Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.12.2009, 14:15   #31
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1413 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Almanyada da Minare Yapilmasi Yasaklansin mi?

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bir söz vardır bilirmisin kardeşim. "Bu ülkede bir yere gelmek istiyorsan ya dini yada milli duyguları kullanacaksın " diye. Bazıları bunu hep tekeline alır.
Halkın en hassas noktası olan bu duyguları ne yazıkki birileri çok güzel kullanıyor ve ihya oluyor.
Öyle yapan kişiler zaten herşeyi daha çok bilir, daha çok akıllıdır, sanki din ve milli duygular doğuştan sanki onlara verilmiştir. Ben bu tür kişilere din tüccarı diyorum. Geçmişi iyi araştırın, okuyun İnsanlık tarihi boyunca savaşlar, kavgalar kanlar hep din yada ırk yüzünden çıkmıştır. İnsanlığı bu tür şeylerle düşman etmek yerine, tüm dünya halkı evrensel barış için çaba göstermelidir.
Aynı gezegende yaşıyor aynı güneşi, yıldızları, ayı görüyor aynı havayı soluyor, aynı insanlık değerlerini taşıyoruz.
Din yüreklerde beyinlerde yaşar, gösterişe fiyakalığa yer yoktur. Bir insan istedikten sonra hiç bir güç ona ibadet etmesini engelleyemez.
Dünya halkı olarak kavgacı, kışkırtıçı değil barışçı, yapıcı olmalıyız.

abim bu yazdiklarinizi ingilizceye ve almancaya ceviripde onlarin gazetelerine gönderseniz bakalim anlayacaklarmi!?
ne onlarin tarihi ders aldi din yönünden nede siyaset yönünden!
nede bizim tarihimiz!
hala avrupa kapilarini asindiriyor ülkemiz!
diger arap ülkelerin liderleri yahudi soyundan sesleri cikmaz!
basimiz dik yüregimiz temiz.
yazdiklarinizi zaten burda biz bir avuc insan diyecegim oda biz avrupada türkler olarak siddete vurmadan acikliyoruz anlatiyoruz.
anlamak isteyen kim!?
islamafobiye tutulmus bütün dünya ülkeleri!
iki gökdelen vuruldu diye kac yildir yapmadiklarini cektirmedikleri eziyetler kalmadi müslüman kardeslerimize!?
yinede bu günlerede sükür eskiden camiyi bile actirmazlardi birakin minaresininin olup olmamasini!
tabiki her yerde ibadet yapilir istedikten sonra.
mühim olan din kardeslerin bir araya gelip bulusmalari ve fikir alis verisleri ve bir birlerine her konuda yardimci olmak destek cikmak bu aradada beraberce dini vecibelerini topluca yerine getirmek.
heleki yabanci bir ülkede yasiyorsaniz bunun önemi dahada büyük oluyor.
varsin neyi alet ediyorsa etsinler önemli degil nede olsa her zamanki gibi tükürdüklerini yaliyorlar ben bir kaygi ve endise duymuyorum.
YA OLACAK YA OLACAK!
saygilarimla
Alt 02.12.2009, 14:25   #32
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abim bu yazdiklarinizi ingilizceye ve almancaya ceviripde onlarin gazetelerine gönderseniz bakalim anlayacaklarmi!?
ne onlarin tarihi ders aldi din yönünden nede siyaset yönünden!
nede bizim tarihimiz!
hala avrupa kapilarini asindiriyor ülkemiz!
diger arap ülkelerin liderleri yahudi soyundan sesleri cikmaz!
basimiz dik yüregimiz temiz.
yazdiklarinizi zaten burda biz bir avuc insan diyecegim oda biz avrupada türkler olarak siddete vurmadan acikliyoruz anlatiyoruz.
anlamak isteyen kim!?
islamafobiye tutulmus bütün dünya ülkeleri!
iki gökdelen vuruldu diye kac yildir yapmadiklarini cektirmedikleri eziyetler kalmadi müslüman kardeslerimize!?
yinede bu günlerede sükür eskiden camiyi bile actirmazlardi birakin minaresininin olup olmamasini!
tabiki her yerde ibadet yapilir istedikten sonra.
mühim olan din kardeslerin bir araya gelip bulusmalari ve fikir alis verisleri ve bir birlerine her konuda yardimci olmak destek cikmak bu aradada beraberce dini vecibelerini topluca yerine getirmek.
heleki yabanci bir ülkede yasiyorsaniz bunun önemi dahada büyük oluyor.
varsin neyi alet ediyorsa etsinler önemli degil nede olsa her zamanki gibi tükürdüklerini yaliyorlar ben bir kaygi ve endise duymuyorum.
YA OLACAK YA OLACAK!
saygilarimla
Umarım yanlış anlaşılmadım, yazını kopya yapmamdaki gaye yorumunuzu olumsuz bulduğumdan dolayı değildi, katıldığım yönünde idi
Alt 02.12.2009, 14:52   #33
ömer yalcin
Yasaklı
NO AVATAR

ömer yalcin Şuan ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2010 17:13

Tecrübe Puanı: 0 ömer yalcin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ya bu nasil bir soru anlamiyorum. ALMANYADA MINARE YASAKLANSINMI ????
bunu yazan bir müslüman sanirim,ne kadar mantiksiz bir soru.
hic bir müslüman böyle bir soru sormaz bence. bu soruyu hiristiyanlara sormak gerekir bence bu siteye degil,buraya katilan arkadaslarin yüzde 99 müslüman
ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.12.2009, 15:11   #34
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Naksidamlasi Şuan Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2013 10:50

Tecrübe Puanı: 572 Naksidamlasi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ömer yalcin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ya bu nasil bir soru anlamiyorum. ALMANYADA MINARE YASAKLANSINMI ????
bunu yazan bir müslüman sanirim,ne kadar mantiksiz bir soru.
hic bir müslüman böyle bir soru sormaz bence. bu soruyu hiristiyanlara sormak gerekir bence bu siteye degil,buraya katilan arkadaslarin yüzde 99 müslüman
Ömer yalcin kardesim,bu soru tercüme edilmis hali verdigimiz adresteki sitede sorulan almanca sorunun anketteki..Bu anketide buraya actimki dediginiz gibi yüzde 99 müslüman olan bir forumda hemsehrilerimiz hayiri (Nein)secsinler diger evet(Ja) olan secenek asagi cekilsin..Almanyada yasayan müslümanlara destek olsunlar..

Soruyu soran büyük bir ihtimalle HRISTIYAN.büyük bir ihtimallede sorulanlarda HRISTIYAN

Mantik ararsaniz aramayin bence,
Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.12.2009, 15:17   #35
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Naksidamlasi Şuan Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2013 10:50

Tecrübe Puanı: 572 Naksidamlasi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Burada ankete burdan katilabilirsiniz,diger adresteki soru degismis..
Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.12.2009, 17:01   #36
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1065 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Alıntı:
Naksidamlasi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Burada ankete burdan katilabilirsiniz,diger adresteki soru degismis..
Ja
33%

Nein
67%

Sonuçlar yine ayni sükür , ama bu anketlere göre hareket edileceklerini sanmam...
Alt 02.12.2009, 17:19   #37
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2178 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İsviçre'de ki referandumla ilgili bir haberde ben yazayım...

İsviçre'deki minare karşıtlarının, Erdoğan'ın okuduğu şiirdeki "Minareler süngümüz, kubbeler miğferimiz" dizeleriyle halkı korkutarak oyları topladığı anlaşıldı.

O ŞİİRİ AFİŞ YAPTIRDI
Türkiye, İsviçre'nin referandumla camilere minare yasağı getirmesini tartışadursun olayın altından ilginç bir detay çıktı. Minare yasağını savunan aşırı sağcılar, halkta cami korkusu yaratmak istedi. Bunun için de Erdoğan'ın 1999'da 4 ay hapis yatmasına neden olan şiiri afiş yaptırdı.

KADINLAR ŞOKE OLDU
Afişteki, "Minareler süngümüz, kubbeler miğferimiz, camiler kışlamız, müminler askerimiz" dizeleri şok etkisi yarattı. Özellikle kadınlar afişteki ifadelerden korkup, 'minareye hayır' dedi. Tayyip'in okuduğu şiiri kullanan sağcılar ise bayram yaptı...

Sözcü gazetesinin manşetidir;

Minare Yasağının Altından Tayyip Çıktı!

Hakkatten öylemi demiş tayyip vay beee o zaman kaçarı yok seneye bende Ak partiye oy verrim fena korktum
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.12.2009, 19:57   #38
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1065 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hakkatten öylemi demiş tayyip vay beee o zaman kaçarı yok seneye bende Ak partiye oy verrim fena korktum
Hayirli Olsun
Alt 02.12.2009, 19:59   #39
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alt 02.12.2009, 20:58   #40
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1413 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Umarım yanlış anlaşılmadım, yazını kopya yapmamdaki gaye yorumunuzu olumsuz bulduğumdan dolayı değildi, katıldığım yönünde idi
abicigim sagol bende bildigim icin bir kac cümle yazayim dedim ama kisa yazi kabul edilmedigi icin bende biraz daha aciklayayim dedim uzadikca uzattim
bu avrupalilarin korkulari kendi insanlari müslümanligi sectigi icin yildan yila
korkmaya basladilar cünki müslümanligi kabul edenler bayagi fazla google den bakilabilir yani.
erkekleri daha cok fazla seciyor.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)