Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Anlaşmazlık maddi mi manevi mi? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.02.2010, 12:46   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Anlaşmazlık maddi mi manevi mi?

Planda Yükseklik söylendiği gibi 80-50 değil 42,5 metre...

Yıltaş A.Ş, Emmioğlu Mermer, Tuğra Kane pe ve Mobilya Limited Şirketi, Edip Kızıltoprak ve Kemal Aksu’dan oluşan beşli konsorsiyumun 2007 yılında belediyeden aldığı arazide imar tadilatı yapılması talebi reddedildi.

Belediyenin reddi beşli konsorsiyumun Sivas’a yapıla cak olan yaklaşık 50 milyon TL’lik yatırımının önünü kesti. Geçtiğimiz gün basın mensuplarının karşısına çıkan ve beşli konsorsiyum adına açıklama yapan Ünal Karaca, Eski Köy garajları olarak bilinen ve iş merkezi kurulması amacıyla alınan araziyi şehre yakışır bir yatırım kazandırmak üzere belediyenin açtığı ihaleyle aldıklarını hatırlattı. Arsayı alırken arsanın inşaat alanı 6 000 metre kare kat yüksekliği 12 kaks oranı üç olduğunu dile getiren Karaca, şimdi aynı şartlarda oraya bir alış veriş merkezi yapmak istediklerini ancak bunun engellendiği ni söyledi. Sivas’taki yatırımlarını geri çekmek istediklerini belirten Karaca’ya Belediye Başka nından cevap gecikmedi. Plan notunda bina yüksekliğinin 50 metre olarak belirlendiğini an cak arsa sahiplerinin 80 metre yükseklik istediklerini belirten Doğan Ürgüp, arsa sahiplerinin istediğini yapmaları halinde imara aykırı ha reket etmiş olacaklarını söyledi. Ancak Ünal Karaca ise söz konusu bina yüksekliğinin 50 metre değil 42,5 metre olduğunu belirterek belediyenin bugüne kadar hiç mi imar tadilatı yapmadığını sorguladı.

Projenin birleştirileme diğini söyleyen Karaca, kendi isteklerinin belediyenin isteklerinden çok farklı olmadığını dile getirdi. Bildiklerimiz de var diyen Karaca, “biz bir yerleri kapma çabasında değiliz” ifadesini kullandı.

Sivaspostası
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.02.2010, 12:50   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 16:47

Tecrübe Puanı: 781 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Anlaşmazlık maddi mi manevi mi?

bu işte bişey var ama yakında ortaya çıkar bu akdar basit değil bence.
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2010, 14:40   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

şartlar uyuşmuyorsa müsade edilmez. demekki arada problemler varki iptal edilmiş.

bence mevzu basit bi mevzu değil, bakalım sonu nasıl olacak.
Alt 11.02.2010, 14:47   #4
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58_SEMİH_58 Şuan 58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2014 22:26

Tecrübe Puanı: 728 58_SEMİH_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
şartlar uyuşmuyorsa müsade edilmez. demekki arada problemler varki iptal edilmiş.

bence mevzu basit bi mevzu değil, bakalım sonu nasıl olacak.
Sonuçta yine kaybeden Sivas olacak gibi gözüküyor..
Geride
Ne
Kaldıgına
Bakalım...
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2010, 17:17   #5
MUTLU İTİK
Tecrübeli Yiğido

MUTLU İTİK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUTLU İTİK Şuan MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.07.2015 19:04

Tecrübe Puanı: 660 MUTLU İTİK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
58_SEMİH_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sonuçta yine kaybeden Sivas olacak gibi gözüküyor..
Kardeş Sivas ın alışveriş merkezine ihtiyacı yok yetmezmi hazır tüketim işyerlerinin sayısı üretecek bir işler yapsınlar o arsanın ihale şartnamesinde okadar kısıtlama vardıki herkesin bildiği şartlardan birtanesi hemen yanıdaki kaptanlar sitesi gibi binalar üzerinden imarı yapıldığı şimdi nasıl oluyormuşta aynı şartları kabul edip alışveriş merkezi olarak yapacaklarmış 2007 de alır almaz yapsaydınız paranız yok değildi bütün ortakların bakın bakalım 2007 den 2010 a yaptıkları yatırımlara ne beklentiniz vardıda belediye değişince kuma damarınız kabardı.
MUTLU İTİK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2010, 17:51   #6
Kasım Öktem
Tecrübeli Yiğido

Kasım Öktem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasım Öktem Şuan Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.06.2013 03:34

Tecrübe Puanı: 583 Kasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOKKasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOK

Park City işliyor mu o civarda oturanlar cevap yazabilir mi?
Alt 12.02.2010, 14:48   #7
TracyMcGrady58
Usta Yiğido

TracyMcGrady58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TracyMcGrady58 Şuan TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.08.2013 18:54

Tecrübe Puanı: 803 TracyMcGrady58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Tam olarak neyin ne oldugunu bilmeden birsey söyleyemiz. Sanirim sartlar uygun olmadi o yüzden böyle bi tercih yapilmis olabilir.
Gözlerim hep seni arıyor Kabem

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.02.2010, 17:43   #8
hasan fatih
Yeni Yiğido
NO AVATAR

hasan fatih Şuan hasan fatih isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 23:55

Tecrübe Puanı: 0 hasan fatih isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Arkadaşlar bu haber biraz taraflı kalmış. Çünkü Belediye bu konuda bir bildiri yayınladı ve halkı bilgilendirme görevini yerine getirdi. aşağıdaki linkten bu bildiriye ulaşabilirsiniz:
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
hasan fatih isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.02.2010, 21:16   #9
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Ben böyle bir yatırımın önünü tıkamazdım

Son günlerde iş adamları ve Sivas Belediyesi arasında fırtınalar estiren eski garajlar üzerine yapılması planlanan AVM ile ilgili olarak eski belediye başkan Sami Aydın, bir yerel gazeteye konuştu. AYDIN üzerine basa basa "Ben böyle bir yatırımın önünü tıkamazdım"

Eski Belediye Başkanı Sami Aydın “İş adamlarının talebi gayet makul. Ben olsaydım, arsayı Belediyeden almamış olsalar dahi böyle bir yatırımın önünü tıkamazdım. Belediye meclisi neden yetkisini böyle kullandı bilemem ancak talepte kanunsuz ve haksız bir durum yok” dedi.

Son günlerde eski köy garajlarını Belediyeden satın alan 5 iş adamının oluşturduğu konsorsiyumla Belediye arasında sert rüzgârlar estiren konu ile ilgili olarak Eski Belediye Başkanı Sami Aydın ilk kez konuştu. Aydın, arsanın satışını yapan Belediye başkanı sıfatı ile konuya en vakıf isimlerden birisiydi ve söyleyecekleri merakla bekleniyordu. Aydın konuyu özetlerken; “Şuan benim gördüğüm iş adamı grubunun talebinde gayri yasal ve etik dışı bir talep gözükmüyor. Bu iş adamları arsayı Belediyeden almamış olsalardı dahi ben Başkan olsam bu yatarımın önünü tıkamazdım” dedi.

Aydın, arsa konusunda gelinen süreci ise şöyle özetledi; “ Biz görevdeyken o arsayı satmaya karar verdik. Satış ihalesini yapmadan öncede arsayı alanlara fikir vermesi açısından Sivas Mimarlar Odası ile bir protokol yaparak avam proje hazırlattık. Otel ve alışveriş merkezi olarak karma bazı fikirler, bazı projeler ortaya çıktı. Bahse konu proje, yarışmada birinci seçildi. Sonra biz ihaleye çıktık. Bizim amacımız o arsayı en iyi şekilde değerlendirmekti. İhaleyi şehrimizden beş arkadaşımızın oluşturduğu bu konsorsiyum kazandı. Biz bu işe para veren, yatırım yapan arkadaşlarında kazançlı çıkmalarını tabiî ki önemsedik. Ve onlara dedik ki yapacağınız proje estetik olsun, bu şehre değer katacak bir eser olsun. Bu çerçevede imar yoğunluğunu aşmamak kaydı ile size her türlü kolaylığı sağlarız. Ben bu günde aynı şekilde düşünüyorum” dedi.

Prosedürlere takılmayı doğru bulmadığını kaydeden Aydın,
“Bazı prosedürlere takılıp kalmayı doğru bulmuyorum. Belediye meclislerinin görevleri arasında imarda tadilatlar yapmak vardır. Kanunlar ve düzenlemeler yapılırken o günün şartlarına göre yapılır, imar düzenlemeleri de böyledir. Bugün yaşanan sorunun burada bu olduğuna inanıyorum. Sivas’ın imar revizyon planı 1984 yılında yapıldı. Aradan 30 yıl geçti. Bugünün bakış açısı ile inşaatların sistemleriyle arada uçurumlar oluştu. Belki o gün AVM denin ticaret merkezi hiç düşünülmüyordu. Ama bugün böyle bir ihtiyaçla karşı karşıyayız. Dolayısı ile orası blok nizam hatta ayrık nizam olarak düzenlenmişti. Ayrık nizam olduğu zaman imar kanununa göre blok yüksekliği 30 metreyi geçemez. Blok nizam olduğu zamanda 50 metreyi geçemez. Bu gün arkadaşlarda yaptıkları projenin 50 metre civarında olduğu ifade ediliyor. O nedenle Blok nizam da değişiklik yapılması gerekir. Bu değişiklikte o arkadaşlara ayrıcalık sağlamaz, haksız bir kazanç sağlamaz. 30 yıl önce yapılmış bir mevzuata takılıp kalmak Sivas adına doğru olmaz. Oraya yapılacak proje Sivas ekonomisine katkı sağlayacak. O yatırım istihdama katkı sağlayacak. Bu nedenle olaya böyle bakmak gerekli. Bu haklı talebin yerine getirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Ancak Belediye meclisleri kararlarını özgür iradesi ile karar verirler yine öyle yapmışlardır. Onların aldığı kararı ben beğenmeyebilirim. Ama onlarda o kararı almakta serbesttirler. Ben sadece kendi bakış açımdan Sivas’ı düşünerek söylüyorum. Bu talep yerine getirilmeli imar tadilatı yapılmalıdır. İnşaat yoğunluğunu artırmamak kaydı ile bunun altını çizerek söylüyorum. İnşaat yoğunluğu dediğimiz şudur. Orada ki arsa 11 bin metre kare yoğunluğu üçtür. Yani toplam inşaat alanı arsa alanın üç katını geçemez. Buna bağlı kalmak şartı ile kat esnekliği, Blok boyutunda esneklik sağlamak, Belediyeye en ufak bir sıkıntı en ufak bir zarar getirmez. Tam tersi daha güzel bir proje ortaya çıkıyorsa böyle bir projeye destek olunması gerekir diye düşünüyorum” dedi.

Bu durum Belediyeye hukuken de bir sıkıntı getirmeyeceğinin altını çizen Aydın, “Bu durum Belediyeye hukuken de bir sıkıntı getirmez. Belediye meclisinin yetkisindedir. Meclisler düzenleme yapmak hakkına sahiptir. Nasıl TBMM günün şartlarına ve gereksinimlerine göre kanun yapıyorsa Belediye Meclisi de yoğunluğu korumak kaydı ile her türlü düzenlemeyi yapabilir. Bu düzenlemenin hukuken bir sıkıntı çıkarması mümkün değil. Ben bu fikirleri sayın Belediye başkanına da ilettim. Biz bu gün başkan oluruz yarın vatandaş, Yatırım yapanları sevip sevmemek gibi bir şey yöneticilikte olmaz. Olaya şehir açısından bakmak şarttır. Önemli olan şehrin menfaatleridir” dedi .

Aydın; “Şehirle ilgili konularda duygusal yaklaşılmaz. Olaya kişisel değil şehrin kazançları açısından bakmak zorundayız. İnsanların önünü açmak zorundayız. İş adamlarının güçlenmesi bu şehrin güçlenmesidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: İzci Gazetesi
Alt 12.02.2010, 21:34   #10
edebiyatisyen
Yiğido

edebiyatisyen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

edebiyatisyen Şuan edebiyatisyen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2014 00:18

Tecrübe Puanı: 634 edebiyatisyen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasa yatırım tapamazlar çünkü bu belediye önceki belediye gibi haksızlık yapmıyor kanunlara uyuyor.Bir belediyenin kanunlara uymayan imara izin vermemesi kadar doğal bir hakkı var mıdır? İş adamları TV ye çıkmış"yok efendim hakkımızı yiyorlar, önceki belediye ile anlaşmmıştık bu belediye olmaz diyor..." yav kardeşim diğer belediye yasal şuç işlemişse ve bu belediye de bu suçu devam ettiriyorsa biz o zaman neden oy verdik? Kimseye peşkeş çekemeyiz kardeşim.
Başka bir konu da "sıcak çermiğe 5 yıldızlı otel yapamayacagız" diye tehdit ediyorlar.Yav siz kimsiniz de Sivası, Sivaslıyı ve T.C.nin belediyesini tehdit ediyorsunuz.Hem bu çermik yaklaşık 20 yıldır olduğu yerde duruyor bu güne kadar nerdeydiniz? Gören görmeyen de Sivasın çıkarı için çalışacak sanıyor.Şunu unutmayın hiç bir iş adamı-özellikle de Sivaslı- memleketinin çıkarını düşenmez.Varsa yoksa kendi çıkarıdır.Zaten öyle olduğu için Sivas bu durumdadır.
Madem kendinizi haklı görüyorsunuz verin belediyeyi mahkemeye, tabi eski belediyenin ve kendinizin yaptığı kanunsuzluğun ortaya çıkmasından korkmuyorsanız...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil