Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)

YA ZAP'LA YA ZIPLA (köşe yazım) - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.03.2010, 22:23   #1
muzaffercevik34
Yeni Yiğido

muzaffercevik34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

muzaffercevik34 Şuan muzaffercevik34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2010 22:25

Tecrübe Puanı: 0 muzaffercevik34 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart YA ZAP'LA YA ZIPLA (köşe yazım)

Akşam işten çıkıp eve gidiyorum ve günün yorgunluğunu atayım, bir değişiklik olsun diye TV’yi açıyorum, başlıyorum zap’lamaya...

Evlilik programı,50 yaşın üzerinde iki çift, oynak müzik eşliğinde kırıta, kıvıra gelip, birbirlerine aptal aptal soru soruyorlar, sanki hiç akrabaları evlatları yokmuş gibi ekranda neyi var neyi yok ortaya döküyorlar…

Kadın - saçımı boyatsam kızar mısın? Ya da ne renk saçı seviyorsun?

Adam – Valla kadın sürekli güzel olmalı, ben sarışınları severim

Kadın – Ben sosyal biriyim, Sürekli tiyatroya ve gezmeye giderim, sizin için sakıncalımı?

Adam – Bende öyleyim, zaten dünya turuna çıkmak istiyorum.

Kadın – Annenizle, ya da çocuklarınızla mı yaşayacağız

Adam – Yok annem bizle oturmaz, ben emekliyim, çocuklarda büyüdü.

Sorular böyle saçma sapan ilerlerken, karşılıklı yalanlar uzayıp gider, hâlbuki medya, insanları olmadığı gibi gösterdiği için yalan sanat olmuş işte. Ve birden bir telefon gelir stüdyoya, amcanın eski karısı telefonda, Tuuu, boyun posun devrilsin, sen benimle evlisin, Allah belanı vermesin gibi küfürler hakaretler uçup gider, adam şokta ve cevap hazır.

Ben bu kadını tanımıyorum’ la başlayan atışma, ömrümü bitirdin boşanacam senden, defol git temennileriyle sona erer.

Derken bir telefon daha, Bu sefer bir adam evlenecek kadını muhatap alarak, hani bana söz vermiştin, yüzük aldırdın, kaç kere seni evine bıraktım, rezil kadın Allah mustahakını versin, gibi bir dünya homurtu…

Kumanda bende hemen bir zap daha.

Bu seferde üç beş manyak yemekte, hayatlarında ve evlerinde olmadıkları kadar temkinli, titiz ve bilgeceler hepside maşallah,(evlerine adım atsanız ortalığı b.k Götürür.) Hani atalarımız der ya “misafir umduğunu değil bulduğunu yer” Bunlar tam tersi bulduklarına bile bir dünya hakaret, bir dünya laf, alem ekmek bulamaz yemeye, bu şuursuzlar yemek beğenmez, Nimetin manasını bilmez, şükür nedir bilmez, zıkkımlanıp başlarlar oynamaya, şıkıdım şıkıdım… Dahası mutfakta birbirlerinin ardından olmadık laf atarlar, kulağı küpeli aşırı dekolteli hanımcıklar(gerçi erkeklerde küpeli ama olsun)Bu Medya maymunlarını her akşam izleyebilirsiniz.

Kumanda bende Zap’ladım…

Bir kadın ciyak ciyak, oğlumu bulun, yalvarıyorum, kocam kaçırmış olabilir, feryat figan, e bizde insanız yürek dayanmıyor…

Derken bir telefon kim dersiniz? Kocası; Kadını muhatap alarak, sunucu bilmem ne hanım, bu kadın var ya hurdacı Osman la aşk yaşadı, köyde yatmadığı adam kalmadı, hangi çocuğunu arıyor acaba, Derken akabinde köyün muhtarı, Telefon açar, rezil kadın defol git köyümüzü kötü reklam etme filan filan filan… Sonuç? Ertesi gün TV de kadın yok nerde? Ceza evinde, aşkıyla bir olmuş öz çocuğunu öldürmüş… Başımıza taş yağacak desem inanır mısınız?

Zap’ladım Bari dizi seyredeyim…

Ohoooo kimin eli kimin cebinde, aldatan aldatana ne senaryo ama amca yeğenle, yeğen halayla, hala, bilmem kiminle, veren veriştiren belli değil, Başka dizi yok mu var… Orada da vuran vurana Ağır ağabeylerimiz domates doğrar gibi adam doğruyorlar, evlere şenlik vesselam… Ya başka dizi yok mu? E orada da son model arabalar, Trilyonluk villalar, Lüks içinde insanlar var da var, e şimdi maaşım ay sonuna yetmiyor, bunları seyredip bunalıma mı gireyim?

Zap’ lıyorum bari haber seyredeyim…

Ohooo muhabirler 8 e bölünmüş maşallah, biri, albayın evinin önünde, biri mahkemede, biri komşuda, biri sokağın başında, biri banyoda, biri bakkalda, biri bilmem nerde haber nöbetindeler… 45 dakika aynı kelime ve aynı laflardan ibaret bir haber hikâyesi… Manşet babam manşet, şok şok şok, Getir bari gözümüze sok… Gerisini anlatmaya gerek var mı, Nerdeyse yeni doğmuş bebelerin bile bu sıralarda ilk söylediği kelime Ergenekon, ıslak imza, kozmik oda, Açılım, Darbe oluyor maşallah.

Sizde sıkıldınız biliyorum, öyleyse bari müzik dinleyelim, Zap’layalım…

Oda ne? Bilmem ne adında biri,(sanatçılar asla öz isimlerini kullanmazlar)hamamda klip çekmiş gibi tüm hatunlar çıplak,köpükler içinde ,birde bir şeyler söylüyor ama Türkçe değil sanırım anlayan beri gelsin,Bir ritim bulup oynuyoruz ama neye oynadığımız belli değil,Eskiden Anadolu yüzlü ağabeylerimiz ,ablalarımız vardı,şimdi onlarda şöhret olunca(halkın gönlünde taht kurunca!!!)estetik,botoks,yapt ırarak şekil değiştiler,sanatçılar ya galiba ondan.Unutmadan sanatçılar örnek alınır ya sakın haa denemeyin öyle bişeyi,yoksa aniden evlenir 20 gün sonra boşanırsınız.Allah sonumuzu hayır etsin,Gidişat billahi kötü.

En iyisi mi kumandayı bırakıp, kendi özümüze dönelim çünkü bu TV bize göre değil, ama isteyen seyredebilir, benden söylemesi, Bir şeyler görmek istiyorsanız, ya Zap’layacaksınız ya da sinirden Zıplayacaksınız. Vesselam…
muzaffercevik34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 10 Kullanıcı muzaffercevik34'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2010, 01:47   #2
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2177 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: YA ZAP'LA YA ZIPLA (köşe yazım)

Çok güzel bir yazı ve gerçekten tv programlarının öteki Türkiye olduğunu güzel bir dille ifade etmişsiniz teşekkürler.Nerde yazıyorsunuz ?
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı barikat58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2010, 02:00   #3
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.11.2013 23:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft

Yazınızda televizyonun bize neler verdiği(!) ve neler aldığını gayet güzel özetlemiş. Bu erozyonda ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Bu yazının için teşekkür eder, diğer yazılarınıza zamanla sitemizde okumak isterim.

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar GuNaY'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2010, 02:07   #4
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RüStü ElmaS Şuan RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDIRüStü ElmaS TAM BIR BEYEFENDI

Bugümüzdeki televizyonu en güzel şekilde özetlemişsiniz. Maalesef acı gerçekler.
Elinize sağlık Muzaffer bey.
Yazılarınızın devamını bekleriz.
RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar RüStü ElmaS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2010, 08:55   #5
SsİiVvAaSsLlIı
Usta Yiğido

SsİiVvAaSsLlIı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SsİiVvAaSsLlIı Şuan SsİiVvAaSsLlIı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.10.2015 16:30
Balloon Park Champion! Bloons Champion!
Tecrübe Puanı: 1004 SsİiVvAaSsLlIı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

gerçekten de tv denildiğinde ilk akla gelen belli başlı programlara değinmişsiniz.öyle bişeyki hergün ve günün her saatinde benzeri programları yayınlıyarak insanlarıda izleme mecburuiyetinde bırakıyolar.paylaşımınız için tşk ederiz.
Alt 07.03.2010, 16:37   #6
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

O kadar güzel anlatmışkiiben ne zaplıyorum ne de zıplıyorum hiçbirine bakmıyorum...
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı gönlüm58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2010, 17:30   #7
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

televizyonu bu kadar güzel özetleyen yeminle bie sizi gördüm elinize sağlık kardeş devamını bekleriz paylaşım için teşekkür ederim.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ayten58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)