Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Ergün, Yerlikaya' yı topa tuttu - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.01.2010, 17:04   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Ergün, Yerlikaya' yı topa tuttu

MHP İl Başkanı Dr. Kürşad Ergün, AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya'yı sert dille eleştirdi. Hamza Yerlikaya'nın Ak Parti'den önce MHP'den aday olmak için çabaladığını belirterek, "Vatandaşları kandıran, onlara yalan söyleyen genel başkanının kapıkulu olan korkakların MHP çatısı altında yeri yoktur" dedi
MHP İl Başkanı Dr. Kürşad Ergün, Ak Parti il istişare kurulu toplantısında MHP’yi eleştiren ve terörist başını asamamakla suçlayan Hamza Yerlikaya’yı sert dille eleştirdi. Ergün, Yerlikaya’nın geçmişte MHP’den aday olabilmek için çabaladığını söyledi.

Yerlikaya’nın istişare toplantısında, MHP’nin 1999-2002 yılları arasında koalisyon ortağı olmasına rağmen terörist başını idam edemediği, İmralı’ya yerleştirdiği ve uçaktan aşağı atamadığı gibi konularda görüş belirttiğini söyleyen MHP İl Başkanı Dr. Kürşad Ergün, “Bir milletvekilinin böylesine bir konuda bu kadar bilgisiz, bu kadar cahilce hareket etmesi karşısında hayretler içerisindeyiz. Sayın Milletvekili 1997 yılında Refahyol hükümeti tarafından imzalanan, insan hakları sözleşmesinin 11 nolu protokolü sayesinde AİHM’nin yargı yetkisinin kabul edildiğini, bu protokolün sağladığı haklarla terörist başının AİHM’e başvurarak idamının ertelenmesini sağladığını, bu protokolü imzalayanlar arasında şu anki cumhurbaşkanımızın da olduğunu bilmiyor mu? Güvenlik nedeniyle İmralı’da yargılanan bölücü başı 29 Haziran 1999 da idama çarptırılıyor. 25 Kasım 1999’da karar Yargıtay tarafından onanıyor. Aynı gün bölücü başı AİHM’e başvuru yapıyor. 30 Kasım 1999’da AİHM’de alınan ihtiyati karar sayesinde asıl karar alınıncaya kadar idam erteleniyor. Sizlere soruyorum, alınan bu karara MHP’nin itiraz ettiğini hükümet ortakları ile yapılan 8 saatlik toplantı sonucunda rahmetli Ecevit ve sayın Yılmaz’ın talepleri doğrultusunda bekleme kararı alındığını, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kesin karar alınır alınmaz infazın yapılması şerhini düştüğünü bunun zabıtlarla ispatlı olduğunu sayın milletvekili bilmiyor mu?” dedi.

İdam cezasının kaldırılması ile ilgili olarak ta, sadece MHP’nin ret oyu kullandığını ifade eden Ürgün, “1 Ağustos 2002 tarihinde TBMM’de yapılan idamın kaldırılması oylamasında 112 milletvekili ile yalnızca MHP’nin ret oyu kullandığını, diğer partilerin kabul oyu verdiğini, bunun artık internet ortamlarından bile elde edilebilecek kadar kolay ulaşılabilir bir kanıt olduğunu sayın milletvekili bilmiyor mu? Sorularımın cevabı olarak en iyi niyetlerimle sayın milletvekilinin bilgisiz olduğunu, eğer bilgisi varsa o zaman bu yüce milleti, bu vatandaşı yalan söyleyerek kandırdığını düşünüyorum. İtiraf etmeliyim ki, milleti kandırdığını düşündüğüm güçlü kanıtlar var. Mesela 2007 Hafik ilçesine yüksek okul getireceğini, Suşehri ilçemizin il olması için çalışacağını, bu konuların kendisinin namusu olduğunun belgeleri mevcut. Bu tavır ve davranış içerisinde olan birisinin hele de bir milletvekilinin değerlendirmesini sizlere ve çok kıymetli Sivas halkına bırakıyorum. Bu konu hakkında son bir not düşmeliyim. Sayın milletvekili 2007 seçimleri öncesinde yanına eski ülkü ocakları başkanlarından birini alarak MHP Genel Merkezi’nde kapı kapı dolaşmış, kendisinin milletvekili adayı gösterilmesini istemiş, olumsuz cevap alınca da AKP’ye giderek aday olmuştur. Neden partimizden aday gösterilmediğinin, vekilin davranışlarından anlaşıldığını düşünüyorum. Çünkü Yüce Türk Milleti’ni, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kandıran, onlara yalan söyleyen, partisinin Genel Başkanı’nın kapıkulu olan, asılsız vaatler verirken cesur milletinin, devletinin, şehrinin refahını, gelişmişliğini, huzuru konularına gelince, bir o kadar da korkak olanlar MHP çatısı altında bulunamazlar” diye konuştu.

Sivas Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.01.2010, 17:14   #2
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Ergün Yerlikaya' yı topa tuttu

Sivas için ne yaptığınıza bakıyorum ben.Laf atışmalarını kendi aranızda yapın.
Alt 11.01.2010, 17:21   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

siyaset böyle birşey lafa geldimi kimse tutamaz iş icrata gelince sesleri duyulmaz.

sivas için birşeyler yapan varmı şu an görmüyorum.

Hamza Yerlikaya'dan memnunmuyum hayır hiç bi icratını görmedim ben. gören varsa yazarlarsa bizde bilgilenmiş oluruz.mazbatayı alan unutuyor memleketi.hepsimi hayır bazı vekiller memleketlerine okadar güzel çalışıyorlarki imneniyorum.

ne diyelim kiminde para aşkı kiminde memleket aşkı..sonuç ortada.
Alt 11.01.2010, 20:28   #4
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 11:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick

Topa tutan isime bakıyorum,Topa tuttuğu isme bakıyorum . Sadece bakmakla yetiniyorum
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.01.2010, 21:26   #5
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 13:48

Tecrübe Puanı: 1139 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

topa tutulan isim bunu yakarlarsa , isi biter bunu
Alt 11.01.2010, 21:33   #6
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

İktidar ile muhafelet arasında olağan şeyler bunlar. Başkalarının yapamadıklarını değil kendi yaptıklarını anlatsa ne olurki şu siyasiler...
Alt 11.01.2010, 21:34   #7
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 13:48

Tecrübe Puanı: 1139 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bende miletvekilimi olsam napsam ,
Alt 11.01.2010, 21:34   #8
balix
Yiğido
NO AVATAR

balix Şuan balix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2011 09:59

Tecrübe Puanı: 571 balix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Evet yorumlardanda anlaşıldığı gibi yine laf... Sivas için laf lazım mı bilmiyorum, ama tek bildiğim en çok kahve hanenin olduğu bir ilde zatan o milletvekilki ve il başkanın konuştuğu konular...
Artık millette bıktı usandı, sen niye asmadın, ben niye asayım,
Sivas ağzıyla konuşmak gerekirse; ulan siz bu Sivasın milletini kerizmi zannedersiniz. Her şeyiniz kanununi bir terörist başına mı gelince uluslaraeası hukukuk var. Eyer insanların hakkı, hele hele de bu 40 000 şehidin hakkı milletle dalga geçen bu hukuk uygulayıcılarına; bu siyasi kanun koyucularına kalmışsa yandık...
Tek bir şey demek lazım; Ey millet uyanın, titreyin ve üzerinizdeki hem hukuk ebelerini hemde siyasi gebeleri atın...
Benim insanım ekmek ister, aş ister, güveneceği yatırım ortamı ister, siz hala dalga geçin bu milletle, duble yol hikayeleri, astım asmadım hikayeleri, terör hikayeleri, 80 yıldır aynı hikaye... Hiç bı milletin bahtına yara bi çalışma yok..

Atını (arabası-uçağı), silahını, ekmeğini (tarımsal üretimi), muhaberatını (telefonunu) kendi üretmeyen milletler esaretten, uşaklıktan asla ve asla kurtaramazlar...

Hangi iktidar bunun derdinde, işte bu millet buna bakmalı ? boş sözler, hukuk, globalleşme, a.birliği, demokrasi, senin partin-benim partim İşte yukarda söylenen, aynen doğru o parti olmadı bu parti, seviyesiz insanların oluşturduğu bir oluşum, %40 alsa ne olur, %51 alsa ne olur, aldıda idam edilmedimi, 1950 demokrasi yokmuydu, aynı hukuk değilmiydi...
balix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar balix'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)