Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

SICAK ÇERMİK HAKKINDA - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > TERMAL TURİZM > Sıcak çermik
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.01.2010, 07:14   #11
fero
Yeni Yiğido

fero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fero Şuan fero isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.01.2010 07:14

Tecrübe Puanı: 0 fero isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: SICAK ÇERMİK HAKKINDA

Usta su sicak cermige ole bir tesis yapacaksinki yazin futbol takimlarindan gecilmeyecek, bu arada sehire para oluk gibi akacak. Yapacagin sey cok basit, 2 tane idare 3 - 4 yildizli otel, 4 - 5 tane cim saha ve kosu parkuru. Boyle yerlerin dunyada bir cok ornegi var. Ha kisin kardan kistan soguktan kimse gelmez diyorsan, yine ole bir ornek var internette harison hat sipring diye aratin gorursunuz kisin usten kar yagiyor millet acik havuzda sicak suyun icin keyif yapiyor. Ama bizim gibi degil tabi paldur kuldur kimse o suya hoplamiyor vucudunu dinlendiyor. Dedigim gibi bir Abant daki gibi tesis yapacan canavar gibi havaalanimiz var nasilsa bir kac reklamla sezon oncesi nerden baksan 15 takim agirlarsiniz. Sezon icide vatandaslara acarsin super olur.
fero isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.2010, 07:18   #12
tarık toksu
Yeni Yiğido
NO AVATAR

tarık toksu Şuan tarık toksu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2014 19:15

Tecrübe Puanı: 0 tarık toksu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sıcak çermikteki oteller hakkında bilgi almak istiyorum saygılar
tarık toksu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar tarık toksu'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 17:16   #13
rüzgar79
Usta Yiğido

rüzgar79 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

rüzgar79 Şuan rüzgar79 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.09.2010 21:19

Tecrübe Puanı: 1711 rüzgar79 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bayiliyorum soguk sicak cermige gelince 1 hafta kalacam vallaha azmi kaldim halam gilde cocukken
rüzgar79 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı rüzgar79'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 18:09   #14
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
rüzgar79 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bayiliyorum soguk sicak cermige gelince 1 hafta kalacam vallaha azmi kaldim halam gilde cocukken
Evet çok kaldında canım benim bütün ayak işlerini sana yaptryordum.Sıcak çermigin eski tadı yok harabe olmuş,hayal kırıklıgına ugramayasın...
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı gönlüm58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.01.2011, 12:21   #15
sarper87
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sarper87 Şuan sarper87 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.05.2011 12:06

Tecrübe Puanı: 0 sarper87 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sıcak çermik'i bu forumdan öğrendim ve oldukça ilgimi cekti. bu ay içinde gitmeyi planlıyorum oraya ama biraz daha bilgi verirseniz sevinirim. sivaslı değilim ve sivası da pek bilmedigimden oraya giden otobusler, kalacak yerler, gidersen mutlaka yapmadan dönme dediğiniz şeyler gibi konularda yardımlarınızı bekliyorum. ilgilenen herkese simdiden tesekkürler..
sarper87 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sarper87'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.01.2011, 15:47   #16
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
tarık toksu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sıcak çermikteki oteller hakkında bilgi almak istiyorum saygılar
Alıntı:
sarper87 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sıcak çermik'i bu forumdan öğrendim ve oldukça ilgimi cekti. bu ay içinde gitmeyi planlıyorum oraya ama biraz daha bilgi verirseniz sevinirim. sivaslı değilim ve sivası da pek bilmedigimden oraya giden otobusler, kalacak yerler, gidersen mutlaka yapmadan dönme dediğiniz şeyler gibi konularda yardımlarınızı bekliyorum. ilgilenen herkese simdiden tesekkürler..

Sıçak Çermikte Bulunan Oteller:

Sefa Oteli

12 ay boyunca hizmet veren tesis 29 odada toplam 89 yatak kapasitesine sahip olup ayrıca tesiste 27 adet termal sıra banyosu bulunmaktadır.
Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35. km Yıldızeli / Sivas
Tel. No : 0 346 763 43 16 / 0 346 763 43 96 / 0 346 763 43 97
Faks No : 0 346 763 44 03
Şifa Oteli

Yaz döneminde hizmet veren tesis, 42 odada toplam 132 yatak kapasitesine sahip olup ayrıca 20 adet termal sıra banyosu bulunmaktadır.
Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35.km Yıldızeli / Sivas
Çamlıca Oteli

Yaz döneminde hizmet veren tesis 40 odada toplam 142 yatak kapasitesine sahip olup ayrıca tesiste 20 adet termal sıra banyosu bulunmaktadır.
Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35.km Yıldızeli / Sivas
Karlıpınar Oteli

Yaz döneminde hizmet veren tesiste 18 oda mevcut olup 54 yatak kapasitesine sahiptir. Ayrıca Çamlıca Otelinde bulunan termal sıra banyolarından yararlanılmaktadır.
Tek Oteli

Kaplıca alanı içinde TEK Vakfına ait olan ve özel bir şirket tarafından işletilmekte olan tesiste 20 oda mevcut olup 50 yatak kapasitesine sahiptir.
Termal Otele ait kür merkezine, Sağlık Bakanlığı tarafından 20.09.2005 tarih ve 60 sayı ile kaplıca işletme izni verilmiştir.
Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş tedavi özellikleri; hekim kontrolünde banyo uygulamalari seklinde inflamatuvar romatizmal hastaliklarin (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel agrisi, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastaliklarinin; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumusak doku hastaliklarinin tedavisinde tamamlayici tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrasi gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarinda mobilizasyon çalismalarinda, kronik dönemdeki seçilmis nörolojik rahatsizliklarda, cerebral palsy gibi hastaliklarin tedavisinde rehabilitasyon amaciyla, stres bozuklugu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarinda ve spor yaralanmalarinda tamamlayici tedavi unsuru olarak; içme kürleri seklinde florür içermesi nedeni ile osteoporozda yardimci tedavi unsuru olarak, bikarbonat içeriginden ötürü mide-barsak sisteminin fonksiyonel rahatsizliklarinda, seçilmis üriner yol tasi olgularinda tas metaproflaksisinde yardimci tedavi unsuru olarak kullanilabilir niteliktedir. Kaynak 2862,12 mg/Lt. toplam mineralizasyona sahip, florürlü (2,28 mg/Lt), bikarbonatli, karisik (mixed) nitelikte termomineralli su özelligindedir.
Kaplıca Tesisleri
Kaplıca alanında 250 kişi kapasiteli Büyük Üçlü Kapalı Havuz, 20 kişi kapasiteli Küçük Kapalı Havuz, 60 kişi kapasiteli Küçük Açık Havuz, 80 kişi kapasiteli Büyük açık havuz bulunmakta olup yaz döneminde hizmet vermektedir.
Cumhuriyet Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Kaplıca alanına çok yakın bir mesafede bulunan ve 15 yatak kapasitesine sahip olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde fizik tedavi uzmanları gözetiminde yapılmakta olan tedavi ve hidroterapi üniteleri yer almaktadır.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine , Sağlık Bakanlığı tarafından 20.09.2005 tarih ve 60 sayı ile kaplıca işletme izni verilmiştir.
Hekim kontrolünde banyo uygulamalari seklinde inflamatuvar romatizmal hastaliklarin (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel agrisi, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastaliklarinin; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumusak doku hastaliklarinin tedavisinde tamamlayici tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrasi gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarinda mobilizasyon çalismalarinda, kronik dönemdeki seçilmis nörolojik rahatsizliklarda, cerebral palsy gibi hastaliklarin tedavisinde rehabilitasyon amaciyla, stres bozuklugu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarinda ve spor yaralanmalarinda tamamlayici tedavi unsuru olarak; içme kürleri seklinde florür içermesi nedeni ile osteoporozda yardimci tedavi unsuru olarak, bikarbonat içeriginden ötürü mide-barsak sisteminin fonksiyonel rahatsizliklarinda, seçilmis üriner yol tasi olgularinda tas metaproflaksisinde yardimci tedavi unsuru olarak kullanilabilir niteliktedir. kaynak 3075,178 mg/Lt. toplam mineralizasyona sahip, florürlü (2,43 mg/Lt), bikarbonatli, karisik (mixed) nitelikte termomineralli su özelligindedir.
Tel. No : 0346 226 21 84

Sıcak Çermiğe özel giden otobüsler var diye biliyorum. Belli yerlerden kalkıyor otobüsler. Ayrıca Kalın belediyesinin otobüsleride gidiyor diye biliyorum.
Alt 02.01.2011, 20:06   #17
sarper87
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Cevap için cok tesekkür ederim. Sivas'a gelmek için sabırsızlanıyorum Direk Sıcak Çermik'e giden otobüslerin olması da beni ayrı bi mutlu etti. O otobüslerin bilgilerini öğrenebileceğim bi yer var mı? Forumda Soğuk Çermik ile ilgili güzergah ve saatler ([Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]) var ama Sıcak Çermik ile ilgili yok
sarper87 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı sarper87'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.01.2011, 21:49   #18
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sıcak Çermiğe de belediye otobüsü seferleri var. Ayrıntılı bilgi için (0346) 221 01 10 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Özel aracınızla gitmek isterseniz. Sivas merkezden ;

İstasyon Caddesi --> Stadyum--> DSİ--> İller Bankası--> Çimento Fabrikası--> Bölge Trafik->> Halimin Hanı--> Sıcak Çermik. güzergahı ile gidebilirsiniz.
Alt 02.01.2011, 21:58   #19
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4502 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Sicak cermige Yildizeli tarafindan gelirseniz; Yildizeli´nden de sicak cermige giden otobüsler var. Saatlerini vallaha ben de bilmiyorum.
Alt 02.01.2011, 22:49   #20
sarper87
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sıcak Çermiğe de belediye otobüsü seferleri var. Ayrıntılı bilgi için (0346) 221 01 10 nolu telefonu arayabilirsiniz.
Bu bilgi çok işime yarar. Teşekkürler
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sarper87'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil