Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.10.2009, 11:51   #61
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Ben Türk'ü her yerde tanırım...

Alıntı:
Dilsad Hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Peki bana bu acilimi destek verenler biliyorlardir belki nelerini ellerinden almisiz
Ben açılımı desteklemiyorum aam söyliyeyim.

Benim yaşım o günleri görmedi ama büyüklerimizden duyduk.Bundan 30-35 yıl önce bu ülkede Kürdüm demek büyük cesaret işiymiş,Kürt deyince herkesin aklına dağdaki ayı ya da kıro gelirmiş.Psikolojik olarak bu tür baskılara maruz kalmışlar.Onun dışında günümüzde ellerinden alınmış bir hak yok.Çok çocuk doğrumaları,kızlarını okutmamaları,cahil kalmaları kendi suçları.Çok cocuk doğrumalarıysa cahilce yapılan bir eylem değil,bilinçli yapılan bir iş.
Alt 27.10.2009, 12:01   #62
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1076 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ok Dilsad, aksi ispatlanmadikca herkes Türktür müsterih olun...
Fransada yasiyorsun, mas. türklügünden ödün vermemissin,ama baskasindan irkini red etmesini bekliyor, yoksa kapi gösteriyorsun...tuhaf...

Neyse,DTP ile MHP arasında emin olun iki karis fark yoktur. Irkciligin, fasizmin,farki mi olur? Kainat efendisi Resulullah Efendimiz (s.a.v.)'in lanetledigi seyi yapanlarin hangi ölcü biriminde farki olabilir?
Allah akıl fikir versin sana
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:01   #63
$arki$Laliim.58
Tecrübeli Yiğido

$arki$Laliim.58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

$arki$Laliim.58 Şuan $arki$Laliim.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.10.2009 21:19

Tecrübe Puanı: 585 $arki$Laliim.58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Uluslararası platformda yetiştirdiğimiz sanatçılar, sporcular, politikacılar, şair ve yazarlarla her zaman gurur duyuyorum. Nüfusu birkaç milyon Bosna Hersek bizim önümüzde grubu tamamladı. Slovakya dünya kupasına gidiyor, adını bile duymadığımız Beninli hakemler dünya kupasında maç yönetecekler. Suriyeli yazarlar avrupada tanınıyor ve okunuyorlar. İranlı sporcular Bundesliga´da top koşturuyor.
Biz kendi kendimizi kandırarak, ben türkü her yerde tanırım diyoruz. Almanya´da yapılan bir araştırma, Almanya´da yaşayan yabancılar arasında eğitim seviyesi en düsük toplumun türkler olduğunu ortaya çıkardı. 15 yıl önce Almanya´ya gelen ruslar türklerden daha ilerideler. Üniversite bitirmiş insanımız kendi dilinden başka bir dil bilmiyor. Avrupa gol kralı olmuş Tanju Çolak ödülünü alırken tercüman kullanıyor. Şimdi biz kendimizi methediyoruz. İnternet ortamında gördügüm gençler saygısızlıkta, sevgisizlikte doruğa yükselmiş. Allah korkusu kalplerden siliniyor, ahlaki cöküş son hızıyla devam ediyor. Ben bu durumun milletimiz için terörden daha büyük bir tehlike olduğunu düşünüyorum. Bazen şüpheye düşüyorum acaba bu benim milletimin çocukları mı diye. Hoşgörü yok, küfür yavaş yavaş kültürümüze giriyor.
Uluslar arası bir sanatçımız, bir sporcumuz, bir bilim adamımız yok. Ülkemiz borç batağında, eğitim seviyemiz düşük. Ben türkü heryerde tanırım.
COK GÜZEEL BIR YAZI,, + IMZA
$arki$Laliim.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2009, 12:11   #64
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1065 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben açılımı desteklemiyorum aam söyliyeyim.

Benim yaşım o günleri görmedi ama büyüklerimizden duyduk.Bundan 30-35 yıl önce bu ülkede Kürdüm demek büyük cesaret işiymiş,Kürt deyince herkesin aklına dağdaki ayı ya da kıro gelirmiş.Psikolojik olarak bu tür baskılara maruz kalmışlar.Onun dışında günümüzde ellerinden alınmış bir hak yok.Çok çocuk doğrumaları,kızlarını okutmamaları,cahil kalmaları kendi suçları.Çok cocuk doğrumalarıysa cahilce yapılan bir eylem değil,bilinçli yapılan bir iş.
Azinliklar olarak Türkler olmazsa artik sasmayin zaten ...
Alt 27.10.2009, 13:59   #65
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4502 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
Yorumsuz kal abi bencede konum kirleniyor . Tin'landigin bir yerde yorum yap
Senin actigin konular siteyi kirletiyor, saygili olmayi bilmemen seni yüceltmez. Devam böyle Dilsan hatun.
Alt 27.10.2009, 14:12   #66
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1065 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Alıntı:
Senin actigin konular siteyi kirletiyor, saygili olmayi bilmemen seni yüceltmez. Devam böyle Dilsan hatun.
Niye kirletiyor ? Fasisligimi savundum , irkciligi bu konularda ? Gunahimi almaya devam et seninle hesabim ahirete kalsin . Size saygisizlik yapmak istemem buyugumsunuz . Sadece buraya yazmayin diyorum .
Alt 27.10.2009, 14:15   #67
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4502 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
Niye kirletiyor ? Fasisligimi savundum , irkciligi bu konularda ? Gunahimi almaya devam et seninle hesabim ahirete kalsin . Size saygisizlik yapmak istemem buyugumsunuz . Sadece buraya yazmayin diyorum .
Yazmami istemiyorsaniz konu acmayin, ya da beni yasakla. Sayginiz sizin probleminiz beni ilgilendirmez, söz sahibine aittir.
Alt 27.10.2009, 14:17   #68
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Dilsad;
Bundan sonra açtığın konulara bir de kimlerin yazmasını istemediğini yazarsan kimse seni konunu kirletmemiş olur.
Alt 27.10.2009, 14:17   #69
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Alıntı:
Yazmami istemiyorsaniz konu acmayin, ya da beni yasakla. Sayginiz sizin probleminiz beni ilgilendirmez, söz sahibine aittir.
Benimle ayri goruslerde abilerle yorumum oldu bu konuda ama nedense sizle konusulamiyor bile .
Istegini yaz abi benim arkamda kimse yok merak etme . Buyur konu senin ben kirlettim sen temizle .

Yigiter

Isteyen yazar umrumda degil , ama hep benimle ugrasilacaksa yazmasinlar .
Alt 27.10.2009, 14:24   #70
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Uluslararası platformda yetiştirdiğimiz sanatçılar, sporcular, politikacılar, şair ve yazarlarla her zaman gurur duyuyorum. Nüfusu birkaç milyon Bosna Hersek bizim önümüzde grubu tamamladı. Slovakya dünya kupasına gidiyor, adını bile duymadığımız Beninli hakemler dünya kupasında maç yönetecekler. Suriyeli yazarlar avrupada tanınıyor ve okunuyorlar. İranlı sporcular Bundesliga´da top koşturuyor.
Biz kendi kendimizi kandırarak, ben türkü her yerde tanırım diyoruz. Almanya´da yapılan bir araştırma, Almanya´da yaşayan yabancılar arasında eğitim seviyesi en düsük toplumun türkler olduğunu ortaya çıkardı. 15 yıl önce Almanya´ya gelen ruslar türklerden daha ilerideler. Üniversite bitirmiş insanımız kendi dilinden başka bir dil bilmiyor. Avrupa gol kralı olmuş Tanju Çolak ödülünü alırken tercüman kullanıyor. Şimdi biz kendimizi methediyoruz. İnternet ortamında gördügüm gençler saygısızlıkta, sevgisizlikte doruğa yükselmiş. Allah korkusu kalplerden siliniyor, ahlaki cöküş son hızıyla devam ediyor. Ben bu durumun milletimiz için terörden daha büyük bir tehlike olduğunu düşünüyorum. Bazen şüpheye düşüyorum acaba bu benim milletimin çocukları mı diye. Hoşgörü yok, küfür yavaş yavaş kültürümüze giriyor.
Uluslar arası bir sanatçımız, bir sporcumuz, bir bilim adamımız yok. Ülkemiz borç batağında, eğitim seviyemiz düşük. Ben türkü heryerde tanırım.
İçimden geçenlere tercuman olmuşun , müsadenle altına birimzada ben atmak isterim. Güzel bir yorum.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)