Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Vatandaşlar otobüs şöförlerinden şikayetçi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.01.2012, 08:14   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Vatandaşlar otobüs şöförlerinden şikayetçi

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sivas'ta vatandaşlar bazı özel halk otobüsü şoförlerinden şikâyetçi.
Bazı, otobüs şoförlerinin vatandaşlara ters ve aşağılayıcı bir üslupla konuştuğunu iddia eden vatandaşlar bu duruma bir an önce yetkililerin çözüm bulmasını istiyor.

Tüm şoförleri zan altında bırakmak istemediklerini, işini gerçekten iyi yapan şoförlerinde olduğunu belirten vatandaşlar, bazı şoförlerin olumsuz davranışlarının işini düzgün yapanların da imajını olumsuz yönde etkilediği görüşünde. Bu nedenle otobüs şoförlerinin de kendi içlerinde bu duruma müdahil olması gerektiğini savunan vatandaşlar, bu konuda çalışma yapılmasını istiyor.
Dışarıdan gelen vatandaşlara da aynı üslupla davrandıklarını ve bu vatandaşların şehirlerine gittiği zaman Sivas'ı olumsuz bir şekilde eleştirdiklerini söyleyen vatandaşlar biz Sivasımızı bu şekilde mi tanıtacağız?
Şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
Halk otobüslerine genelde geliri az olan insanların bindiğini ifade eden vatandaşlar şu şekilde konuştu; "Şoförlerin bir kısmının vatandaşlarla olan ilişkileri hiç hoş değil. Yaşlılara ve bayanlara üslupsuz bir şekilde konuşuyorlar. Araçlar duraklara yaklaştığında yavaşlaması gerekirken tam tersine süratle hareket ediyor. İşaret ediyoruz ama durup ta yolcu almıyorlar. Alsa bile duraktan 150-200 metre sonra alıyor. Kardeşim neden durmuyorsun durakta o kadar bekliyoruz? Dediğimizde ters ve kaba bir üslupla cevap veriyorlar. Bu durumda Halk Otobüsleri Kooperatifi ve Belediyeye burada çok önemli görevler düşüyor. Kooperatif yetkilileri şoförleri uyarmalılar. Bu sorunlar yeni yaşanmıyor. Halk otobüsleri özelleştiğinden beri aynı. Şoförlerin plakalarını alıp gidip Belediye'de bulunan Beyaz masaya şikayet ediyoruz. Birkaç gün sonra bizi arıyorlar şikâyetiniz üzere gerekli işlemler yapıldı diye. Şikâyetlerimiz ne derece değerlendiriliyor tabi onu bilemiyoruz."

Sivas'ın Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.01.2012, 10:22   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Vatandaşlar otobüs şöförlerinden şikayetçi

Şoförlerin işi kolay değil, o kadar adamla uğraşıyorlar. Onlarda bir süre sonra kendilerini kontrol edemiyorlar. Şoförlere sorsanız neden böyle davradıkları konusunda onlarca şey söylerler. Onlarında çalışma hayatında iyileştirilmesini istedikleri şeyler vardır. Şoförleri tutumlarının daha da düzeltilmesi lazım tabiki ama baskı yoluyla değil, onlarında işlerini kolaylaştıracak şekilde olmalı bence.
Alt 02.01.2012, 15:57   #3
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Hiç bir iş kolay değil, şöförde olsa yolcuda olsa, işi yine dönüp dolanıp eğitime dayanıyor. İstanbul'da da dolmuş ve otobüs şöförleri için özel eğitim verililecek diye duymuştum veriliyormu bilemiyorum. Gerçekten de genel değil ama şöförler veya bazı yolcular da çok kaba seviyesiz olabiliyor. Herşey biraz da karşılıklı anlayış ve hoşgörüyle bağlı.
Alt 03.01.2012, 09:13   #4
forklift
Yiğido

forklift - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

forklift Şuan forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.02.2016 16:14

Tecrübe Puanı: 529 forklift FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

herşey karşılıklı galiba görki yolcu ne dedi
forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.01.2012, 23:35   #5
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Bence bu konuda bütün şoförler değilde bazı şoförler diyelim.

Bazı şoförler gerçekten çok kibar ve saygılı, vatandaşa karşı nazik, duraklarda durup soğukta bekleyen yolcuları alıyor. Yolcu indirme ve bindirmelerde kibar ve kültürlü. Bazı şoförler ise otobüsün içinde boş yer olduğu halde durakta titreyen olsa da yolcuyu almadan Allah'tan korkmadan haince geçip gidiyor. Ayrıca yolcuya karşı öfkeli ve kaba davrandığı gibi birde üstelik sabahın köründe radyodan sözümona kendi zevki olan berbat ve kafa şişiren muzik olan kanalları açmıyorlarmı?..Artık ineceğin yere kadar bu berbat müziği dinlemekten işkence yaşa dur.

Evim şehir merkezine uzak olduğu için 20 yıldır hatta daha da fazla sürekli Belediye Otobüslerindeyim. Öyle çok sorunlar yaşadım ki. Otobüsten arka kapıdan inerken ben inmeden otobüs hareket etti yere düştüm yaralandım,otobüs şoförü düştüğümü göre göre çekti gitti. hayati tehlike atlattım, mahkemelik olduk. Sonra şoför işsiz kalacağım şikayetinizden vazgeçin diye yalvardı durdu. Ah benim yufka yüreğim çoluk çocuğuna acıdım vazgeçtim. Ama bazende vazgeçtiğime pişman oluyorum aynı hatayı yine yapmışmıdır diye.
.
Şu bir gerçektir ki Belediye Şoförleri o şehrin imajıdır. Şehrimize yeni gelen bir Üniversite öğrencisi otobüse bindiğinde şoförün kaba hareketi olursa hemen o anda Sivas demekki böyle diyor. Yani şoför o şehri temsil ediyor diye düşünüyorum.

Eleştirmekten çok çözüm bulunması şarttır.O halde neler yapılmalı:

Bir şoförü işe almadan önce sadece diploma ve ehliyet dışında mutlaka halkla ilişkiler, insan iletişimi ve görgü kuralları konusunda eğitim verilmeli hatta uygulama yaptırılmalıdır bu şarttır. Çünkü bütün bunlar cehalet ve kültür yoksunluğundan oluyor. O halde şoförlerimizi bu konuda eğitelim.

Bir husus daha var. Zaman zaman bu konularda ne kadar sorun yaşasakta şikayet ettiğimizde gereğinin yerine getirilip getirilmediği meçhuldür. Oysa yerine getirilse, ceza verilse tekrarlamaz diye düşünüyorum.

İster şoförler olsun ister esnaf olsun, ister diğer her mesleklerdeki kim olursa olsun vatandaşa adam gibi davranmayanlar Sivas'ın imajına zarar veriyor.

BUNADA KİMSENİN HAKKI YOKTUR. BU MEMLEKET BİZİM İSE SİVAS'IMIZA YAKIŞIR BİÇİMDE DAVRANIP SİVAS'I KİMSENİN KÖTÜLEMESİNE FIRSAT VERMEYELİM NE OLUR.

Bu arada şunuda unutmayalım agrasif yolcularımızda var. Hata hiçbirzaman tek taraflı olmaz. Yolcularımızdan da kültürden yoksun kişiler çoğunlukta. Ne diyeyim Sivas'ımızın kaderi işte hiçbirşey istediğimiz gibi olmuyor. Biraz hayal ama temennim günün birinde medeniyeti ve kibarlığı yakalarız inşallah diyelim.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.01.2012, 12:23   #6
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 13:12

Tecrübe Puanı: 554 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bence bu konuda bütün şoförler değilde bazı şoförler diyelim.

Bazı şoförler gerçekten çok kibar ve saygılı, vatandaşa karşı nazik, duraklarda durup soğukta bekleyen yolcuları alıyor. Yolcu indirme ve bindirmelerde kibar ve kültürlü. Bazı şoförler ise otobüsün içinde boş yer olduğu halde durakta titreyen olsa da yolcuyu almadan Allah'tan korkmadan haince geçip gidiyor. Ayrıca yolcuya karşı öfkeli ve kaba davrandığı gibi birde üstelik sabahın köründe radyodan sözümona kendi zevki olan berbat ve kafa şişiren muzik olan kanalları açmıyorlarmı?..Artık ineceğin yere kadar bu berbat müziği dinlemekten işkence yaşa dur.

Evim şehir merkezine uzak olduğu için 20 yıldır hatta daha da fazla sürekli Belediye Otobüslerindeyim. Öyle çok sorunlar yaşadım ki. Otobüsten arka kapıdan inerken ben inmeden otobüs hareket etti yere düştüm yaralandım,otobüs şoförü düştüğümü göre göre çekti gitti. hayati tehlike atlattım, mahkemelik olduk. Sonra şoför işsiz kalacağım şikayetinizden vazgeçin diye yalvardı durdu. Ah benim yufka yüreğim çoluk çocuğuna acıdım vazgeçtim. Ama bazende vazgeçtiğime pişman oluyorum aynı hatayı yine yapmışmıdır diye.
.
Şu bir gerçektir ki Belediye Şoförleri o şehrin imajıdır. Şehrimize yeni gelen bir Üniversite öğrencisi otobüse bindiğinde şoförün kaba hareketi olursa hemen o anda Sivas demekki böyle diyor. Yani şoför o şehri temsil ediyor diye düşünüyorum.

Eleştirmekten çok çözüm bulunması şarttır.O halde neler yapılmalı:

Bir şoförü işe almadan önce sadece diploma ve ehliyet dışında mutlaka halkla ilişkiler, insan iletişimi ve görgü kuralları konusunda eğitim verilmeli hatta uygulama yaptırılmalıdır bu şarttır. Çünkü bütün bunlar cehalet ve kültür yoksunluğundan oluyor. O halde şoförlerimizi bu konuda eğitelim.

Bir husus daha var. Zaman zaman bu konularda ne kadar sorun yaşasakta şikayet ettiğimizde gereğinin yerine getirilip getirilmediği meçhuldür. Oysa yerine getirilse, ceza verilse tekrarlamaz diye düşünüyorum.

İster şoförler olsun ister esnaf olsun, ister diğer her mesleklerdeki kim olursa olsun vatandaşa adam gibi davranmayanlar Sivas'ın imajına zarar veriyor.

BUNADA KİMSENİN HAKKI YOKTUR. BU MEMLEKET BİZİM İSE SİVAS'IMIZA YAKIŞIR BİÇİMDE DAVRANIP SİVAS'I KİMSENİN KÖTÜLEMESİNE FIRSAT VERMEYELİM NE OLUR.

Bu arada şunuda unutmayalım agrasif yolcularımızda var. Hata hiçbirzaman tek taraflı olmaz. Yolcularımızdan da kültürden yoksun kişiler çoğunlukta. Ne diyeyim Sivas'ımızın kaderi işte hiçbirşey istediğimiz gibi olmuyor. Biraz hayal ama temennim günün birinde medeniyeti ve kibarlığı yakalarız inşallah diyelim.
Sizinle aynı yerde oturuyoruz çok katılıyorum söylediklerinize.. 12 yıldır benim de ömrüm otobüslerde geçti.. üniversite lojmanlarında oturduğum için malum akşam saatlerinde çarşıdan eve geleceğim zaman domuz tilki falan çok olur buralarda.. bazısına söylüyorum evin önünde indirirmisiniz diye kimisi Tabi abla diyor kimisi de durakta ineceksiniz diyor yani bi incelik yapsa da kapının önünde indirse ölür mü .. nerde kaldı insanLıkk pehhh !!!
Alt 04.01.2012, 16:26   #7
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Özellikle okul servis şöförlerini ilkokuldan başlayarak eğitime almalı..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil