Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.01.2009, 10:52   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SİVASLILAR A.N.A,'YA SAHİP ÇIKTILAR

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

(KÖŞE YAZISI)

SİVASLILAR A.N.A. YA SAHİP ÇIKTILAR
2008-12-28 00:50:12 - Ada bey

05-11.OCAK.2009 TARİHLERİ ARASI , ARİF NİHAT ASYA ŞİİR ETKİNLİKLERİ HAFTASI OLARAK DEĞERLENDİRİLMELİ

Şaheserler Üreten Sanatçılar İletişimciler Yönetmenler Yapımcılar Araştırmacılar Derlemeciler (ŞÜSİYAD) Topluluğu Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet OKUYAR'ın 05-11 Ocak 2009 Tarihleri Arasının ARİF NİHAT ASYA ŞİİR ETKİNLİKLERİ HAFTASI olarak tertiplenmesi TEKLİFİNE SİVAS'tan da TAM DESTEK geldi.

Sivaslı Şairler Şiir Yorumcuları ve Aşıklar Topluluğu (SİVASŞAT) Başkanı Sivaslı Efsane Şair Sabiha Serin; Sivas Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği (SİFAHOD ) Genel Merkezi'ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Ahmet Ayık, Başkan Yardımcısı Aşık Derdiyar Murat Tanrıverdi ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü.Toplantı Sonrasında Türkiye Sevdası isimli porejeyi anlatarak Sivaslı aşık ozan ve şairlerin şiirleriyle eserde yer almasının Sivas ve ilçeleri tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Sivaslı aşıklara ozanlara şairlere sahip çıkıldığı gibi bayrak şairi Arif Nihat Asya'ya da sahip çıkılmasını 05-11 Ocak Tarihleri arasının ARİF NİHAT ASYA ŞİİR ETKİNLİKLERİ HAFTASI olarak kutlanması için ŞÜSİYAD Başkanı Hikmet Okuyar tarafından başlatılan kampanyanın desteklenmesini isteyen SİVASŞAT Başkanı Sabiha Serin; SİFAHOT yönetiminden tam destek aldı.

Ahmet Ayık, Sabiha Serin ve Aşık Derdiyar yaptıkları ortak açıklamada; '' Hikmet Okuyar'ın Türkiye genelinde aşıklar ozanlar şairler ve şiir yorumcuları ile ilgili tanıtım turizm kültür sanat etkinliklerini yakından takip ediyoruz. Hikmet Okuyar imzalı ilginç ve ciddi bir proje çalışması olan 710 sayfalık Türkiye Sevdası ile yakından ilgileniyoruz. Arif Nihat Asya Şiir Etkinlikleri Haftası ile ilgili kampanyayı gönülden destekliyoruz'' dediler.

Toplantının sonunda güzel bir proğram ile günü değerlendiren dernek ve topluluk yöneticileri sanatçılar birkaç hatıra fotoğrafı çektirerek günün önemini belgelediler.

Toplantıya telefonla katılan Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar da ''ŞEBİNGÜLÜ sunumlarımla ve şiir yüklü duygularla Pirimiz ABDİ BEĞ aşkına hepinizi şiir yüklü duygularla ayakta selamlıyorum'' diyerek yaptığı teşekkür konuşmasında:
Kampanyaya Yozgat'tan Ahmet Sargın ve Durali Doğan, Çukurova'dan Harika Ufuk, Adana'dan Münevver Düver, Amasya'dan Afet Kırat,Muğla'dan İlknur Mersin, Afyonkarahisar'dan Rabia Barış, Şebinkarahisar'dan Şebingüllü Alyazmalı, Ordu'dan Cemile Düzgün, Çankırı'dan Nevzat Seçen gibi şiir öncüleri gibi katkı sağlayan Sivaslı Yiğidolar yine gereğini yaptılar.
Aşık Veysel başta olmak üzere ebedi aleme göç eden tüm aşıklarımıza ozanlarımıza şairlerimize ve şiir yorumcusu canlarımıza rahmet diliyorum.
Yaşayan ustalarımıza sağlık sıhhat ve verimli ve teşvikli hizmetler diliyorum.'' dedi

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

(KÖŞE YAZISI)
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil