Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.02.2008, 12:20   #11
Dağcı
Tecrübeli Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dağcı Şuan Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.08.2014 12:23

Tecrübe Puanı: 706 Dağcı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: ŞİMDİYE KADAR NERDEYDİNİZ?

Sivas'ın üzerine sanki ölü toprağı saçılmış. Herkes başkasından bir şey bekliyor. Kurumlar tek tek gidiyor, biz ve Meclisteki vekillerimiz de bakıyoruz.

5 yıl önce alınan kararı şimdi iptal ettirmeye çalışıyoruz.
Alt 11.02.2008, 12:30   #12
serkanka58
Tecrübeli Yiğido

serkanka58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkanka58 Şuan serkanka58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 643 serkanka58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

işteydimmmmmm daha öncede evdeydimmmmm
serkanka58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2008, 12:30   #13
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

serhatcan Şuan serhatcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2012 15:55

Tecrübe Puanı: 0 serhatcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
puar Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abi merhaba inşallah bunu okursun vede cevap verirsin.
başörtüsünüe şiddetle karşı biri olduğunu biliyorum şunu biliyormusun başörtüsü yüzünden her yıl 125bin hanım öğrenci genç beyin üniversiteye gidemiyor bu ülkemizde ilim bilim insanlarının az yetişmesinde rol oynarmı oynamazmı?
Kaerdeşşş. evet okuyorum okudum. Bak senin de bilmediğin bişey varr. yada algılamak istemediğin. Ben türbana başörtüsüne karşı değilim. Eğer herhengi bir kurum kuruluşta kurallar kaideler varsa insanlar uymak zorunda .Bunu hepimiz biliyoruz. Düşünebiliyormusun camiye minietekli bir bayanın girip namaz kılmak istemesini,yada şortla bir adamın girip namaz kılmak istemesini. OLMAZ DEMİ. NEDEN ÇÜNKÜ CAMİNİNDE BİR KURALI VAR.yanılıyormuyum. aşaunu iyi bil ki ben türbana karşı sdeğilim. benmim karşı olduğum şimdiye kadar türban meselesi yoktu ekonomiyi batırmalarını saklamak için bunu ortaya attılar. vee inanın büyük kaoss olacak.Sen hiç dışarda türban takanları rahatsız eden eleştiren klimse gördün mü. şimdiye kadar herkes dışarda türbanla rahatca dolaştı. bunu inkar etmemeliyiz.sana açıkca bişey itiraf edeyim. benim beraber olduğum hanım da türbanlı. ( bunu söylemek istemezdim ) Ben üzerinde basa basa söylediğim türkiyenin sorunu türban DE-ĞİL.Bunu da serbest bırakarak kaos ortamı,çatışma ortamı yaratarak hükümet başarısızlıklarını örtpas ediyor.
serhatcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2008, 12:36   #14
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
umarım senin sectiğin vekillerden biride yoktur 6 temsilcilerin arasında
İnan benim seçtiğim yok. ben hiçbirine oy vermedim. çünküüüüüüüü az çok bilgi birikimlerini,geçmişlerini biliyorum. BBen iddaa ediyorum sizin sişvaslı hemşerimiz diye seçtiğiniz güreşci milletvekiliylee sosyall kültürell ekonomik kanularında her platformda b,ilgi fikir tartışmasına girerim.Hangi kritere göre milletvekili seçtiniz inanın anlamadım.İşte seçilen milletvekillerinin sivası ve sivaslı hemşehrilerini ne kadar düğşündükleri yada düşünecek kapasitede bilgi birikimlerinin olduğu ortada.Sivas hep bu yüzden kaybetti saten. Biz sivaslşılar o kadar safız kii sivaslı olsun,birazda milli manevvi duyguları olsyun vee bide gelsin ajite,demogoji yapsın bizede onları şakşaklamakla milletvekili seçmek düşüyor.)
Alt 11.02.2008, 12:39   #15
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

Yaww sivaslı hemşerilerim. ASrtık uyanın. din olayını,siyaset olayını birkenara bırakın. yıllarca bu konularla gelip sizden oy isteyenlerin sivasa ne yaptıklarına,kazanımlarına bakın. kazandırdılarmı yoksa geriyemi götürdüler sivası. siz günümüzde bunu irdeleyin düşünün. biz türkiyenin göbeğinmde cumhuriyetişn temelinin atıldığı bir şehir olarak gelişmişlik bakımından neredeyiz. bir kayseri gibimiyiz,bir konya gibimiyizx,bir denizli gibimiyiz,bir bursa gibimiyiz. örnejkleri çoğaltmak mümkün. lütfen düşünün.
Alt 11.02.2008, 12:40   #16
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

puar Şuan puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.04.2010 14:08
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 767 puar BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
serhatcan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kaerdeşşş. evet okuyorum okudum. Bak senin de bilmediğin bişey varr. yada algılamak istemediğin. Ben türbana başörtüsüne karşı değilim. Eğer herhengi bir kurum kuruluşta kurallar kaideler varsa insanlar uymak zorunda .Bunu hepimiz biliyoruz. Düşünebiliyormusun camiye minietekli bir bayanın girip namaz kılmak istemesini,yada şortla bir adamın girip namaz kılmak istemesini. OLMAZ DEMİ. NEDEN ÇÜNKÜ CAMİNİNDE BİR KURALI VAR.yanılıyormuyum. aşaunu iyi bil ki ben türbana karşı sdeğilim. benmim karşı olduğum şimdiye kadar türban meselesi yoktu ekonomiyi batırmalarını saklamak için bunu ortaya attılar. vee inanın büyük kaoss olacak.Sen hiç dışarda türban takanları rahatsız eden eleştiren klimse gördün mü. şimdiye kadar herkes dışarda türbanla rahatca dolaştı. bunu inkar etmemeliyiz.sana açıkca bişey itiraf edeyim. benim beraber olduğum hanım da türbanlı. ( bunu söylemek istemezdim ) Ben üzerinde basa basa söylediğim türkiyenin sorunu türban DE-ĞİL.Bunu da serbest bırakarak kaos ortamı,çatışma ortamı yaratarak hükümet başarısızlıklarını örtpas ediyor.
düşün bakalım istanbulun sayılı liselerinden vatan anadolu lisesi birincisi kız çocuğu başörtü yüzünden güzel ülkesinde okuyamıyor...rahasızlık duymuyormusun?
demişsin camilere mini etekle girilmez kuralı var diye tamamda bu bir kurladan ziyaede farz dır...başörtüsü çok farklı kuraldan ziyade islam dinimizin gerek gördüğü vede ustundu burguladığı emirdir.
hem başörtü takan birinden neden ne gibi zarar gelir?
sırf bir siyasi görüşünüz var olupta o görüş bunu diyor diyipte bunu savunuyorsan bilemem abi.
şunuda diyim alınmış kara yada yasa son derece yetersiz dedin gibi kaosa sürükler...olacaksa tam olmalı sadece bize oyverddiniz bzde yaptıktan oteyede gitmiyor.
Uzun lafın kısası insan hayatı ksıtlanmamlı her alanda başörtüsü serbest olmalı.
Alt 11.02.2008, 12:45   #17
puar
Usta Yiğido

Alıntı:
Yaww sivaslı hemşerilerim. ASrtık uyanın. din olayını,siyaset olayını birkenara bırakın. yıllarca bu konularla gelip sizden oy isteyenlerin sivasa ne yaptıklarına,kazanımlarına bakın. kazandırdılarmı yoksa geriyemi götürdüler sivası. siz günümüzde bunu irdeleyin düşünün. biz türkiyenin göbeğinmde cumhuriyetişn temelinin atıldığı bir şehir olarak gelişmişlik bakımından neredeyiz. bir kayseri gibimiyiz,bir konya gibimiyizx,bir denizli gibimiyiz,bir bursa gibimiyiz. örnejkleri çoğaltmak mümkün. lütfen düşünün.
ben sivasta olmadığım için onlara vermedim zaten olsaydımda vermezdim zaten ama senin verdiğin belli
Alt 11.02.2008, 12:51   #18
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

Yaa kardeşş bak yine anlaşamadık. evet insan için özgürlük. hadi ben çıkıp desem ki ( islamda vardır diye ) hanımm ben 3 tane yardıma muhtaç kadın biliyorum. bunlarla evlenmeliyim.. ikinmizde sevap kazanırız dersem benim hanım kabul etmelimi etmemeli mi )
Ne enteresan demi.
Alt 11.02.2008, 12:53   #19
puar
Usta Yiğido

Alıntı:
Yaa kardeşş bak yine anlaşamadık. evet insan için özgürlük. hadi ben çıkıp desem ki ( islamda vardır diye ) hanımm ben 3 tane yardıma muhtaç kadın biliyorum. bunlarla evlenmeliyim.. ikinmizde sevap kazanırız dersem benim hanım kabul etmelimi etmemeli mi )
Ne enteresan demi.
ya abi bak yine başka yere cekiyon he
az ve öz başörtülü hanımdan neden niçin zarar gelir? bir cümle.
Alt 11.02.2008, 12:59   #20
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
ya abi bak yine başka yere cekiyon he
az ve öz başörtülü hanımdan neden niçin zarar gelir? bir cümle.
Başörtülü veyaa açık kişiden zarar gelir demiyorum. Bunu türkiyenin büyük sorunu yapamlardan zarar gelir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)