Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.09.2007, 08:54   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart MACARLAR DERSİNİ ALDI

Euro 2008 Eleme Grubu'nda son 3 maçında yüzü gülmeyen Türkiye, İnönü Stadı'nda Macaristan'a fark attı.

665 gün sonra taraftarıyla buluşan Ay-Yıldızlı ekip, Macaristan'ın 65. dakikada 10 kişi kalmasından sonra adeta şahlandı. Gökhan Ünal, Aurelio ve Halil'in üst üste attığı gollerle galibiyete uzandı. Milli Takım, üzerindeki kara bulutları İnönü'de dağıttı. Malta maçı sonrası vücudumuzu saran stresi Macaristan karşısında söküp attık:3-0. Norveç, Bosna-Hersek ve Malta'dan sonra Gökhan Ünal, Mehmet Aurelio ve Halil'in golleriyle bir kere daha üç puana uzanan Türkiye, Norveç-Yunanistan maçının berabere bitmesiyle yeniden grubunda avantajlı duruma geçti.
Nihayet cezamız bitmiş ve 665 gün sonra Ay-Yıldızlı oyuncularımız İnönü Stadı'nı tıklım tıklım dolduran taraftarlarımızın desteği altında Macaristan karşısına çıkmıştı. Malta karşısında sahaya çıkan Hakan Şükür, İbrahim Toraman, Emre Belözoğlu, Halil Altıntop, Sabri ve Arda yerlerini bu kez Emre Aşık, Ayhan, Gökdeniz, Nihat, Mehmet Aurelio, Gökhan Ünal'a bırakmıştı. Maça hızlı başlayan milliler 7. dakikada etkili geldi. Bu dakikada Nihat'ın yakın mesafeden vuruşu dışında net bir gol pozisyonu üretemedik. Daha çok uzaktan Gökdeniz, Hamit ve Ayhan gibi oyuncuların uzaktan atacağı gollere umut bağlamıştık. Rakip Macaristan ise çok fazla ileri çıkmıyor, Türkiye'nin topyekün atağa kalkması için adeta pusuda bekliyorlardı. 16. dakikada Zoltan Gera ile 24. dakikada Priskin'in gol girişimlerinde kaleci Hakan dikkatliydi
İkinci yarıdaki Nihat-Emre ve Gökdeniz-Halil değişikliği Türkiye'yi ateşlemişti adeta. Orta sahayı daha iyi kullanıyor, forvette ise kolay bir şekilde çoğalıyorduk. Gol dakikası geçiktikçe savunmada açık vermekten korkan Türkiye'nin imdadına Gera yetişti. Gördüğü gereksiz kırmızı karttan sonra Ay-Yıldızlı ekip rahat hücum yapmaya başladı. . 68. dakikada sol kanattan gelişen atakta Tuncay'ın ortasına Gökhan Ünal çok iyi yükselerek bütün Türkiye'nin beklediği golü attı: 1-0. Bu golden sonra Macar savunması iyice düştü. 4 dakika sonra bu kez Aurelio 2. golümüzü ağlara bıraktı. Karşılaşmanın uzatma dakikalarında ise Halil çaprazdan attığı golle sonucu tayin etti: 3-0.
Aurelio'nun golü Terim'i rahatlattı
Milli Takım'ın, ikinci yarıda Gökhan Ünal'ın kafasıyla bulduğu gol, İnönü Stadı tribünlerini coşturdu; ancak herkesin içinde az da olsa bir tedirginlik vardı. Fakat, bu golden kısa bir süre sonra geçtiğimiz yıl Türk vatandaşı olan Brezilyalı Mehmet Aurelio'nun ayağından bulduğumuz gol, milyonları rahatlatmaya yetti. Aurelio, böylece 11. kez çıktığı Ay-Yıldızlı formayla ilk golünü Macaristan filelerine göndermiş oldu.
Nihat ilk 45 dakika oynayabildi
Futbol hayatını İspanya'nın Villarreal takımında sürdüren Nihat Kahveci, dün geceki maça kaptan olarak çıktı. Terim'in revizyonunda ilk 11'de forma giyen Nihat, Gökhan Ünal ve Hamit Altıntop'un arkasında sağ içte görev aldı. Ancak Terim, ikinci yarıda Nihat'ı çıkardı onun yerine Emre Belözoğlu'nu sahaya sürdü. Dünkü kadroda İbrahim Toraman, Halil Altıntop gibi önemli isimler de ilk 11'de yer almadı.
Hakan Şükür, kadroya alınmadı
A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, dün gece oynanan Macaristan maçında, Türk futbolunun en golcü ismi olarak tarihe geçen Hakan Şükür'ü maç kadrosuna almadı. Kadroda revizyona giden Terim, Hakan Şükür'ün yerine ilk 11'de Gökhan Ünal'a yer verirken, onun yanında Hamit Altıntop sahaya çıktı. Malta maçında tepki çeken Servet'in yanına kadroya yeni çağrılan Emre Aşık eklendi.
Sıradaki rakipler Moldova ve Yunanistan
A Milli Takımımız, C Grubu'nda Ekim ayında önce Moldova deplasmanına gidecek ardından İstanbul'da Yunanistan'ı konuk edecek. Yunanistan ise bize gelmeden önce Bosna Hersek'i konuk edecek. İşte kalan maçlarımız. 13 Ekim Cumartesi: Moldova-Türkiye, Macaristan-Malta, Yunanistan-Bosna Hersek. 17 Ekim Çarşamba: Türkiye-Yunanistan, Bosna Hersek-Norveç, Malta-Moldova. 17 Kasım Cumartesi: Moldova-Macaristan, Norveç-Türkiye, Yunanistan-Malta. 21 Kasım Çarşamba: Türkiye-Bosna Hersek, Malta-Norveç, Macaristan-Yunanistan.
MAÇIN ADAMI: Gökhan Ünal
Hakan Şükür'ün veliahtı olarak gösterilen Kayserisporlu milli futbolcu Macar kilidini kıran adamdı. Maçın 68. dakikasında Tuncay'ın nefis ortasına adeta bir kule gibi yükselerek mükemmel bir kafa vurarak takımımıza rahat bir nefes aldırdı. Gelecek maçlar için büyük ümit verdi.
HAYAL KIRIKLIĞI: Nihat'ın maç eksiği vardı
Sakatlığı nedeniyle uzun zamandır Milli Takım'dan uzak kalan Nihat Kahveci, maça ilk 11'de ve kaptan olarak başlamasına rağmen bekleneni veremedi.
KIRILMA NOKTASI: Kırmızı kart
65. dakikada gelişen Macaristan atağında Gera, kaleci Hakan'la karşı karşıya kaldı ve kendini ustaca yere bıraktı. Ancak İskoç hakem, Gera'ya kendisini aldattığı için ikinci sarı kartını göstererek Macaristan'ı 10 kişi bıraktı. Hakemin bu kartı maçın neticesine tesir etti.
HAKEMİN NOTU: Alkışlar Dougal'a!
Maçın ilk bölümlerinde oyuna ağırlığını koyamayan İskoç hakem Stuart Dougal, dakikalar ilerledikçe tecrübesini konuşturdu. Pozisyonlara çok yakındı. Sarı kartları yerindeydi. Kendisini penaltıyla kandırmaya çalışan Gera'yı ikinci sarı karttan oyundan atarak maçın gidişatında büyük rol oynadı.
MAÇIN SAYISI: 72
Maçın 72. dakikasında kornerden gelen topa Emre gelişine çok sert vurdu. Dönen topu Mehmet Aurelio gole çevirerek hem galibiyetimizi perçinleştirdi hem de Ay-Yıldızlı forma ile ilk golünü kaydetti.
kaynak: Zaman gazetesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.09.2007, 09:00   #2
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein
Standart --->: MACARLAR DERSİNİ ALDI

valla fazla ders veremedik
10 kisi kalmasalardi bizim dururmumuz vahimdi
takim hic iyi oynamiyordu, oynamadida
sans eseri kazandik, rabbim yüzümüze bakti

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.09.2007, 09:04   #3
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 893 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: MACARLAR DERSİNİ ALDI

Ben izleyemedim ama öyleymiş eski hakem,Serdar Çakır "bu maç bize İskoç hakemin hediyesi" diyordu...
Neyse öyle yada böyle maçı kazandık puanları aldık mı tamam işte,önümüzdeki maçlara bakacağız!
Alt 13.09.2007, 14:20   #4
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: MACARLAR DERSİNİ ALDI

Dün akşam milli takımımız bana güven vermedi hakemin macaristana kırmızı kartı gösterdiği an macın kırılma noktası oldu rakibin morali bozuldu oyundan düştüler bu galibiyet bizi aldatmasın macın genelini çok iyi etüt etmeliyiz eksiklerimizi görüp telafi etmeliyiz macaristan 68. dakkikaya kadar bizimle başa baş mücadele etti ben burda bizim takımın daha iyi olması için yazıyorum yanlış anlaşılmak istemem önümüzdekimaclarda milli takımımıza başarılar dilerim
Alt 13.09.2007, 14:56   #5
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

yazarlar

13 eylül 2007
Erman TOROĞLU

Allah razı olsun hakemden!..

DAKİKA 63: Macarlar sol iç koridorundan bir faul kazanıyorlar. Hakem de topa yakın. Topu hakemin düdüğünü beklemeden ters taraftan aniden oyuna sokuyorlar. Aynen Malta’dan yediğimiz golde olduğu gibi.

Sağ iç koridorunda Macar futbolcu bomboş. Hakan çaresiz çıkıyor. Rakip (Zoltan Gera) çalımı atıyor, yerde kalıyor. Hakemin mesafesi bu pozisyona 30-35 metre. 1 nolu yardımcısının da 20 metre. Hakemin iki karardan birini vermesi lazım. Birincisi, penaltıyı verecek, kaleci Hakan’a kırmızı kartı gösterecek. İkincisi, aldatma verecek, rakip Macar topçuya sarı kart gösterecek. Temas var, her şey var. Aldatma, kendini atmaya gösterilir. Ama hakem aldatmaya yönelik hareket olarak değerlendiriyor, Macarlar 10 kişi...

Bana göre Hakan’a kırmızı kart ve penaltı. "Allah razı olsun" diyeceğim, diyemiyorum. Çünkü Allah adalet ister. Ondan sonra maç bitiyor, skor 3-0.

Macar takımı zaten ahım şahım bir takım değil. Ama o dakikaya kadar bizden iyiler. Norveç’le Yunanistan berabere kalıyorlar, ekmeğimize yağ sürülüyor. Bundan sonra artık gidemezsek, kimse basını filan suçlamasın. Zaten kötü oldu mu, spor ve siyasette fatura basına kesiliyor, iyi oldu mu kendilerine...

Tabi senatörlerle olmaz

Dün Macar oyuncu atılana kadar milli takımın futbolundan memnun olan var mıydı? Ama tabela 3-0. Aynı pozisyon bizim aleyhimize çalınsaydı, acaba bizim teknik adamlarımız ve federasyon yetkililerimiz neler söylerdi? Olsun, bizim işimiz gördüğümüzü söylemek ve gördüğümüzü yazmak. Zor da olsa kazandık. İyi mi oynadık? Hayır. Ama "Kılım döndü, sakatlandım. Ben tribüne çıkayım" diyerek oynamayan futbolcuların canları sağolsun. Futbola rekabeti sokarsanız bir yere varırınız. Ama tabi senatörlerle oynarsanız geçmişe dönersiniz.

Bilmiyorum Fatih Terim ders aldı mı? Yoksa hala inat ediyor mu, "Ben ders veririm" diye.

Kazandığımız zaman gerçeği tokat gibi suratımızda görürsek, doğru yere varırız. Ben dün gece sadeace sonuçtan memnunum, futboldan değil. Hiçbir şey oynamadan hakem sayesinde kazandık. Muhakkak yarın suçlarlar, "Milli takım böyle eleştirilir mi?" diye. Ama maçtan sonra futbolseverlerle konuşuyorum, "Milli takımı beğendiniz mi?" diye soruyorum. "Macarlar 10 kişi kalana kadar hayır" dediler, "Allah razı olsun hakemden" dediler. Bugün Ramazan. Bütün müslümanlara kutlu olsun.

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.09.2007, 16:55   #6
sabri simsek
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sabri simsek Şuan sabri simsek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.07.2008 16:40

Tecrübe Puanı: 612 sabri simsek FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hic iyi oynamadik oynanan futbol ilerisi icin umut vermedi.sans bize yardim etti.
sabri simsek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.09.2007, 23:16   #7
muratkemikli
Yeni Yiğido
NO AVATAR

muratkemikli Şuan muratkemikli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2007 20:55

Tecrübe Puanı: 0 muratkemikli FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: MACARLAR DERSİNİ ALDI

İnşallah daha iyi olacak.Dünya ülkeleri şu anda ağzı açık Türkiye'yi takip ediyorlar.Başarı silseleri gelecek.ALLAH'ın izniile birlikte muhasır medeniyetleri bile zorlayacağız..
muratkemikli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)