Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: ÜNİVERSİTELERE TÜRBANLI GİRİLMELİ Mİ?
Evet,kesinlikle girmeli 260 81,25%
Hayır,kesinlikle girmemeli 54 16,88%
Kararsızım 6 1,88%
Katılımcı sayısı: 320. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.01.2008, 03:47   #101
dede58
Yeni Yiğido

dede58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dede58 Şuan dede58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.07.2008 14:06

Tecrübe Puanı: 0 dede58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: ÜNİVERSİTELERE TÜRBANLI GİRİLMELİ Mİ?

Alıntı:
UTKUM_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bana bak haddini asma haddini bildirirler terbiyesiz herif iste senin gibi pislik zihniyetli insanlar dimi hakli diskindiren mide bulandiran asalaktanbaskasi degilsin,nerden biliyorsun madimakta yaptiginizda muslumanlik olup olmadigini
hem nasil maal ediyorsun tum muslumanlara sivas olayini AYIPTIR adilik yapmaa;ADAM OLSAN HERKESE SAYGI DUYARSIN.VARMI LIDER TAYIP ERDOGAN DEMEKKI ADAM HAK EDIYORRRRRR S E R E F S I Z LIKYAPMIYORR su yaziyi yazdinya SEN VE SENIN GIBILERINDEN TISKINIYORUM ARKADAN VURAN ADILER SIZI,HALENNNNNNNNNNNN MADIMAKIN b ... UNU yiyorsunnn SEHIT VERIYORRRRUZZZZZZZZZZ HERGUN ONU SOYLEMIYORSUN AYIPTIR YAA AYIPPPP
Seninkisi yorummuydu yoksa insanlıktan biraz fazla dışarı çıkıp küfretmekmiydi?
dede58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 08.01.2008, 03:48   #102
dede58
Yeni Yiğido

Lächeln --->: ÜNİVERSİTELERE TÜRBANLI GİRİLMELİ Mİ?

Alıntı:
sivaslifani Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hani Mekke'de Muhammed-ül Emin olarak bilinen mübarek biri vardı, hani 40 yaşında Peygamber olmuştu, işte o Peygamber'e yani Peygamberimiz hz. Muhammed(SAV)'e 610 yılında 'oku' emriyle nazil olan kutlu bir kitap vardı. İşte o kitapta Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de tesettürün farz olduğu yazıyor! Şöyle ki;

"Ey Peygamber, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına de ki: Üzerlerine feracelerini sıkı sıkı örtsünler. Bu onların tanınmamaları ve eza edilmemelerine en yakın -en muvafık bir sebepdir. Ve Allah çok mağfiret edendir, çok merhametli olandır." (Ahzap Süresi/ 59)

"Ey Muhammed! Mümin kadinlara söyle, gözlerini haramdan sakinsinlar, irzlarini ve namuslarini korusunlar, görünmesi zarurî olanlar hariç zinetlerini göstermesinler. Bas örtülerini yanlarina sarkitsinlar. Ziynetlerini kendi kocalarindan veya babalarindan veya kocalarinin babalarindan veya kendi ogullarindan veya kocalarinin ogullarindan veya kendi kardeslerinden veya kardeslerinin ogullarindan veya kiz kardeslerinin ogullarindan veya kadinlarindan veya sahip olduklari cariyelerden veya cinsi iktidari olmayan hizmetçilerden veya kadinlarin mahrem yerlerini henüz anlayacak çagda olmayan çocuklardan baskasina göstermesinler. Gizledikleri süslerini baskalarina bildirmek için ayaklarini da vurmasinlar. Ey müminler! Hepiniz Allaha tevbe edin ki, kurtulusa eresiniz" (Nûr Süresi/ 31).
Teşekkürler vrdiğiniz bilgi için
Alt 08.01.2008, 03:51   #103
dede58
Yeni Yiğido

Alıntı:
recosan58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bende senin gibi düşünen terörüstlere yataklık yapan insanlar tanıyorum
o zaman senin gibi düşünenlerin hepsine teröristmi dememiz gerekiyor
Senin KURANI KERİM le pek alakan olmadığı için farzı sünneti bilmessin
konuyu çarpıtmadan adam gibi yazacaksan yaz insanların inançlarına
saygısızlık yapmaki sende saygı göresin.
Doğru biz ALLAH için ve vatan için ölürüzde öldürürüzde.

Al birde buradan yak.
Dakika bir gol bir.Din düşmanı olan birisi değilim.Sadece açtığınız konunun bu ülkede gerçekten sorun olmadığını dile getiriyorum ve ortada büyük bir oyun var bunuda görmelisiniz.İkincisi ben Çanakkalede Mustafa Kemal Atatürkümle beraber savaşmış olan Hüseyin Doğan'nın torunuyum.Ve bizim aile yapımızda askeri disiplin vardır.Terörist kelimesini bir daha düşün.
Alt 08.01.2008, 03:55   #104
dede58
Yeni Yiğido

Alıntı:
UTKUM_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
su yaziyi yazdinya SEN VE SENIN GIBILERINDEN TISKINIYORUM ARKADAN VURAN ADILER SIZI,HALENNNNNNNNNNNN MADIMAKIN b ... UNU yiyorsunnn SEHIT VERIYORRRRUZZZZZZZZZZ HERGUN ONU SOYLEMIYORSUN AYIPTIR YAA AYIPPPP
Offf ya sana ne demeli.
Kocaeli Üniversitesinden 10 bin insan toplayıp km lerce yürüyeceğimizi dile getirip o yolun sonuna geldiğimizde halkla üniversitelileri karşılaştırıp hep bir ağızdan şehitleri andık.Haberiniz var mı? Yoksa bende kanıtlarıda var ilgilenirsen gösteririm.Bana vatan sevgisini aşılayacak beyine saip olsaydınız bugün daha farklı şeyleri konuşuyor olacaktık.
Alt 08.01.2008, 08:25   #105
recosan58
Tecrübeli Yiğido

recosan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

recosan58 Şuan recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2011 18:13

Tecrübe Puanı: 631 recosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKrecosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
dede58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ha bu arada size bir sorum olacak.

Türban-Başörtüsü-Karaçarşaf

Hangisi Farz oluyor

Ha bide şu tayyip Erdoğanın üstü arabistan altı paris olan giydirme sistemide vardı.

Devam edelimmi
Bütün türbanların siyasi araç olduklarımı çıkacak yoksa.Dini diye kandırsınlar sadece sizi değilmi.Sizde zaten inançları için adam öldürecek yapıdasınız.
sende burdan yak hemşerim ben sana terörist demedim dikkat edersen
senin mantığınla düşündüğümüz zaman öyle dememizmi gerekir diye
sana sordum
çünü sende bazı bahaneler uydurup tüm başörtülü ve dindar insanlara hakaret ediyorsun sana daha öncede söylemiştim saygı görmek için saygılı ol
recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 08.01.2008, 09:46   #106
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 07:57

Tecrübe Puanı: 702 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: ÜNİVERSİTELERE TÜRBANLI GİRİLMELİ Mİ?

abircan
Ya abircan abi bu ne biçim anlayış Müslüman gay olur mu ALLAH rızası için yav
şunu bilin İSLAM'ı asla bozdurmam bunun karşısında şiddetle dimdikayaktayım kimse burda fetva vermiyor burda birilerinin İSLAM 'ı bozma düşüncesi varsa sakın unutmayın ALLAH herşeyi işiten ve bilendir...

İmam-ı Gazali hazretleri buyurdu ki:

Bid�atin de hırsızlık, katillik, fahişelik, içki içmek gibi haramlardan daha büyük olmasının sebebi budur. Günah işleyen kimse, Allah�ın emrine isyan etmiş olur, büyük günah işler. Fakat bid�at çıkaran kimse, Allah�ın, Resulünün ve Resulullahın vârisleri olan âlimlerin bildirdiği hükümleri beğenmeyip yeni hükümler koymaya, bizzat dinin sahibi olmaya çalışıyor. Yani Allah adına, Resulü adına hareket ediyor, hatta onları beğenmeyip kendi görüşünü din gibi ortaya koymaya çalışıyor. Bu bakımdan bid�at ehli, hırsızdan, eşkıyadan, katilden daha büyük günah işliyor. İşte bunun gibi sebeplerden dolayı Peygamber efendimiz, (Ben onlardan değilim, onlar da benden değildir. Onlara karşı cihad, kâfirlerle cihad gibi önemlidir) buyuruyor. (Deylemi)
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 08.01.2008, 09:55   #107
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 671 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Osmanlıda böyle boş işleri tartışıyordu yok çorbanın içine sinek düşmüş çorbanın içilmesi caizmidir değilmidir islamı düzgün yaşayalım islamı öyle kullanalımki bizi ileriye götürsün öyle boş işlerle ugraşıpta geriye götürmesine izin vermeyelim
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 08.01.2008, 10:03   #108
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: -->: ÜNİVERSİTELERE TÜRBANLI GİRİLMELİ Mİ?

[quote=ceylankimya;224987]abircan
şunu bilin İSLAM'ı asla bozdurmam bunun karşısında şiddetle dimdikayaktayım kimse burda fetva vermiyor burda birilerinin İSLAM 'ı bozma düşüncesi varsa sakın unutmayın ALLAH herşeyi işiten ve bilendir...

İŞTE BENDE ONU DİYORUMYA ARKADAŞLAR MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ HEMEN ÜNLÜ MODACI BİLMEM KİMDE TÜRBANI SAVUNDU DİYE BAŞLIĞA TAŞIYORLAR BENDE O ADAM KİM İZAH ETTİM, LAF DOLAŞIP GELİP BENİM DİNİMİ SORMAYA KALKIYORLAR, NEYZEN GÜZEL BİR ŞİİRİ VARDI BURAYA KOYACAKTIM AMA ARKADAŞLARIM YANLIŞ ANLAR DİYE KOMADIM, BENDE İSLAMIN BOZULMASINA EN AZ SENİN KADAR KARŞIYIM, KILLA TÜYLE UĞRAŞANLARADA KIZIYORUM KARDEŞİM, ADAM ZEHİRLİYOR BİNBİR TÜRLÜ YOLDAN BİZ NE İLE UĞRAŞIYORUZ, KUSURA BAKMA AMA ÇOK ARAPÇA KULLANMA, BİRAZ DAHA SADE DİLLE YAZAR VE ALINTI YAPARSAN DAHA İYİ OLACAK ARKADAŞIM, SANKİ BAŞKA DİLDE YAZIYOR GİBİSİNİZ BAZAN ANLAMIYORUM, BU BİR ELEŞTİRİ DEĞİL SADECE NAÇİZANE BİR UYARI, AYRICA SADE SANADA DEĞİL
TEŞEKKÜRLER
Alt 08.01.2008, 10:16   #109
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

Pfeil -->: ÜNİVERSİTELERE TÜRBANLI GİRİLMELİ Mİ?

"BU KONUYU AÇAN VE BURADA YORUM YAPAN TÜM YİĞİDOLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM..." Yaptığım yorumlardan dolayı İSLAM 'ı savunmamdan dolayı kızan arkadaşların hepsinden özür diliyorum ve bu konuda hiçbir yorum yapmama kararı aldım....
sizlere kolay gelsin...
Alt 08.01.2008, 10:18   #110
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

Pfeil -->: --->: -->: ÜNİVERSİTELERE TÜRBANLI GİRİLMELİ Mİ?

[quote=abircan;224991]
Alıntı:
ceylankimya Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abircan

İŞTE BENDE ONU DİYORUMYA ARKADAŞLAR MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ HEMEN ÜNLÜ MODACI BİLMEM KİMDE TÜRBANI SAVUNDU DİYE BAŞLIĞA TAŞIYORLAR BENDE O ADAM KİM İZAH ETTİM, LAF DOLAŞIP GELİP BENİM DİNİMİ SORMAYA KALKIYORLAR, NEYZEN GÜZEL BİR ŞİİRİ VARDI BURAYA KOYACAKTIM AMA ARKADAŞLARIM YANLIŞ ANLAR DİYE KOMADIM, BENDE İSLAMIN BOZULMASINA EN AZ SENİN KADAR KARŞIYIM, KILLA TÜYLE UĞRAŞANLARADA KIZIYORUM KARDEŞİM, ADAM ZEHİRLİYOR BİNBİR TÜRLÜ YOLDAN BİZ NE İLE UĞRAŞIYORUZ, KUSURA BAKMA AMA ÇOK ARAPÇA KULLANMA, BİRAZ DAHA SADE DİLLE YAZAR VE ALINTI YAPARSAN DAHA İYİ OLACAK ARKADAŞIM, SANKİ BAŞKA DİLDE YAZIYOR GİBİSİNİZ BAZAN ANLAMIYORUM, BU BİR ELEŞTİRİ DEĞİL SADECE NAÇİZANE BİR UYARI, AYRICA SADE SANADA DEĞİL
TEŞEKKÜRLER
abircan abi özelliklede senden özür diliyorum...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)