Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.10.2007, 08:41   #1
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 10:32

Tecrübe Puanı: 903 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI
Standart BENİM AĞLAMAMIN SEBEBİ BAŞKADIR!!!

Günlük işlerden bahsediyorlardı.Kimisi türkü mırıldanıyor,kimisi sevdiğini anlatıyor,kimisi ailesinden bahsediyordu.Roket atardan çıkan bir roket geldi,sohbetin içine,kalbimizin ortasına gömüldü.Ne mi oldu?Ne olabilirdi ki?Şüheda neslinin devamı da şühedaya katıldı.Şehitlik şerbetini içtiler birlikte.
Ben şehitlere ağlamam.Bugüne kadar onca şehit verdik,gözümden bir damla yaş akmadı.Allah'a inanan biri ''ŞEHİTLERE ÖLÜ DEMEYİNİZ ONLAR ÖLMEMİŞTİR.LÂKİN SİZ BİLMEZSİNİZ.'' diyen Rabb'e inanmaz mı?
Ben,o şerbeti içenleri,cennete koyacağını söyleyen,derecelerinin peygamberlerden sonra gelen en yüksek derece olduğunu beyan eden Rabb'e inanırım.Ve o şehitler için sevinirim.Ben,ağlamam.Ben asla şehitler için ağlamam..
BENİM GÖZÜMDEN YAŞ AKIYORSA EĞER; bir ananın,evlâdının fotoğrafını öpüp,kalbinin üzerine koyması,tüm gücüyle ''VATAN SAĞ OLSUN!'' diye haykırması iledir..
BENİM GÖZÜMDEN YAŞ AKIYORSA EĞER; bir babanın, ''BEN AĞLAMAM,AĞLAYIP DA SEVİNDİRMEM KALLEŞLERİ.BİR OĞLUM DAHA VAR,O DA VATAN YOLUNDA FEDA OLSUN'' diye dile gelmesi iledir...
BENİM GÖZÜMDEN YAŞ AKIYORSA EĞER; beyini kaybeden kadının,nişanlısını kaybeden kızın, ''YİĞİDİM,SENİ BEKLEYECEĞİM.BEN,SENDEN BAŞKASINA YÂR OLMAM'' diye dile gelmesi iledir...
BENİM GÖZÜMDEN YAŞ AKIYORSA EĞER; tabuta sarılan bir çocuğun,''BABA,NEREYE?'' diye dile gelmesi iledir...
BENİM GÖZÜMDEN YAŞ AKIYORSA EĞER; şehidin geride bıraktıkları sebebiyledir..
Şimdi sen;TAKIM ELBİSELİ ADAM...Şimdi sen geçmişsin karşıma, '' SOĞUKKANLI VE MUTEDİL'' olmaktan bahsediyorsun.Öfkeyle kalkanın zararla oturacağını söylüyorsun.Şimdi sen,TAKIM ELBİSELİ ADAM...Şimdi sen geçmişsim karşıma ''SAVAŞIN KÖTÜLÜKLERİ''ni anlatıyorsun.Şimdi sen artık konuşma.Takım elbiseni çıkar,kravatını at,botunu giyin,palaskanı tak...Bunca zamandır öfkeyle kalkmadın da ne oldu?Yine zararla oturan sen olmadın mı?Bunca zamandır ''SAVAŞIN KÖTÜLÜĞÜ''nü anlattın da ne oldu? Savaşta kaybettiğinden daha çok asker kaybetmedin mi?Takım elbiseni çıkar,kravatını at;sonra hiç durma,yeşil elbiseni giyin,palaskanı TAKKK!!!.....
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil