Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Başkan'dan Büyükşehir Çağrısı - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.07.2014, 00:55   #11
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Başkan'dan Büyükşehir Çağrısı

Bunlar iyi niyetli çalışmalar, takdir etmek lazım. Ancak kalıcı ve uzun vadeli çözümler üretmek lazım. Bunun için de Sivas'taki sanayi bölgeleri hızla genişletilmeli, altyapısı hazır hale getirilmeli ve yatırımcılara sunulmalı.

Sivas 1. OSB Hafik'e kadar genişletilebilir. Yeni belediye yönetiminin küçük sanayi sitelerini de şehrin içerisinden çıkartarak tek bir yerde toplama ve Hafik yoluna alma projesi bir an evvel başlamalı. Sivas Hafik arası hem OSB olarak hem küçük sanayi sitesi olarak Sivas'ın birinci sanayi bölgesi olmalı.

Ayrıca Demir Çelik bölgesine kurulması planlanan 2. OSB ve lojistik köy de bir an evvel kurulmalı.

Ayrıca ilçelerden OSB'si kurulmuş olan Şarkışla ve Gemerek için de yapılacak yatırımlar takip edilmeli.

Bu şekilde sanayi yatırımları ile Sivas'ın göç sorunu engellenmiş olur. Hatta dışarıdan göç alan bir şehir haline gelebilir. Sanayileşmeden, üretmeden, üreten ve katma değer yaratan bir şehir olmadan ne büyüyebiliriz, ne de zenginleşiriz. Büyüyen ve büyük şehir için Sivas insanında özel sektör, üretim, katma değer anlayışı gelişmeli.

Belediyeden bu konularda öncülük etmesini bekliyoruz.
Alt 02.08.2014, 00:47   #12
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 857 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Belediye kendi yapması gereken şeyi halka atıyor biz bu zihniyetteki yöneticilerden ne zaman kurtulacağız hadi 150 değil 200 bin kişi kaydını aldırdı 5 sene sonra nüfus tekrar düşecek sonra yine mi belediye statüsüne düşeceğiz bizimkiler günü kurtarma peşinde
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.08.2014, 14:46   #13
Warda
Yeni Yiğido

Warda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Warda Şuan Warda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 14:30

Tecrübe Puanı: 0 Warda isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bu Nüfus işi nasıl olacak ben anlamadım. Vatandaş çocuğunu okula kayıt ettirecek ikamet isteniyor, işe girecek ikamet isteniyor. Yasa ne diyor, İkamet ettiğin yerin adresini 15 gün içinde nufüs müdürlüğüne bildirmek zorundasın. Peki Sivaslı İstanbul veya başka bir yerden Sivas'a gelerek ben burada oturuyorum diye bir adres gösterecek ve Sivas nufusuna geçecek. İstanbulda oturan vadandaşın dolayısıyle evi ve ikametğahı olmayacak ve vadandaş İstanbulda oturduğuna dair Sivas'dan ikamet belgesi alıp oradaki işni halledecek öylemi? Arkadaşlar Sami bey'in açıkça söylemek istediği şu sanırım. Sivas dışında ikameti olanlar Ekim ayına kadar geçici olarak Sivas'da bir adres göstererek nüfus Müdürlüğüne baş vurun, Sivas nüfusuna geçin, Ocak başındada tekrar İstanbul ikametinizi gösterip nufusu İstanbula taşıyın. Böylelikle TÜİK 2014 nüfusunun 750 bin olduğunu açıklasın. Peki adama sormazlarmı 623 bin nüfus sürekli her yıl dahada azalırken bu ne hikmet 1 yılda 127bin birden artı. Bunu TÜİK sorgulamazmı ?
Benim bir önerim var. Bu yasal olmayan yollara başvurmak yerine, Şehir merkez nüfusu 300bin olan iller büyük şehir Stadüsüne geçer diye vekillerimiz kanun teklifi hazarlayıp meclisten geçirseler en güzeli olur. Türkiyede merkez nüfusu 300 bini geçen ve büyük şehir olmayan yanlızca SİVAS ve ELAZIĞ var, gerekirse Elazığlı vekillerle işbirliği yapılır ortak kanun teklifi hazırlayıp meclise sunulur. Bu kanun teklifinin meclisten geçeceğine kesinlikle inanıyorum. Sivaslı uyuma, gözümüzü açalım arkadaşlar.
Warda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Warda'e Teşekkür Ediyor...
Alt 06.08.2014, 18:49   #14
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bence en mantıklısı Warda arkadaşımıza katılıyorum. Yalanla dolanla olmaktan sa en güzeli 300 bin nüfuslu merkezlerin de Büyükşehir statüsüne alınmasıdır. Zaten 100 bin merkezli şehirleri bile Büyükşehir statüsüne aldılar bence yanlıştı.
Alt 12.08.2014, 09:53   #15
Kayapa
Yiğido
NO AVATAR

Kayapa Şuan Kayapa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2014 19:51

Tecrübe Puanı: 425 Kayapa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ya sizlere inanamıyorum hakikaten neyin kafasını yaşıyor bu insanlar bilmek mümkün değil stad yapılır 10 bini dolduramıyoz 33 bin gereksiz derler büyükşehir olmak isteriz sahtekarlıkla oluyor derler siz belamısınız arkadaş büyükşehir olunca memlekete girecek yüklü para sivası kalkındırarak yapay olan nufus artışını doğala çevirecektir.Orduyu gördünüz bunu başardı sıra bizde size kalırsa binlerce yıllık şehir köy olana kadar uzaktan izlemeye devam edeceksiniz öyle veya böyle büyükşehir olsunda sonrası kolay erzurum büyükşehir olurken hangi kriteri tutuyordu eğer şuan o iklim o coğrafyada 750 bine yakın nufusla tutunuyorsa oda büyükşehir olmasındandır.
Kayapa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.08.2014, 14:14   #16
Warda
Yeni Yiğido

Warda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Warda Şuan Warda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 14:30

Tecrübe Puanı: 0 Warda isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Kayapa arkadaş," bu insanlar neyin kafasını yaşıyor anlamadım" ? ne demek bir açıklada Sivaslı bilgilensin. Kardeşim TOKİ 50 bin kişilik Stad yaptıda karşımı çıktı Sivaslı. Kayapa yorum yapanları anlamıyorsun herhalde, 25 bin kişilik stad kararı veren siyasi irade'ye git söyle, onları kına ve sorgula! Burada arkadaşlar 25 bin kişilik stad değilde 33 bin kişilik olsa Avrupa maçları oynanır vs vs. diye görüş bildiriyorlar veya Büyük şehir olmak için öneri getiriyor veya yol gösterilmesini istiyorlar. Sivaslı'ya, o şöyle dedi bu böyle dedi, bakın büyük şehir oluyoruz demekle büyük şehir olunacaksa , yarından tezi yok Hükümet meydanında Büyükşehir olmak için miting yapalım. Sivaslı her denene inana inana "KÜÇÜKŞEHİR" oldu, Proje üretelim arkadaşlar proje ve dayatalım. Lütfen kayapa arkadaş her yoruma saygımız var ama öyle hakaret içeren, küçümseyen yorumlara tahammülümüz yok.
Warda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.08.2014, 11:37   #17
Kayapa
Yiğido
NO AVATAR

Tamam öneriler güzel ama şuan ki durum 750 bin kriterini gerektiriyorsa aldıracağız nufusları Ordulular dedi mi yok efendim şöyle olsun böyle olsun niye aldırıyoruz felan çarşı herşeye karşı yada bahaneli durumu olmasın 7 milyon sivaslı var diyoz bizim vekillere yasa hazırlatmaktan bile kolay bu iş onlara kalırsa oooo hoooooooo
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kayapa'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.08.2014, 23:47   #18
pover58
Yiğido
NO AVATAR

pover58 Şuan pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2015 22:28

Tecrübe Puanı: 523 pover58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

özaldan sonra yani akp iktidarı döneminde sivas göç vermeseidi şimdi birmilyonu geçmiştik.83-84 lerde 750 000 nüfusa sahiptik şimdi 624 000 istihdam olmadan nüfüs artmaz hileyle hurdayla 110 000 mümkün degil hiç bir şekilde olacagına inancım yok keşke sahip çıkılsa bu şehre ama nerdeeeee.
pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2014, 21:31   #19
Kayapa
Yiğido
NO AVATAR

Sami aydın beni hayal kırıklığına uğrattı ne zaman televizyonda görsem ya şenlikte ya konserde ya davette ya iyi belediye başkanı bunlarda en az görünen iş yapandır acaba diyorum bir önceki dönemindeki başarılı performansı dönemin valisi canpolatmıdı şüphelendiriyor.Ayrıca AKP gençlik kolları başkanı Toromanı da Büyükşehir yolunda halkı harakete geçirmesi gerekiyor AKP ye üye yapmak için didinip duruyordu önemli olanı Büyükşehir.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kayapa'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.08.2014, 08:16   #20
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Kayapa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sami aydın beni hayal kırıklığına uğrattı ne zaman televizyonda görsem ya şenlikte ya konserde ya davette ya iyi belediye başkanı bunlarda en az görünen iş yapandır acaba diyorum bir önceki dönemindeki başarılı performansı dönemin valisi canpolatmıdı şüphelendiriyor.Ayrıca AKP gençlik kolları başkanı Toromanı da Büyükşehir yolunda halkı harakete geçirmesi gerekiyor AKP ye üye yapmak için didinip duruyordu önemli olanı Büyükşehir.
Bu konuda sizinle hemfikirim. Şehre öncülük yapacak ve liderlik edecek bir belediye ve Sami Aydın beklerken, bir önceki gibi konser düzenleyip, sahneye çıkan ve halkı eğlendiren bir belediye imajı veriliyor. Laylaylomcu değil, iş bitirici ve Sivas'ı büyütecek başkan istiyoruz.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil