Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.11.2010, 08:36   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Hipodrom da hayal oldu

Eski Sivas Valilerinden Hasan Canpolat döneminde girişimlerde bulunulan ve bugüne kadar sonuçlandırılamayan Hipodrom yatırımı zora girdi.

Sivas-Ankara karayolu üzerindeki aygır depolarının (hara) bulunduğu alanın İl Özel İdaresi'ne tahsisi imza aşamasına geldi ancak, bölgeye hipodrom yerine atlı spor faaliyetlerinin yapılacağı bir kompleks yapılması planlanıyor.

Yıllar önce yapılması gündeme gelen ancak, bu güne kadar bir türlü gerçekleşmeyen yatırımlardan bir tanesi olan hipodrom zora girdi.
Gazetemizin yakından takip ettiği konuların başında gelen hipodrom ile ilgili olumsuz gelişmeler yaşanıyor.
Sivas-Ankara karayolu üzerindeki eski aygır depolarının (hara) bulunduğu alana hipodrom yerine cirit müsabakaları, at yetiştiriciliği ve Kangal Köpekleri için alanlar oluşturulacağı öğrenildi.
Alanın İl Özel İdaresi'ne devri için girişimlerini sürdüren Sivas Valiliği, tahsis ile ilgili önemli mesafe kat etti ancak gelinen nokta hayal kırıklığı yaşattı.
Söz konusu bölgeye hipodrom yapılması beklenirken, böyle bir çalışma yapılmayacağı bölgenin atlı sporlarla ilgili faaliyetlerin yürütüldüğü bir kompleks haline dönüştürülmesinin planlandığı öğrenildi.
Söz konusu gelişmelerle ilgili geçtiğimiz günlerde basın mensupları ile bir araya geldiği bir toplantıda kısa bilgi veren Vali Ali Kolat, da kesin ifadeler kullanmasa da hipodrom yatırımının şuan için söz konusu olmadığını açıklamıştı.
Aygır Depolarının bulunduğu alanın İl Özel İdaresi'ne tahsisi için gereken çalışmaları yürüttüklerini ve son aşamaya getirdiklerini belirten Kolat, söz konusu alanın tahsisinin imza aşamasında olduğunu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanması beklenen Özelleştirme İdaresi'nde alınacak kararla gerçekleşmesinin beklendiğini belirtmişti.

KAMULAŞTIRMA GEREKİYOR….

Bölgeye hipodrom yapılmasına engel olarak mevcut alanın yetersizliği gösteriliyor. Haralar bölgesindeki arazinin hipodrom için yeterli olmadığı belirtilirken, hipodrom yapabilmek için bölgedeki şahıs arazilerinin kamulaştırılması gerektiği, kaynak olmadığı için bu yatırımın gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğu belirtiliyor.
Yapılması halinde Sivas ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak olan hipodrom için kentteki sivil toplum örgütleri ve siyasilerin harekete geçmesi bekleniyor.
Sivas'a kazandırılması gereken bir yatırımın daha hayal olmasını engellemek için hipodrom yatırımının devlet desteği ile gerçekleşmesini sağlayacak girişimlerde bulunulması bekleniyor.
MİLLETVEKİLLERİ DEVREYE GİRMELİ…
Söz konusu yatırımın Sivas'a kazandırılması için kentte seferberlik başlatılması beklenirken, Sivas milletvekillerinin de bu konuda ortak hareket ederek, bakanlıklar ve başbakanlık nezrinde Sivas'a hipodrom kurulması için temaslarda bulunması bekleniyor.
Mevcut aygır depolarının bulunduğu alana ilave olarak kazandırılacak ek arazilerle yatırım için yer üretilme ihtimali oldukça yüksek. Etrafı geniş arazilerle çevrili olan bölgede kamulaştırma yöntemi ile hipodrom için yer üretilebilir.
Bu kapsamda mevcut yerin İl Özel İdaresi'ne tahsisi ile ilgili işlem tamamlanırsa, hipodrom konusunda, Türkiye Jokey Kulübü ve Binicilik Federasyonları ile de işbirliği yapılması isteniyor.

AKÇA SİYASİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ…

Sivas Atlı Spor Binicilik İhtisas Kulübü Başkanı Nusret Akça, konuyla ilgili gelişmelerin üzüntü verici olduğunu belirterek, hipodromun Sivas'a kazandırılması konusunda, ciddi çalışmalar yapılması gerektiğini belirterek siyasileri göreve davet etti.
Hipodromun Sivas için önemli bir şans olduğunu belirten Akça, Sivas'a hipodrom kurulması halinde kentin milyonlarca lira kazanç elde edeceğini savundu.
Sivas'a hipodrom kurulması yönünde geçmişte yaşanan gelişmeleri hatırlatan Akça, "Sivas sahipsiz, sahibimiz yok ne yapalım, milletvekillerimize sesleniyoruz, idarecilerimize sesleniyorum, Sivas'a hipodrom yapılması konusunda yeniden çalışma başlatılsın" dedi.
Sivas'a hipodrom kurulması halinde Sivas'ın çok şey kazanacağını dile getiren Akça, "şehir kazanacak, şehrin insanları kazanacak. Sivas, yeniden atlı sporun ve at yetiştiriciliğinin merkezi haline gelecek. Bu çok önemli bir konu ve herkesi bu konuya hassasiyet göstermeye davet ediyorum. Türkiye'de Türk ordusuna ve Türk atçılığına en büyük hizmeti yap Sivas'ta bir hara kurulmadı. Sivas'ı yönetiyoruz diyenlere sesleniyorum, ilgilenmiyorlar. Bugün Sivas'ta bir hara kurulsa bir hipodrom kurulsa Sivas hiç olmazsa büyük paralar kazanır."

Ersan ARSLAN / Sivasın Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.11.2010, 12:52   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Hipodrom da hayal oldu

hangisi gerçekleştiki böyle vekillerimiz olduktan sonra hiç bişeyde yapılmaz.ben bile vekil olsam bunlardan çok iş yapardım.
Alt 02.11.2010, 22:39   #3
subasi29
Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

subasi29 Şuan subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.01.2013 16:37

Tecrübe Puanı: 606 subasi29 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Hipodrom da hayal oldu

Bugune Kadar Cektiklerimiz Yeter !
Artik Birileri Bu Kati Siyaset Blogundan Ciksin
Kacinci Yuzyilda Yasiyoruz,Birazda Bize Yatirim Yapin
Bir Kazanctan Sivasinda Adi Ciksin
Hep Bana Hep Bana
subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)