Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

İşsizlik yok iş beğenmemezlik çok - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.11.2011, 12:40   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart İşsizlik yok iş beğenmemezlik çok

Sivas Dost eli Derneği Başkanı Hüseyin Akpolat işsizlik ve yeşil kart ile ilgili sorularımızı yanıtladı. İşsizlik değil iş beğenmemezlik var diyen Akpolat "Vatandaş iş beğenmiyor. İş yerleri çalıştıracak işçi bulamıyor" dedi.

Sivas Dost Eli Derneği Başkanı Hüseyin Akpolat’la yaptığımız özel röportajda Akpolat özellikle işsizlik ve yeşil kart sorununa değindi. Akpolat açıklamasında “İşsizlik değil iş beğenmemezlik var. Sivas dışına çıktımızda işsizlik hat safhada. Buradaki vatandaş da iş beğenmiyor. Vasıfsız elemanlar bile masa başı iş arıyor”. Dedi.

Açıklamasının devamında yeşil karta değinen Akpolat yeşil kart işlemlerinin tek adıma düşürülmesiyle vatandaşın rahat bir nefes aldığını söyledi. Yeşil kartlı vatandaşa yardım yapan kurumların tek kalemde birleşeceğini söyleyen Akpolat “ Yardım kurumlarının hepsi tek kalemde birleşecek. Vatandaş ayrı ayrı yerlerden yardım alıyor. Diğer vatandaşlarında bundan yararlanması için iyi bir çözüm olacak.” Dedi.Yardım kurumlarındaki mütevelli heyet üyelerinin bu konuda daha hassas olmasını isteyen Akpolat “ yardımın kime verilip verilmeyeceği kararını en iyi mütevelli heyetindekiler verir. Mütevellilerin bu konuyla daha yakından ilgilenmesi gerekiyor. Bunu yaparken hiçbir beklentisi olmaması lazım “dedi.

Konuşmasının sonunda Van depreminden sonra Sivas’a gelen Afgan ailelerin eve yerleştirilmesi konusuna değinen ve bu konuda kendilerine destek veren Sivas Valisi Ali Kolat ve Yardımcılarına teşekkür eden Akpolat “13 ü Afgan 3 ü İranlı olmak üzere 16 aile bizim tarafımızdan tutulan evlere yerleştirildi. Ailelerin kira masrafını SYDV üstlendi. Tutulan evlerin eşyasının bir kısmı da Sivas Belediyesi tarafından karşılandı. Geriye kalan eşyalarda derneğimiz tarafından karşılanacak. Okuluna devam etmek isteyen çocuklarımız var. Onlarında okula gidebilmeleri içi elimizden gelen özveriyi göstereceğiz.” Dedi. Sivas halkından da bu konuda ilgi ve gereken yardımı beklediklerini , eşyalarını bodrumda çürümeye bırakmak yerine bu tür bir yardıma destekte kullanabileceklerini söyledi.

Sivaspostası
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.11.2011, 21:57   #2
subasi29
Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

subasi29 Şuan subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.01.2013 16:37

Tecrübe Puanı: 606 subasi29 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İşsizlik yok iş beğenmemezlik çok

bu adam iyi sallamis is var begenen yok ha amele meydanina git birde orda soyle ayni sozleri
subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı subasi29'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.11.2011, 12:16   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Sivas için "İş beğenmiyorlar" ibaresi pek doğru olmaz. Sivasta iş bekleyen çok insanımız var. Ama Türkiye geneline bakacak olursak yukarda bahsedilen konu çok doğrudur. Bir örnek verebilirim. Konya sanayilerinde eleman yok. Bulamıyorlar. Kimse gelipte çalışmıyor. Aylık maaşları en az 900 liradan başlıyor (20 yaş üstü için) Zaten bir kaç yıla usta eleman olup çıkıyorlar. Aldıkları maaş 1400 ve üzeri.
Alt 21.11.2011, 21:49   #4
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Evet Sivas'ta işsizlik var ama iş beğenmeyenlerde var doğru. Eee ne olacak Belediye ve Valilik yardımını yapıyor oda kahvede oyun oynuyor zar atıyor bence doğru.Vatandaş şehirde bu kadar yardım var iken köyünde tarlasını hayvanını satan geliyor şehire, herşey bedava. Elbette işsi,zde çok buna katılıyorum tabiki ama iş beğenmeyenlerde çok.

Ben eski Sivas bayanıyım. Kolay kolay ev işlerime yardımcı bayan çağırmam,her işimi şu iki yıla kadar kendim yapardım.Şimdiki bayanlar gibi çıtkırıldım hiç olmadım .Resmi dairede de 23 yıl memur olarak çalıştım,emekli oldum. Yeri geldi evimi boya bile yaptım, yeri geldi evimin odun kömürünü bile taşıdım ama artık sağlığım iyi değil ameliyat,şeker,kalp derken yaşlandık artık.Neyse geçenlerde mecbur kaldım bir yardımcı bayan gelsede bayram temizliğime yardım etse dedim. İnanın yalvara yakara birini buldum günlüğü 100 tl ye nazlanarak geldi. Dış görünüşüne baksanız acır iki kat para verirsiniz.Her neyse temizlik bitti 100 Tl yi verdim helalı hoş olsun tabiki emeği karşılığı aldı.
Kızımın çok kaliteli ve tanınmış pahalı marka tertemiz sakladığım yeni giysileri vardı. Açıkcası şu yıllarda ben o markalara artık yaklaşıp alamıyorum.Kızım okula gitmeden almışım ama şimdi okul masraflarından ona sıra gelmiyor doğrusu. Ne oldu biliyormusunuz: Temizlikci bayan o tertemiz ve pahalı marka giysileri almadı ve bana " Oooo bizim kızın bunlardan çok var istemem sağol sen onları verde cam sileyim " demezmi. Yahu görseniz kıyamazsınız bir kez giyilmiş kıyafet ile cam silinirmi olmayan birine verirsinizde makbule geçer.Onu bulamayanda var öyleya. Hadi gelde sen şimdi böylelerine acı da yardım et.

Kısacası ben artık açım diyene içimden inanmak gelmiyor. Altını çizerek söylüyorum evet işsiz çok ama iş beğenmeyende bir o kadar çok.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.11.2011, 06:34   #5
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 919 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Yerden göğe kadar haklısınız artık durum böyle. Kimse az parayı beğenmiyor. Rahat bir toplum oluştu. Aza kanaat etmeyen çoğu bulamazmış. Sadaka kültürüyle idare ediyorlar işte. İnanın İstanbul'da bile durum aynı evine yemek götürecek parası olduğu halde, belediyenin arabayla getirdiği yemekleri alıyorlar. İnsanların gözü aç.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.11.2011, 09:11   #6
bilgin_58
Usta Yiğido

bilgin_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgin_58 Şuan bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.06.2019 12:06

Tecrübe Puanı: 651 bilgin_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Sivas'ta iş var, işsizlik yok, her taraftan yardım yağıyor, herşey tospembe,
Bizleri sadakacı bir toplum olarak alıştıranlara lanet olsun,
Bizler balık almayı değil, balık tutmayı öğreten yöneticilere ihtiyacımız var,
Günü kurtaranlara değil,
bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı bilgin_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.11.2011, 17:09   #7
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1476 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bırakın bu boş lafları iş varmışta iş beğenen yokmuş bir arkadaş ne kadar güzel izah etmiş gidin amele pazarına diye o amele pazarında üç kuruşluk iş için hayatları pahasına arabaların arkasından koşan garibanları bir görün bakalım
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.11.2011, 17:13   #8
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

Alıntı:
bilgin_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas'ta iş var, işsizlik yok, her taraftan yardım yağıyor, herşey tospembe,
Bizleri sadakacı bir toplum olarak alıştıranlara lanet olsun,
Bizler balık almayı değil, balık tutmayı öğreten yöneticilere ihtiyacımız var,
Günü kurtaranlara değil,
buda ayrı bir dert alıştırdılar bir kısım insanları dilenciliğe de benim yukarıdaki yorumum onuruyla çoluk çocuğuna ekmek parası götürmek isteyen garibanlar için yapılmış bir yorum yoksa bu sadaka kültürüne aliştırılanlar için değil
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.11.2011, 21:06   #9
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 919 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bırakın bu boş lafları iş varmışta iş beğenen yokmuş bir arkadaş ne kadar güzel izah etmiş gidin amele pazarına diye o amele pazarında üç kuruşluk iş için hayatları pahasına arabaların arkasından koşan garibanları bir görün bakalım
İstanbul'da yaşadığım için Sivas hakkında yorum yapamıyorum. Ama artık burasıda eskisi gibi değil. Güvenlik ve temizlik işi en çok rağbet görüyor çünkü her taraf alışveriş merkezleriyle dolu. Artık öyle masa başı iş bulmak İstanbul'da da zor. Sivas hakkında bir bilgim yok.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.11.2011, 22:27   #10
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

b en sizler için o sözleri sarf etmedim sevgili alibaba asıl konuyu basın yoluyla gündeme getiren dernek başkanı için söyledim ülke gerçeklerinden haberi yok birazda tuzu kuru galiba
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)