Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas'ta 21 belediye kapatılıyor - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.11.2012, 08:36   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas'ta 21 belediye kapatılıyor

Yerel seçimlerin 5 ay öne alınarak, 27 Ekim 2013 tarihinde yapılmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin Meclisten yeterli oy almaması ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün'de kendisine sunulan Anayasa değişikliğini Meclise geri iade etmesi yerel seçimler erkene alınacakmı alınmayacakmı? Tartışmalarının yaşanmasına neden olurken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimlerin zamanında 2014 yılı Mart ayında yapılacağını açıkladı.
BU açıklama yaşanan tartışmalara son noktayı koyarken nüfusu 2 binin altında olan Belde Belediyelerininde kapatılmasını gündeme getirdi. Başbakan Erdoğan Büyükşehir olmayan 52 ilde 559 Belediyenin kapatılacağını açıkladı.

Bakanlar kurulunda görüşülen yeni belediyeler yasasında kapatılacak belediyelerin isimleri ise beli oldu. Nüfusu 5 binin üzerindeki beldeler ilçe olurken, az nüfuslu beldeler de birleştirilerek ilçe belediyesi haline getirilecek. Nüfusu 2 binin altına düşen 559 belde belediyesi ise kapatılacak.

Bu kapsamda Sivas’ta nüfusu 2 binin altında kalan Merkezde 3,ilçelerde ise 18 olmak üzere toplamda 21 belediye kapatılcak.

Kapatılacak Belde Belediyeleri arasında Sivas Merkezden Gümüşdere, Yakupoğlan, Kurtlapa, Altınyayla’da Kale Beldesi , Gemerek’te, Eğerci ve İnkışla, Güründe Suçatı, Kangalda, Alacahan, Çetinkaya, Havuz, Suşehri’nden Çataloluk, Şarkışla’da, Akçakışla, Kızılçakışla, Ulaş’ta, Baharözü, Yenikarahisar, Yıldızeli’nde, Kalın, Kavak, Kümbet, Şeyhhalil, Yavu ve Zara’da Şerefiye Belde Belediyesi yer alıyor.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.11.2012, 09:18   #2
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 19:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Sivas'ta 21 belediye kapatılıyor

öncelikle belediyesi kapanan tüm beldelere ve halkına geçmiş olsun belki tüm türkiyede uygulanacak bir karar bu yalnızca sivasa uygulanmıyor beni sadece sivasın beldeleri ilgilendiriyor yazık oldu gerçekten diğer beldeleri pek bilmem bildiğim çetinkaya ve alacahan bu beldeler kangalın mahallesi olacak vede hızla etraflarındaki köylerden hiçbir farkı özelliği olmayacak hizmet almak için kangal belediye başkanının becerisine insafına kalacak zaten şehir yıllardan beri kasıtlı olarak geri bırakılmış sıra ilçelerine beldelerine geldi bunun sebebi elbetteki bu güne kadar bugüne kadar bu kapatılacak beldelere yatırım yapmayan iktidarlar o köylerden göçeden insanların beldelerine yatırım yapmamasıdır bölgedeki insanların yegane geçim kaynağı tarımın hayvancılığın yok edilmesidir bundan 30 yıl önceki çetinkaya daha canlı beldeydi banka bile vardı istasyonda vagon bakım atelyesi vardı kapattılar bankayı kapattılar beldede 2 kişinin yanyana çalıştığı devlete ait bir tesis yok bugüne kadar o belediyeleri yöneten tüm belediye başkanları tek çivi çakmadı yalandan 3 5 ağaç dikilmiş yapılmışsa az kaldırım yapılmış şimdiki belediye başkanıda borç içinde yüzdürüyor yatırım ve hizmet yapacağı yerde işte ben sosyal demokratım ben işçilerimin maaşının yüksek olmasını isterim diye belediye bütçesinin kaldıramıyacağı maaş vermeye kalkmış ödeyemediği gibi belediyeyi borç batağına bıraktı alacahan etrafındaki köylerin nefes aldığı belde geçim kaynağı ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık olan şirin bir belde malatya sivas karayolu ortasından geçiyor kervan sarayı tadilat görmüş güzel belde özel aracıyla yolu bu beldeden geçenlerin 1 saat mola verip mutlaka o kervansarayı görmesi gereken kalkım balıklı kaplıcasının bağlı olduğu belde 2000 den 50 kişi eksik diye köye döndü
bunu kabullenmek çok zor yıllar önce oralarda herkesin 200 300 koyunu olurdu şimdi ALLAH rızası için 1 koyun bulamazsınız şimdi bu 2 belde kangalın mahallesi olacak kangal zaten köy olmuş şimdi bu beldelerde köyün köyü olacak kangal belediyesinin kendine hayırı yokki bu beldelere olsun yıllarca kangalı yönetenler kangala ne yatırım yapmışki bu beldelere yapsın kayseriyle aynı yıl belediye olan kangal türkiyede bazı illerin nerede olduğu bilinmezken kangalı tüm dünya balıklı kaplıcası kangala özgü köpek ve koyunu sayesinde biliyorken orada seçilen belediye başkanları özenle seçilmeliyken turizm bakanlığı bütçesinden özel ödenek ayrılmalıyken maalesef 30 yıl önceki kangaldan fark yok ilçeyi ayakta tutan termik santralda kapatıldı yakında orayıda sivasınilçesi değilde köyü olarak bağlarlar üzüldüm gerçekten tümsorumlulara ve hayırsızlara hakkımı helal etmiyorum
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.11.2012, 16:48   #3
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

İyi oldu iyi.
Her seçimde o belediyeden nemalanma yarışı,maaş kapma yaırışı,kavgalar,döüğşler,ölüy ü nüfusa yazdıranlar,ölüye oy kullandıranlar...Çok iyi oldu hatta!
Alt 07.11.2012, 17:21   #4
izmirliyiğido
Usta Yiğido

izmirliyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyiğido Şuan izmirliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2013 15:23

Tecrübe Puanı: 680 izmirliyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

GEREKSİZ BELEDİYE OLUYOLAR ZATEN HAYIRLISI OLSUN

SİVAS YILDIZELİ KERİMMÜMİN KÖYÜ

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
izmirliyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2012, 07:40   #5
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 19:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

birilerine yalakalık olsun diye yapılan kahpelikleri övmek takdir etmek kanı düzgün olan insanların yapacağı birşey değildir herzaman söylemişimdir milyonlarca ne idüğü bellisiz insandan oluşan şehir oacağına tertemiz kanı olan insanlardan oluşan şehirin olmasını isterdim insanın yaşadığı şehirde yakınlarında eşi dostu komşusu akrabası sivaslıysa başka düşmana gerek yok hep sivasımın neden geri kaldığının nedenlerine baktığımda hep siyasilerin kalleşliklerini vekill seçilenlerin yetersiz kaldığına yatırım yapılmadığına inanıyordum yanılmışım en büyük sorun bu şehirin insanlarının adam olma insan olma, düzgün karakterli bu şehire yakışan insan olma, içindeki kin nefret kıskançlık hasitlik kurtluluk çekememezlik yalakalık çanakçılık huyundan vazgeçememesi sorunuymuş yeni anladım bu sorun düzelmeden sivasdaki sorunların düzeleceğini sanmıyorum
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2012, 09:04   #6
forklift
Yiğido

forklift - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

forklift Şuan forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.02.2016 16:14

Tecrübe Puanı: 529 forklift FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bırakın kapansın.en sevindiğimde muhtar bile olamaz olan kalın belediyesine sevindim.çermiğin eskiden nüfusu yazın 10 bini geçerdi şimdi bin kişi bile gitmiyor, ne çadırı kaldı ne geleni ne gideni.çermik kültürümüzde yok ettiler.hep kısır çekişme yüzünden sivas halkı yozgata afyona tokata kaçırıldı.dünde valiye çatmış duydum meşhur galın başkanı.
forklift isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2012, 10:28   #7
mete209
Yiğido

mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mete209 Şuan mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2015 20:17

Tecrübe Puanı: 455 mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
çetinkaya ve
alacahan bu beldeler kangalın
mahallesi olacak
Kangal'ın mahallesi değil, köy olacak iki belediyede.
Ayrıca Alacahan ve Çetinkaya belediyelerinin ve diğer birkaç belediyenin daha bir-iki köyü kendisine bağlayarak belediyelikten düşmemek için gerekli nüfusu edindiklerini duydum.
mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2012, 12:23   #8
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2016 00:42

Tecrübe Puanı: 858 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Cidden sevinenler bu haberın neyi hoşunuza gittide sevindiniz anlayamadım , Sivasın git gide bir köy olmasınamı seviniyorsunuz ?
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2012, 14:08   #9
mete209
Yiğido

mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mete209 Şuan mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.08.2015 20:17

Tecrübe Puanı: 455 mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ülkemizde kırsala sanayi yatırımı yapılmazsa bu göçün önünü kimse alamaz; çünkü gelişmiş ülkelerde tarımsal nüfus yoğunluğu ortalama %5-7 civarında ülkemizde ise bu nüfus %27 civarında. Bu %27'nin yaklaşık %20'si sanayi ve hizmet sektörüne kayacaktır. E haliyle kırsal nüfusun en az 3/5'i şehirlere göç edecektir. Bunu önlemenin tek yolu kırsal kesime sanayi yatırımı yapmaktır.
mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2012, 16:08   #10
YILDIZDAĞ
Usta Yiğido

YILDIZDAĞ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YILDIZDAĞ Şuan YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2016 11:50

Tecrübe Puanı: 641 YILDIZDAĞ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Türkiye'de Gelişmiş iller Büyükşehir oluyor,Gelişmiş Belde belediyeleri ilçe olurken Sivas geriye gidiyor,beldeler köy,köyler mahalle oluyor,Sivas yakında ilçe olarak Kayseri'ye bağlanırsa şaşmamak gerek.Sivas hep masum millet vekili şeçilenlerde masum tabi onlar sadece açılış ve şenliklerde Sivas adına hizmet ediyor,bakıyorum arkadaş bir ilimizin tüm millet vekilleri anlaşıyor kanun teklifi veriyor illerinin büyükşehir olması için,ilçelerinin il olması için,beldelerinin ilçe olması için ama bizim masum millet vekilleri ve Sivas makamlarında tık yok her kes kabul etmiş burası Sivas ve gelişmez neden gelişmesin ileriyi düşünmek yerine geriye bakıp yola çıkarsan Sivas köy olur elbet ve 23 belde köy olur mahalle olur gider...

Yıldız Beldesini örnek verecek olursak nüfus nasıl düşmüş
nereye gidiyor millet derseniz,ekin ekemiyor hayvan yetiştiremiyor vs.

YILLARI ARASI BELDE NÜFUSU
YIL Toplam
2011 YILI: 2.414
2010 YILI: 2.573
2009 YILI: 2.669
2008 YILI: 2.985
2007 YILI: 2.916
2000 YILI: 3.051
YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil