Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.02.2008, 12:07   #91
yalin
Yeni Yiğido

yalin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yalin Şuan yalin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.12.2010 23:25

Tecrübe Puanı: 601 yalin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

bazılarınız gerıcı zıhnıyetle bogulmaya ıranlasmaya layık ınsanlarsınız.sızlerın yanında bız aydın goruslulerde gume gıderız bu gıdısle.halbukı bılmezssınızkı sızlerın o uzerınıze taktıgınız car varya o sıyah kapkara karanlıga yuruyus arapların gelenegını surduruyorsunuz.kafanızda bır ımaj cızmıssınız o cızgıde emeklemeye calısıyorsunuz.ben sıze acıklım araplar kadınları lanetlenmıs olarak gorduklerı ıcın o sımsıyah carlara bururlermıs ve kadın hak ve ozgurluklerı o carsafın ıcınde kaybolup gıdermıs.sız esıtlık ısteyecek tek ınsanlarsınız.cunku sızler sanıyorsunızkı 5 vakıt namz kılıp onun bunun dedıkodusunu yaparak en basıdınden gunahlarınızdan arınırsınız ha yok olle bedavaya.sızler sadece kendınızı tatmın etmekle yetınırsınız bakın bende o mubarek ısmı agzıma alayım Allah askına bırınız solleyın hangınız ıbadetınızı hakkıyla yerıne getırıyorsunuz ben dıncıyım ıslamcıyım demek kolay.bunu ıdda edebılmek ıcın kamil kısı hatta tasavvufa ulasmanız lazım bana olle kuru kuruya ıslamı savunmayın yahu.okadar ınanıyosunuzda neden batıl ınancları surduruyorsunuz.sız bıkere alevılermıs cem evlerıymıs bunları elestırene kadar cemaatlerı huhucuları elestırın hanı ıbadet tek camıde yapılırdı cemaatlerle dını bolmuyomusunuz kendı ayıplarınızı gormezssınız sıze guluyorum hatta acıyorum.
yalin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 19.02.2008, 12:11   #92
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: --->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
yalin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bazılarınız gerıcı zıhnıyetle bogulmaya ıranlasmaya layık ınsanlarsınız.sızlerın yanında bız aydın goruslulerde gume gıderız bu gıdısle.halbukı bılmezssınızkı sızlerın o uzerınıze taktıgınız car varya o sıyah kapkara karanlıga yuruyus arapların gelenegını surduruyorsunuz.kafanızda bır ımaj cızmıssınız o cızgıde emeklemeye calısıyorsunuz.ben sıze acıklım araplar kadınları lanetlenmıs olarak gorduklerı ıcın o sımsıyah carlara bururlermıs ve kadın hak ve ozgurluklerı o carsafın ıcınde kaybolup gıdermıs.sız esıtlık ısteyecek tek ınsanlarsınız.cunku sızler sanıyorsunızkı 5 vakıt namz kılıp onun bunun dedıkodusunu yaparak en basıdınden gunahlarınızdan arınırsınız ha yok olle bedavaya.sızler sadece kendınızı tatmın etmekle yetınırsınız bakın bende o mubarek ısmı agzıma alayım Allah askına bırınız solleyın hangınız ıbadetınızı hakkıyla yerıne getırıyorsunuz ben dıncıyım ıslamcıyım demek kolay.bunu ıdda edebılmek ıcın kamil kısı hatta tasavvufa ulasmanız lazım bana olle kuru kuruya ıslamı savunmayın yahu.okadar ınanıyosunuzda neden batıl ınancları surduruyorsunuz.sız bıkere alevılermıs cem evlerıymıs bunları elestırene kadar cemaatlerı huhucuları elestırın hanı ıbadet tek camıde yapılırdı cemaatlerle dını bolmuyomusunuz kendı ayıplarınızı gormezssınız sıze guluyorum hatta acıyorum.

onu nerden çıkardın yaff...oruç tutmak için camiye gidlmez,namaz kılmak için de cami şartı yok...yeni bir din mi geliyor yoksa sadece senin bildiğin...
sen şu benim maddelere cevap versene...bişeler saçmalamışın ama hiç tatminkar cevaplar değil..sorularıma cevap bile vermiyor yazdıkların..
Alt 19.02.2008, 12:32   #93
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

ceylankimya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ceylankimya Şuan ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.06.2008 07:57

Tecrübe Puanı: 704 ceylankimya FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Pfeil -->: --->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
Siz ancak çığırtkanlık yapanlarsınız laf üreten ama iş üretemeyenlersiniz... 'tan dileğim siz ve sizin gibi düşünenleri bir daha bu milletin başına getirmesin

"BİLİNİZKİ SONUNUZ ALEVLİ BİR AHTIR
İNTİKAM ALANLARIN EN HAYIRLISI ALLAH 'tır"
ceylankimya isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 19.02.2008, 12:34   #94
yalin
Yeni Yiğido

yalin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yalin Şuan yalin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.12.2010 23:25

Tecrübe Puanı: 601 yalin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
demokrası nedırkı emreder dıyorsun demokrası olsaydı bugun senın evıne gıren kıvı sayısı bu ulkede yasayan herkesın evıne gıredı bu madde 1 di

turbanın laiklige getirecegi tehtit ortada burada zaten sadece turbanlılarla degıl farkındaysan onların destekcısı olan senlede tartısabılıyorum ama okadar net gormek ıstıyorsan sen tak bıtane dırek bıreysellestıreym konuyu buda madde 2

dini bayramlarda ki tatillermi takıldı kafana.unutmakı herkes din ve ibadet yonunden özgurdur yeterkı bunu laiklige karıstırmasınlar saygı duyarsın duydu neden dersınız duymazssın yıne duymadı neden dersınız yemısım bolle ısı.sence kardesım hıcmı dogruluk payı yoktur

BEN DIYORUM YA SEN TAK SADECE SENI BIREYSEL OLARAK ELESTIREYIM YAZDIKLARIM SENI NEKADAR TATMIN ETTI NEKADAR ETMEDI BILEMEM AMA HOS GORURUM CUNKU KENDINI GELISTIREMEMIS EZILMEYE MAHKUM BI INSANDANDA BU BEKLENIR YANI SOLLE IFADE EDEYIM BAZI INSANLARIN KULAKLARI TECRUBESININ EL VERMEDIGI SELLERI DUYAMAZMIS SENIN YAPTIGIN GIBI BEN FARKINDAYSAN TARIKATLA DININ BOLUNDUGUNDEN BAHSEDIYORUM SEN TECRUBENIN YETTIGI KADARIYLA CVP VERIYOSN BEN CAMI HARICINDE IBADET EDILMEZ DEMIYORUMKI KOMIKLESME LUTFEN SENI SIKISTIRAN SORULARA NEDEN CVP VERMIYOSUNUN BEN KARSINIZDA OLSAM BENIDE DIRI DIRI YAKARSINIZ OZAMAN ALLAHI GOZUNUZ GORMEZ DEMI SIZLER DUSUNCELERE SAYGI DUYAMAZSSINIZ CUNKU
yalin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 19.02.2008, 12:41   #95
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

serhatcan Şuan serhatcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2012 15:55

Tecrübe Puanı: 0 serhatcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ADAM, yıllarca ülkesinden uzak kaldıktan sonra nihayet yurda dönmüstür.
>
>
> Havaalanından bindigi taksiyle sehre dogru giderken, soföre sigara
> almak
> icin tütüncüde durmasını söyler.
>
>
> -Tütüncüde ne yapacaksınız beyim?' diye sorar taksi soförü.
>
> - Sigara alacaktım...
>
> - Sigaralar* artık camilerde satıyorlar beyim...-
>
> - Camide mi?
>
>
> Yahu cami Allah'*n evidir, oraya ibadet etmeye gidilmez mi?
>
>
> - Hayir beyim, ibadet icin artik üniversiteye gidiliyor...
>
> - Allah Allah! Peki o zaman egitim nerede yapiliyor?
>
> - Egitim hapiste yapiliyor beyim...
>
> - Hapiste hirsizlar yok mu?
>
> - Hayir beyim hirsizlar artik iktidarda ...
SÜPERRRRR. TAM TÜRKİYE GERÇEĞİ. VEE BU ÜLKE İNSANLARI DA BU GERÇEĞİ GÖREMİYORR.
serhatcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 19.02.2008, 12:46   #96
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

YAA ARKADAŞLARR. BENİ AYDINLATIRMISINIZ. BABA TÜRBAN NEDİR,NEDEN TAKILIR,NEDEN TAKILMASI GEREKLİDİR. CİDDEN BENİ AYDINLATIRMISINIZ. BİR AHLAKIN SİMGESİMİDİR,DİNİN SİMGESİMİDİR,DİNİN SİMGESİYSE TAKMAYANLAR DİNSİZMİDİR,ALLAH IN GÖNDERDİĞİ DİĞER DİNLER NEDİR,ONLAR HAK DİN DEĞİLSE ALLAH NEDEN GÖNDERDİ. ALLAH HERŞEYİ BİLEN,YARATAN,HERŞEYİ ÖNCEDEN KESTİREN DİR,ÖYLEYSE DİĞER DİNLERİN HAK OLMADIĞINI KESTİREMEDİMİ,DENEME YANILMAMI OLDU.NEDEN ÖNCE DİĞER DİNLERİ GÖNDERDİ. ÖZELLİKLE TÜRBAN NEYİ ÖRTECEK VEYAA ÖRTÜYOR. LÜTFEN BU KONU HAKKINDA YADINLANMAK İSTİYORUM.
Alt 19.02.2008, 12:47   #97
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

Standart -->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
yalin' BEN DIYORUM YA SEN TAK SADECE SENI BIREYSEL OLARAK ELESTIREYIM YAZDIKLARIM SENI NEKADAR TATMIN ETTI NEKADAR ETMEDI BILEMEM AMA HOS GORURUM CUNKU KENDINI GELISTIREMEMIS EZILMEYE MAHKUM BI INSANDANDA BU BEKLENIR YANI SOLLE IFADE EDEYIM BAZI INSANLARIN KULAKLARI TECRUBESININ EL VERMEDIGI SELLERI DUYAMAZMIS SENIN YAPTIGIN GIBI BEN

bu dediğini sadece gülünür...Valla SİVAS'ımızın adını lekeleme tamam mı? Ermenistan'ın sürekli 1915 olaylarını sözde soykırım diye yutturmaya çalışıyor sizde yok aydınlarımızı yaktınız diye SİVASIMIZ'a darbe vurmaya çalışıyorsunuz siz dış mihrakların maşasınız maşası...Daha bunu düşünemiyorsunuz bile...

Konu ceylankimya tarafından (19.02.2008 Saat 12:53 ) değiştirilmiştir..
Alt 19.02.2008, 12:52   #98
ceylankimya
Tecrübeli Yiğido

Pfeil -->: --->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
serhatcan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
SÜPERRRRR. TAM TÜRKİYE GERÇEĞİ. VEE BU ÜLKE İNSANLARI DA BU GERÇEĞİ GÖREMİYORR.
yazıklar olsun valla yazıklar olsun biz Muhsin Yiğido'yu gönülden destekliyoruz...ve saygı duyduğumuz ve desteklediğimiz Yiğido Abimiz bile %47'ye saygı duyulmasını istiyor siz de hakaret ediyorsunuz...Kimse hakaret edemez eleştirirsiniz ama asla hakaret edemezsiniz...Bu ülke ne hırsızlar gördü...sayenizde!

Akıl doğru ile yanlışı ayırt etmektir ama siz bunu yapamıyorsunuz yani akıl noksan!

Alt 19.02.2008, 12:54   #99
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

Standart --->: -->: --->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
ceylankimya Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yazıklar olsun valla yazıklar olsun biz Muhsin Yiğido'yu gönülden destekliyoruz...ve saygı duyduğumuz ve desteklediğimiz Yiğido Abimiz bile %47'ye saygı duyulmasını istiyor siz de hakaret ediyorsunuz...Kimse hakaret edemez eleştirirsiniz ama asla hakaret edemezsiniz...Bu ülke ne hırsızlar gördü...sayenizde!

Akıl doğru ile yanlışı ayırt etmektir ama siz bunu yapamıyorsunuz yani akıl noksan!
yaa kardeşş. hakkaten merak ediyorum. sen sivastamı yaşıyorsun. bi de ne işle ilgilendiğini merak ediyorum. lütfen yazarmısın buraya.
Alt 19.02.2008, 13:11   #100
sivaslihakan
Tecrübeli Yiğido

sivaslihakan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslihakan Şuan sivaslihakan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.09.2015 21:16

Tecrübe Puanı: 716 sivaslihakan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[quote=serhatcan;236359]YAA ARKADAŞLARR. BENİ AYDINLATIRMISINIZ. BABA TÜRBAN NEDİR,NEDEN TAKILIR,NEDEN TAKILMASI GEREKLİDİR. CİDDEN BENİ AYDINLATIRMISINIZ. BİR AHLAKIN SİMGESİMİDİR,DİNİN SİMGESİMİDİR,DİNİN SİMGESİYSE TAKMAYANLAR DİNSİZMİDİR,ALLAH IN GÖNDERDİĞİ DİĞER DİNLER NEDİR,ONLAR HAK DİN DEĞİLSE ALLAH NEDEN GÖNDERDİ. ALLAH HERŞEYİ BİLEN,YARATAN,HERŞEYİ ÖNCEDEN KESTİREN DİR,ÖYLEYSE DİĞER DİNLERİN HAK OLMADIĞINI KESTİREMEDİMİ,DENEME YANILMAMI OLDU.NEDEN ÖNCE DİĞER DİNLERİ GÖNDERDİ. ÖZELLİKLE TÜRBAN NEYİ ÖRTECEK VEYAA ÖRTÜYOR. LÜTFEN BU KONU HAKKINDA YADINLANMAK İSTİYORUM.[/QUOTE

sana cevap vermeye bile gerek yok
kurani kerimi ac bunlarin cevabini ögrenirsin tabii okursan
sivaslihakan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)