönden anlatacağım kimse kusura bakmasın.

Bu hükümetin bize bakış açısı değişmedikçe Sivas'ta hiç bir çivi çakılmaz. Elimizde öyle güzel bir koz var ki, "OY"... Onu kullanmasını bilmiyoruz. Bizi koyun yerine koyanlar seçim zamanı gelip oyunu alıp gidiyor, bir daha da geriye dönüp bakmıyor. Onlara bu silahla ders vermek varken benim zavallı Sivas'lım halen koyun gibi peşlerinden gidiyor.

Sonra da kalkıp kimse ağlamasın, ağlayanlar gerçeği görenler ama onların ve bizim de sesimiz yetmiyor bu durum da. Sosyal açıdan baktığımız da ise elimizde o kadar Turizme yönelik kültürel, tarihsel ve doğal değerler var ki kullanmasını bilmiyoruz. Bunu Turizme açmasını bilmiyoruz.

Son dönemlerde İstanbul ve İzmir'den Orta Anadolu'ya "GALATYA TUR"u adı altında geziler, turlar düzenleniyor. 2 gün Amasya, 1 gün Tokat, güniçi Sivas ve 1 gün Çorum yapıp dönüyorlar. Yani Sivas'ta otelde konaklama YOK !... NEDENN? Nedenini kendini Sivas'ın kalantoru sayan OTELCİLERİMİZ, STO Başkanımız, Belediye Başkanımız ve Valimiz biliyordur. Hiç mi kalacak otel yok, Buruciye Medresesinden, Gökmedreseden, Taşhan'dan başka gezdirecek BAŞKA YERİMİZ YOK?

Hani bunun ÇERMİK TURİZMİ, Tödürge Gölü, Balıklı Kaplıcası, (kışın kar ve kayak turizmi)Sivas El işi Sanatları, Çarşısı, Pazarı, Yemekleri, Kebabı, Tatlıları hani, hani hani ????? Bu dediğim yerleri turizme açmak için 4 yıldızlı, 5 yıldızlı otel yapımı için firmalara ihale etmek çok mu zor?

Bir sürü zenginimiz var şehir dışında. Hiç mi bir yada iki tanesi Sivas'a iş sahası açamıyor? Nebleyim bir Kale kilit, Sivas'a fabrika kurup 500 kişiyi çalıştıramıyor, otomotiv sanayiinin bir tanesi Sivas'ta açılamıyor mu? Hep ne varsa deprem bölgesi olan Adapazarı, Kocaeli, Bursa bölgesinde kuruluyor fabrikalar. Biraz Anadolu'ya kaydırsınlar. Bunlar için hiç mi lobi yapılamıyor?

Kayseri, Kayseri diyoruz tepki çekiyoruz. Tabi diyeceğiz oranın bürokratları, sanayicileri öyle akıllı davranıyorlar ki, şehir gün be gün katlayıp duruyor.. Büyüme hızı açısından bizim 6 katımız büyüklüğünde oldular.

Bizim onlara yetişebilmemiz için, koyunluktan kurtulmamız, turizm yatırımlarına önem vermemiz, büyük işadamlarının yatırımları Sivas'a yönlendirmesi, tarıma ve toprak reformuna önem verilmesi ve mutlak suretle canlandırılması, üniversite şehri olmamız lazım. Zor şeyler değil bunlar.

Şimdi elimizde bir tek NADİDE DEĞERİMİZ SİVASSPOR'umuz var. Sadece bizim vizyonumuz, kredimiz, reklamımız, adımız, sanımız, gururumuz o var. Onu kaybetmeyelim Allah korusun. Onu da kaybedersek Sivas'ta büyük maçlarda ve bazı maçlarda biraz ekonomik kıpırdanma sağlıyor, iyice içimize kapanırız.

Büyükleri, sanayicileri, işadamlarını, oda başkanlarını, yöneticilerimizi göreve çağırıyoruz. Sivas için Kalkınma ve Atılım Platformu düzenleyin, Plan hazırlayın. Anadolu'nun gerçek yıldızı yapalım Sivas'ımızı..

.
Alt 16.10.2012, 10:03   #20
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 733 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
izmirliyigido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas'lının bakış açısı değişmedikçe Sivas büyükşehir değil, bu gidişle şehir olamayacak. Biz bir kere Türk toplumunun aynasıyız. Koyun misali başımızı kaldırmadan ilerliyoruz. Yolumuzu, önümüzü kesen var mı bakmıyoruz bile eterafımıza. Türk toplumu da öyle değil mi? Olayı hem siyasi hemde sosyal yönden anlatacağım kimse kusura bakmasın.

Bu hükümetin bize bakış açısı değişmedikçe Sivas'ta hiç bir çivi çakılmaz. Elimizde öyle güzel bir koz var ki, "OY"... Onu kullanmasını bilmiyoruz. Bizi koyun yerine koyanlar seçim zamanı gelip oyunu alıp gidiyor, bir daha da geriye dönüp bakmıyor. Onlara bu silahla ders vermek varken benim zavallı Sivas'lım halen koyun gibi peşlerinden gidiyor.

Sonra da kalkıp kimse ağlamasın, ağlayanlar gerçeği görenler ama onların ve bizim de sesimiz yetmiyor bu durum da. Sosyal açıdan baktığımız da ise elimizde o kadar Turizme yönelik kültürel, tarihsel ve doğal değerler var ki kullanmasını bilmiyoruz. Bunu Turizme açmasını bilmiyoruz.

Son dönemlerde İstanbul ve İzmir'den Orta Anadolu'ya "GALATYA TUR"u adı altında geziler, turlar düzenleniyor. 2 gün Amasya, 1 gün Tokat, güniçi Sivas ve 1 gün Çorum yapıp dönüyorlar. Yani Sivas'ta otelde konaklama YOK !... NEDENN? Nedenini kendini Sivas'ın kalantoru sayan OTELCİLERİMİZ, STO Başkanımız, Belediye Başkanımız ve Valimiz biliyordur. Hiç mi kalacak otel yok, Buruciye Medresesinden, Gökmedreseden, Taşhan'dan başka gezdirecek BAŞKA YERİMİZ YOK?

Hani bunun ÇERMİK TURİZMİ, Tödürge Gölü, Balıklı Kaplıcası, (kışın kar ve kayak turizmi)Sivas El işi Sanatları, Çarşısı, Pazarı, Yemekleri, Kebabı, Tatlıları hani, hani hani ????? Bu dediğim yerleri turizme açmak için 4 yıldızlı, 5 yıldızlı otel yapımı için firmalara ihale etmek çok mu zor?

Bir sürü zenginimiz var şehir dışında. Hiç mi bir yada iki tanesi Sivas'a iş sahası açamıyor? Nebleyim bir Kale kilit, Sivas'a fabrika kurup 500 kişiyi çalıştıramıyor, otomotiv sanayiinin bir tanesi Sivas'ta açılamıyor mu? Hep ne varsa deprem bölgesi olan Adapazarı, Kocaeli, Bursa bölgesinde kuruluyor fabrikalar. Biraz Anadolu'ya kaydırsınlar. Bunlar için hiç mi lobi yapılamıyor?

Kayseri, Kayseri diyoruz tepki çekiyoruz. Tabi diyeceğiz oranın bürokratları, sanayicileri öyle akıllı davranıyorlar ki, şehir gün be gün katlayıp duruyor.. Büyüme hızı açısından bizim 6 katımız büyüklüğünde oldular.

Bizim onlara yetişebilmemiz için, koyunluktan kurtulmamız, turizm yatırımlarına önem vermemiz, büyük işadamlarının yatırımları Sivas'a yönlendirmesi, tarıma ve toprak reformuna önem verilmesi ve mutlak suretle canlandırılması, üniversite şehri olmamız lazım. Zor şeyler değil bunlar.

Şimdi elimizde bir tek NADİDE DEĞERİMİZ SİVASSPOR'umuz var. Sadece bizim vizyonumuz, kredimiz, reklamımız, adımız, sanımız, gururumuz o var. Onu kaybetmeyelim Allah korusun. Onu da kaybedersek Sivas'ta büyük maçlarda ve bazı maçlarda biraz ekonomik kıpırdanma sağlıyor, iyice içimize kapanırız.

Büyükleri, sanayicileri, işadamlarını, oda başkanlarını, yöneticilerimizi göreve çağırıyoruz. Sivas için Kalkınma ve Atılım Platformu düzenleyin, Plan hazırlayın. Anadolu'nun gerçek yıldızı yapalım Sivas'ımızı..

.
Yazdıklarının hepsine katılıyorum.

Sivas Millet vekilleri uyusun

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)