Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.09.2007, 20:07   #1
fratt
Tecrübeli Yiğido

fratt - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fratt Şuan fratt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2011 07:17

Tecrübe Puanı: 641 fratt FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart ANNEYE MEKTUP

Biliyor musun en çok mektuba başlamam gereken hitap şeklinde >zorlandım. Bir başlasam sonu gelecekti eminim! Ama sıradan sözcükleri hiç >yakıştıramadım sana, yapmacık sözlere konduramadım seni... Sonra sana hiç >mektup yazmadığım aklıma geldi, içim burkuldu, canım acıdı...>> Bu mektubu sana gurbetten yazıyorum; sesine sözüne hasret, >yüzüne hasret, sıcağına hasret gönlümle başlıyorum mektubuma. Seni o kadar >çok özledim ki; Meğer hiç bir kucak seninki kadar sıcak değilmiş, hiçbir >acı senin yokluğuna bedel değilmiş. Hiç ama hiçbir hasret senin özlemin >kadar yakmazmış içimi.>> En acısı, dost bildiklerim, yâr seçtiklerim toplanıp bir araya >gelseler, senin çeyreğin bile edemezmiş. Bilsen ne zor bunları itiraf etmek >kendime ve sana... Gurbet bile gururumu söndüremedi. Hâlâ gururlu, şımarık, >kucuk kızınim. Hayır, hayır yavrunum. 'Ben artık bir genç kızım, >başkalarının yanında bana yavrum deme.' derken bile böyle düşünüyordum >inan. Şimdi içten bir seslenişine, Yavrum! hitabına öyle ihtiyacım var >ki...>> Hatırlıyor musun? İlk yürümeye başladığım anları anlatırken >ellerimi bırakmadığın için sana kızdığımı, hırslandığımı ve bir an önce >yürümek istediğimi söylerdin. Şimdi sakın bırakma ellerimi, anneciğim. >Evimizin yumuşak halıları değil yürüdüğüm yollar, bir düşersem halim yaman. >Ellerini, sevgini, duanı, desteğini ve sıcağını hiç esirgeme benden.>> Hani küçükken en çok kimi seviyorsun diye sıkıştırıp dururdum >seni. Ağzından "Seni!" cevabını alana kadar bırakmazdım eteklerini... Seni >abimden, babamdan ve ablalarımdan kıskanırdım. Hâlâ büyüyemedim, hem şimdi >daha çok kıskanıyorum. İçindeki sevgiyi ve gözlerindeki derin şefkati >yalnız benim için sakla...>>> Ama yapamazsın degil mi? Ana yüreği dayanmaz... Senin sevgin >hepimize yeter, ana olunca ben de anlarım değil mi? Aslında en çok bu >huyunu seviyorum. Adaletini ve yufka yürekliliğini, anne şefkatini... Fakat >hâlâ babam işe giderken boşalan yatağını en çok benim hak ettiğimi >düşünüyorum.>> Seni öyle özledim ki!..>> Şu bilmem kim tarafından icat edilen telefon bile dindirmiyor >içimdeki hasreti. Gurbetin yağmurları, söndürmeye yetmiyor içimde büyüyen >ateşi... Beni buralara yollarken, "Daha güçlü ol!" diyordun ya, sana >kavuşunca öyle bir sarılacağım ki, gücüme şaşacaksın. Sevgimin gücünü sen >de anlayacaksın.>> Yılların yükünü çekmiş, yorgun ama dimdik omuzlarını özledim.>> Dolaplarımı düzenlerken, eşyalarıma bakıp bakıp ağladığın >duyuyorum. Yahut arkadaşlarımla konuşurken gözlerinin dolduğunu... İçim >acıyor ama bilsen nasıl seviniyorum. Yokluğuma alışamamış olman, mest >ediyor beni...>> Puslu gözlüm, dert ortağım! İnan içim içimi yiyiyor, ya bitmezse >gurbet geceleri, ya geçmezse hasret saatleri, ya vuslat ateşiyle bindiğim >mavi tren getirmezse beni... Uzar da yollar kavuşamazsam sana, ya özlem >alışkanlık olur da unutursan beni.>> Ama beni unutmaman için hep dağınık bırakacağım odamı. Söylene >söylene toplarken, yine gözyaşların ıslatacak eşyalarımı. Babam yine dalga >geçecek, anlatacak bir bir ağladığını. Ya ben...>> Arkadaşlarım çınlatacak odamın duvarlarını, hep anne kokan >ilâhilerle... Güçlü ol demiştin ya, ben de yorganı çekmeden başıma hiç ama >hiç ağlamayacağım. Ama sonra, Allah ne verdiyse...>> Anneciğim! Gözyaşlarım söndüremez içimde yanan ateşi... Çünkü >yokluğun, bilmem kaç nüfuslu şu kocaman şehirde kendini yapayalnız >hissetmek gibi, imkânsız bir şeyi diz çöküp de Yaradan'dan dilemek gibi.. >En azaplı günahlardan sonra sızlayan vicdanım gibi...>> Gül kokulum, puslu gözlüm!>

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
fratt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.01.2008, 21:05   #2
züleyha1990
Yiğido

züleyha1990 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

züleyha1990 Şuan züleyha1990 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.10.2009 01:50

Tecrübe Puanı: 616 züleyha1990 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: ANNEYE MEKTUP

süperrrrrrrrrrr .
züleyha1990 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 15.01.2008, 21:15   #3
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: ANNEYE MEKTUP

? Ana yüreği dayanmaz... Senin sevgin >hepimize yeter, ana olunca ben de anlarım değil mi? Aslında en çok bu >huyunu seviyorum. Adaletini ve yufka yürekliliğini, anne şefkatini... Fakat >hâlâ babam işe giderken boşalan yatağını en çok benim hak ettiğimi >düşünüyorum.>> Seni öyle özledim ki!..>> Şu bilmem kim tarafından icat edilen telefon bile dindirmiyor >içimdeki hasreti. Gurbetin yağmurları, söndürmeye yetmiyor içimde büyüyen >ateşi... Beni buralara yollarken, "Daha güçlü ol!" diyordun ya, sana >kavuşunca öyle bir sarılacağım ki, gücüme şaşacaksın. Sevgimin gücünü sen >de anlayacaksın.>> Yılların yükünü çekmiş, yorgun ama dimdik omuzlarını özledim.>> Dolaplarımı düzenlerken, eşyalarıma bakıp bakıp ağladığın >duyuyorum. Yahut arkadaşlarımla konuşurken

arkadaşım tek kelimeyle harika eline kalemine sağlık
TIKLA ve dinle
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 15.01.2008, 22:58   #4
UTKUM_58
Yiğido

UTKUM_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

UTKUM_58 Şuan UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.03.2008 08:38
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 663 UTKUM_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

GOZYASLARIMA HAKIM OLAMADIM BEN HARIKAYDI; BEN ANNEMI COK OZLEDIMM YAAA:((((((((((((((((((((
UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 16.01.2008, 08:29   #5
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 07:57

Tecrübe Puanı: 704 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: ANNEYE MEKTUP

Gurbetlik gerçekten çok zor ALLAH(c.c.) yardımcınız olsun...

"BİLİNİZKİ SONUNUZ ALEVLİ BİR AHTIR
İNTİKAM ALANLARIN EN HAYIRLISI ALLAH 'tır"
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 16.01.2008, 08:55   #6
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 07:57

Tecrübe Puanı: 704 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: ANNEYE MEKTUP

ÇOK GÜZEL BİR ŞİİR...

"BİLİNİZKİ SONUNUZ ALEVLİ BİR AHTIR
İNTİKAM ALANLARIN EN HAYIRLISI ALLAH 'tır"
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 16.01.2008, 09:06   #7
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

ANNEM
SENİ BİZİ DOĞURUP DÜNYAYA GETİREN İŞİMİZİ GÜCÜMÜZÜ KOLAY KILAN KORUYUCU MELEĞİMSİN DESEM AZGELİR, ÇOCUK YOKSULLUĞUMUZU BİZE YAŞATMAYAN SEVGİN ŞEFKATİNLE AZI ÇOK EDEN VARLIĞINLA HEP EVİMİZİN DİREĞİ OLAN ANNEM, HALA AYAKTASIN HALA KIRKIMADA GELSEM YAVRUM DEYİP PEŞİMDEN BAKIŞIN SANKİ AYAKLARI ÜSTÜNDE DURAMAYACAK OLAN BU YAVRUCAĞINA BAKIYORSUNYA BU NE BİÇİM BİR DUYGU ANNE YA, BİR ANNE ÖMÜR BOYUMU YAVRUSUNA HEP YAVRUM DEYİP ŞEFKATLE BAKAR, ALLAH UZUN ÖMÜRLER VERSİN ANNEME BABAMA ÇOK ŞÜKÜR İKİSİDE SAPASAĞLAM , OLGUNLAŞTIKÇA DAHA ÇOK SEVER ARAR ÖZLER OLDUM HERİKİSİNİDE, ELLERİNDEN ÖPÜYORUM BURADAN
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)