Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Röportajlar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Röportajlar Yapmış Olduğumuz Röportajları Burada Bulabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.12.2008, 16:11   #1
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:24

Tecrübe Puanı: 1074 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -ZEMAHŞER OSMAN ÖZTUNÇ SÖYLEŞİSİ-

Geçtiğimiz günlerde Sanatçı Osman Öztunç'un her cuma akşamı saat 22:00'de hazırlayıp sunduğu, Kral Karadeniz tv de yayınlanan ZeMahşer Osman Öztunç İle Deli Dolu, adlı programa canlı telefon bağlantısı ile katılan, Sayın Genel Başkanımız Eyüp Gökhan ÖZEKİN’in ve programın konuğu olan sanatçı Ahmet Yenilmezin daveti üzerine, Büyük Birlik Partisi 7. Olağan Kurultayında, türküleriyle Alperenlere coşku dolu anlar yaşatan Osman Öztunç, yoğun ilgi ile karşılandı. Çok yakında tüm albümlerini sitemizde dinleme imkanına sahip olacağınız Osman Öztunç ile Genel Merkez’imizin yaptığı röportaj aşağıdadır. Kendisine teşekkür ederiz.

SORU 1: SÖYLEŞİMİZE İLK ÖNCE, 9 KASIMDA YAPILAN KONGRE İLE BAŞLAMAK İSTİYORUM. KONGREYİ NASIL BULDUNUZ, GÖRÜŞ VE HİSLERİNİZİ ALABİLİR MİYİZ?
Başarılı bir kongreydi, basından takip ettiğimiz Genel Başkan Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nu, bu defa canlı olarak, halkın içinde dinlemiş olduk. Tabii konuşmalarının içinde her yere, her kesime mesajlar vardı. Şunu da müşahede ettim bütün partilerin kitleleri, hemen hemen aynı. Sadece sayılar bir az değişik. Açığı da gördüm, kapalıyı da salonda. Namaz kılan da vardı kılmayan da. Demek ki partilerin söyledikleri, vaat ettikleri artık bir birlerine benzedi. Tek adaylı kongreler zevkli olmuyor. Aslında bu bir yarışma şeklinde olsaydı halk âşıklarının sazıyla, sözüyle sahnede atışmaları gibi… Daha değişik fikirler çıkardı ortaya gündemi belki de daha çok meşgul ederdi. Bir nevi partilerin de reklamı olurdu.”şu bizim demokrasi “de belki inandırıcı gelirdi. muhsin ağabey bizden biri, bir köylü çocuğu. Anadolu insanını çok yakından tanıyor. Ama artık Anadolu insanı kendini tanımıyor Avrupalı gibi zannediyor. Partilere bakış açıları da değişik. Her kes menfaatini düşünür olmuş. Muhsin ağabey de yalan söylemesini beceremiyor.doğrunun işi zor bu ortamda.mevlam hayırlısın versin inşallah..

SORU 2: BU KONGRE OSMAN ÖZTUNÇ İÇİN YENİ BİR SAYFANIN AÇILMASI MANASINA MI GELİYOR, BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

Osman öztunç her şeyden önce bir ozandır. Bizim için her gün yeni bir dünya doğar, yeni bir sayfa açılır. Geleceğin hatırı için, geçmişini inkâr etmeyen bir anlayış içinde gönlümüz nereden hoşlanırsa orada bulunmak bizim için ayrı bir onur ve şeref olur. Elbette ki herkesin bir vazifesi varsa, ozanların vazifesi de vardır. Biz de kitlelere mesajımızı sazımızla-sözümüzle veririz yolumuz bir, hedefimiz bir, inancımız birse her gönüle gireriz. Herkese de gönlümüzde yer açarız. Şahsım adına konuşuyorum, siyaseti siyasetçiler bırakmış bir ozanım. Bu işi onlar meslek edinmişlerse benden daha iyi bilirler. Her gün yeni bir sayfa açılır bizim için.”Acaba Rabbim Osman öztunç’a nerede, ne zaman, ne söyletecek” diye merak ederim. Türk'ün ve Müslümanın olduğu her yerde biz varız, gönülden gönüle bir yol yaparız ve bazen de biz köprü oluruz. İnsanların güzele, doğruya, gerçeğe varmaları için…

SORU 3: OSMAN ÖZTUNÇ’UN “ALPERENLİK” DENİLİNCE DİMAĞINDA NELER ZUHUR EDİYOR, BU KONUDA ALPERENLERE SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR?
Alper erenlik islamiyeti, en ince detayına kadar yaşamak; bunun yanında insanlara her türlü maddi ve manevi hizmeti vermek, gerektiğinde canını hiçe sayıp savaş meydanına koşmak, haksızlık ve zulüm kimden gelirse gelsin karşı koymak dimdik ayakta durmak, mücadeleden kaçmamaktır.

Alperenin tek korkusu Allah korkusu; tek hedefi Allah rızası olmalıdır. Allah dostu olan alperenler bu yolda nefsin tuzaklarını yenerler. Dünyaya zevklerine kapılmak şehvet, şöhret, servet peşinde koşmak alperenin isi değildir. Alperen cihadın büyüğünde(nefis terbiyesi) de küçüğünde de yürekli olan kişidir.

SORU 4: OSMAN ÖZTUNÇ’UN GENÇLİK ZAMANINDAKİ HİSSİYATINI VE ŞİMDİKİ OSMAN ÖZTUNÇ’UN HİSSİYATINI KARŞILAŞTIRDIĞINIZDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
Yüce peygamberimiz(s.a.v.),”dünü, bugüne eşit olana yazıklar olsun “buyurmuşlardır. Her gün yeni bir sayfa açıp, her gün yeni bir şeyler öğrenmek zorundayız. Gençliğimizdeki ileriye matuf hayallerimiz olur. Ama yılar sonra bakarız ki gerçekler daha bir başkadır. Geriye bakıp nerede hata yapmışız diye düşünürüz. Bu bizim için artık bir tecrübe olur. İnsanlar, doğar, büyür, ölürler. Bir zaman çocuk bir zaman genç, bir zaman olgun, bir zaman sonra da ihtiyar oluruz. Her dönem hislerimiz, hayallerimiz, tecrübelerimiz değişir. Mühim olan hak yolunda mesafe ve mertebe katetmektir.

SORU 5: MERAK ETTİĞİMİZ BİR KONU VAR. OSMAN ÖZTUNÇ İLK ESERİNİ NE ZAMAN OLUŞTURDU? BU OLUŞUM AŞAMASINDA NELER YAŞADI? OANKİ HEYECANINI NASIL TASVİR EDER?

Anlatılmaz yaşanır.

SORU 6: HAYATINIZDA ÖRNEK ALDIĞINIZ ŞAHSİYETLER NOKTASINDA SİZDEN İSİMLER İSTESEK KİMLERİ SÖYLERSİNİZ? BU İSİMLERİ HUSUSİYETLERİYLE AÇIKLAR MISINIZ?
İlk başta, elbette ki Resullah (s.a.v) efendimiz gelir onu anlatmayı kim becerebilmiş ki ben anlatayım. Sonra kâfir Rus imparatorluğuna, bir avuç inanmış müridiyle amansız bir cihada girmiş olan” Kafkas kartalı”Şeyh Şamil Hz.leri. Gönüller sultanı Muhammed Raşit Hz.leri. Menzil köyünden, dünyayı ayağına getiren, büyük insan. Sonra onun vekillerinden Erzurumlu Şeyh Hacı Vefa Hz.leri. Babamızdan daha yakın, nazımızla oynayan gizli veli. Siyasi örneklere giremeyeceğim, çünkü her sevdiğim siyasetçinin iyi ve kötü yönleri vardır. Biz iyi olanlarını alırız.

SORU 7: BAZI ESERLERİNİZDE KARDEŞLİK VURGUSU ÇOK GÜÇLÜ, GENÇLERE BİR ALPEREN’İN KARDEŞLİK HUKUKUNU NASIL AÇIKLARSINIZ?
Anadolu tabiriyle gardaş olmak için, aynı anadan doğmaya gerek yoktur. Kardeşlik, birbirimizi menfaatsiz sevmek, birbirimizin haliyle halleşmek demektir. Beraber ağlayıp beraber gülmek, acıyı- tatlıyı, hüznü-kıvancı paylaşmak en güzel kardeşlik duygusudur. Genç kardeşlerime şunu söylemek isterim acizane. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi,siz de başkalarına yapmayın. Sizin için güzel olan her şeyi başkaları için de isteyin ama kardeşlerinizle herşeyinizi paylaşın.

SORU 8: KONGREDE SİZİNLE KARŞILAŞAN GENÇLER ÇOK HEYECANLANDILAR, ONLARLA BU SICAK ETKİLEŞİMİ NASIL SAĞLIYORSUNUZ, TAFSİLATIYLA BİZE ANLATIR MISINIZ?
Ne zaman onları görsem, ben heyecanlanırım aslında. Onlar benim canlarım, ciğerlerim. Her sahneye çıkışımda onların ruhuyla söylerim. Onların sesi olurum, onların haykırışları olurum. Ben onların ağabeyleri değilim, onların öz gardaşlarıyım. Onlarla güler, onlarla ağlarım... Bir fırtına kopar içimde, ırmaklar gibi coşar, denizler gibi taşarım gardaşlarımı görünce. Onlarda benim gözlerime bakar, içimi okurlar. Görürler ki biz birmişiz. Rabbim beni onlardan, onları benden ayırmasın..

SORU 9: GENÇLERE ERENLİK YOLUNDA NELERE DİKKAT ETMESİ GEREKTİĞİ NOKTASINDA HANGİ TAVSİYELERDE BULUNURSUNUZ?

Erenliğin başlangıcı sufîliktir. Her insanın nefsinde çeşitli manevi hastalıklar bulunabilir. Kibir, riya, ucup, tembellik, cimrilik, haset, gıybet, yalan, vs. vs. bu hastalıkların tedavisi tek başına olmaz. Muhakkak ki bir öğretmene, bir mürşide, bir manevi doktora ihtiyaç vardır. Bunun için tasavvuf yolunda ilerlemelerini tavsiye edebilirim. Velilerden hepsinin bir mürşidi vardır. Bu zincir kıyamete kadar devam edecektir. Bütün Osmanlı padişahlarının manevi öğretmenleri, yol göstericileri vardı. Hatta büyük Selçuklu Sultanı Alparslan’ın Şeyhi İmam Kuşeyri Hz.leriydi.

Yani şunu demek istiyorum; kimse yolda yürürken eremez, eğitimsiz erenlik olamaz.

SORU 10: OSMAN ÖZTUNÇ İÇİN SON DÖNEMDE HASSASİYET GÖSTERDİĞİ KONULAR VE GÜNDEM MADDELERİ NELERDİR?

Toplumun bilhassa, gençlerin; iktidarlar, bize düşman yabancı güçlerin baskısıyla değişime uğrayan ahlaki durumları, sosyal durumları dünyaya bakış açıları.

SORU 11: ŞU KAVRAMLAR OSMAN ÖZTUNÇ İÇİN BİR KELİMEYLE NELER İFADE EDİYOR?
NİZAM-I ÂLEM: Allah(c.c.) ,dünyayı bir nizam içinde yarattı ama insanlar bozdu; ADALET

ALPEREN: bozulan bu nizamı, düzeltmek gayesinde olan savaşçı veli; MÜMİN

LİDER: birden fazla kişilerin, emir-komuta yetkilisi; ŞEYH ŞAMİL

NAMAZ: .sevgiliyle, buluşma; YÜKSELİŞ

TASAVVUF: sevgiliye ulaştıran yol haritası; TESLİMİYET

AŞK: “bensizlik”denizinde erimek; ZEMAHŞER

MÜZİK: elesti cezmindeki sesi aramak; TEBLİĞ

DERGİ: okunmaya üşenilen, bilgiler derlemesi; REÇETE

GENÇLİK: sonları meçhuller; UMUT

TÜRKİYE: şansız bir coğrafyanın mazlumu insanların yaşadığı, kara parçası.

(((alperenocaklari.net )))

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.12.2008, 13:39   #2
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 18:24

Tecrübe Puanı: 1074 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: -ZEMAHŞER OSMAN ÖZTUNÇ SÖYLEŞİSİ-

Alıntı:
NİZAM-I ÂLEM: Allah(c.c.) ,dünyayı bir nizam içinde yarattı ama insanlar bozdu; ADALET

ALPEREN: bozulan bu nizamı, düzeltmek gayesinde olan savaşçı veli; MÜMİN

LİDER: birden fazla kişilerin, emir-komuta yetkilisi; ŞEYH ŞAMİL

NAMAZ: .sevgiliyle, buluşma; YÜKSELİŞ

TASAVVUF: sevgiliye ulaştıran yol haritası; TESLİMİYET

AŞK: “bensizlik”denizinde erimek; ZEMAHŞER

MÜZİK: elesti cezmindeki sesi aramak; TEBLİĞ

DERGİ: okunmaya üşenilen, bilgiler derlemesi; REÇETE

GENÇLİK: sonları meçhuller; UMUT

TÜRKİYE: şansız bir coğrafyanın mazlumu insanların yaşadığı, kara parçası.
______________________________ ______________________________ ______

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2008, 15:56   #3
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 11:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 992 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: -ZEMAHŞER OSMAN ÖZTUNÇ SÖYLEŞİSİ-

BEN OSMAN ÖZTUNÇ ABİMİZİ SÜREKLİ ZEVKLE DİNLİYORUM. BU ALBÜMÜDE ÇOK GÜZEL OLMUŞ. ELİNE SAĞLIK ABİCİM...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil