Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.01.2009, 23:16   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Her Şeye İlgisiz!

Her konuda olduğu gibi Sivas Filistin için yapılan destek kampanyalarına karşı da ilgisiz kaldı.

Ülkemizdeki tüm illeri ayağa kaldıran ve büyük tepkilere neden olan Filistin konusuna Sivas diğer tüm konulara olduğu gibi yine ilgisiz kaldı. Bunun bir örneği de Anadolu Gençlik Derneği tarafından ülke genelinde başlatılan imza kampanyasında yaşandı. ‘10 milyon imza' hedefi ile başlatılan imza kampanyasına diğer illerden on binlerce insan katılım sağlarken ilimizde ise 4 bin civarında imza toplanabildi. Ortaya çıkan bu tablo Sivas'ın bir kez daha ne kadar duyarsız bir şehir olduğunu gözler önüne serdi.Bazı sivil toplum kuruluşlarının Filistin'e destek vermek ve İsrail'i tepki göstermek amacıyla düzenlediği bir çok etkinlik ilgisizlik nedeniyle beklendiği düzeyde yankı uyandıramazken, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Filistin Mitingine de istenilen düzeyde katılım olmadı.Bununla birlikte Türki-ye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilmek üzere iki farklı sivil toplum kuruluşu tarafından imza kampanyası düzenlenirken bu imza kampanyalarına da vatandaşların ilgisi beklenen düzeyde olmadı. Son olarak Anadolu Gençlik Derneği tarafından 3 gün boyunca devam eden imza kampanyasında da bu tablo değişmedi ve imza sayısı 4 binlerde kaldı. Türkiye'nin diğer illerinde düzenlenen imza kampanyaları on binlerin üzerine rahatlıkla çıkarken ilimizde sadece binlerde kalması bir kez daha Sivas olarak her şeye ne kadar duyarsız ve ilgisiz kaldığımızı gözlen önüne serdi.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.2009, 23:23   #2
love_me_58
Tecrübeli Yiğido

love_me_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

love_me_58 Şuan love_me_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.07.2009 00:31

Tecrübe Puanı: 585 love_me_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Her Şeye İlgisiz!

paylaşım için tşkrler

BEDENİM AYAKTA BAK YİNE SENSİZ
love_me_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.2009, 23:26   #3
Merkez_Alperen
Usta Yiğido

Merkez_Alperen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkez_Alperen Şuan Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.09.2012 11:23

Tecrübe Puanı: 630 Merkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOKMerkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOK

Geçenlerde kayseride düzenlenen buna benzer bir protestoya katıldım kayserinin yarısı gelmişti diyebilirim.hemde 12 den saat 3'e kadar bir Allahın kulu bile ayrılmadan,sesleri kısılıncaya dek kadın erkek FİLİSTİNİN ARKASINDA olduklarını haykırdılar.!
Tesadüftürki sivastakinede katıldım Vahimdirki kayserideki topluluğun % 10 unu bile göremedim..Yeri geldiğinde Türkiyenin en milliyetçi şehri sivastır diyoruz ama giderek pasifleşiyoruz..buna birde Alperen ocaklarının kapatılmış olması,Ülkü ocaklarının eski ülkücülük şuurunu yitirmeside eklenince meydanlar malesef boş kalıyor.

bu durumu en iyi Mustafa YILDIZDOĞAN bir şarkısnda dile getirmiş.
: BİZ BU HALLERE DÜŞECEK ADAMMIYDIK!?
Alt 17.01.2009, 22:25   #4
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben aslında bu haberi ilk gördüğümde bir yorum yapmak istedim ama vazgectim çünkü zaten herkes biliyor kimin ne oldugunu.kayseri ençok yardımı yapan şehir olmuş verdiği parar kendisinin beş katı fazla nüfusa sahip olan istanbuldan bile fazla.sivas hep böyleydi zaten rahat olun her zamanki vurdum duymazlıgımız yani.relakssss takılın
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2009, 22:43   #5
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bırakın şu hemşehrimi küçük görmeyi.
Herkes ne feragat ettiğine baksın,Allah kabul etsin diye dua etsin sonra..
Kayserili zengin 10 lira verdi,ben fakirim 5 lira verdim diye Allah beni küçük görmez de ,biz kendimizi nasıl küçük görüyoruz.Hayrın büyüğü küçüğü mü olur!

Tüm okullarda Filistin kampanyası düzenlendi.Ve o çocukların yardım toplamak için nelerin altına girdiğini,kendileri için yapmadıkalrını Filistinli kardeşleri için yaptığını görmüyor ve bilmiyor ve böyle konuşuyorsunuz.
İsteyen hayrını küçük görmeye devam etsin!
Alt 17.01.2009, 22:50   #6
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kayserili zengin 10 lira verdi,ben fakirim 5 lira verdim diye Allah beni küçük görmez de ,biz kendimizi nasıl küçük görüyoruz.Hayrın büyüğü küçüğü mü olur!

Tüm okullarda Filistin kampanyası düzenlendi.Ve o çocukların yardım toplamak için nelerin altına girdiğini,kendileri için yapmadıkalrını Filistinli kardeşleri için yaptığını görmüyor ve bilmiyor ve böyle konuşuyorsunuz.
küçük görmekle gerçekleri görmek çok farklı bunu ancak görünce anlarsın sevgili hemşo
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2009, 23:02   #7
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
kangallim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
küçük görmekle gerçekleri görmek çok farklı bunu ancak görünce anlarsın sevgili hemşo
Anadolu Gençlik Dergisi'nin imza toplayamaması beni ilgilendirmez!
Gerçek buysa,bu gerçek de ilgilendirmez.!
Ben her şeyi gayet iyi görüyorum!

Herkes ne verdiğine baksın yeter!
Ne zamandan beri "hayırları" eleştirir olduk?
"""Ulan bu kadar az hayır mı olur cimri herif?""""..Sizin yaptığınız bu lafa benziyor!!
Alt 17.01.2009, 23:42   #8
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 791 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Açıkçası çok üzüldüm.

Bol laf ama icraat yok.

Kişilerin ne kadar para yardımında bulunduğu beni ilgilendirmez. Hayrın büyüğü-küçüğü olmaz çünkü.
Ama burada bahsi geçen konu imza kampanyası.

Katılım sayısı, olaya ne kadar duyarlı olunup olunmadığının göstergesidir. ve maalesef bu konuda sınıfta kalmışız.

Bir anda aklıma geldi: Kurtlar Vadisinde Çakır öldüğünde, gazetelere başsağlığı ilanı veren şehirlerde başı çekiyorduk!

Olayların önem sıralaması farklı demekki Sivas için.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.01.2009, 23:48   #9
Merkez_Alperen
Usta Yiğido

Merkez_Alperen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkez_Alperen Şuan Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.09.2012 11:23

Tecrübe Puanı: 630 Merkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOKMerkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Lütfen yazdıklarımı iyi okuyunuz efendi asla yapılan yardımlarla ilgili bir kıyaslama yapmadım ve yapmamda.Ne haddimize ki dediğiniz gibi hayrın büyüğü küçüğü olmaz.
Ben sadece sivasın eski sivas olmadığını söylüyorum! konuyu sarkıtmayalım lütfen
Alt 17.01.2009, 23:53   #10
LaEdri
Usta Yiğido

Ben sana alıntı yaparak söylemedim o lafımı,alınmana lüzum yoktu!
Madem alındın şunu söyleyeyim.
İllerin yaptığı hayır miktarını belirten bir konu açmasan daha hoştu!

Ben meydandan bir haftadır geçmiyorum,dolayısıyla imza da atamadım..Bu bir kriter hiç değil!

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)