Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Belediye Eski Başkanımız: Sami AYDIN (2004-2009) - Sayfa 6 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.12.2009, 23:14   #51
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 04:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ESKİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAMİ AYDIN

yiğidi öldür hakkını yeme yaptığı güzellikler olmuştur bundan dolayı kendisine teşekkürler emeğine sağlık
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2009, 21:35   #52
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bugün değerli büyüğümüz,hemşehrimiz Yavuz Bülent Bakiler'in Sami Aydın'a yazdığı mektubu okuma fırsatı buldum.Uzuncaydı ama son paragrafını aktarayım hatırladığım kadarıyla.

"Öncelikle belirteyim ki ben Sami Aydın'ın partisinden değilim.Ama Sivas'ta otursaydım,değil 1 oyum,kanunen 1 milyon oyum olsa hepsini,huzur ve güevnle,Sivas'ın bugünü ve yarını için Sami Aydın'a veririm"..
Alt 17.12.2009, 21:46   #53
Dogu
Yiğido

Dogu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dogu Şuan Dogu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.12.2009 18:38

Tecrübe Puanı: 0 Dogu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas Faydası Çok Oldu Hizmetleride Yenilikleri ile Sivasın Çehresini değiştirdi Ama Svias Duygusal Davrandı Ve kaybetti
Dogu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2010, 23:28   #54
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Belediye Eski Başkanımız: Sami AYDIN (2004-2009)

Yavuz Bülent bakiler'in seçimler ardı yazdığı köşe yazısı.geç oldu ama konuya uygun!

SAMİ AYDIN

Sivas’ta belediye başkanlığı seçimini BBP kazandı. Yeni başkanımız: Doğan Ürgüp. Eski belediye başkanımız ise AK Parti’li Sami Aydın idi. Doğan Ürgüp de, Sami Aydın da benim çok değerli dostlarım ve hemşehrilerim. Sami Aydın’ı, yaptığı güzel hizmetlerle, Sivas’a mührünü vuran başarılı bir idareci olarak biliyor ve alkışlıyorum. Doğan Ürgüp’ü ise, dünkü hizmetler zincirine, daha yenilerini, daha güzellerini ekleyecektir umuduyla kucaklıyorum.
Sivas, benim göz açıp gördüğüm, gönül verip sevdiğim bir Sultan şehir. Kalemi elime Sivas’ta aldım. Şairliğimi Sivas’a borçluyum. Yüreğim, güzelim Sivas türküleriyle, Sivas halaylarıyla nakışlı. Ben, Sivas’ta bile Sivas’a hasret duyanlardan ve o hasretle yaşayanlardan biriyim. O bakımdan ben, Sivas’a, Sivas meselelerine hiçbir zaman parti açısından bakmadım. Hangi partiden olurlarla olsunlar, Sivas’a hizmet edenler, Sivas’ın güzelliklerini artıranlar, beni kendilerine bağladılar, efendilerim oldular. Mesela Sami Aydın’la ayrı ayrı siyasi partilere mensubuz. Ama ben O’nun, Sivas’a yaptığı büyük hizmetleri gördükten sonra, belki kırk yerde söyledim; kameraların önünde konuştum işte burada da yazıyorum. Dedim ki: Aklımın erdiği günden bugüne kadar, Sivas’taki belediye hizmetlerini çok iyi biliyorum. Yakınlarım, dostlarım, hatta mahalle arkadaşlarım arasından belediye başkanlığı koltuğuna oturanlar oldu. Ben de 7-8 yıl kadar, belediye meclis üyesi olarak çalıştım. Görüyorum ki, Sivas Belediye Başkanları içinde şehre en çok hizmet edenlerin başında Sami Aydın bulunuyor. Yeni belediye seçimlerinde Sivas’ta oy kullanma hakkına sahip olsaydım, faraza bir milyon oy atma imkânıyla yetkili kılınsaydım, ayrı partilerden olmamıza rağmen o bir milyon oyumu da Sami Aydın için sandığa atardım.
Cenap Şahabettin diyor ki: “Siyaset âleminde insaf, bir hırsızın elindeki fenerdir. Ne tarafı dilerse orayı aydınlatır!”
Bu, maalesef doğru bir tesbit. Ama bizim mukaddes kitabımız Kur’an hep âdil olmamızı, adaletten ayrılmamazı emrediyor. Siyasi sebeplerle yapılan hizmetleri küçümsemek veya görmezden gelmek, zamanla başımıza büyük belalar açtı.
Sami Aydın, Sivas’ta seçimi kaybetti. Ama ben O’nun Sivas’a yaptığı büyük hizmetleri teker teker saymaya kalkışsam daha böyle bir kaç sütuna ihtiyacım olur.
Sami Aydın, Sivas’ın yüzünü değiştirmeye başlayan belediye başkanlarımızdan biri olarak bilinecektir. Dürüstlüğüyle, çalışkanlığıyla, efendiliğiyle anılacaktır. Ve inşaallah, bütün gönlümle niyazda bulunuyorum benim aziz dostum Doğan Ürgüp de, Sami Aydın’ı gerilerde bırakacak yeni ve büyük hizmetlerle bizim sultan şehrimizi, padişah şehirlerimizin seviyesine yükseltecektir.
Siyasette adalet ve vefa dikkat alınmazsa, kimsede vatana-millete hizmet arzusu kalmaz. Ben, memleketimin eski belediye başkanı Sami Aydın’ı derin minnettarlıkla, takdirle, muhabbetle alkışlayarak uğurluyorum. Yeni belediye başkanımız Doğan Ürgüp‘ü de tebrikle, sevgiyle ve binbir ümitle kucaklıyorum. Sen de böyle davran ey Sultan şehir!
Alt 17.01.2010, 23:33   #55
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bir teşekkür Ötüken'e
Bir teşekkür Sami Aydın'a
Bir teşekkür Y.Bülent Bakiler'e
Alt 17.01.2010, 23:37   #56
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

evet sami beye çok teşekkürler verdiği hizmetlerden dolayı sanırım bu gidişle sayın sami beyin yaptıkları hizmetle kalacak sivas durum onu gösteriyor
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.2010, 01:41   #57
-aynur58
Yiğido

-aynur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

-aynur58 Şuan -aynur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.12.2010 09:15

Tecrübe Puanı: 529 -aynur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben Yavuz Bülent Bakiler gibi değerli bir hemşerimizi ve şairi eleştirecek yeterliliğe sahip değilim ama şunu da belirteyim.

Sami Aydın'ı öven ve alkışlarla uğurlayan reklam yapılan ve muhtemelen ısmarlama olarak yazdırılan bu metinlerde,

Enaz Sami Aydın kadar Sivas'a emeği geçen,
Enaz Y.Bülent Bakiler kadar Sivas aşığı olan,

Rahmetli Merhum MUHSİN YAZICIOĞLU' na bir parağraf yazmak

değerli bir şair için zulmü gelmiştir.
yoksa benim dikkatimdenmi kaçmıştır.

not. Tüm metni okuduğum gibi içinde arama da yapmama rağmen rastlamadım....
ayrıca şairin Muhsin başkan isimli kitap yayınladığı bilgisinede sahibim...

benim eleştirim eger mektubun tamamı buysa, metinde neden tek satır dahi yok.
-aynur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.2010, 16:42   #58
LaEdri
Usta Yiğido

Öncelikle bu bir mektup değil,köşe yazısıdır.Seçimlerden bir müddet sonra Türkiye gazetesinde yazılmıştır.Şair her köşe yazısında,her satırında Merhum Muhsin yazıcıoğlundan bahsetmek zorunda değil.kaldı ki şairimiz merhumu çok seven birisidir.Onun vefat haberiyle bir kanala telefonla bağlanmış ve gözyaşları içinde merhumu anlatmıştı.

Şairin Sami Aydın'a yazdığüı mektup da vardır.Onu nette bulabilsem hemen buraya da aktaracağım.Ama zaten Sami Aydın'a yazdığı mektup da merhumdan bahsetme zorunluluğu da yok,suç da değildir.!
Alt 18.01.2010, 17:23   #59
-aynur58
Yiğido

-aynur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

-aynur58 Şuan -aynur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.12.2010 09:15

Tecrübe Puanı: 529 -aynur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Zorunlulukta değildir, suçta değildir bahsetmemesi,
ama benim gözümde bir eksiklik ve ısmarlama yazı oldugunun kanıtıdır bahsetmemesi.

kanala telefonla baglanma konusuna gelince telefonu düşüren herkes baglandı o gün....
-aynur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.2010, 17:33   #60
memet24
Tecrübeli Yiğido

memet24 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

memet24 Şuan memet24 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2014 18:09

Tecrübe Puanı: 583 memet24 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yaklaşık 17 senedir sivasta ikamet ediyorum nere baksam bir degişiklik varsa onun altında sami aydının imzası var kazandıgı senede oy vermemiştim........sivas 10 yıl geri gitti düşünüyorum inşallah yanılan ben olurum bu belediye daha iyi işler yapar.............
vallahi billahi seninle şimdi.
memet24 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar memet24'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)