Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas Belediyesinin Çalışmalarından Memnun musunuz? - Sayfa 13 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sivas Belediyesi'nin çalışmalarından memnun musunuz?
Evet 82 27,99%
Hayır 211 72,01%
Katılımcı sayısı: 293. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.03.2012, 22:42   #121
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 613 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas Belediyesinin Çalışmalarından Memnun musunuz?

eyuphulagu arkadaşım.
Evet. Şunun şurasında belediye seçimine çok kalmadı ve seçilecek parti belli. Neden mi ?
Sivastan bilmemneyi aday yapsan ( buraya alakasız herşeyi getirin. at, eşek, kundaktaki bebek, ateist, dindar, okuma yazma bilmeyen ne derseniz artık) AKP'den seçilir. Çünkü halkın gözünde maalesef özellikle belediye seçiminde dikkat edilmesi gereken aday profilinin önemi yok. Milletvekilliği için olabilir. Partinin genel görüşünden dolayı herhangi birisini desteklersin ama Belediye Başkanlığı öyle değil. Tamamen kendi projelerini yapacak olan kişidir. Kişiye oy verilmesi gerekirken partiye oy verildiğinden dolayı gene AKP seçilecektir. Ama bu o partinin adaletli ve düzenli olduğunun belgesi değildir.
Alt 12.03.2012, 12:26   #122
falcon58
Yeni Yiğido

falcon58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

falcon58 Şuan falcon58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 13:49

Tecrübe Puanı: 0 falcon58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

evet memnunum varmı itirazı olan.ne akp sempatizanlıgı yapıp duruyorsunuz ikide bir aynı seyleri ısıtıp ısıtıp gundeme getirmenin alemi ne...Milletvekillerini akp ye verdinizde ne oldu.Sivas ta ne varsa ya tasıdılar baska yerlere yada kapılarına kilit vurdular.Bir ornek nerde stat hani birkac yıl once soz verilmisti.Super ligde oynamayan takımların bile stadları bile yapılmısken.
falcon58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar falcon58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.03.2012, 15:56   #123
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1261 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
falcon58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
evet memnunum varmı itirazı olan.ne akp sempatizanlıgı yapıp duruyorsunuz ikide bir aynı seyleri ısıtıp ısıtıp gundeme getirmenin alemi ne...Milletvekillerini akp ye verdinizde ne oldu.Sivas ta ne varsa ya tasıdılar baska yerlere yada kapılarına kilit vurdular.Bir ornek nerde stat hani birkac yıl once soz verilmisti.Super ligde oynamayan takımların bile stadları bile yapılmısken.
Ben sizin memnun olmanıza kesinlikle saygı duyuyorum..
Bense asla memnun değilim.Ve aynı saygıyı sizden beklemek de hakkım..
Alt 14.04.2012, 13:11   #124
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Belediye otobüsleriyle ilgili şikayetimi bildirmek için verilen numaraları aradım, 7/24 hizmet denilen 444 58 44 ü de aradım hiçkimseye ulaşamadım. Belediyemiz bu kadar ulaşılmazmış demekki. En sonunda mail gönderdim. Takip numarası aldım. ama takip etmek ne mümkün her denediğimde beklenmeyen bir hata oluştu cevabı geliyor. Doğan Ürgüp çarşı da pazarda çok geziyor. Görürsem bizzat söylerim artık şikayetimi.
Alt 15.04.2012, 19:00   #125
kuzu_58
Yiğido
NO AVATAR

kuzu_58 Şuan kuzu_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.12.2013 18:07

Tecrübe Puanı: 491 kuzu_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

oy verdim genel başkanın hatırına verdim muhsin yazıcıoğlunuda çok seviyorum iş yerimdede resmi hala asılı kıyamadım çıkarmaya
ama bir daha oy vermekmi asla iş proje hazırlayıp animasyon sunmakla olmuyor sorunlarımızda belediyeyi arıyorum cevap yok partiyi arıyoruz cevap yok herkes dalgasında
kuzu_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.05.2012, 21:42   #126
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Taaa Sami Aydın zamanında hazırlığı yapılmaya başlanan imar revizyonu ne zaman sonlandırılacak acaba? Bu şehrin işadamı bu şehre yatırım yapamaz oldu. Sivaslı müteahhitler dışarıda iş yapar oldu.

BELEDİYEDEN MÜTEAHHİTE FİX MENÜ

İlimizde müteahhitler belediyenin ruhsat vermemesinden yakınırken bir çok müteahhit ise şehri terk etti. Yine ruhsat krizi ve bir çok uygulama yüzünden firmaların çoğu da inşaat işine ara vererek yeni dönemi beklemeye başladı.

Tarih : 14 Mayıs 2012

İlimizde müteahhitler belediyenin ruhsat vermemesinden yakınırken bir çok müteahhit ise şehri terk etti. Yine ruhsat krizi ve bir çok uygulama yüzünden firmaların çoğu da inşaat işine ara vererek yeni dönemi beklemeye başladı.

Yaklaşan seçim süreci içerisinde durumla ilgili Belediye Başkanı Doğan Ürgüp müteahhitlerle bir araya gelerek sorunları dinlerken, yeni imar revizyon planı ile ilgili görüşmeler yapıldı. Müteahhitler uygulamalardan şikayetçi olurken bu yıl içerisinde sadece 9 ruhsat verilmesi ise iş yapılamaz bir konumun ruhsat sayısıyla açıkça ortada olduğunu belirttiler. 23 yıllık İmar Revizyon Plana bin civarında itirazın olması, bu itirazların tek tek planı hazırlayan firma tarafından değerlendirildiğininde altı çizildi. Özellikle müteahhitlerin her dönem şikayetçi olduğu harç paraları ile ilgili olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin uyguladığı proje olan fix fiyatın Sivas'ta da uygulamaya geçmesi için çaba sarfedildiği dile getirilken uygulanması halinde herkesin ne kadar para ödeyeceğinin belli olacağıda belirtildi. Böyle bir çalışma ile artık siyasi güç ve ya rantla bağlantılı bir haksızlığın ortadan kalkacağı düşüncesi hakim olurken uygulamanın hayata geçip geçmeyeceği ise merak konusu haline geldi.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 16.05.2012, 21:43   #127
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Yazının tamamı alıntıdır:

Doğan Ürgüp ve Belediye

Yazar : Osman Ada

Tarih : 14 Mayıs 2012 08:43

Adam Vardır, Kolay Eder Her İşi

Adam Vardır, Zor Eder Kolay İşi

Adam Vardır, Soyamaz Portakalı

Adam Vardır, Soyar Çiğ Yumurtayı

Sivas'da şu an Belediyenin vermiş olduğu inşaat ruhsat sayısı 9 olmuş. Geçtiğimiz aylarda sayı 4 idi. Düşünebiliyormusunuz yaz ayları gelmiş koskoca şehirde dokuz inşaat ruhsatı...

Peki soruyorum Sivas'da müteahhitlermi beceriksiz. Evraklarını doğru düzgün hazırlamıyor. Belediyenin imar müdürlüğüne veremiyorlar. Yoksa Belediye İmar müdürlüğündeki kadrolar mı ruhsat vermemek için zorluk çıkarıyorlar.

Yada belediye başkanı inşaat sektöründe sorun yokmuş Sivasdaki inşaat sektörünün diğer illerden daha iyi bir durumda mı zannediyor. Ya da kendinimi kandırıyor. Sn. Doğan Ürgüp'ün bir an önce bu sektörde bulunan kişilerle bir araya gelmesi ve şu an içerisinde yaşanan krizin nedenlerini tartışması ve krizi sona erdirmek için ne yapılması gerekiyor ise yapması. İmarda görev yapan personeline ruhsat almak için gelen kişilerin işlerine gece gündüz çalışarak yardımcı olmaları talimatını vermesi gerekir.

Çünkü Sivasda sanayimiz yeterince gelişmemiştir. Tarım ve hayvancılık istenilen seviyede değildir. Üniversite iyi yönetilmediği için bir üniversite şehri konumunda değiliz. Peki şehirdeki ekonomiye bugüne kadar hangi sektör canlandırıyordu.

İnşaat Sektörü...

Belediye ne yapıyor? Bu sektörü bir şekilde bitiriyor. Önce diyorki 1/5000 imar uygulamaları yapıyorum talidat için başvurmayın.

Sivasda inşaat yapılacak bir çok bölgeye kentsel dönüşüm kararı alarak bireysel inşaat yapmayı engelliyor.

İmarda görev yapan yetkilileri inşaat ruhsatı vermemek için zorluk çıkarıyorlar. Belediye Başkanı da müdahele etmiyor işin kötüsü üyelerinin hak ve menfaatlarını koruması gereken meslek odalarıda seslerini çıkarmıyorlar.

Şu an Sivasda yüzlerce kalıpcı demirci, sıvacı, duvarcı vb. ustalar işsiz bu insanlar ağır ve uzun geçen kışın geçen yaz inşaatlardan kazandıkları paralarla hayata tutundular. Şu an Sivasda yeterince inşaat yapılmadığı için işleri yok. Aileleri ile birlikte mağdurlar.

İnanın geçtiğimiz günlerde bir inşaat ustası yanıma gelerek utana sıkıla 10 lira sadece 10 lira istedi ve yüzü kızararak çocukların ayakkabılarını tamir ettirmeyi istediler. Çocuklara param yok diyemedim diyerek bir de içine düştüğü durumu izah etmiye çalıştı. Yüzü kızararak (içimden dedim ki usta senin değil seni bu duruma düşürenlerin yüzü kızarsın)

Ben bu şehri yönetenler adına utandım. Bu insanları düşürdükleri içler acısı vaziyetten dolayı. Bu inşaat ustaları ve çalışanları mecburen Sivas dışında iş arıyor ve bulurlar ise ailelerini Sivasda bırakıp gidiyorlar.

Bu durum ne zamana kadar sürecek. Gün gelecek ailesini de alıp Sivas'dan göç edecek.

Aslında Sivas'dan göçün asıl sebebi Sivasda görev yapan yetkililerdir. Eğer onlar işlerini düzgün yapsalar aş ve iş sağlasalar kimse Sivas'dan gitmez. Bu kafa ve zihniyetle Sivas daha çok göç verir. Sn. Doğan Ürgüp'ün bir vicdanını muhasebe yapması gerekir.

Şu an görülen her kesin hem fikir olduğu önümüzdeki dönem bir daha Belediye Başkanlığına seçilecemeyeceği. Eğer kendisinin ifade ettiği gibi Sivasda çok büyük projler gerçekleştireceğim ve Sivaslı beni yeniden seçecek mantığı doğru çıkarsa ki kendisi inanıyor iki hatta üç dönemde bahsettiğini duyuyorum. Buna da derim ki geçmiş olsun. Sn. Demirel'in bir lafı vardır. Derki seçildin geldin ilk 100 gün çok önemli ne yapacaksan o yüzgünde göstereceksin ki insanlar sana inansın. Soruyorum Sn. Doğan Ürgüp'ün göreve geldiği günden bugüne kaç yüzgün geçti. İnsanlar Sayın Ürgüp ile ilgili hangi umutlar içerisinde oldular.

Sivasda park sorununumu çözmek için umut verdi.

İnsanları daha iyi evlerde oturabilmesi için mi umut verdi.

Bir Eskişehir, Kayseri gibi gelişmiş şehir olacağımızın umudunumu verdi.

Kent meydanı ile ilgili yeni projeleri hayata geçireceğinimi umudunumu verdi.

Şehirde trafiği rahatlatacak alt geçit ve üst geçitler, raylı sistemlerimi yapacağının umudunu verdi.

Şehir ihtiyacı olan bir antep örneği Celal Doğan ya da Kayseride ki Rahmetli Osman Kavuncu gibi şehire liderlik yapacak umudunumu verdi.

Sivaslı kendisine Belediye Başkanlığı verdi. Sonrada genel seçimlerde verdiği oyu geri aldı. Bu oy yerel seçimlerde on misli, yirmi misli artmıyacağına göre Sivaslının kendisinden umudunun kalmadığınında işaredidir.

Benim üzüldüğüm kendisine bende oy verdim.

Ticaretten geldiği için şehirle ilgili pratik hızlı ve doğru kararlar alır diye bekledim. Şehire ağbilik yapar dedim.

Şehirin sorunlarında birlik oluşturur. Rahmetlinin emaneti olarak sözü Ankara'da dinlenir. Hatta Belediyeyi borçlandırarak şehre yeni yatırımlar yapar dedim. Buna benzer bir çok konuda benimde umutlarım gerçekleşmedi.

Siyasetin bir dönemlik olmadığını başarılı belediyecilik sonrası bir başka partinininde adayı olarak yeniden Sivasa hizmet edebileceğini bilmesini istiyor. Önümüzdeki sürecde kalan sürede bir başka bakış ve çalışma içerisinde olmasının kendisine ve Sivasa fayda sağlıyacağına inanıyorum...

Alt 16.05.2012, 21:49   #128
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1261 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

BOUN
Ayıp ediyorsun ama!
Bilmeden konuşuyorsun
Alt 16.05.2012, 22:02   #129
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Belediye otobüsleriyle ilgili şikayetimi bildirmek için verilen numaraları aradım, 7/24 hizmet denilen 444 58 44 ü de aradım hiçkimseye ulaşamadım. Belediyemiz bu kadar ulaşılmazmış demekki. En sonunda mail gönderdim. Takip numarası aldım. ama takip etmek ne mümkün her denediğimde beklenmeyen bir hata oluştu cevabı geliyor. Doğan Ürgüp çarşı da pazarda çok geziyor. Görürsem bizzat söylerim artık şikayetimi.
Ben de 2 sene önce bütçesini merak etmiştim, siteden yazdım, en sonunda bilgi edinmeyi kullandım bana "Neden sordunuz" diye sordular, ben de sormaktan artık vazgeçtim, diğer belediyelerin internet sitesinde yayınlanan bir bilgi biz de sorsan bile cevaplanmıyor. Sivas'ta yaşadığım dönemde de beklentilerimi karşılamadı Belediye... İyi bir insan, Sami Aydın'dan daha ulaşılır bunu da söylemem gerek. En azından denk geldiğinde konuşuyorsun felan, Sami Aydın yanından kovmaktan beter etmişti beni Bowling oynarken denk geldiğimde, Sn. Ürgüp en azından sakin ve mütevazi birisi. Bunun yanında barışcıl, siyasi görüşe bakmadan Belediyeyi her ortamda temsil ediyor. Diğer partilerin kongrelerinde, kendi görüşü ile ters olan derneklere de destek oluyor, bunları da beğeniyorum. Fakat ne yazık ki kabullenmek gerek ama icraat adamı değil. Aziz Kocaoğlu gibi yani Mütevazi, Dürüst, Elinden geldiği kadar çalışkan ama icraat yok...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.05.2012, 11:18   #130
eyuphulagu
Usta Yiğido
NO AVATAR

eyuphulagu Şuan eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 629 eyuphulagu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yazının tamamı alıntıdır:

Doğan Ürgüp ve Belediye

Yazar : Osman Ada

Tarih : 14 Mayıs 2012 08:43

Adam Vardır, Kolay Eder Her İşi

Adam Vardır, Zor Eder Kolay İşi

Adam Vardır, Soyamaz Portakalı

Adam Vardır, Soyar Çiğ Yumurtayı

Sivas'da şu an Belediyenin vermiş olduğu inşaat ruhsat sayısı 9 olmuş. Geçtiğimiz aylarda sayı 4 idi. Düşünebiliyormusunuz yaz ayları gelmiş koskoca şehirde dokuz inşaat ruhsatı...

Peki soruyorum Sivas'da müteahhitlermi beceriksiz. Evraklarını doğru düzgün hazırlamıyor. Belediyenin imar müdürlüğüne veremiyorlar. Yoksa Belediye İmar müdürlüğündeki kadrolar mı ruhsat vermemek için zorluk çıkarıyorlar.

Yada belediye başkanı inşaat sektöründe sorun yokmuş Sivasdaki inşaat sektörünün diğer illerden daha iyi bir durumda mı zannediyor. Ya da kendinimi kandırıyor. Sn. Doğan Ürgüp'ün bir an önce bu sektörde bulunan kişilerle bir araya gelmesi ve şu an içerisinde yaşanan krizin nedenlerini tartışması ve krizi sona erdirmek için ne yapılması gerekiyor ise yapması. İmarda görev yapan personeline ruhsat almak için gelen kişilerin işlerine gece gündüz çalışarak yardımcı olmaları talimatını vermesi gerekir.

Çünkü Sivasda sanayimiz yeterince gelişmemiştir. Tarım ve hayvancılık istenilen seviyede değildir. Üniversite iyi yönetilmediği için bir üniversite şehri konumunda değiliz. Peki şehirdeki ekonomiye bugüne kadar hangi sektör canlandırıyordu.

İnşaat Sektörü...

Belediye ne yapıyor? Bu sektörü bir şekilde bitiriyor. Önce diyorki 1/5000 imar uygulamaları yapıyorum talidat için başvurmayın.

Sivasda inşaat yapılacak bir çok bölgeye kentsel dönüşüm kararı alarak bireysel inşaat yapmayı engelliyor.

İmarda görev yapan yetkilileri inşaat ruhsatı vermemek için zorluk çıkarıyorlar. Belediye Başkanı da müdahele etmiyor işin kötüsü üyelerinin hak ve menfaatlarını koruması gereken meslek odalarıda seslerini çıkarmıyorlar.

Şu an Sivasda yüzlerce kalıpcı demirci, sıvacı, duvarcı vb. ustalar işsiz bu insanlar ağır ve uzun geçen kışın geçen yaz inşaatlardan kazandıkları paralarla hayata tutundular. Şu an Sivasda yeterince inşaat yapılmadığı için işleri yok. Aileleri ile birlikte mağdurlar.

İnanın geçtiğimiz günlerde bir inşaat ustası yanıma gelerek utana sıkıla 10 lira sadece 10 lira istedi ve yüzü kızararak çocukların ayakkabılarını tamir ettirmeyi istediler. Çocuklara param yok diyemedim diyerek bir de içine düştüğü durumu izah etmiye çalıştı. Yüzü kızararak (içimden dedim ki usta senin değil seni bu duruma düşürenlerin yüzü kızarsın)

Ben bu şehri yönetenler adına utandım. Bu insanları düşürdükleri içler acısı vaziyetten dolayı. Bu inşaat ustaları ve çalışanları mecburen Sivas dışında iş arıyor ve bulurlar ise ailelerini Sivasda bırakıp gidiyorlar.

Bu durum ne zamana kadar sürecek. Gün gelecek ailesini de alıp Sivas'dan göç edecek.

Aslında Sivas'dan göçün asıl sebebi Sivasda görev yapan yetkililerdir. Eğer onlar işlerini düzgün yapsalar aş ve iş sağlasalar kimse Sivas'dan gitmez. Bu kafa ve zihniyetle Sivas daha çok göç verir. Sn. Doğan Ürgüp'ün bir vicdanını muhasebe yapması gerekir.

Şu an görülen her kesin hem fikir olduğu önümüzdeki dönem bir daha Belediye Başkanlığına seçilecemeyeceği. Eğer kendisinin ifade ettiği gibi Sivasda çok büyük projler gerçekleştireceğim ve Sivaslı beni yeniden seçecek mantığı doğru çıkarsa ki kendisi inanıyor iki hatta üç dönemde bahsettiğini duyuyorum. Buna da derim ki geçmiş olsun. Sn. Demirel'in bir lafı vardır. Derki seçildin geldin ilk 100 gün çok önemli ne yapacaksan o yüzgünde göstereceksin ki insanlar sana inansın. Soruyorum Sn. Doğan Ürgüp'ün göreve geldiği günden bugüne kaç yüzgün geçti. İnsanlar Sayın Ürgüp ile ilgili hangi umutlar içerisinde oldular.

Sivasda park sorununumu çözmek için umut verdi.

İnsanları daha iyi evlerde oturabilmesi için mi umut verdi.

Bir Eskişehir, Kayseri gibi gelişmiş şehir olacağımızın umudunumu verdi.

Kent meydanı ile ilgili yeni projeleri hayata geçireceğinimi umudunumu verdi.

Şehirde trafiği rahatlatacak alt geçit ve üst geçitler, raylı sistemlerimi yapacağının umudunu verdi.

Şehir ihtiyacı olan bir antep örneği Celal Doğan ya da Kayseride ki Rahmetli Osman Kavuncu gibi şehire liderlik yapacak umudunumu verdi.

Sivaslı kendisine Belediye Başkanlığı verdi. Sonrada genel seçimlerde verdiği oyu geri aldı. Bu oy yerel seçimlerde on misli, yirmi misli artmıyacağına göre Sivaslının kendisinden umudunun kalmadığınında işaredidir.

Benim üzüldüğüm kendisine bende oy verdim.

Ticaretten geldiği için şehirle ilgili pratik hızlı ve doğru kararlar alır diye bekledim. Şehire ağbilik yapar dedim.

Şehirin sorunlarında birlik oluşturur. Rahmetlinin emaneti olarak sözü Ankara'da dinlenir. Hatta Belediyeyi borçlandırarak şehre yeni yatırımlar yapar dedim. Buna benzer bir çok konuda benimde umutlarım gerçekleşmedi.

Siyasetin bir dönemlik olmadığını başarılı belediyecilik sonrası bir başka partinininde adayı olarak yeniden Sivasa hizmet edebileceğini bilmesini istiyor. Önümüzdeki sürecde kalan sürede bir başka bakış ve çalışma içerisinde olmasının kendisine ve Sivasa fayda sağlıyacağına inanıyorum...

Önce şunu söyleyeyim Osman Bey in bir çok görü
şüne katılıyorum ama kentsel Dönüşümle ilgili görüşlerine kesinlikle katılmıyorum..Belediye nin kentsel Dönüşümle ilgili aldığı her karara katılıyorum..Bu ilin gerçekten çok büyük bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var..Kaldı ki Türkiye nin bir çok ilinde(T rabzonİzmir,İstanbul,Ankara başta olmak üzere)Kentsel Dönüşüm Bütün hızıyla sürereken Sivas'ta gerek Belediye aracılığıyla gerekse Toki aracılığıyla kentsel dönüşümün yapılması kaçınılmazdır..Yazıyı yazan kişi olaya halkın gözünden değil,tüccar zihniyetiyle yaklaşıyor...Sivas da satınalma gücünün oldukça düşük olduğu düşünüldüğünde Toki ve Belediye aracılığıyla evler yapılması da kaçınılmazdır..Gelişmekte olan bir şehir olan Sivas'ı G.antep ve diğer mega kentlerle mukayese etmek çok yanlış olur..Kaldı ki Özel Sektör Sivas'ta projeler üretti,evler yaptı da buna kim karşı çıktı?O zaman onlarda aynı Kayseri örneğinde olduğu ,aynı Toki nin yaptığı Sivas'ta konut projeleri ve siteler yapsınlar ve halka uzun vadede satsınlar..Niye bunları yapmak istemiyorlar;çünkü işlerine gelmiyor..Ondan sonra da Toki nin,Belediye nin yaptığı ,halkın istediği projeleri eleştiriyorlar...Dünyanın neresinde zengin halkın yanında oldu ki...Sivas ta bence çok şeyler yapılmalı herkes birbirine destek olmalı;birbirini kıskanmamalı,birbirini engellememeli,birbirini teşvik edip birbiriyle Sivas'a yapılacak projelerle ilgili yarış yapmalı..Burada hangi görüş ve parti önemli değil önemli olan tek şey:SİVAS İÇİN OLMALI..AZ LAF ÇOK İŞ YAPILMALI..DEDİKODU DEĞİL,SÜREKLİ PROJE ÜRETİLMELİ....
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil