Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas 2010 Yatırım Rotası - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.12.2009, 23:40   #1
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Sivas 2010 Yatırım Rotası

Daha önceki yıllarda Sivas'ımızla alakalı yatırım haberlerini,müjdeleri,gelişmel eri duyumları paylaşmıştık.2009 yılı bizim için pek parlak geçmedi.Yeni ümitlere,müjdelere bu başlıkta devam etmek dileğiyle.İnşallah bu konu her gün 15-20 mesajın yazıldığı bir başlık olur.
Alt 17.12.2009, 23:49   #2
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sivas 2010 Yatırım Rotası

Duyduğuma göre Carrefour Sivastan elini eteğini çekiyormuş... 2010'un ilk yatırım haberi olsun
Alt 17.12.2009, 23:56   #3
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bizim de fazla bir duyumumuz yok maalesef.Sadece Kaptanlar'ın bir alış-veriş merkezi inşaatına başlayacağı,ve de Adliye Sarayının temelinin atılacağı.Ancak bir gerçek var ki bu duyumları her sene duyuyoruz düzensiz aralıklarla.

Carrfour'un hizmet kalitesini hiç sevmedim zaten ancak yatırım yatırımdır.Sonuçta orda çalışan,ordan ekmek kazanan insanalrımız vardı,üzücü bir durum.
Alt 17.12.2009, 23:58   #4
Dogu
Yiğido

Dogu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dogu Şuan Dogu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.12.2009 19:38

Tecrübe Puanı: 0 Dogu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas Gün Geçtikçe Kaybediyor Fabrikalar Kapanıyor Nufus Azalıyor
Dogu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2009, 23:59   #5
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Geçen gün uğradım çalışanlar Sivasın gençleriydi. Onlar işsiz kalacak.

Eski garajların bulundugu arsayı kaptanlar çevirmiş. Acaba oraya mı yapacaklar iş merkezini. Yoksa yine çok daireli binalar mı dikecekler ?
Alt 18.12.2009, 00:00   #6
LaEdri
Usta Yiğido

Evet oraya yapacakalrmış ama projenin hiçbir ayrıntısını bilmiyoruz..
Alt 18.12.2009, 00:06   #7
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Kesin bilgi sahibi olamdan konuşmak doğru değil ama bazı gerçekler de insanın gözüne gözüne sokuluyor tabiri caizse..Sivas a bir kıyım politikası mı oynanıyor? demkten insan kendini alamıyor.

Abdüllatif Şener'in AKP den ve bakanlıktan ayrılması, belediyenin BBP ye geçmesi ve Kıymetli vekilimiz Muhsin Yazıoğlunun vefatı Sivas için geçen yılın sanş ibrelerini ters yöne çevirdi.
Potansiyel iyi değerlendirilebilirse tarihi, kültürel bakımdan ve turizm bakımından Sivas yetenekli ellerde mucizelere dönüşebilir.
Alt 20.12.2009, 14:32   #8
LaEdri
Usta Yiğido

628 Konut, 1 Ad. Sosyal Tesis, 1 Ad. Büfe, 1 Ad. 24 Deslikli ilköğretim Okulu inşaatları, Altyapı ile Çevre Düzenlemesi işleri Yaptırılacaktır.
T.C. BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI
Sivas Merkez Yenimahalle 628 Konut, 1 Ad. Sosyal Tesis, 1 Ad. Büfe, 1 Ad. 24 Deslikli lköÖĞretim Okulu İnşaatları, Altyapı ile Çevre Düzenlemesi işeri yapım işii 4734 sayılı Kamu ihale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

İhale tarihi: 25/12/2009

Sözleşme imzalandıktan 5 gün içinde işe başlanması ve 650 gün içerisinde bitirlmesi gerekiyor..Fena bir haber değil!

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 20.12.2009, 22:25   #9
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sivas Devlet Tiyatrosu'nun eski TEKEL binasına talip olduğu haberini alan Sivas Mimarlar Odası (SMO) bu talebe destek vermek amacıyla önemli girişimlerde bulundu. SMO yönetimi TEKEL binası için proje hazırlıyor. SMO yönetimi ve SDT Müdürü Emre Başer aynı zamanda konuyu görüşmek üzere Vali Ali Kolat ile bir araya gelecek. SDT Müdürü Başer, Genel Müdürlüğün kendisinden müjdeli haber beklediğini de söyledi.

ERSAN ARSLAN
Gazetemizin Sivas Devlet Tiyatrosu'nun eski TEKEL binasına talip olduğunu manşetine taşımasının ardından Sivas Mimarlar Odası (SMO) önemli ve takdire değer bir adım attı.
Kısa bir süre önce SMO Sivas Şube Başkanlığı görevine seçilen Serdar İnce, gazetemizde yer alan haberi okuduklarında Sivas adına çok sevindiklerini ve girişime destek vermek için Sivas Devlet Tiyatrosu Müdürü Emre Başer'i ziyaret ettiklerini söyledi.
Konuyla ilgili gelişmeleri gazetemize açıklayan Sivas Devlet Tiyatrosu Müdürü Emre Başer ise gazetemizin haberi manşetine taşımasından kısa bir süre sonra böylesine olumlu bir gelişme ile karşılaştığında çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Mimarlar Odası yönetimi sayın başkan Serdar İnce ile birlikte beni ziyarete geldiler. Ziyarette eski TEKEL binasının Devlet Tiyatrosu'na verilmesi konusu konuşuldu” dedi.
BİNA İÇİN PROJE HAZIRLIYORLAR
Sivas Mimarlar Odası'nın ziyaretin ardından TEKEL binası için proje hazırlamaya başladığını dile getiren STD Müdürü Başer, "Sayın Valimiz Ali Kolat ile de bu konuyu görüşeceğiz. Sayın Valimizin bu talebimize sıcak bakacağını ümit ediyoruz. Orası hem tiyatro hem de kütüphane olarak hizmet verebilecek konumda olan bir bina” dedi.
Başer, şu şekilde konuştu:
"Sivas Mimarlar Odası'nın bu konuyla yakından ilgilenmeleri oldukça olumlu ve önemli bir gelişme. Beş kişilik bir gurupla beni ziyarete geldiler, öncelikle ben çok şaşırdım. Dediler ki, 'biz size yardımcı olmak istiyoruz.' Nasıl olacak? Dedim; 'Biz belediyeden orayla ilgili planları alacağız ve bir proje çizeceğiz. Bu projenin ardından vali beyden randevu isteyeceğiz. Sizinde gelmenizi istiyoruz. Birlikte gidip konuşalım, ne gerekiyorsa, proje konusunda, yapı konusunda yapmaya hazırız. Karşılıklı kurumlar arası bir ilişkimiz olsun' dediler.
Bir de şöyle bir vurgulamada bulundular, 'Mimarlık bir sanat dalıdır. Biz de bu ilin tek sanat kurumlu olan Devlet Tiyatrosu'na böyle bir destekte bulunmak istiyoruz.
Yan yana iki sanat kurumu olarak bu işi yürütmek istiyoruz' dediler. Görüşmemiz bu şekilde sonuçlandı ve gittiler. Yaklaşık iki saat sonra belediyeden planları almışlar beni aradılar, o planlar doğrultusunda çalışmalarına devam ediyorlar"
KÜTÜPHANE VE TİYATRO BÜTÜNLÜK SAĞLAYACAKTIR
TEKEL binasının hem tiyatro hem de kütüphane olarak hizmet verebilecek bir alana sahip olduğunu dile getiren Başer, amaçlarının Sivas'a modern ve tarihi dokuya uygun bir kültür merkezi kazandırmak olduğunu söyledi.
Başer, "Eğer orası kütüphane olacaksa, yanında bir tiyatro merkezinin olmasının da bir sakıncasının olmadığını düşünüyorum. İkisi bir bütünlük arz edecektir. Hem tiyatro hem kütüphane olması açıkçası benim çok işime gelir. Yani sürekli canlı olan bir kültür merkezi haline getiririz orayı. Hem kütüphaneye giden insanlar tiyatrodan faydalanır. Hem de tiyatroya gelen insanlar oradaki kütüphaneden faydalanır. Böylelikle ortaklaşa çok daha güzel işler yürütebiliriz."
"GENEL MÜDÜRÜMÜZ MÜJDE BEKLİYOR"
Vali Kolat ile TEKEL binası konusundaki görüşmelerinin olumlu geçmesi halinde Genel Müdürlüğün kendisinden müjde beklediğini söyledi. Bu konuda Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile ön görüşme yaptığını dile getiren Başer, "Eğer vali beyden olumlu bir sonuç alırsam bunun müjdesini vereceğim. Hemen bununla ilgili çalışmalara başlayacağım. Bizim bir teknik ekibimiz vardır. Teknik ekibimiz bu konuda çok bilgilidir. İstanbul Üsküdar'da depo olan bir TEKEL binasını bakanlıklar aracılığıyla aldık. Üzerimize devredildi ve inanır mısınız, 3 ayda muazzam bir kültür merkezi haline getirildi."
SMO CEPHESİ
Sivas Mimarlar Odası Başkanı Serdar İnce, ise konuyla ilgili olarak öncelikli düşüncelerinin mevcut binanın yıkılmamasından yana olduğunu söyledi.
Bu konuda Sivas Devlet Tiyatrosu Müdürü Emre Başer ile de bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduklarını dile getiren İnce, Vali Ali Kolat ile de bir araya gelerek konuyu görüşeceklerini söyledi.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sivasımızın kültür-sanat hayatında önemli bir yeri olan ve Türkiye'deki sayılı devlet tiyatrolarından birisi olan Sivas Devlet Tiyatromuzun yer sorunu kesinlikle çözüm bulmalı. Eğer Sivas Devlet Tiyatrosunun istediği bir şekilde mevcut Tekel binasının bulunduğu alan muhteşem klasik bir mimari ile inşa edilecek olursa ve Sivas Devlet Tiyatrosu ile Sivas Halk Kütüphanesi aynı çatı altında buluşacak olursa, şehrimizin göbeğinde harika bir yapı, kültür-sanat alanı ve entellektüel bir atmosfer oluşturulmuş olur. Görevini coşku ile yerine getirmeye çalışan bu insanlara destek olunmalıdır. Artık sayın Valimizden aktif bir vali olmasını ve şehrimizin her türlü ihtiyacının giderilmesi için proaktif bir tavır almasını bekliyoruz. Açık konuşalım, protokol valisi istemiyoruz. Aslında bu söylediğim ilimizdeki bütün bürokratlar için geçerlidir.
Alt 20.12.2009, 22:49   #10
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Adı gecen tekel binasının daha önce kent meydanı projesi kapsamına alınarak yıkılan il halk kütüphanesi içinde girişimler olduğunu duymuştum bunlar duyulan haberler birde bizim duymadıklarımız varsa kim bilir daha kac kamu kuruluşu ve özel sektör talip olmuştur

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil