Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyeleri > Kurtlapa Belediyesi (MERKEZ)
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.12.2009, 11:30   #621
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

avcınınoğlu Şuan avcınınoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.09.2015 23:04

Tecrübe Puanı: 541 avcınınoğlu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: KURTLAPA BELEDİYESİ (MERKEZ)

KISADAN HİSE

Bağdadın esnalarından bir kaç tüçar haca gitmege karar verirler hazırlıklar yaparlar

yemekler hazırlanır kurbanlar kesilir ileri gelenler davet edilir akraba ziyareti yapılir

tüm hazırlıklar tamamlanır ğün yaklaşınca öbür tarafta yüreği ALLAH korkusu kalbi kuran için atan muhammet sevdalısı yoksul ama yüreği iman dolu garip bir vatandaş

bunların hazırlık yaptığını duyunca onların yanına gidernasip olursa bende geleyim sizile der buileri gelen kendini esnaf zanneden kalbinde ALLAH korkusu olmayan zavallılar

yüreği ALLAH aşkıyla yanan insana alaylı alaylı derlerki biz filanca gün gidecegiz sende

gel derler gidecekleri günden sonraya adamcağıza gün verirlerki o insan onlarla gelmesin
ayaklarına bağ olmasın o gün gelır o tücarlar giderler tabi yüregi kuran dolu
insana haber vermezler adamcağız onları bekler o gün gelir o insan tekrar onların yanına gider birde bakarki onlar bayağı olmuş gideliadam yalın ayak hazırlıksız yola çıkar
ALLAHIN huzuruna varır o tüççarlar onu görürler şaşa kalırlar mekeyı münevereyi tavaf edilr hac vzifesiyerine getirilir geri dönüş yolculuğu başlar mekeyi çikınca

bu esnaflar o insana alay edercesine derkerki hücetini aldınmı adam hüccetin ne olduğunu bilmez oda derki siz aldınızmı onlarda söde hüccet gıbi ceplerınden
bir kağıt parçasi çikarıp gösterırler

o insan inanir geri döner betullaha yüzünü koyar ağlar ağlar ğüz yaşlarından oralar
islanır ğülerinden kanlı yaşlar gelır orada uyuya kalır bir rüya görür rüyasında HAZ MUHAMMET MUSTAFA SALLALAHU ALEHHİ VESELEM EFENSİMİZ
avcınınoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.12.2009, 11:30   #622
mehmetacik58
Usta Yiğido

mehmetacik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmetacik58 Şuan mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.12.2011 21:28

Tecrübe Puanı: 675 mehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
fevzireiscoşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
SEVGİLİ TURANIM ÇOK ÇOK TEŞEKÜREDERİM ALLAH SENDEN RAZIOLSUN SENİNDE BAYRAMIN MUBAREK OLSUN ALLAH AİLEYİ EFRATINIZA SAĞLIK SİHAT AFİYET VERSİN İYİSİNDİR İŞALLAH KARDEŞİM
Sevgili kardeşim Fevzi nasılsın sağlık sıhhat iyidir inşallah.Sivastan İatanbula kucak dolusu selamlar
mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.12.2009, 11:34   #623
mehmetacik58
Usta Yiğido

mehmetacik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmetacik58 Şuan mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.12.2011 21:28

Tecrübe Puanı: 675 mehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISImehmetacik58 COK SEVILEN BIR KISI

TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLI CUMALAR DİLERİM
mehmetacik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.12.2009, 11:55   #624
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

KISANIN DEVAMI
ona derki sen ahrette benim komşum oldun der adam sevinçli sevinçli

uyanir elinde ter temiz bir kağit var huzurlu bir şekilde memleketine döner öbürtarafta

kendini tüçar bilen zavallılar tabi yoda aliş veriş yaparak gittikleri için o insan onlara
yetişir adamlar derlerki hüccetini aldinmi o insan elindeki boş kağıtı onlara verir

onlar alır bakarlarki kağıtta aynen şöyle yazar biz kapımıza samimi geleni eli boşmu gönderdigimizi saniyosunuz bunu haka yürüdügün zaman sen olmazsan bu alemi yaratmazdim sözüne nail olan ALLAHIN elçisine ver o sana şefeatçi olur yazlı
bu esnaflar adamla dalga geçmeğe devam eder bu bizde kalsin sen öldüğün zaman

senin kabrine koyarız derler adam inanir onlarda kalır kağıt adam ölüce tabi akilılarya

kağıtı vermezler adamı devnederler sözde adamı kandırdılar gelir kagita bakarlarki

aynen şöyle yazar kağıta BE HEY GAFİLLER BİZ ONU YANIMIZA ALDIK SİZ KİM OLUYORSUNUZDA ON VERMİYORSUNUZ

TÜM İSLAM ALEMİNİN CUMASİ MUBAREK OLSUN ALLAH KABUL ETSİN
avcınınoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.12.2009, 15:28   #625
fevzireiscoşkun
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

fevzireiscoşkun Şuan fevzireiscoşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.05.2010 09:30

Tecrübe Puanı: 594 fevzireiscoşkun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
mehmetacik58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sevgili kardeşim Fevzi nasılsın sağlık sıhhat iyidir inşallah.Sivastan İatanbula kucak dolusu selamlar
mehmet hocam teşekür ederim iyiyim sizlerde iyisinizdir İŞALLAM bizdende sizlere kucak dolusu selamlar
fevzireiscoşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.12.2009, 13:25   #626
fevzireiscoşkun
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

sayın avcınınoğlu bu nezih kıssaları paylaşımından dolayı teşekürederim
fevzireiscoşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.12.2009, 10:44   #627
fevzireiscoşkun
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

sayın avcınınoğlu öyle muazzam harektli canlı gelişin oldu öyle birde gidişin olduki sessiz sedasız kardeşim seningibi güzel abilere insanlara ihdiyacımızvar ben biliyorumki her vardığın ortama pozatif enerji getiren birisin sayğılarımla
Alt 12.12.2009, 12:50   #628
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

SELAMÜNALEYKÜM

zamanın birinde cırcır böceği ile karınca

arkadaş olurlar cırcır böceği devamlı saz çalar oynar karıncada çalışir

kış yiyeceğini hazırlar zamanlar
su ğibi akar ğider birde bakarkı cırcır böceği yiyeceği bitmiş sağa döner sola döner yiyecek
bulamaz aklına karınca ğelir arkadaşya bu ğideyimde ondan yeyecek alayımder

çala oynaya karıncanın
yanına ğider karınca kardeş benim evde yiyecek kalmamış bana biraz borç verirmisinder

karıncada ona derki yaz boyu ne yaptın der cırcır böceği derki saz çaldım

karıncada şimdide oyna öyleyse der
şimdi ben ğiriyorum karınca ğibi
çalişiyorum cevap verecek kimse olmayınca sıkılıyorum başka sitelere takılıyorum

ben ya işteyim yada burdayım benim başka yerim yok feyziciğim insan karşisinda

muhattap bulamayınca boş duvara konuş dur neye yarar fıkır aliş verişi olacak tartışacak
bir şeyler yapmağa çalışacakkı mevzuat anlaşilsin yoksa böle bir iki satır yazı ile
bir arpa boyu yol alınmaz ha ne olur hasret ğiderilir oda önemli

insalar konuşa konuşa herşeyi halletmeli bizim burdaki amacımız sadece ve sadece

insanları bir araya toplamak birleştirmek biz köyümüzden ayrilmşiz birlik olmalıyız birlikten ğüç doğar birbirimzi incitmeden üzmeden horlamadan gerçi

ALLAHA şüküğrler olsun bizim köyümüzde ayrılık yoktur hele hele ğurbette hiç olmaz
herkes kendi işinde öylede olmalı aksi asla olamaz birimiz hepimiz hepimiz birimiz için

kusura bakma kafanı ağrıttım tüm kurtlapalı ve kurtlapaya sayğılar sunarım
Alt 12.12.2009, 14:40   #629
fevzireiscoşkun
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

ALEYKÜMSELAM SEVGİLİ DOSTUM NEDEMEK BAŞAĞRITMA HERZAMAN BAŞIM GÖZÜM ÜSTÜNE SELAMIN BUNLAR GÜZEL HASLETLER
Alt 12.12.2009, 14:58   #630
avcınınoğlu
Yiğido
NO AVATAR

şim ğeldim evde kömür yoktu
kömür aldim
20 dakıkam var işe ğideceğim

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil