Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları Sivas' taki Şirketler, Sivasli Şirketler, Sivasli Firmalar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.04.2008, 00:41   #101
doganay
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

doganay Şuan doganay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 00:52

Tecrübe Puanı: 613 doganay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: SIVAS FİRMALARINI NE KADAR TANIYOR

SİVASa 2009 yatırımlarında SÜTAŞ'ın yatırım yapacagını daha öncede belirtmiştim (Tabiik bunu duyum olarak söylemiştim)..

Takip etmeyi unutmayınız..

Saygılarımla
doganay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.04.2008, 09:58   #102
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 766 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
doganay Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
SİVASa 2009 yatırımlarında SÜTAŞ'ın yatırım yapacagını daha öncede belirtmiştim (Tabiik bunu duyum olarak söylemiştim)..

Takip etmeyi unutmayınız..

Saygılarımla
Sütaş gibi büyük ve prestijli bir firma Sivasımıza yatırım yaparsa bununla gurur duyarız. Bu haberi sizden duyduğumuza göre gelişmeleri de inşallah sizin verdiğiniz bilgilerden takip ederiz.

Bu yatırımın gerçekleşmesini ve Sivas tarım ve hayvancılığına katkıda bulunmasını temenni ediyorum.
Alt 10.04.2008, 10:04   #103
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

berat.demir Şuan berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.12.2009 06:51

Tecrübe Puanı: 0 berat.demir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

AKMERMER A.Ş.
Ak Mermer A.S. olarak Sivas 1. Organize Sanayi Bölgesinde 15.000 m 2 açik ve 4.000 m 2 kapali alanda faaliyette bulunmaktayiz. Amasya ilinde bej mermer ocagi, Sivas ilinde ise Onix, Sari Traverten ve Beyaz Traverten ocaklarimiz vardir.

Mermer ve traverten blok satisimiz oldugu gibi muhtelif ebatlarda da satislarimiz mevcuttur.

Afrika, Brezilya, Çin, Hindistan, Ispanya, Italya, Isveç, Norveç gibi ülkelerden granit ithal etmekte olup, Almanya, Fransa, ABD, Ukrayna, Moskova, Litvanya, Irak gibi ülkelere ihraç etmekteyiz. Ayrica bu ülkelere mermer ve travertende hem blok hem de ebatli malzeme ihracati yapmaktayiz.

Ithal granitlerde Istanbul Ümraniye'deki ana depomuzda ve Sivas'taki yerlerimizde satmaktayiz.

Sivas Ilinde CLARA ismiyle çorap üretimimiz olup, üretimimizin büyük bölümünü ihraç etmekteyiz.
berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.04.2008, 10:11   #104
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

TRAMERTAŞ
Hakkımızda

2002 Yılında Sivas ilinde kurulan TRAMERTAŞ Soğukçermik bölgesindeki ocaklarından ürettiği traverten bloklarını, Sivas Organize Sanayi bölgesinde 15.000 m2 açık alan, 3.500.m2 kapalı alan üzerinde kurulu fabrikasında , dünya traverten pazarı kalitesinde işleyerek müşterilerine sunmaktadır. Fabrikasında yaklaşık 100 personeli ile kurulduğu günden bu yana 24 saat üretim yapmaktadır.

Traverten Ocaklarımız fabrikamıza 20 km. mesafededir. Ocaklarımızda mevsim şartlarından dolayı yılın 6-7 ayı 24 saat çalışarak hammadde ihtiyacımızı karşılamaktadır. Büyük kısmı mevsimsel olarak yaklaşık 20 kişi de ocaklarımızda istihdam edilmektedir.

Travertende SCABOS adını kendine özgü nitelikleri ile markalaştırarak marka tescil belgesini de alan TRAMERTAŞ, yine yüksek rezervli ocaklarından elde edeceği özellikli, travertenlerini de ayni anlayışla markalaştırma hedefi taşımaktadır .

Tecrübesini, genç kadrosunun dinamizmi ile doğaltaş sektörüne yansıtan TRAMERTAŞ, bugün 5 kıtada 10 dan fazla ülkeye ihracat yapan bir şirkettir. Bugüne kadar Amerika pazarı hedefinde ilerleyen TRAMERTAŞ, bugün Avrupa’dan gelen taleplerle birlikte hedefini tüm dünya pazarları olarak geliştirmektedir.

Dünyada Doğaltaş Zenginliği tescil edilen Türkiye’de, TRAMERTAŞ pazara sunduğu SCABOS traverteni ile, bu zenginliğe yeni bir ürün katmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
Alt 10.04.2008, 10:15   #105
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

EMMİOĞLU MERMER

Fabrikamız, Sivas Organize Sanayi Bölgesinde 7.000 metrekare kapalı, 15.000 metrekare açık alan olmak üzere toplam 22.000 metrekare alanda üretim yapmaktadır. 300.000 metrekare yıllık kapasitemiz ile müşterilerimize kaliteli hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.

Bölgedeki en büyük mermer fabrikası olan fabrikamızda, en son teknoloji yerli ve yabancı makinelerle kaliteden ödün vermeyen bir üretim yapılmaktadır. Firmamız programına aldığı yeni yatırımlar çerçevesinde ilave ekipman ve makine alım işlemlerini sonlandırmak üzeredir
Fabrikamızda Fraccaroli & Balzan aritma sistemi kullanilmakta olup çevreye duyarli üretim yapılmaktadır.
Alt 10.04.2008, 11:05   #106
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 777 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

O zaman size güncel bilgileri vereyim ;

1. Organize Sanayi Bölgesinde 404 hektar alan var bildiğiniz gibi. Bunun 305 hektarı sanayi parseli. Geri kalan yol, park, yeşil alan, sosyal tesis v.b.

197 Hektar tahsisi yapılan parsel alanı var. 108 Hektar boş parsel alanı.

Toplam Parsel Sayısı : 481
Sanayi Parsel Sayısı : 449
Arıtma Tesisi Parsel Sayısı : 2
Tahsis Olunan Parsel Sayısı : 284
Boş Parsel Sayısı : 165
Yatırımcı Firma Sayısı : 158
Üretime Geçen Firma Sayısı : 77
Üretimini Durduran Firma Sayısı : 12
İnşaatını Durduran Firma Sayısı : 1
İnşaat Halindeki Firma Sayısı : 26
Proje Safhasında Olan Firma Sayısı : 42

İnşallah daha müsait bir zamanda detaylı bilgi verebilirim. Şu anda zamanım kısıtlı olduğu için bunları verebildim sadece. Bilgiler günceldir.
Alt 10.04.2008, 11:13   #107
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

bana göre üretimdeki firma sayısı 80 in üzerindedir. bilgiler için tşk. ederiz
Alt 10.04.2008, 22:27   #108
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 777 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bana göre üretimdeki firma sayısı 80 in üzerindedir. bilgiler için tşk. ederiz
Bugün yeni bir haber aldım. Kimyasal yapı alanında faaliyet gösterecek yeni bir fabrikanın hazırlıkları yapılıyor. Büyük bir yatırım olacakmış.
Alt 11.04.2008, 00:37   #109
sivaslihakan
Tecrübeli Yiğido

sivaslihakan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslihakan Şuan sivaslihakan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.09.2015 21:16

Tecrübe Puanı: 715 sivaslihakan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivasta holding varmi????????????????????????? ??????????
sivaslihakan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.2008, 08:26   #110
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

Sivas artık kabuğunu kırdı

11.04.2008 - 00:39

Uzun yıllar kendi kaderine terk edilerek, çok büyük sıkıntılar yaşanan ilimiz için dertlenmeyeceğim, derdimi de kimselere söylemeyeceğim. Zira Sivas artık kabuğunu kırdı.

SİVAS'TAN / Naci YILDIZ

sivas@dunya.com

Bundan 34 yıl önce aramızdan ayrılan, sazı ve sözüyle dünyaca üne kavuşmuş Sivaslı şair Aşık Veysel'in anısına atfetmek üzere, makaleme onu anlatarak başlamak istiyorum.

Hep söylerim; 'Şairin şiirine kulak vermek gerekir' diye. Zira şairler bulunduğu çevreden, yaşadığı ilden ve daha sonra da ülkesinden ilham alarak dağarcığını doldurur. Sohbetlerinde bulunmaktan büyük keyif aldığım Aşık Veysel Şatıroğlu da öyle yapardı. Ülkenin gündemini yakından takip eder, kamuoyunu ilgilendiren bir şey yaşanmış ise veya yaşanacaksa onu hemen kendi süzgecinden geçirir ve şiir olarak topluma sunardı.

Aşık Veysel, okuma yazma bilmemesine ve yedi yaşından itibaren görme yeteneğini kaybetmiş olmasına rağmen, sazı ve sözü ile yaşadığı şehre çok büyük katkıları oldu. Öyle ki, ellerinde çerçeveli diplomaları bulunan ve çevresinde büyük paralar kazanan insanlardan daha çok yaşadığı şehre ve ülkeye faydası dokundu. Aşık Veysel, bir mısrasında şöyle sesleniyor:

Derdimi dökersem derin dereye

Doldurur dereyi düz olur gider.

İşte Sivas aynen Veysel'in dizelerindeki durumu yaşıyordu. Uzun yıllar kendi kaderine terk edilerek, çok büyük sıkıntılar yaşanan ilimiz için dertlenmeyeceğim, derdimi de kimselere söylemeyeceğim. Zira Sivas artık kabuğunu kırdı.

Sivas'ta son yıllarda çok güzel gelişmeler yaşanıyor. Sanayi bölgelerinde gözle görünür bir canlanma var. Yatırımcıların birbirleriyle yardımlaşması fikir alış verişinde bulunmaları şahsen beni son derece memnun ediyor. Geçmişte 'yakınma kültürü', bardağın sadece boş tarafını görüp, dolu yanını görmemek Sivas'ta oldukça yaygındı. Sorunlarımızı demokratik ortamda bir araya gelip tartışma kültürü maalesef yok denecek kadar azdı. Sivas için bunlar çok geride kaldı. İnsanımız artık kazanmasını ve kazandırmasını biliyor. Sivas bundan böyle göç veren iller arasında olmayacaktır.

Son dönemde ilimize atanan valiler de oldukça verimli oldular. Şu anki valimiz Veysel Dalmaz da Sivas'ın her meselesini çözmek için büyük çaba ve gayret gösteriyor. Dalmaz, bir ilin kalkınmasında sanayinin lokomotif görev yaptığını çok iyi biliyor. Ben aynı duyguları başta Belediye Başkanı Sami Aydın, TSO Başkanı Osman Yıldırım, diğer oda ve sivil toplum örgütlerinin de taşıdığına yürekten inanıyorum.

Sivas'ta tüm bu gelişmeler yaşanırken, Sivasspor'un Süper Lig'de gösterdiği başarı da bize ayrı bir mutluluk yaşatıyor. Sivasspor örneğinde olduğu gibi, yeter ki şehirde sorumluluk taşıyan herkes elini taşın altına koysun. Her alanda Süper Lig'e çıkarız!

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)