Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.12.2009, 00:03   #11
Glock23
Usta Yiğido

Glock23 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Glock23 Şuan Glock23 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2013 08:20

Tecrübe Puanı: 729 Glock23 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Almanyada da Minare Yapilmasi Yasaklansin mi?

Insanlarin en buyuk hakki degimi ozgurce ibadet edebilmesi inanclarina gore. Bu Ulkeler geri gelince Turkiyeyi ve Turkiyenin nasil Insan haklarini cignedigini bas bas bagiriyorlar. Isvicrenin, Avusturyanin yada Almanyaninin anayasalarini bilmiyorum ama bildigim sey bu Ulkelerin Demokratik ulke olarak kedilerini tanimlamalari. Demokraside Din,Dil ve Dusunce ve bunlari uygulama ozgurlugu diye bir sey var. Bekleyelim bakalim Almanya'yi ama orada biraz zor olur gibime geliyor.

Otuken hemserimin yazisidan sonra Su soruyuda kendime sormaktan geri kalamadim....... Sivas'in icine bir, iki kilise yapilmaya kalkisilsa( Hiristiyan nufusunun oldugunu dusunerek) acaba hosgoruyle karsilanirmiydi yoksa millet ayaga kalkip yollarami duserdi?
Alt 01.12.2009, 00:10   #12
can99
Tecrübeli Yiğido

can99 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

can99 Şuan can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.08.2010 20:01

Tecrübe Puanı: 598 can99 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Glock23 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Otuken hemserimin yazisidan sonra Su soruyuda kendime sormaktan geri kalamadim....... Sivas'in icine bir, iki kilise yapilmaya kalkisilsa( Hiristiyan nufusunun oldugunu dusunerek) acaba hosgoruyle karsilanirmiydi yoksa millet ayaga kalkip yollarami duserdi?
kesinlikle tahammül edilmezdi heralde varolanlar neysede yenisinin yapılmasına eminim karşı çıkılırdı.

şöylede bir durum var illada minare olucak diye bi durum yok minaresi olmayan camilerde var veya sembolik ve metalden ufak bi sekilde yapılmış minareler var. minare olmayısı ibadete engel degildir. şuanda bumu mesele denilebilir baska isleri gücleri yokmu ama onlarında gözünden bakmak gerek elbette.
can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.12.2009, 04:17   #13
ömer yalcin
Yasaklı
NO AVATAR

ömer yalcin Şuan ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2010 17:13

Tecrübe Puanı: 0 ömer yalcin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

biz baska dinlere hos görüyle bakarsak ,diger dinlerde bize hos görülü olur
ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.12.2009, 08:09   #14
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Naksidamlasi Şuan Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2013 10:50

Tecrübe Puanı: 572 Naksidamlasi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu aslinda minare meselesi degil,almanyada veya avrupada yasayan müslüman özelliklede türk müslümanlarin özgürlügüne baski yapilmamasi,almanyada zaten toplasan 5 i gecmez belkide minareli cami,onlarda türkiyedeki gibi disariya okunmuyor ezanlar..ben sahsen minareli cami görmedim,ama duydum var oldugunu..

Bugün camilerin binalarina karisan iki gün sonra inacimiza el atarlar..

Almanyadaki Türkler olmasaydi almanyanin ekonomisi coktan cökmüstü,o yüzden onlar bizim inacimiza veya kültürümüze saygi duymak zorundalar!

Ciddi bir anket ona göre oylama yapilsin veya aksi yönde tesir olacaksa kaldirilsin konu..
Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.12.2009, 14:15   #15
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 757 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Cogu istemiyor; normal...---> islamofobiya

Elhamdulillah bizim burda (kücük biyer) minareli camii´miz var...en koyu hristiyanlarin ysadigi biyer.

Yapilirken, tek sartlari kiliseden uzun olmamasiydi...
bunada sükür

Minareler oralarda müslümanlarin oldugunu gösteren bi sembol, ama bence cook büyütelecek bi mesele degil, bize her yer mescid, minareli, minaresiz farketmez.
Alt 01.12.2009, 14:25   #16
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Eğer bir insan ibadet yapmak isterse taşın üzerinde bile namaz kılabilir. İbadet etmesine hiç birşey mani değildir.
Bu minare ve ezan sesi meselesine gelince, izin çıkar çıkmaz ayrı bir konu çıkmasada kimseye kızmaya öfkelenmeye hakkımız olmadığını düşünüyorum.
Mesela ben bulunduğum bir şehirde yada mahallede hiristiyanlar yaşıyor diye, bir kilise ve çan sesi duymak istemem. İyneyi kendimize çuvaldızıda başkasına batırmalıyız derim.
Alt 01.12.2009, 15:07   #17
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1310 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

sen onların dinine girmediğin sürece ne yahudiler senden hoşnut kalır ne de hristiyanlar memnun olur bakara suresi 120 . ayet

minaremizin yapılması hristiayının elinde.hoşgörü bekleyenlerden değilim. Cemati oluşturalım minare zaten gelir..
Alt 01.12.2009, 17:56   #18
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

evet %34
hayır %66

Benim anlamadığım koskoca hükümet bir karar alırken bu anketemi bakacak
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.12.2009, 18:14   #19
betüs58
Usta Yiğido

betüs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

betüs58 Şuan betüs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2010 21:07

Tecrübe Puanı: 787 betüs58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tabi asil burda yasayinca insan daha duygusal yaklasio tabi ki bu konuya..mesela siz tamm hepiniz icin konusmuorum ama ha minarede olmaasa aman cnaim evlerinde kilsinlar namazlarini diyebilirisniz belkii...bi kac öle yorum okudum üzüldümm cünkü...ama biz bizim burda neyimiz varkii biide camiimiz minaremiz olmasa iyce kaderimize terkedilcez yhane...ayrioca herseye musammaha gösteremeyiz bugün minaremizi yikan yarin camiimizi yikar...
Alt 02.12.2009, 07:20   #20
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1413 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BUNDAN IKI GÜN ÖNCE SALZBURG`UN EN ÖNEMLI ZATELERINDEN BIRINDE (EU)BIRLIGININ ICINDE HACLI KILISELER VE HAC ISARETLI MEZAR TASI GÖRDÜM ICINEDE HILALLI MINARE CIZMISLAR ÜZERINEDE KOCAMAN BIR KIRMIZI CAPRAZ CIZGI,ACIKLAMASI ISE COK KOLAYDI (HIRISTIYAN BIRLIGININ ICINDE MÜSLÜMAN BIR ÜLKE ISTEMIYORUZ)
YANINA TEKRAR AYNI RESIMDEN YAPILMIS HACLI CAMI VE BIR HAC TASI ISARETI VE BUNUN YANINDA ONAYLAMA ISARETI YANI BIZ BÖYLE KALMAK ISTIYORUZ ICIMIZEDE SIZI ALMAK ISTEMIYORUZ.
AVRUPA DEVLETLERINDE DEMOKRASI VAR DIYENLER YALAN SÖYLÜYORDUR ÖYLE BIR SEY YOK OLMADI ASLADA OLMAYACAK.
HER AVRUPA ÜLKESINDE IKI KANUN IKI YASA ISLER BUNLAR YERLI YABANCI DIYE IKIYE AYRILIR.1.CI SINIF VATANDAS 2.SINIF DIYE.
IS CAMILERE GELINCE OLSADA HOS OLMASADA BURALARDA NEDE OLSA ECNEBI ÜLKE IKINCISIDE CENAZELERIMIZ ÜLKEMIZE GIDIYOR ORDA ISLEMLER TEKRAR YAPILIYOR DINI VECIBELER YANI.BENIM ANLAMADIGIM BIRDE BURALARA CENAZELERINI GÖMENLER VAR?TELEF EDIYORLAR BÖYLESI ÜLKELERE CENAZE ASLA VE ASLA GÜVENIP KONMAMALI.

ÜLKEMIZDEDE BÜTÜN KILISELERI ACIN DEDILER!?
NE OLUYOR HALK VE BIZLER KARSI CIKIYORUZ CÜNKI ONLARA GÜVENMIYORUZ!CÜNKI ACTIKLARI OKULLARLA SIYONIZIM YAPIYORLAR KILISE DEVREYE GIRERSE ISLERI DAHA KOLAY ILERLETECEKLER.

ONLARINDA KARSI CIKMASINI DOGAL BULUYORUM
AVRUPA BIRLIGINE GIRMEYE CALISMAK BILE BIR HATA ONLAR BIZI DEGISTIRMEDIKLERI SÜRECE ALMAYACAKLAR!?
NEDEN BIZLER GIRMEK ICIN DEGISIYORUZKI!?
CAMILER OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR EMEKLILER HARIC ÖZEL BAYRAMLAR VE GÜNLER HARIC KIM DOGRU DÜZGÜN CAMIYE GIDEBILIYORKI!?
ROBOT GIBI KALKIP SABAHIN KÖRÜNDE ISE GIDIYORUZ ERKEKLERDE ÖYLE BAYRAMLARDA BILE BAZEN IZINLI OLAMIYORUZ YADA CAMILER UZAK OLUYOR HER KASABAYADA CAMI YAPILAMAYACAGINA GÖRE HIDDETE GEREK GÖRMÜYORUM NEDE OYLAMAYA!
BURALARDA ÖYLE PARA TOPLANDIKI CAMI YAPILACAK DIYE BIRAKIN MINAREYI CAMI BILE YAPILMADI NORMAL BIR EV SEKLINDE BINA TAHSIS EDILDI!PARALARDA CUKKA OLDU BILEMIYORUM KIM NE KADAR MÜSLÜMANIM DIYE GECINIYORDA MILLETI DOLANDIRIYOR!?
YOK SÜLEYMANCI CAMISI ,YOK DIYANET CAMISI,YOK EFENDIM MILLI GÖRÜS CAMISI YOK USAKLILAR CAMISI VS.VS
BURALARA HARCANACAK YATIRIMLARI ASIL TR.MILLETINI KALKINDIRMAYA VE AC BIRAKMAMAYA IS ISTIHTAMI YAPMAYA HARCASINDA MILLETIMIZE VE ÜLKEMIZE KATKIDA BULUNSUN.KIM KALKISIYORSA!?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)