Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas müjde bekliyor - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.03.2011, 00:39   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 899 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas müjde bekliyor

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, Ulaştırma Bakanı Habip Soluk'u ziyaret edecek, ziyarette daha önce gündeme gelen toplu
taşıma hizmeti verecek raylı sistem konusunu gündeme getirecek. Sivaslılar, bu konudaki gelişmelerin ne şekilde sonuçlanacağını merak ediyor.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, “Seçim dönemlerinde büyük projelere imza atmanın zorlukları var. Ama bu konunun sayın bakanımızın gündeminde olduğunu, şartlar el verdiğinde böyle bir konuda destek vereceğini düşünüyorum ki, en büyük örneği hemen şuanda üniversitemizin içinde iki tane yolumuz açılıyor. Bu sayın bakanımızın katkılarıyla, destekleriyle oluyor” dedi.

Ulaştırma Bakanı Habip Soluk ile iyi bir ilişkisi bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, Bakan Soluk'tan Sivas adına önemli taleplerde bulunacak.
Bir süre önce Ulaştırma Bakanlığı görevine getirilen Soluk'a gelecek hafta hayırlı olsun ziyaretinde bulunacağını belirten Dökmetaş'ın, "Bu ziyaret sırasında, kent ve üniversiteye ilişkin önemli taleplerde de bulunması bekleniyor"
Sivas halkı, Bakan Soluk'un raylı sistem konusundaki tavrını merakla beklerken, Rektör Dökmetaş'ın Ankara ziyaretinden müjdeli haberlerle dönmesi ümit ediliyor.
Dün Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde basın mensupları ile bir araya gelen Rektör Dökmetaş, bu konuyla ilgili gazetemizin sorularını yanıtladı.
Bakan Solu ile bir araya geldiklerinde, şehir içi toplu taşıma hizmetlerinde önemli bir proje olarak ön plana çıkan ve üniversitenin ulaşım sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırabilecek raylı sistem ile ilgili konuyu tekrar gündeme getireceğini belirten Dökmetaş, "Sayın bakanımızın şartlar el verdiği takdirde bu konuda destek vereceğine inanıyorum” dedi.
Bakan Soluk'un Sivas sevdalısı ve Sivas'a önemli katkılar sunan bir devlet adamı olduğunu dile getiren Dökmetaş, “Sivaslılar olarak sayın bakanımızı kutlamamız, destek olmamız gerekiyor” dedi.
“KONU NASIL
GÜNDEME GELDİ”
Raylı sistem konusunun nasıl gündeme geldiği konusunda bilgiler veren Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Dökmetaş, Ankara'da Sivas'ın geleceğine yönelik önemli toplantılar yapıldığını bu konunun da o toplantılardan birinde gündeme geldiğini söyledi.
Dökmetaş, şu şekilde konuştu:
“Sayın bakanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz. Seçim dönemindeki kısa süreli bir bakanlık bildiğiniz gibi, zor bir dönem. Ben Habip beyin bu konudaki duyarlılığını sizinle paylaşmıştım. Ankara'da yapılan toplantılarımız oluyor. Bu toplantılarımızda valimiz, belediye başkanımız, milletvekillerimiz, bürokratlarımız oluyor. Sivas'ın geleceği ile ilgili de çalışmalar yapılıyor.
Ziraat Bankası genel müdürümüz organize ediyor toplantıların bir kısmını. Orada yapılan bir çalışmada üniversite öğrencilerinin sıkıntılarından bahsettim. Gündeme taşıdım. Öğrencilerimiz, karda, yağmurda yeteri kadar ulaşımda rahat değiller, sıkıntıları var dedim. 30 bine yakın öğrencinin aynı saatlerde derslerden çıktığını ve şehre taşındığını düşünecek olursanız. Elimizdeki olan şuandaki sistem, otobüslerle veya toplu taşıma sistemi ile rahat taşınması çok zor.
Bu konuyu gündeme getirdiğimde Habip Bey şunu söyledi; “Biz devlet olarak verimli yatırım yapmak zorundayız” Belediye başkanımız da oradaydı. Sivas nüfusu 500 binin üzerinde olsa şehir içerisinde raylı sistem yapılmalı. Ama Sivas'ın yapılaşmasında sıkıntılar var. Boş alanlar fazla yok. Fakat buna rağmen, “Biz iki konuda çalışacağız” dedi. Birincisi, Sivas'ın tamamını içerisine alan bir raylı sistem. Böyle bir sistem ne götürür ne getirir maliyeti nedir? Ben de orada o zaman şunu söyledim, sayın müsteşarım üniversiteden şehre direkt raylı sistem olabilir mi? Kızılırmak'ın üzerinden geçen şuan ki otobüs ana durağının oraya kadar gelen bir raylı sistem olabilir mi?"
“VERİLMİŞ BİR
SÖZ YOK”
Bakan Soluk'un o dönem bu konuyla ilgili dile getirdiği görüşleri de aktaran Rektör Dökmetaş, önemli bir noktanın da altını çizdi; Verilmiş bir söz yok…
Dökmetaş, şu ifadeleri kullandı:
“Habip beyin düşüncesi şuydu; 'Sivas'a böyle bir sistem yapılacak ise Sivas'ın her tarafını kapsamalı. Yani üniversiteden çıkmalı, Migros'un önünden Kümbet'e doğru stadın altından gitmeli, Kümbet'in üstünden Fatih Mahallesi'ne doğru çıkıp Alibaba, Kılavuz o bölgeden dönüp tekrar oto garın oraya doğru gelen yani şehrin tamamını kapsayan bir sistem böyle bir şey içerisine dâhil olabilir" dedi. Verilmiş bir söz yok, Sayın Bakanımızı sıkıntıya sokmayalım bu ifadelerimizle. Ama buradan şunu çıkarabiliriz. Müsteşarımız, sayın bakanımız ve Sivas'ın yöneticileri, vekillerimiz o toplantılarda Sivas'ın nasıl daha iyi yerlere taşıyabiliriz, hep bunun çalışmalarını yapıyor. O çalışmalar devam ediyor, o çalışmalarda Sivas'ın çıkış yönünün tarım, hayvancılık ve turizm olduğu kararına varıldı. Alt gruplar kuruluyor, sağlık turizmi ve kültür turizmi Sivas için çok çok önemli. Yıldız Dağı projesi, çermik projesi, Balıklı Çermik projesi, sıla turizmi, yayla turizmi… Bu konularda çok ciddi çalışmalar var. Ama bunun yanında mutlaka hayvancılık ve tarım, bu konuda üniversitemizden de katkılar olacak. Biz o gurubun içerisinde yer aldık.
Madencilik gene Sivas için çok önemli, bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. O günlerde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Selahattin Çimen Bey'de, daha önceki bir iki toplantıda Sivas'taki madencilik ile ilgili yapılan çalışmaların Sivas'ın ufkunu açacağını gündeme getirmişti. Ben orada bulunan tüm bürokratlarımıza ki tüm müsteşarlarımız o toplantılara katılıyor. İsmet Bey, Et Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş toplantıların aktif katılanlarındandı. Habip bey, hep toplantıların hep içindeydi. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Müsteşarımız Mirmahmutoğlu toplantılarda tarım açısından Sivas'a nasıl destek verebiliriz bu konuları gündeme getiriyordu. Bu toplantılarda bu konu gündeme gelmişti. Bu çalışılacak ve Sivas'taki öğrenci sayısı arttıkça, Sivas'ın nüfusu arttıkça, toplu taşıma ile raylı sistem ile ilgili düşünceler biraz daha aktif hale gelir diye düşünüyorum."
“TEKRAR
GÜNDEME
GETİRECEĞİM”
Gelecek hafta Ankara'da Ulaştırma Bakanı Habib Soluk'u ziyaret ederek tebrik edeceğini belirten Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İlyas Dökmetaş, ziyarette bu konuyu tekrar gündeme getireceğini söyledi.
Dökmetaş sözlerini şu şekilde noktaladı:
“Ben gelecek hafta sayın bakanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunacağım. Sivaslılar olarak sayın bakanımızı kutlamamız gerekiyor, destek olmamız gerekiyor. Gittiğimde de yine sizin bu sorunuzu da Sayın bakanımıza ileteyim, daha önce aramızda geçen konuşmayı da söyleyeyim. Seçim dönemlerinde büyük projelere imza atmanın zorlukları var. Ama bu konunun sayın bakanımızın gündeminde olduğunu, şartlar el verdiğinde böyle bir konuda destek vereceğini düşünüyorum ki, en büyük örneği hemen şuanda üniversitemizin içinde iki tane yolumuz açılıyor. Bu sayın bakanımızın katkılarıyla, destekleriyle oluyor."

Ersan Arslan / Sivasın Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.03.2011, 08:41   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Sivas müjde bekliyor

Evet Habip beyin dediği gibi, Üniversiteden başlayacak Kümbete kadar gidecek. Tüm Sivası kapsamalı bence.
Alt 17.03.2011, 10:11   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

inş yapılır bu sivas için şart sıkışan trafik anca raylı sistemle çözülür.buda üniv. sivas ayağı bunun ilk adımı olur.bu yapılırsa şehrin diğer kısımlarınada yapılır diye düşünüyorum.inş bu başlangıç olur.
Alt 17.03.2011, 19:20   #4
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 592 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bütün şehri kapsaması harika olur.İnşallah habib bey bu kısa dönemde en azından bu işle ilgili proje yada yatırım oluru anlamında birşeyler yapabilir. Bu şehre böyle önemli bir bakanlık lazım diye boşa söylemiyoruz.İnşallah bahsedilen konularda somut adımlar atılabilir.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.03.2011, 22:37   #5
DOCKA
Yeni Yiğido
NO AVATAR

DOCKA Şuan DOCKA isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.07.2014 22:46

Tecrübe Puanı: 0 DOCKA FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence raylı sistem yerine metrobüs tarzı bir taşıma sistemi seçilmeli bence sivas için daha pratik olanı bu raylı sistem gibi çok ta maliyet gerektirecek bir uygulama söz konuısu olmayacağı için kısa zamanda da işler hale getirililebilir kanaatimce
DOCKA isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.03.2011, 23:57   #6
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4504 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

secim kazanmak için yapılan koca bir yalandan ileri gitmez
Alt 18.03.2011, 12:27   #7
zgR
Yeni Yiğido

zgR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zgR Şuan zgR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2011 18:17

Tecrübe Puanı: 490 zgR FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

stadyum işimize dönmez inşallah.üniversiteden kümbete kadar diyipte yenişehirde bırakmazlar.malum stadyum sözü 35 bin kişilik oldu,25 bin kişiye indirdiler.
zgR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)