Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ. - Sayfa 56 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.06.2013, 17:49   #551
mete209
Yiğido

mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mete209 Şuan mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2015 19:17

Tecrübe Puanı: 458 mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ.

Evet, olaylar kişiye göre farklı yorumlanabilir. Yani subjektifdir. Bana göre bayrak yakan vatan haini göstericiler size göre Tayyip Erdoğan'ın kiralık provokatörleri olabilir. O yüzden fazla diretmeye gerek yok.

Bir özlü söz de ben paylaşayım:

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden
kaçınız.

Konfiçyus
mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.06.2013, 20:24   #552
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
mete209 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Evet, olaylar kişiye göre farklı yorumlanabilir. Yani subjektifdir. Bana göre bayrak yakan vatan haini göstericiler size göre Tayyip Erdoğan'ın kiralık provokatörleri olabilir. O yüzden fazla diretmeye gerek yok.

Bir özlü söz de ben paylaşayım:

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden
kaçınız.

Konfiçyus
Bu arada bayrak yakan görüntünün tamamını kimse yayınlamıyor. O grubun içerisinde taş çatlasın 10 kişi var olay çıkartan bayrağımızı ateşin içerisine koyuyor bir tanesi 4-5 sn sonra başka bir vatandaş gelip bayrağı ateşin içerisinden alıyor. Bunlar itibarsızlaştırma çabası. Bildiğimizi biliyoruz yani, çünkü bize verilenle yetinmiyoruz...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.06.2013, 20:56   #553
kuzu_58
Yiğido
NO AVATAR

kuzu_58 Şuan kuzu_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.12.2013 18:07

Tecrübe Puanı: 492 kuzu_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başbakanla görüşmeye giden grup başbakana çok sertsiniz diyebilir.özgürlük istiyoruz diyebilir.doğaya saygı istiyoruz diyebilir.gençleri dinlemiyorsun diyebilir,
amma velakin nasıl olurda 3.hava alanından vaggeçeçeksin diyebilir,kanal istanbuldan gazgeçeksin diyebilir,3.köprüden vazgeçeçeksin diyebilir,heslerden vazgeçeceksin diyebilir bunu mantığım kabul etmiyor.
bunlar bizim büyümemizi istemeyen dış güçlerin istemediği projeler o zaman akla şu geliyor bunlar dış güçlerin maşasıydı
bizim ak partiye düşman olan grupda bunların oyununa geldi.zaten fırsat kollanıyordu baktılarki chp bu şekilde ömür boyu iktidar olamaz bir şanslarını değerlendirdiler.bence devrimi chp içinde yapsalar daha iyi olur.
kuzu_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.06.2013, 21:26   #554
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
kuzu_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
başbakanla görüşmeye giden grup başbakana çok sertsiniz diyebilir.özgürlük istiyoruz diyebilir.doğaya saygı istiyoruz diyebilir.gençleri dinlemiyorsun diyebilir,
amma velakin nasıl olurda 3.hava alanından vaggeçeçeksin diyebilir,kanal istanbuldan gazgeçeksin diyebilir,3.köprüden vazgeçeçeksin diyebilir,heslerden vazgeçeceksin diyebilir bunu mantığım kabul etmiyor.
bunlar bizim büyümemizi istemeyen dış güçlerin istemediği projeler o zaman akla şu geliyor bunlar dış güçlerin maşasıydı
bizim ak partiye düşman olan grupda bunların oyununa geldi.zaten fırsat kollanıyordu baktılarki chp bu şekilde ömür boyu iktidar olamaz bir şanslarını değerlendirdiler.bence devrimi chp içinde yapsalar daha iyi olur.
Olayın CHP ile bağlantısını biz direnişçiler olarak kuramıyoruz bir türlü siz dışardan nasıl beceriyorsunuz anlamıyorum. Bir tek CHP bayrağı gördünüz mü orada?

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.06.2013, 21:37   #555
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 18:01

Tecrübe Puanı: 764 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Kömürcü,makarnacı,3 kuruş paraya oy satanlar diyenler
Sizinde fiyatınız belli oldu hayrola!!!!!!!

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 26.06.2013, 22:53   #556
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 861 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Olayın CHP ile bağlantısını biz direnişçiler olarak kuramıyoruz bir türlü siz dışardan nasıl beceriyorsunuz anlamıyorum. Bir tek CHP bayrağı gördünüz mü orada?

Chp değil ama onlarca Pkk ve diğer Sol terör örgütlerinin bayragını gördüm yani keşke Chp nin olsaydı gerçi Chpninde az parmağı yok değil bunu 5 yaşındaki çocuk bilir.
Bu olayları masum gösterenin aklına şaşarım ne oldu dün Pkklılar polise taş atarken vatan aşkıyla dolanlar bugun neredeler neden polise taş atanlarla gurur duyuyorlar neden bu polis düşmanlığı polis bu vatanın evladı değil mi polis gecesini gündüzüne ordaki 3-5 çakaldan taş molotof yemek için mi katıyor.Bırakın artık masum rolünü Allahınızı severseniz millet eski millet değil gençler eski gençler değil artık herkes herşeyin farkında kimse sokağa dökülüpte hükümet devirmez , gömebilirseniz buyrun sandığa hee yok orda bir halt yiyemiyoruz derseniz Taksim orda Gezi parkı leş gibi kokusuyla tekrardan ağırlar yüzlerce insani.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.06.2013, 23:01   #557
Sarikanarya58
Tecrübeli Yiğido

Sarikanarya58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sarikanarya58 Şuan Sarikanarya58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.05.2014 20:43

Tecrübe Puanı: 587 Sarikanarya58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Olayların içeriden chp, dışarıdan belli bir kaç avrupa ülkesi desteğiyle büyüdüğünü görmemek veya görmek istememek nasıl bir duygudur anlamıyorum. O zaman size en basit bir örnek veriyim ;

Eylemcilere para veren chp milletvekilleri " bayram harçlığımı veriyordu" ? görüntülerle sabit. Fotoğrafta değil, video. ( Videoyu bulduğumda sizlerle paylaşmaktan büyük zevk duyacağım)

Olayın ilk gününden itibaren yalan yanlış ve bilinçli olarak gerek mısırda gerekse ingilterede olan olayları Türkiyede olmuş gibi fotoğraflarla servis eden hüseyin aygün denilen provakatör , yeşiller partisinden miydi ?

Müftü karısıyım diyerek milleti salak zanneden salak kadının kocası hangi partinin ilçe başkanıydı ?

Mübarek Berat kandili gecesi,gece 02.00 lere kadar sazlı sözlü konser veren Buca belediye başkanı hangi partiden acaba ?

Hataydaki o masum insanların katledildiği olayın emrini veren kimin şoförü ve kimin tercümanı çıktı ?

chp izmir konak belediye başkanı hakan tartan, Türkiyedeki Alevi dedelerini İran'a hamaneyle görüştürmek için yaptığı organizasyonun amacını açıklamalıdır. Hele ki bu dönemde. Yoksa sıradaki versiyon Alevi-Sunni çatışması mıdır ?

Yeter yoruldum valla o kadar çokki .................
Alt 26.06.2013, 23:01   #558
Sarikanarya58
Tecrübeli Yiğido

Sarikanarya58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sarikanarya58 Şuan Sarikanarya58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.05.2014 20:43

Tecrübe Puanı: 587 Sarikanarya58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
BekirBayrak Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kömürcü,makarnacı,3 kuruş paraya oy satanlar diyenler
Sizinde fiyatınız belli oldu hayrola!!!!!!!

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Bunlar daha ucuza gitmişler
Alt 27.06.2013, 02:44   #559
Kibrisli
Usta Yiğido

Bekir Abi bu fotoğrafı facebookda da koydun oradada söyledim şimdi ben bile eşimin telefonunu AK PARTİ Ataşehir diye kaydeder kendime mesaj yollayabilirim, nasıl AKP'nin ki ispatlı değilse bu da değildir.

Sivaslı Genç kardeşim PKK ilk 3 gün var mıydı? Sonra nerden esti de birden APO resimleri belirdi? APO'nun emrini net bir şekilde hatırlayın "Meydanı Ulusalcılara Bırakmayın" Gezi parkına ilk geldiklerinde (2 ya da 3. gün) çeşitli gençlik grupları tarafından dövülerek yollandılar, Sonra büyük mitinge geldiler herkes hep bir ağızdan PKK dışarı Apo dışarı diye bağırdı tepkiden korkup kaçtılar sonraki gün de gelip Taksimin bakın gezi parkının değil Taksimin bir köşesine kendilerine dışarıdan gelecek bir tepki korkusu ile barikat yaparak bir çadır kurdular. Gezi Parkının boşaltılması için müdahale yapılmadan 2 saat önce nerden estiyse sadece APO resimlerini bırakıp çekip gittiler. Kim onlara müdahale bilgisini verdi? Vali Müdahale olmayacak derken insanlar güvenip çocukları ile gelmişken onlar neden birden kayboldu ortalıktan ve şimdi neredeler? Yoklar ortalıkta görev aldılar geldiler yakıp yıktılar itibarsızlaştırdılar görevleri bitti çekip gittiler. Bu kadar basit.

Fenerbahçeli arkadaşım sana gelelim. Ben CHP üyesi olarak oradayım benim yaptığım bir hareket partimi bağlamaz. Parti Üyelik Kimliğimi bile evde bırakıp gidiyorum ki gözaltına alınırsam parti bağı ile orada olduğum düşünülmesin. Eylemcilere para veren milletvekillerini gördüm bu insanlar mal değiller aleni kameraların önünde eylem yapmaları için para istemezler, orada çocuklar oturmuş şarkı söylüyor ve sadece vekillerden değil herkesten para topluyor. Bahsi geçen vekiller İzmir vekilleri ve yer İzmir ben de oradaydım ve bu para alana açılan yemekhane için toplandı hatta bir örnek daha vereyim size CHP vekilleri ilk kandilde 10 tane araçla lokma döktürdü bunda ne zarar var bilemiyorum.

Aynı şekilde Melih Gökçek gibi birçok AKP'li de yanlış foto ve bilgileri paylaştı, hatta Twitter'da paylaştığı bir fotoyu benim uyarım üzerine kaldırdı. ilk günde çok fazla bilgi kirliliği vardı. Tek taraflı bakmamak gerekli. Hüseyin Aygün ile ilgili yanlış bilgi paylaştığı konusunu bilmiyorum, kendisinin de partide olması içime sinmiyor ama varsa bile dediğim gibi o dönem herkes bunu yaptı. Gökçek Zaytung haberini paylaştı gerçek sanıp Atom Bombası üretiyorlardı diye ötesi mi var? Lütfen tek taraflı bakmayın.

Müftü karısı malın önde gideni, CHP gereğini yapmıştır.

Çalgılı çengili dediğiniz konser kapalı alanda Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği konseridir. Ertelenen TSM konseri kandil nedeni ile tasavvuf eserleri eklenerek gerçekleştirilmiştir.

Reyhanlı saldırısı ile ilgili olarak herkes üzerine düşeni yapmalıdır. CHP'li vekillerden birinin ya da 120'sinin bu işle bir ilgilisi varsa anında dokunulmazlıkları kaldırılıp yüce divana çıkartılmalıdırlar.

Konak Belediye başkanını sevmem tıpkı Ercan Tatı gibi ama Kendisi konu ile ilgili gerekli açıklamayı yapmıştır. "İddiayı atan kişi ve gazete hakkında hukuksal süreç başlamıştır yalan bilgi ve haber nedeni ile tazminat davası açılmıştır. Böyle birşey kesinlikle yok seçim dönemi yaklaştığı için çeşitli oyunlar oynanacaktır, buna alışığız ancak bu kadar büyük bir yalan haberin yapılmasını beklemiyorduk" dedi. Bu arada iddiayı ortaya atan kişi CHP'li olmayan bir alevi derneği başkanıdır. Yani böyle bir iddia atmış olması olasıdır. Bunun yanında haberin ilk kaynağı olan gazete dava açılmadan önce haberi internet sitesinden kaldırmıştır.

PKK ile görüşen bir partinin savunucularının Gezi Direnişini itibarsızlaştırmak çabası ile oraya gelen PKK militanlarını örnek göstermeleri de biraz manidar geliyor. Ya Çözüm Süreci adı altındaki bölünme anlaşmasına karşı çıkın ya da oraya PKK'lı militanların gelmesine laf etmeyin...

Son olarak da biraz da tek taraflı eleştirmeyin, benim gibi az da olsa objektif olun. Tayyip Erdoğan'ın yolu yol değildir. Gerilimden oy kazanmaya çalışıyor. Yukarıda uzun yazımda dediğim gibi "Reyhanlı'da ölen Sûnni vatandaşlarım" ne demektir? Asıl bölücülük bu değil midir? Ateşe körükle gitmek bu değil midir? O'nu da eleştirin, vicdanınıza elinizi koyun ve deyin ki bu insanlar Gezi Parkını boşaltmak için hazırlanır, barikatları kaldırırken neden şimdi birden müdahale ettirdi, iş tatlıya bağlanırdı deyin lütfen.

Saygılar...

Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.06.2013, 02:52   #560
Kibrisli
Usta Yiğido

Ayrıca Bekir Abi yukarıda paylaştığın fotoğraf ve daha önceki fotoğraf ile ilgili ilk haberi yapan gazetenin genel yayın yönetmeni hakkında 4 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açılmıştır. Davayı açan Kadıköy CHP ilçe Başk., CHP Ataşehir ilçe Başk. ve ne garip değil mi Konak Belediyesinin Alevi dedeleri ile ilgili haberi de aynı kaynaktan çıkma Konak Belediyesi de açmış toplam 12 yılla yargılanacak arkadaş bilginize... Eğer o mesajların bahsi geçen yerden geldiğini ispatlayamazsa da paşalar gibi yatacak. Gerçi guguk devletinde paraya çevrilir birileri de öder yerine o parayı yani yatmaz, yalan haber de yapmaya devam eder...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)