Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.01.2009, 02:59   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Adaylar Konuşuyor (Röportaj) Doğan Ürgüp Sivas

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Sayın Doğan Ürgüp bey ile BBP İl Binasında yaptığımız röportajı yayınlıyoruz.

Başkanım kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

1956 yılında Sivas’ın Uluanak Mahallesinde, Ulu Camii karşında bir evde doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Sivas’ta tamamladıktan sonra yüksek öğrenimimi yapmak üzere ilimizden ayrıldım.

Dedem Derviş Efendi Ulu Camii Müezzinlerinden, babam T.C.D.D. 4. İşletme Müdürlüğünde emekli Ahmet Ürgüp’tür.

Ticaret hayatıma Sivas’ta başladım, 1990 yılında Ankara da ticaret hayatıma devam ettim. Sivas Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, Sivas İl ve ilçe Dernekleri birliğinden oluşan Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım. 2008 yılında Sivas organize Sanayi Bölgesinde yalıtım malzemeleri üretecek bir fabrikayı arkadaşlarımla beraber kurduk.

Sivas’ın zengin tarihi ve kültürel mirasını turizm, madencilik ve hayvancılık potansiyelini ekonomik bir sıçramaya dönüştürme, Sivas’ı cazibe merkezi haline getirme hedefi ile Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı oldum.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sizce Sivas’ın en önemli sorunu nedir ve sizin çözüm öneriniz?

Sivas ile ilgili olarak maddi ve manevi sorunlar var. Manevi sorunlar dediğimizde diyalog-uzlaşma sorunu ve motivasyon sorunları öne çıkıyor. 1967 yılında Kayseri maçı ile kan kaybı başladı. Kayserili tüccarlar şehirden gönderildi ve büyük ölçüde sermaye kaybı oldu. Madımak olayında kötü haber yapıldı. Valilik Belediye Başkanı gibi kurumlarda diyalog eksikliği vardı. Belediye Başkanı Şehrül Emin olduğundan Resmi ve Sivil kurumlar ile iyi bir diyalog içerisinde olmalı. Her türlü platformda Belediye Başkanı Sivas’ı en iyi şekilde anlatmalı ve temsil etmeli. Sivas’ın çok büyük potansiyeli var ancak bu büyük potansiyel bir türlü harekete geçirilemiyor. Mesela Ankara’da çeşitli kurumlarda birçok müsteşar hemşerimiz var. Bunlarla diyalog kuruldu mu? Bir işi başarmak için 1000 kere yapmak gerekirse ben 1001 kere yaparım.

Kent meydanı projesi hakkındaki düşünceleriniz?

Yapılan iyi çalışmaları görmek gerekiyor. Kent Meydanı projesi Sivas’ımıza ayrı bir hava kattı. Ancak bu projeyi gerçekleştirirken Sivas halkına sorulmadı. Sivas için çok önemli bir proje yapılıyor ve Sivas’ta yaşayan hemşerilerimizin fikri sorulmuyor. Bu büyük bir eksiklik.

Ayrıca bir konu daha var. Selçuklu eserlerinin hemen yanı başında roma eserlerini andıran sütun şeklinde yapılmış ışıklandırmalara da bir anlam veremedim doğrusu. Belediye binası Kent Meydanının da ki bütünlüğü bozuyor. Belediye binasını buradan kaldıracağız.

Sivas’ın ekonomik gelişmesi için neler yapılmalı ?

Şehrimizde pozitif hava oluşturularak hemşerilerimizi yatırımıza sevk etmeliyiz. Sivas’ın pozitif, inançlı, hırslı, istekli, yılmayan, organizatör lidere ihtiyacı var. Sivas’ın ekonomik kalkınması için her platformda lobi yapacağız. Önce şehrin tanıtımına önem vermeli ve Sivas’ı iyi temsil edecek yöneticileri iş başına getirmeliyiz. Yatırımcıya güvenli ortam hazırlamalı ve şehrin potansiyellerini harekete geçirmeliyiz.

Sivas’a 2. Üniversite sizce yapılmalı mı?

Vakıf üniversitesi kurulmalı. Eğer kimse yapmaz ise biz bu işi yapacağız. Üniversitenin ismini 4 Eylül Üniversitesi olarak düşünüyoruz. Mevcut Üniversitede öğrenci kapasitesinin artırılması ve yeni bölümlerin açılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Öğrenci sayımızın en az 50.000 olması gerekiyor. Bunu yapabilmek içinde gelecek öğrencilerin konaklama sorunlarını da halledeceğiz. Kayseri Erciyes Üniversitesinde ki gibi işadamlarımıza yeni binalar yaptırarak binalara isimlerini vereceğiz. Eğlence ve kültürel faaliyetler ile öğrenciler ile kentimizin birlikteliğini sağlayacağız.

Sivas’ın Turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için ne tür projeleriniz var ?

Sivaslı'nın % 90'ı dışarıda % 10'u Sivas’ta yaşıyor. Gurbette yaşayan hemşerilerimizin Sivas ile mutlaka bir bağlantısı var. Bu konuyla alakalı bir Sıla Turizm projemiz var. Gelen hemşerilerimizi burada konaklatacak harcama yapmalarını sağlayacak koşulları sağlayacağız.

Balıklı kaplıca, Sıcak ve Soğuk çermiklerimizi Sorgun ve Balıkesir’de bulunan kaplıcaları örnek alarak geliştireceğiz.

Hiçbir şehirde Sivas’ta olduğu kadar tarihi eser yoktur. Bunun yanında tarihi eserlerin çevresinde bulunan binalar tarihi dokuya uygun değil. Sivas içerisinde yeterli konaklama imkânları yok. Oteller, moteller yapılmalı. Bunların kaynaklarını da belediye bulacak.

Şenlikler için yerel sanatçılarımızın katılmasına özen göstereceğiz. Halkın istediğini göz ardı etmek mümkün değil.

Belediye olarak şehrin kimliğine uygun organizasyonlar yapacağız. Türkü şöleni yapmalıyız. Sarısözen kültürünün devamını getirmeliyiz

Tatlı suları ihya edeceğiz. Belirli noktalarda tatlı suları tekrardan yapılandıracağız.

Şeffaf yönetim anlayışı için ne tür çalışmalar planlıyorsunuz?

Mecliste grubu olanlara meclis üyelerine oda tahsis edeceğim. Meclis görüşmeleri halk için yapılan görüşmelerdir. Ancak birçok Sivaslı hemşerimiz orada neler konuşulduğundan bihaberdir. Biz meclis görüşmeleri televizyonlardan ve bilbordlardan canlı olarak vererek halkın izlemesini sağlayacağız. Mesai saatleri içerisinde belediyede kapımız herkese açık olacak.

Sivasspor hakkında neler düşünüyorsunuz?

1967 yılında maçlara gitmeye başladım. Adana Demir maçı sonrasında takımıza küsmüştüm. Ta ki Mecnun Bey’in takımı devralarak Süper Lige çıkarmasına kadar. Bir söz vardır; “At binenin, kılıç kuşananın”. Mecnun Başkan bu işi çok iyi yapıyor ve bütün övgüleri hak ediyor.

Yeni stadyum Projesi hakkında ki görüşleriniz?

Bazı unsurlar şehrin kimliğidir. Bunlara dokunmak iyi olmaz. Biz bunlara Sivaslılar ile birlikte karar vereceğiz. Kalkması veya gitmesi Sivas ve Sivasspor için faydalı olacaksa onu yapacağız. Ve stadın taşınması halinde üzerimize düşen gerekli çalışmaları da en kısa sürede tamamlayacağız.

Sayın Ürgüp son olarak site üyelerimize mesajınızı alabilirmiyiz ?

Bütün üyelerinizi sevgiyle selamlıyorum. Sağlıklı, huzurlu günler diliyorum. Umarım Yerel seçimler en iyi şekilde sonuçlanır ve Sivas için en hayırlı aday kazanır. Bütün hemşerilerimin ve tabii Sivaslilar.Net üyelerinin de oylarına talibim.

Zaman ayırdığınız teşekkür ederiz.

Rica ederim, hemşerilerimle beni aynı platformda buluşturduğunuz için ben sizlere teşekkür ederim.

Röportaj : Ertuğrul Özdemir - Osman Günay - Osman Nehir (besyo_cu)
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 11:18   #2
efe1058
Tecrübeli Yiğido

efe1058 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

efe1058 Şuan efe1058 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 14:02

Tecrübe Puanı: 706 efe1058 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Adaylar Konuşuyor (Röportaj)

Sayın Ürgüp'e sitemize zaman ayırdığı için teşekkür ederiz. Özellikle şehirde pozitif hava oluşturulması konusunda çok hakklı, ne yazık ki şehri peşinden sürükleyecek bir liderimiz yok. İnşaaalah bu yerel seçimler Sivas'ımıza hayırlar getirir.
Alt 31.01.2009, 11:23   #3
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 862 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Hayırlsı diyelim.Bbp'nin de kazanmasını isterim Sivasta.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 15:17   #4
Merkez_Alperen
Usta Yiğido

Merkez_Alperen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkez_Alperen Şuan Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.09.2012 11:23

Tecrübe Puanı: 632 Merkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOKMerkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOK

Doğan ÜRGÜP sivas belediye başkanlığına yakışır.
Zincirleri kırdık..
GELİYORUZ ! ! !
Alt 31.01.2009, 17:09   #5
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

bu yerel seçimler Sivas'ımıza hayırlar getirir inş...

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 19:32   #6
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 12:58

Tecrübe Puanı: 1025 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI

doğan beye başarılar dilerim sivas için hayırlısı ne ise ALLAH onu nasip etsin
Alt 31.01.2009, 20:41   #7
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 711 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

hayırlısı olsun inşallah...................... ...
titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 23:21   #8
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 983 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Sayın Doğan ÜRGÜP Beyin Belediyecilik anlamında bilgisi acık konuşmak gerekırse beni baya şarşırttı. Sivas'sımızdaki sorunlara ve bunların nasıl düzelteceği hakkında ki görüşleri ve tesbitleri oldukca güzeldi.

Tam bir Sivas sevdalısı olan Doğan Bey'e başarılar dilerim. Başarılı olacağınada kendi adıma inancım tam.
Alt 31.01.2009, 23:37   #9
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Başarılar dilerim. Şehrimiz için en hayırlısı olsun...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.02.2009, 00:23   #10
Efe Cemil Şeker
Yiğido

Efe Cemil Şeker - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Efe Cemil Şeker Şuan Efe Cemil Şeker isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.10.2009 12:25

Tecrübe Puanı: 613 Efe Cemil Şeker FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayın Doğan Ürgüp beyin işadamı kimliği ve Ankara bürokrasisini yakından tanıyor olması olması Sivas için çok büyük şans. Bunun yanında Doğan beyin Sivaslılar tarafından az tanınıyor olması da büyük bir talihsizlik. BBP yöneticilerinin ve Doğan Ürgüp beyin tanıtıma çok büyük önem vermesi gerekiyor. Burada ki röportaj bu tanıtım için çok güzel bir adım olmuş. Röportajı gerçekleştiren hemşerilerimi kutluyor ve Doğan Ürgüp beye zorlu seçim maratonun da başarılar diliyorum

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)