Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.02.2012, 10:39   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Kuru'ya Yaylım Ateşi

AKP il başkanı Burhanettin Kuru, yerel bir gazetede verdiği beyanatın sonrasında gazetemizi hedef alarak yapmış olduğu açıklamaya cevap ertesi gün verilmiş olup; Kuru, adeta sessizliğe bürünürken beyanatı AKP'nin internet sitesinden okuyan eski teşkilat başkanları, milletvekilleri hem de kamuoyu büyük tepki göstermişti. Eski vekiller ile il ve ilçe başkanlarının topa tuttuğu Burhanettin Kuru'nun şimdi ne yapacağı ise merak konusu.

AKP İl Başkanı Burhanettin Kuru, geçtiğimiz hafta yerel bir gazetede ısmarlama bir röportaj verdi ve kurduğu cümlelerle hem kamuoyunda hem de geçmişte partide görev yapan il ve ilçe başkanları ile milletvekillerinden büyük tepki topladı. Kuru, röportajında geçmişte “Teşkilat çalışmaları noktasında, teşkilatın birlik ve beraberliği, vekillerin şehir ile barışık olması noktasında ciddi sıkıntılar vardı. En önemlisi maalesef Sivas’ta huzurlu bir teşkilat kuramamışız. Sadece teşkilat içerisinde ki huzurluklar değil milletvekilleri ile şehir, belediye, il başkanları, vali, sivil toplum örgütleri arasında maalesef kaos ortamı oluşturuldu. Bunun da öz eleştiri anlamında kabul etmek lazım. Sivas’ın 30-40 yıllık siyasi geçmişini incelediğimde maalesef siyasi ve bürokratik unsurlar hiçbir zaman barış içerisinde Sivas’a ne yapabiliriz diye hiç konuşmamışlar. Hep bir rekabet ortamı, kargaşa, birbirinin ayağını kaydırma, herkes birbiriyle uğraşmış, kamplaşma ve gruplaşmalar olmuş. Öncesinde de tek başına iktidarlar olmuş. Ama il başkanı ile vekiller anlaşamamış, birileri valiye taraf olmuş birileri belediye başkanına taraf olmuş. Böyle sıkıntılar yaşanmış bu Sivas için en büyük sıkıntı olmuş ve maalesef AK Parti’de de aşılamayan olay bu olmuş. 2009’da seçimlerinde bizim kaybetme nedenimizde budur aslında” ifadelerini kullandı. Geçmişi ağır bir üslupla eleştiren Kuru’ya AKP’de görev yapan il ve ilçe başkanları ile milletvekilleri veryansın etti.

Şahıslar değil hizmetler konuşulmalı

Eski dönem milletvekillerinden Mustafa Açıkalın,
Kuru’nun bu ifadelerine karşılık olarak; “bizler Sivas’a her zaman hizmet ettik. Siyasi sıkıntılar her dönem olabilir. Ancak bunlar parti içerisinde kalır. Biz elimizden gelen geldiği kadar ve talepler doğrultusunda şehre hizmet etmeye çalıştık. Burada önemli olan şahıslar değil şehirdir. Kişilerden ziyade hizmetlerin konuşulması gerekendir” dedi.

Herkes kendi işine baksın

Eski dönem milletvekillerinden Selami Uzun,
“yatırım anlamında geçmişte bir eksiklik olmadı. Abdullatif Şener’in bakanlık yaptığı dönemlerde bazı problemler vardı. Zeki Kılıç döneminde de durum pek iyi değildi. Ancak bunları söylemek ona düşmez. Malatya İl Başkanının memleketine getirdiği hizmetleri eleştiren Burhanettin Kuru, geçmişteki işleri kurcalamasın, kendi işine baksın. Eleştirmekle bir yere varılmaz. Kendi döneminde dışarıdan her gelene kulis yaptılar. Kadın kolları olsun gençlik kolları olsun tüm teşkilatla milletvekillerine kulis yaptı. Bunlar bize geldi ancak biz bunları deşifre etmedik. Kendi dönemini süt liman gösteren Kuru, milletvekillerine organize şekilde çalıştı. Bunda ağabeylerinin de payı var. Konuşulacaksa eğer çok şey var ancak Kuru kendi işine baksın” dedi.

Şeref gibi ağır ithamlara gerek yok

Eski dönem vekillerinden Osman Kılıç
; siyaset toplumun menfaatlerin kişisel menfaatlerden önce tutulması gereken bir iştir. Siyaset yapmak temiz ahlak ister. İfade ettiği cümleler Burhanettin Kuru’nun kendi görüşüdür. Biz 705 bin hemşerimizi onurla ve gururla temsil ettik. Alnımız açıktır. Zaten vekiller kendi bölgelerinin sorunlarını genel merkeze, bakanlara ve yetkili mercilere ulaştırır. Bern 8,5 yıl Sivas’ı vekil olarak temsil ettim. Sadece bir düğün için gittiğim hafta sonu haricinde ben hafta sonlarının hepsini Sivas’ta geçirdim. Geçmişi kötülemek de bizim örf ve adetlerimizde yok. Sorumluluk kolay bir şey değil. Bu eleştiriler onun kendi fikridir. Ben bugüne kadar AKP milletvekiliydim. Şimdi de AKP’liyim. Önce ülke sonra parti sonra da kişisel menfaatimi düşünürüm. Kuru, bu açıklaması ile karakterini göstermiştir. Bunlar olgun insanların göstereceği davranışlar değildir. Ben şimdi de Sivas’tayım. Hemşerilerimle birlikteyim. Biz görevimiz bitse de arkamızı dönmedik. Parti amaç değil araç olmalıdır. Kuru’nun bu açıklamasında “şeref” gibi ağır ithamlar da var, bu tür ithamlara hiç gerek yok” ifadesini kullandı.

Psikoloğa görünsün

Eski dönem milletvekillerinden Ömer Kulaksız;
“her siyasi partide görülen parti içi mücadeleler siyasetin doğasında vardır. AKP’nin siyaset geçmişindeki bu mücadeleler de maalesef mevcuttur. İl başkanı geçmişteki bu mücadeleler bir sır olduğu için bugüne kadar açıklamadığını söylüyor ama bu beyanatıyla tüm sırları ifşa ediyor. Bu ahlaki değil. İl başkanı, il genel meclisi, belediye meclisi üyesi ve il başkanı olabilmek için kapı kapı dolaşıp yalvardığı geçmişteki tüm siyasetçilere cephe açması, onlarla hesaplaşma içinde bulunması kavganın en büyüğü olmakla beraber, vefasızlık, verdiği sözleri, ettiği yeminleri inkardır. Bu açıklamalar gözünü hırs bürümüş birinin yapacağı açıklamalardır. Kendisinin sağlıklı bir ruh hali içinde görmedim. Yaşadığı bu çelişkiler içinde bulunduğu sıkıntılı ruh halinden kurtulmak için gazetelere beyanat vermek ve özel haberler yaptırmak yerine bir psikiyatristle görüşse daha iyi olurdu. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İl başkanlığı makamını işgal eden bu kişi bıraksın geçmişteki yaşanan sıkıntıları, parti içi kavgaları, kendi il başkanı olduğu dönemde Sivas’a neler yapılmış ve bundan sonra neler yapılacak onları konuşsun. Kamuoyunu bunlarla meşgul etmek yerine AKP’nin icraatlarını anlatsın. Sonradan AKP’li olma il başkanının AK Partinin kuruluşunda görev alan kurucularla dalga geçen il başkanının 2002-2007 yılları arasında Sivas’a yapılan hizmetleri bilmesini zaten beklemezdim. Öğrensin ki Sivas’a yapılan hizmetler 2002-2007 yılları arasındadır.

Kendi işine baksın

Eski dönem milletvekillerinden Orhan Taş;
“ben siyasette hiçbir dönemde kavganın içerisinde olmadım. İl başkanının açmış olduğu bu savaşa da il başkanına muhatap olarak taraf olmam. O kendi işine baksın. Bu beyanatlar il başkanı tarafından çalınan savaş davulları bizim geçmişteki yaptığımız hizmetlerin üzerini örtmez. Bu hizmetler benim ve Ömer Kulaksız’ın milletvekili olduğu dönemlerde yapıldı ve bunu da unutmasın” dedi.

İftiralarla bir yere varılmaz

Geçmiş dönem AKP İl Başkanlarından Zeki Kılıç;
“ benim kendi prensibim hizmet etmektir. Biz sevgi ve saygıya dayalı bir teşkilat kurmuştuk. Yerel seçimi kaybetmemizin nedeni malumdur. Çok değerli Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıdır. Milletvekilleri ile aramızda da kırgınlık yoktu. Birlik ve beraberlik ortamı vardı. Kuru’nun ifadelerine karşılık olarak ben de bu kadar iddialı konuşuyorum. Bizler Sivas’ı düşünmeliyiz. Birbirimizi suçlamayalım. İftira atarak bir yere varamayız. Önümüzde bir kongre süreci var. Fakat kongre sürecine zemin hazırlanmaya çalışılıyorsa bu böyle olmaz. İnsanlar harcanmaya çalışılıyor. 4 milletvekili gitti. Onları suçlamak yerine sahip çıkalım. Yarın bakarsınız sizin yerinize de başkanları gelir. O zaman da siz mi değersiz olacaksınız. Hizmetlerin gelmesi de şahıslara bağlı değildir. İl başkanlarının fonksiyonları bellidir. Biz geçmişi eleştirmedik. Şimdi 4 milletvekili daha geldi. Şimdi onların mücadele etmemesi mümkün mü? Hizmetleri kendine mal etmek doğru mu, bu hamlık olur” ifadesini kullandı.

Çingeneyi paşa yapmışlar ilk babasını asmış

Eski dönem il başkanlarından Hakan Akkaş,
AK Parti il başkanı Burhanettin Bey’in yerel bir gazetede geçmiş teşkilatları, milletvekilleri ve belediye başkanını, geçmiş bürokratları fütursuzca eleştiren röportajını okuyunca yüzümde bir gülümseme oluştu. Çingeneyi paşa yapmışlar o da ilk babasını asmış. Sevgili Başkan, o dönem beğenmediğin ve hiç de siyasi etik olmayacak şekilde kamuoyu önünde eleştirdiğin Topgüller, Aydınlar, Tanrıverdiler, Işıklar, Kılıçlar, milletvekilleri senin geçmişin. Seversin, sevmezsin ama sana emanet eden isimler. Gün gelecek Kuru ismini de emanet alacak başka isimler gelecek. Teşkilatlar ve teşkilatçılık bir birikim ve tecrübe işidir. Partimize, teşkilatlarımıza geçmişi resetlettirirseniz, hizmet etmiş insanları kamuoyunda küçük düşürmeye çalışırsanız bunun adı parti içi öz eleştiri değil, içinde bulunduğun kompleksin ifadesidir. Abdullatif abin, Sami abin yönünden ise bence daha farklı bir terimdir. Sıfırlanmış bir hafıza bıyıkları kesilmiş bir kedi gibi yön bulma sorunu yaratır ve yaklaşık dört yıldır siyasete mesafeli yaşayan menfi bir tututm içinde olmayan ben ve ben gibilere götürür seni toslatır.

Kara propagandasını ispatladı

Eski dönem merkez ilçe başkanlarından Turan Topgül
“iktidarı temsil eden bir il başkanının kendisinden öncekileri eleştirmesi ve olumsuz kanaatlerini kamuoyu ile paylaşmasını doğru bulmuyorum. Bu kanaatler genel merkez bazında kapalı kapılar ardında paylaşılabilir ancak kamuoyu önünde söylenmemelidir. Talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Geçmişten bu yana hizmet edenlerin hepsi birbirinden değerli. O günkü siyasi ortam farklı olabilir ama göreve gelen herkesin maddi manevi bir şekilde katkı sunduğuna inanıyorum. O kapıyı her açanın her toplantıya katılanın bir hizmeti var. Burhanettin Kuru’nun bu fikirlerini genel merkezle paylaştığını biliyorduk. Bir kara propaganda yürüttüğünü biliyorduk ancak bu açıklamayla fikirlerini kamuoyunda paylaştı ve ispatladı. Birbirimizle mücadele ettiğimiz zamanlar da olmuştu ancak birbirimizi bu şekilde eleştirmedik. Eleştiri olduysa da kapalı kalmalıydı. Ben bunları kabul etmiyorum. Yerel gazetedeki röportajı AKP’nin internet sitesinde yayınlaması ben bu açıklamamın arkasındayım anlamına geliyor. Tasvip edelim ya da etmeyelim düşüncelerimiz kendi ailemiz içinde kalmalı” şeklinde konuştu.

Talihsiz bir açıklama

AKP’nin kurucu il başkanlarından olan eski belediye başkanı Sami Aydın;
Kuru’nun açıklamasını talihsiz bir açıklama olarak değerlendirdi ve başka bir yorum yapmadı.

Kayda değer bulmuyorum

Eski il başkanlarından Yusuf Tanrıverdi
Burhanettin Kuru’nun açıklamalarını kayda değer bulmadığını söyleyerek başka bir yorum yapmadı

Kuru’yu getirenler şimdi gitmesini istiyor

Eski merkez ilçe başkanlarından Kayhan Işık
; her dönemi kendi şartları içerisinde değerlendirmek lazım. Başarıyı ise kamuoyunun takdir etmesi lazım. Başarılıyım demekle başarılı olunmaz. Bu açıklamalar da kimseye bir şey kazandırmaz. Herkes iktidara ve makama gelince herşeyi kaldırıp atmamalı. Kendi dönemimde teşkilatta barış ve huzur ortamını sağladım diyor ancak Kuru’nun döneminde kavga yoksa bu kavga eden tarafların şu an olmadığından kaynaklanır. Zaten Kuru’yu oraya getirenler şimdi ona karşılar. İl başkanı olmasına vesile olanlar Kuru’nun gitmesinden yanalar. Burhanettin Kuru kendi adına başarılıdır. Bu da ortağının milletvekili olmasındandır. Geçmişte eleştirdiklerinin çoğu AKP’ye katkıda bulunmuştur. İnsanlar geçmişi yermemelidir. Geçmişten beri hizmet edenlere sahip çıkmak yerine yermek bir şey kazandırmaz aksine kaybettirir.

Sivaspostası
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.02.2012, 11:49   #2
forklift
Yiğido

forklift - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

forklift Şuan forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.02.2016 16:14

Tecrübe Puanı: 529 forklift FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kuru'ya Yaylım Ateşi

Tek kelime ile talihsiz açıklama halbuki kendin oraya oturtan yanlış hatırlamıyorsam turan topgüldü. besle kargayı oysun gözünü.
forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.02.2012, 12:44   #3
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Kuru'ya Yaylım Ateşi

Şöyle haberler gerçekten can sıkıcı, Yunus Emre'ninde dediği gibi "Mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi" Kimseye kalmaz bu dünya, kardeşçe, dostça paylaşmasını ne zaman öğrenecek bu insanlık!

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil