Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.10.2008, 10:36   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Başbakan Gitti Kılıçlar Çekildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinin akabinde Vali Veysel Dalmaz ile Belediye Başkanı Sami Aydın arasında kılıçlar çekildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta sonunda ilimize yaptığı ziyaretin hemen akabinde Vali Veysel Dalmaz ile Belediye Başkanı Sami Aydın arasında esen soğuk rüzgarlar adeta kasırgaya dönüştü. İki idareci birbirlerine kılıçlarını çekti.
Son günlerde her iki isminde yapmış olduğu açıklamaların başbakanın programından hemen sonraya gelmesi aklılarda soru işareti bırakırken, kaybeden yine Sivas olmasından korkuluyor.
Vali Dalmaz ile Belediye Başkanı Sami Aydın arasında yaşanan gerginliği kamuoyuna sorduk. Aldığımız yanıtlar Başkan Sami Aydın'ın haklılığını vurguluyor. Vali Veysel Dalmaz kamuoyunda belediyenin önüne geçmeye çalışıyor şeklinde yorumlanıyor.
Kamuoyunda vatandaşlara bu gerginliği sorduğumuz da aldığımız cevapların birleşme noktası ise şöyle:
"Belediye başkanı Sami Aydın gerçekleştirmiş yada gerçekleştirecek olduğu projelerinde Vali Veysel Dalmaz-’ında desteklerini bekliyor olması gayet doğal mülki idare aynı fikirde olmazsa aynı şeyleri görmezse tabii ki bu işler sağlıklı yürümez, burada icracı kurum elbetteki Sivas Bele-diyesidir bu nedenle Protokol olarakta Belediye Başkanının Valiliğin projelerine fazlaca karışıp fikir beyan edemeyeceği için bu icraatlara sadece vali Dalmaz’ın bakışı önemli olan.
İş bu haldeyken Başkan’ın önceki dönemde alışmış olduğu Eski Sivas Valisi Hasan Canpolat’ın fikir ve bakış açısı Veysel Dalmaz’la tam bir zıtlık içinde. E haliyle Başkan Hadi gecelim bir çok projeyi ancak en büyük projelere de sahip çıkmalı diye düşünüyor kamuoyu
Vatandaşa göre terminalin satışı yönünde Belediye tarafından başlatılan girişim sonrası Vali Veysel Dalmaz'ın yaptığı açıklamalar ve bu satış işinin sadece projede kalma-sı ikili arasındaki gerginliğin artmasındaki en büyük sebep.
Karşıyaka köprüsü ile Başbakan'ın ilimizden ayrılma sından hemen sonra önce Vali Dalmaz tarafından açıklama geldi. Sonrasında Başkan Aydın zaman kaybetmedi ve katıldığı TV programı ile sert bir şekilde cevap verdi.
Belediye Başkanı Aydın ve Vali Dalmaz arasında esen soğuk rüzgarların sebepleri peki neler?
Aksu Projesi Sivas Belediyesinin En Büyük İcraatlarından olarak gösteriliyor.
Vali Canpolat’ın AKSU hakkındaki O zamanki Açıklamaları;
“Ben Sami Aydın’ı Belediye Başkanı olmadan önce AKSU projesini duyduğumda çok heyecanlandım ve sevindim çünkü Yukarı tekkeye ne zaman çıksam gözüme o kadar çirkin gözüküyordu ki bırakın kötü görüntüsünü, yaydığı sağlıksız ve pis koku dayanılmazdı, daha kötüsü Türkiye Su diye yalvarırken biz dereleri öldürmüşüz kapatmışız yada çöp olarak kullanmışız bu içimi acıtıyordu ama gelin görün ki AKSU projesi Sivas’ın değerini fazlasıyla yükseltmiş dünya su örgütünün çok ciddi ödülüne layık görülmüş ve Türkiye ye model olmuştur Başkanı ve ekibini kutluyorum” demiştir
Vali Dalmaz’ın AKSU hakkındaki açıklamaları;
“Evet şimdilik güzel bir projeye benziyor ancak çok eksikleri var ben isterdim ki burası yapılmadan önce sanayi kaldırılsın veya imar sorunları çözülsün”
Terminalin yerinin değiştirilmesi hakkında ki açıklamalar ise bardağın taşan tarafının son damlası olmuştur,
Yaklaşık 5-6 aydır gündem de olan bu proje hakkında da vali Dalmaz bir tv kanalına çıktı ve şu açıklamayı yaptı.
“başkanla biz görüşmüştük bu proje hakkında ama bana tekrar dönmedi.
Terminalin Satışına karşıyım.
Terminalin yeri değişmemeli vatandaş yakınca gidebiliyor herkes gibi bende termianale gidebiliyorum.
Bu 2 örnek her şeyi açıkça ortaya koyuyor şunları da uzunca yazabiliriz mesela
Tarihi kent meydanı İnşaatı zorluklarla başlamış Belediyenin yılmaz mücadelesiyle nihayet ilk kazma vurulmuştu. Hatırlayın kaç ay vali Dalmaz’ın iki dudağından çıkacak cümle için kütüphane taşınamadı,
Gazete olarak aldığımız bilgiler arasında Kent Meyda nı projesini Vali Veysel Dalmaz Başbakan'a valiliğin projesi olarak iletmiş, ancak Belediye Başkanı Sami Aydın'ın makamında Aydın, Erdoğan'a kent meydanı Belediyenin projesi açıklamasını yapmıştır.
Tarafların Başbakan'ın ilimizden ayrılmasından sonra kamuoyuna yaptıkları karşıyaka köprüsü ile ilgili açıklamalar ise vatandaşlar tarafından bugüne kadar olan gerginliğin patlama noktası olarak değerlendirildi.

Sivaspostası Gazetesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2008, 11:21   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: Başbakan Gitti Kılıçlar Çekildi

Sayın valimiz veysel dalmaz ve sayın belediye başkanımız sami aydın beylerin böyle kısır cekişmeleri bir yana bırakıp Sivas için calışmalıları gerekir halkımız sizlerden hizmet bekliyor bu türlü cekişmeler hiç kimseye yarar sağlamaz
Alt 20.10.2008, 15:55   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Sivas işte.Çok değişik ve anormal bir durum görmüyorum ben ortada.Biz değil ben duygusu yedi Sivas'ımı.Ben Vali ve Başkanın yanında kişisel menfaati için Sivas'ı olumsuz yöne iten çok insan görüyor gibiyim.
Alt 20.10.2008, 16:02   #4
yigido yakup
Yeni Yiğido

yigido yakup - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yigido yakup Şuan yigido yakup isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.08.2011 00:50

Tecrübe Puanı: 0 yigido yakup FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Başbakan Gitti Kılıçlar Çekildi

ben valinin yaptigi aciklamalari cok hakli ve yerinde oldugunu düsünüyorum.hangi ülkede bir sehir terminali hic insan yasamayan bir bölgeye tasinabilir bütün avrupada gördügüm otobüs terminali yok ama bütün tren istasyonlari sehirlerin göbeginde vede hepsi 100 yillikdan fazlalar?bu soruya kimsenin cevap veremeyecegini düsünüyorum.gelelim ikinci aciklamya aksu ile ilgili kisma.aksu yapilmadanmi sanayi kolay tasinirdi simdimi?benim cevabim tabiki aksu yapilmadan.simdi terminal tasininca yeni terminal bölgesinden kimler zengin olacak bunlarin hesabi yapilmistir?valinin böyle bir hesabi olamaz.sayin valimizin kiymetini bilmeliyiz baskanin yenisini ve iysini secebiliriz ama böyle degerli valiyi bulamyiz.
Alt 20.10.2008, 19:21   #5
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt

İKİSİDE İSTİFA EDİP KAYBOLSUNLAR!BÖYLE YÖNETİCİ İSTEMİYORUZ!!!

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2008, 19:31   #6
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bir ata sözü var ama ne kadar yerinde olur bilemiyorum.Gerçi bunu herkes bilir.
Burada Vali-Belediye başkanı kapışması kime ne kazandırır. Futbol maçı gibi o tarafta olanlar bu tarafta olanlar şak şak şak şak.
Olacak şey değil. Biran evvel bu görüntüden uzaklaşıp birlik beraberlik içinde Sivas için ne gerekiyorsa yapmalılar.Sivas ancak o zaman kazanır.
Alt 20.10.2008, 19:34   #7
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1079 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: --->: Başbakan Gitti Kılıçlar Çekildi

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
VALİ BEYİN SİVASIN ÖNÜNÜ TIKADIĞINI, SİVAS I YÖNETEMEDİĞİNİ ISRARLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİM.

VALİ BEY
1. SİVAS KONGRE, FUAR MERKEZİ NE OLDU. SİZ VALİ OLDUKTAN SONRA ORASI NE HALE GELDİ. RESMEN YATIRIMI ÖLDÜRDÜNÜZ. TEK ÇİVİ ÇAKAMADINIZ.
2. BAŞBAKAN GELMESEYDİ SİVAS POLİS MYO İNŞAATI KADERİNE TERK EDİLECEKTİ. 2 YILDIR İNŞAATINI BİTİREMEDİNİZ, DENETLEMEDİNİZ. ALLAH' TAN BAŞBAKAN GELDİ DE TALİMATI VERDİ VE 2009 YILINDA AÇILACAK.
3. ADLİYE SARAYINA 30 DÖNÜM YER BULAMADINIZ. EN SONUNDA YER BULUNDU AMA BUNDA SİZİN BİR KATKINIZ VAR MI YOK MU TARTIŞILIR.
4. BÖLGE HASTANESİNİN YER SORUNUNU BAKALIM NE ZAMAN ÇÖZECEKSİNİZ.
5. YILDIZ DAĞI KIŞ TURİZM MERKEZİNİN İHALESİNİ GÜYA YAZIN YAPACAKTINIZ. YAZ GELDİ GEÇTİ İHALE YALAN OLDU.
6. KANGAL KÖPEKLERİ İÇİN SHOWROOM YAPACAKTINIZ NE OLDU. BU DA YALAN OLDU.
7. STADYUM PROJESİNİ HİÇ BOŞUNA SAHİPLENMEYİN EN UFAK BİR KATKINIZ YOK. BAŞBAKAN SİVAS A GELMESEYDİ STADYUM İŞİ DE YALAN OLACAKTI.
8. ARKEOLOJİ MÜZESİNİ BİLE 2 YILDIR BİTİREMEDİNİZ, YÜZDE 80 İ TAMAMLANMIŞ OLAN BİR YERİ İKİ YILDIR AÇAMADINIZ.

SN. VALİ BİR AN ÖNCE SİVAS IN BAŞINDAN GİDER DE SİVASIN ÖNÜ AÇILIR. BÜTÜN PROJELER İŞ BİTİRİCİLİĞİ SIFIR OLAN VALİ BEY YÜZDEN DURMA NOKTASINA GELDİ. SİVASIN VİZYONUNU GÖREMİYORSUNUZ, SİVAS I YÖNETEMİYORSUNUZ. SİVAS A YAZIK EDİYORSUNUZ.

KAÇ DEFA İŞADAMLARIYLA TOPLANTI YAPIP ŞEHRİMİZE YATIRIM YAPMALARI İÇİN TALEPTE BULUNDUNUZ.
TELEVİZYONDA SİZİ SEYRETTİĞM ZAMAN SİVAS I HİÇ İYİ ANLATAMIYORSUNUZ. BU ŞEHRE HIZLI TREN GELECEK. HİÇ TV LERDE HIZLI TRENDEN, DEREYOLUNDAN, SİVASIN SANAYİ YAPISINDAN BAHSETMİYORSUNUZ.
BİR TEK TURİZMDEN BAHSEDİP İŞİ GEÇİŞTİRMEYE ÇALIŞTIRIYORSUNUZ. AMA SİVASA TURİZM ALANINDA DA HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK GÖREMİYORUM.

KISACA SİVAS A NE YAPTINIZ SN. VALİ. BİR AN ÖNCE YENİ VE VİZYONU GENİŞ BİR VALİYİ SİVASIMIN BAŞINDA GÖRMEK İSTİYORUM.
berat abi doğru söylüyosun ama ç.sami aydında sütten çıkmış ak kaşık değil!!!!
sadece valiyi karalamayalım!Lütfen

Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2008, 19:51   #8
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

haklısın abi süper bir KALDIRIM MÜHENDİSİ!!! paso kaldırımm!!!!!!!!çok güzel göz boyuyor!

VEL HASIL KELAM VALİYLE BELEDİYE BAŞKANI ARASINDA BİR LİDERLİK KAVGASI OLDUĞU BELLİ!AMA KİMSE ''SİVAS''IN LİDER BİR ŞEHİR OLMASI İÇİN BİR GİRİŞİMDE BULUNMUYOR!HERKES PASTADAN PAYINI ALMA DERDİNDE!

Alt 20.10.2008, 21:02   #9
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 767 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: --->: Başbakan Gitti Kılıçlar Çekildi

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
VALİ BEYİN SİVASIN ÖNÜNÜ TIKADIĞINI, SİVAS I YÖNETEMEDİĞİNİ ISRARLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİM.

VALİ BEY
1. SİVAS KONGRE, FUAR MERKEZİ NE OLDU. SİZ VALİ OLDUKTAN SONRA ORASI NE HALE GELDİ. RESMEN YATIRIMI ÖLDÜRDÜNÜZ. TEK ÇİVİ ÇAKAMADINIZ.
2. BAŞBAKAN GELMESEYDİ SİVAS POLİS MYO İNŞAATI KADERİNE TERK EDİLECEKTİ. 2 YILDIR İNŞAATINI BİTİREMEDİNİZ, DENETLEMEDİNİZ. ALLAH' TAN BAŞBAKAN GELDİ DE TALİMATI VERDİ VE 2009 YILINDA AÇILACAK.
3. ADLİYE SARAYINA 30 DÖNÜM YER BULAMADINIZ. EN SONUNDA YER BULUNDU AMA BUNDA SİZİN BİR KATKINIZ VAR MI YOK MU TARTIŞILIR.
4. BÖLGE HASTANESİNİN YER SORUNUNU BAKALIM NE ZAMAN ÇÖZECEKSİNİZ.
5. YILDIZ DAĞI KIŞ TURİZM MERKEZİNİN İHALESİNİ GÜYA YAZIN YAPACAKTINIZ. YAZ GELDİ GEÇTİ İHALE YALAN OLDU.
6. KANGAL KÖPEKLERİ İÇİN SHOWROOM YAPACAKTINIZ NE OLDU. BU DA YALAN OLDU.
7. STADYUM PROJESİNİ HİÇ BOŞUNA SAHİPLENMEYİN EN UFAK BİR KATKINIZ YOK. BAŞBAKAN SİVAS A GELMESEYDİ STADYUM İŞİ DE YALAN OLACAKTI.
8. ARKEOLOJİ MÜZESİNİ BİLE 2 YILDIR BİTİREMEDİNİZ, YÜZDE 80 İ TAMAMLANMIŞ OLAN BİR YERİ İKİ YILDIR AÇAMADINIZ.

SN. VALİ BİR AN ÖNCE SİVAS IN BAŞINDAN GİDER DE SİVASIN ÖNÜ AÇILIR. BÜTÜN PROJELER İŞ BİTİRİCİLİĞİ SIFIR OLAN VALİ BEY YÜZDEN DURMA NOKTASINA GELDİ. SİVASIN VİZYONUNU GÖREMİYORSUNUZ, SİVAS I YÖNETEMİYORSUNUZ. SİVAS A YAZIK EDİYORSUNUZ.

KAÇ DEFA İŞADAMLARIYLA TOPLANTI YAPIP ŞEHRİMİZE YATIRIM YAPMALARI İÇİN TALEPTE BULUNDUNUZ.
TELEVİZYONDA SİZİ SEYRETTİĞM ZAMAN SİVAS I HİÇ İYİ ANLATAMIYORSUNUZ. BU ŞEHRE HIZLI TREN GELECEK. HİÇ TV LERDE HIZLI TRENDEN, DEREYOLUNDAN, SİVASIN SANAYİ YAPISINDAN BAHSETMİYORSUNUZ.
BİR TEK TURİZMDEN BAHSEDİP İŞİ GEÇİŞTİRMEYE ÇALIŞTIRIYORSUNUZ. AMA SİVASA TURİZM ALANINDA DA HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK GÖREMİYORUM.

KISACA SİVAS A NE YAPTINIZ SN. VALİ. BİR AN ÖNCE YENİ VE VİZYONU GENİŞ BİR VALİYİ SİVASIMIN BAŞINDA GÖRMEK İSTİYORUM.

Kişilik, karakter ve beyefendilik açısından Sayın Valimizi hep sevdim ve saygı duydum ancak ne var ki bir çok açıdan Sayın Valimiz ''müfettiş vali'' olmaktan çıkıp ''projeci vali'' olma konusunda zayıf kaldı. Halbuki Sayın Lütfullah Bilgin ve özellikle Sayın Hasan Canpolat'la Sivas için bir çok projeye başlanmış ve bunların çoğuda bitirilmişti. Ne diyelim hayırlısı...
Alt 21.10.2008, 14:07   #10
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

trt de 4 eylül kutlamasında canlı yayında ağzına Atatürkü almayan adamlar cumhuriyet şehrini temsil edemez
al birini vur ötekine ikiside bu hükümetin atadığı seçtirdiği adam

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)