Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Evlat Hasretini 5 Ay Sonra Giderdi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.08.2010, 14:15   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 908 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Evlat Hasretini 5 Ay Sonra Giderdi

Danimarka vatandaşı olan teyzesinin kızı ile 5 yıldır evli olmasına karşın, 'akraba evliliği' gerekçe gösterilerek bu ülkeden oturum izni alamayan Şarkışlalı Bilal Ünalan, tatil için Şarkışla'ya gelen eşine ve 5 ay önce doğan kızına kısa süreliğine de olsa kavuştu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, teyzesinin kızı Emine Ünalan (38) ile 5 yıldır evli olmasına karşın, 'akraba evliliği' gerekçe gösterilerek Danimarka'dan oturum izni alamayan ve bu nedenle ayrı yaşadığı eşiyle internet üzerinden iletişim kurmak zorunda kalan Bilal Ünalan (31), 5 ay önce dünyaya gelen kızı Aleyna'yı ilk kez kucakladı.

Eşi ve kızından tatil sonrası tekrar ayrılacak olması nedeniyle buruk bir mutluluk yaşayan Ünalan, Danimarka'da çifte vatandaş olarak yaşayan eşi ve daha önce sadece internet üzerinden gördüğü kızıyla Danimarka'da bir arada yaşayabilmek için yetkililerden yardım bekliyor.

Şarkışla'da yaşayan ve şu anda işsiz olan Bilal Ünalan, AA muhabirine, evlendikten sonra Danimarka'ya gittiğini, 3 aylığına aldığı 'aile ziyareti vizesi' bitince Danimarka'dan sınır dışı edildiğini kaydetti.

Eşi ile bir arada yaşayabilmek için çalmadıkları kapının kalmadığını belirten Bilal Ünalan, şunları söyledi:

'Ben Türkiye'deyim, eşim Danimarka'da. Bu süreç bizi psikolojik olarak çok etkiledi. Eşimle sadece internet kafelerde, MSN'den görüşebiliyordum. 5 ay önce bebeğimiz dünyaya geldi ve ben onun yanında olamadım, şimdi o beni ziyarete geldi. Ben eşimin ve çocuğumun yanında olmak istiyorum.'

Eşinin yaz tatillerinde Türkiye'ye geldiğini, sadece tatillerde görüşebildiklerini anlatan Ünalan, 5 ay önce doğan çocuğunu da ilk kez yüz yüze gördüğünü belirterek, 'Çocuğum beni ziyarete geldi ama beni tanımıyor, sürekli onlarla olabilmek, onlarla yaşayabilmek için oturum vizesi almam gerekiyor. Bunun için çalmadığımız kapı bırakmadık' dedi.

Emine Ünalan ise 'orada bizim sorunumuzu dinleyen yok. Ben yabancılar polisine ve bakanlığa gittim, bizim davaya bakanlarla görüştüm. Davamızın hangi aşamaya dahi geldiğini bilmiyoruz. Burada çifte standart var. Bizim bir araya gelmemiz imkansızmış, nedeni ise akraba evliliği. Danimarka'da bizim gibi onlarca, yüzlerce akraba evliliği yapmış çift var ve bunlar oturum izni almış insanlar. Her nedense biz bu izni alamıyoruz' diye konuştu.

(KE-AHM-DOĞ-ECN) - SİVAS (Anadolu Ajansı)
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 15.08.2010, 14:31   #2
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Evlat Hasretini 5 Ay Sonra Giderdi

Gelde sinirlenme işte, yani bu vicdanlara sığacak birşeymi? Evlenmiş çocukları olmuş, evlenme cüzdanları var akraba evliliği diye bahane üretmek deli saçmalığı bence.
Umarım kısa sürede bu hatadan dönülür ve ailesine kavuşur değerli hemşerimiz.
Alt 15.08.2010, 14:42   #3
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5452 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Danimarka'da bizim gibi onlarca, yüzlerce akraba evliliği yapmış çift var ve bunlar oturum izni almış insanlar. Her nedense biz bu izni alamıyoruz' diye konuştu.

Evet o akraba evlilikleri bazilarinin basini yakip, canini fena sekilde acitmistir.
Sikayetci olanlar oldugu icin bu kanun cikmistir. kurunun yaninda yasta yanmistir her
zaman her yerde oldugu gibi.
Bu kanun NAMUS Cinayetleri islendigi icin cikmistir.
Kimileri icin cokta gec kalinmistir bile.

Kimini aglatmis, kimini güldürmüs olsada yananlarda cogunlukta maalesef.

Saygilar.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Selda Bagcan

Almanya Acı Vatan

Almanya acı vatan
Adama hiç gülmeyi
Nedendir bilemedim
Bazıları gelmeyi

Üçü kız iki oğlan
Kime bırakıp gittin
Böyle güzel yuvayı
Ateşe yakıp gittin

şarkı sözleri
Ancak para yollarsın
O para neye yarar
Beş çocukla ailen
Hepisi seni arar

Gitmişsin Almanya’ya
Orada evlenmişsin
Tam yedi sene oldu
Köyüne dönmemişsin

Tam yedi seni oldu
Ne mektup var ne haber
Yuvayı beter ettin
Sen de olasın beter

Bu kanun bosuna cikmadi.
Nedensiz kendi kafasina göre cikarmadi danimarka devleti bu kanunu.
Danimarkada ki depresyondaki cogunluk yabancilardan olusuyor
bununda elbet vardir bir sebebi. Dimi???

Konu Kardelencicegi tarafından (15.08.2010 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Kardelencicegi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 15.08.2010, 14:57   #4
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1773 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

allah yardımcısı olsun yazık adama be üzüldüm bak.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)