Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.08.2009, 11:02   #21
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1405 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: "Kürt Açılımı" Nedir ?

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben ırkçıyım ve türk ırkını her toplumdan yüksekte görüyorum.ama benim yüksekte gördüğüm türklük 1299 da söğütte başladı ve canakkalede bitti.yinede açılıma karşıyım ama muhalefete de muhalefetim
Sen ırkçı takılmaya devam et kardeşim ...
Sen Osmanlı'yı seversin ben Orta Asya'dan buyana tüm Türkleri severim ...

Yunus Emre'nin de dediği gibi "Yaratılanı sev yaratandan ötürü"

Biz Samuel Eto'yuda severiz Canute'yi de Kamanan'ı da...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.2009, 11:54   #22
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 18:19

Tecrübe Puanı: 2175 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
metin 0758 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sen ırkçı takılmaya devam et kardeşim ...
Sen Osmanlı'yı seversin ben Orta Asya'dan buyana tüm Türkleri severim ...

Yunus Emre'nin de dediği gibi "Yaratılanı sev yaratandan ötürü"

Biz Samuel Eto'yuda severiz Canute'yi de Kamanan'ı da...
güzel kelime oyunu oynuyorsun ama şunuda bilki bende yapbozu güzel oynarım!!!üstün görüyorum derken diğerlerini sevmiyorum manasında demedim ki zaten!sev ama esiri olma...ne güzel söylemişti merhum başkan sizi küresel emperyalist sermayenin uşaklıgına mahkum etmek isteyen dış güçlere karşı ben türküm türk esir olmaz diyecekmisiniz diye yemin ettirmişti kurultayda. Birde böyle ciddi konulara futbolcu ismi sayarak su katma bu siyasi bir mesele sporla alakasını ben pek göremedim.
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.2009, 14:05   #23
bzafer
Yiğido

bzafer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bzafer Şuan bzafer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.12.2013 16:35

Tecrübe Puanı: 571 bzafer FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

KÜRT AÇILIMI TÜRKİYENİN BÖLÜNMESİNİN BAŞLANGICIDIR.GERİSİ YALANDIR.APO'NUN İDEAL VE HEDEFLERİNE HİZMET ETMEKTİR.SONU KÜRT DEVLETİDİR.
bzafer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.2009, 20:56   #24
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Tr´de var olan sorunları cözmek adına atılan her adımı destekliyorum.
30 yildir kimse cesaret edemeyip bi arpa boyu yol gidilemedi.
Simdi karsi cikanlar tam olarak neye karsilar ?
"dis güclerin oyunu, Bop plani, T.C bölünecek "felandan haric...
Farkli bi cözüm öneriniz varda bunumu begenmediniz?
yoksa illa muhalefet olsun diye mi ?

Hayr olur Ins.
Alt 16.08.2009, 21:06   #25
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1405 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
güzel kelime oyunu oynuyorsun ama şunuda bilki bende yapbozu güzel oynarım!!!üstün görüyorum derken diğerlerini sevmiyorum manasında demedim ki zaten!sev ama esiri olma...ne güzel söylemişti merhum başkan sizi küresel emperyalist sermayenin uşaklıgına mahkum etmek isteyen dış güçlere karşı ben türküm türk esir olmaz diyecekmisiniz diye yemin ettirmişti kurultayda. Birde böyle ciddi konulara futbolcu ismi sayarak su katma bu siyasi bir mesele sporla alakasını ben pek göremedim.
Sende güzel laf salatası yapıyorsun ...
Hem dinle siyaset yapılıyorda futbol niye karışmasın ki siyasete ?

Bu arada Pini Balili'yi de seviyorum ...

NOT:Siyasetten nefret ediyorum ama konuya girip saçmasapan yorumları görünce yorum yazmadan da geçemiyorum ...

Ve ayrıca Ak Parti'yi sevmememe rağmen Kürt Açılımını desdekliyorum diye ankete katılan 5 kişiden biriside benim sizde biraz objektif olun da Ak Parti'nin yaptığı iyi kötü işleri birbirinden ayırın !...

Konu Klimasuyu tarafından (16.08.2009 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.2009, 22:11   #26
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 23:11

Tecrübe Puanı: 1410 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tr´de var olan sorunları cözmek adına atılan her adımı destekliyorum.
30 yildir kimse cesaret edemeyip bi arpa boyu yol gidilemedi.
Simdi karsi cikanlar tam olarak neye karsilar ?
"dis güclerin oyunu, Bop plani, T.C bölünecek "felandan haric...
Farkli bi cözüm öneriniz varda bunumu begenmediniz?
yoksa illa muhalefet olsun diye mi ?

Hayr olur Ins.

nemi benim önerim!?
biz yurt disinda nelere maruz kaliyoruz siz cok iyi biliyorsunuz!
kürt kardeslerimizin bizimle bir sorunun yoktu taaki abdullah öcalan bozuntusu cikana kadar
o zaman TC.aleyihinde kim olursa olsun bölücülük yapani diline irkina bakmadan yurt disi yaparak temizlemek.
bizlerede burda dinimiz islam diye en ufak bir problemde terörist gözüyle bakilmiyormu?
avrupa ve amerika emellerine ulasiyor yavas yavas ve hala siz bunda bisey yok diyorsunuz ne fmuhalefeti ya
30 yildir bi yol katedilemediyse basa gecenlerde suc.
ve simdiki adidede suc PKK ile acilim olmaz olamaz onlarla bir masaya bile oturulup hesap yapilmaz hadlerini bilmeli yoksa bildirmeli bu milleti kimse bir birine düsürmeye hakkki yok kardesim
KÜRT DEVLETI DIYE BISEYDE KURULAMAZ KURULURSA ARTIK K.... kina yaksinlar amaki kimse hakkini helal etmeyecek lanet okuyacak huzurlari mutluluklari sevincleri olmayacak bu tarafin birde diger tarafi var orasi co önemli Allah topununda belalisini versin.
onlari meclise alanda suc
onlari dinleyende suc
onlari insan yurduna koyanda suc
onlarla pazarliga oturanda suc
kahraman olmak icin yola cikanda suc
onu basa getirenlerde suc sonucun böyle olacagi ilk secimde belli idi kimse kavrayamadi.
ne diyeyim LANET OLSUN BÖYLESI ASALAK INSANLARA LANET OLSUN ÜLKEMI BÖLMEK ISTEYEN FITNE FESATCILARA,LANET OLSUN AVRUPAYA ,LANET OLSUN AMERIKAYA LANET OLSUN ICINDE VATAN ICIN IHANET BESLEYENLERE....
asirlardir bu ugurda ölmüs SEHITLERIMIN kemikleri sizliyor yazik cok yazik .........
Alt 16.08.2009, 22:44   #27
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

nemi benim önerim!?
biz yurt disinda nelere maruz kaliyoruz siz cok iyi biliyorsunuz!

herkes gibi, gitgidede zorlasiyor...

kürt kardeslerimizin bizimle bir sorunun yoktu taaki abdullah öcalan bozuntusu cikana kadar

Abdullah Öcalandan nefret eden kürtlerde var...gerceklere gözlerinizi kapatamazsiniz
o zaman TC.aleyihinde kim olursa olsun bölücülük yapani diline irkina bakmadan yurt disi yaparak temizlemek.

bizlerede burda dinimiz islam diye en ufak bir problemde terörist gözüyle bakilmiyormu?

hmm peki hosunuza gidiyormu ?teröristmiyiz biz ?
Kendinize yapilmasini istemediginiz hoslanmadiginiz birseyi baskalarina reva mi görüyorsunuz ?

avrupa ve amerika emellerine ulasiyor yavas yavas ve hala siz bunda bisey yok diyorsunuz ne fmuhalefeti ya

Sizin ne gibi Verschwörungstheorie(tr sini bilmiyorum) leriniz var bilmiyorum ama Avrupa ve Amerikanin sanirim en son istedigi demokratik, herkesin özgür
ve haklarinin oldugu bi Tr´ dir.

30 yildir bi yol katedilemediyse basa gecenlerde suc.
ve simdiki adidede suc PKK ile acilim olmaz olamaz onlarla bir masaya bile oturulup hesap yapilmaz hadlerini bilmeli yoksa bildirmeli bu milleti kimse bir birine düsürmeye hakkki yok kardesim

PKK ile masaya oturan kim ?
Kürt acilimi PKK acilimi degil! Bilmem farki farkedebiliyormusunuz ?

KÜRT DEVLETI DIYE BISEYDE KURULAMAZ KURULURSA ARTIK K.... kina

Kürt devletini nerden cikarttiniz ?
buna kim izin verebilir ?

yaksinlar amaki kimse hakkini helal etmeyecek lanet okuyacak huzurlari mutluluklari sevincleri olmayacak bu tarafin birde diger tarafi var orasi co önemli Allah topununda belalisini versin.
onlari meclise alanda suc
onlari dinleyende suc
onlari insan yurduna koyanda suc
onlarla pazarliga oturanda suc
kahraman olmak icin yola cikanda suc
onu basa getirenlerde suc sonucun böyle olacagi ilk secimde belli idi kimse kavrayamadi.
ne diyeyim LANET OLSUN BÖYLESI ASALAK INSANLARA LANET OLSUN ÜLKEMI BÖLMEK ISTEYEN FITNE FESATCILARA,LANET OLSUN AVRUPAYA ,LANET OLSUN AMERIKAYA LANET OLSUN ICINDE VATAN ICIN IHANET BESLEYENLERE....
asirlardir bu ugurda ölmüs SEHITLERIMIN kemikleri sizliyor yazik cok yazik .........

...........Neyse,bakis aciları farklı olunca,

dünya görüsleri farkli olunca,

tartismakda bosuna oluyor.

Alt 16.08.2009, 22:55   #28
neftera
Yeni Yiğido

neftera - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

neftera Şuan neftera isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2010 22:07

Tecrübe Puanı: 0 neftera FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

aslında kürt türk diye birşey yoktu ülkemizde.kaldı ki sakaryada türk kürt ne olursa olsun birlik olmuştuk biz.bu bir oyun yani abdnin bop projesidir.abd ülkeyi karıştırıp emellerine bu yolla ulaşacak(tabi ulaşabilirse)özellikle vad edilmiş topraklar adıylada bilinen fırat dicle nehri ta mezopotamya suriyeden ülkemize gelir.ve israil suya susamış yani susuz bir ülkedir.çünkü kurak bir iklime sahiptir.var gücüyle o topraklarımızı almaya çalışacaktır ve bu yollada ülkeyi karıştırıp milleti yani türk kürt sorununun asıl kaynağı yabancı ülkelerdir.oyuna gelmemeliyiz.bu bir tür satranç gibi abd bitakım şeyleri alıp bi yerlere koyma çabasında kendince.şöyle bir hadisi şerifimiz var;müslüman alemi mezopotamyanın suyuyla suladığı buğdaydan yemedikçe onlara b işey olmaz.kaldı ki şu anda fırat dicle nehirleri bize mezoptamyadan doğup gelmektedir.
neftera isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.2009, 22:55   #29
güleyşa_58
Yiğido

güleyşa_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güleyşa_58 Şuan güleyşa_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2010 22:00

Tecrübe Puanı: 627 güleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgüleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgüleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
club7house Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Öncelikle Hükümeti sevmiyorum , Bence Hükümet doğudaki oy potföy'ünü korumak ve genişletmek için oy siyaseti güdüyor yani kürt açılımı tamamen menfaatler doğrultusunda kullanılan bir tema.....

Şimdiye kadar yazılanların hepsini okudum, çoğuna katılmamak elden değil... Ama üstteki yorumun bu cümlesine kesinlikle katılmıyorum. Yıllardır sorun olarak görülmese de herkes biliyor ki başlı başına bir sorun. Her ne kadar eşitlik sağlansa da... Ve hükümet bence çok büyük bir cesaret göstererek bu sorunu ele almayı göze aldı. Cesaret diyorum, çünkü üstteki yorumda arkadaşın dediği doğudaki oy potansiyeli artırmasının aksine, yurdun dört bir yanından almış olduğu oy oranını düşüreceği alenen ortada. Çok beğenmeyen, sevmeyen, istemeyen var gibi gözükse de sandıktan sonuçlar öyle çıkmıyor. Açık ara farkla kazanıyor. Adam bunu göze alıp bir şeyler yapmak istiyor bu bile bizce siyasi çıkar. Ben o kadar kötü düşünmüyorum. İnşallah daha iyi şeyler olur, bekleyelim ve görelim...

BİR NAMAZLIK SALTANATIN OLACAK O TAHT MİSALİ MUSALLA TAŞINDA...
güleyşa_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.2009, 23:01   #30
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Ortada bir sorun var bunu inkar edemeyiz. Ama birisi çıkıyor pkk ile muzakere diyor birisi Apo ya af diyor birisi kürt devletini kurduruyor birisi Türkiyeyi böldürüyor. Tasalanmayın siz şu an hükümetteki kişiler en az sizler kadar bu ülkeyi seviyor. Bayrak nedir vatan nedir şehit nedir sizlerden iyi bildiklerine de eminim...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil