Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi. - Sayfa 17 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.06.2012, 16:50   #161
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: 4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

Sivas'ta hangi okulların ilkokul,hangilerinni ortaokul olduğu belirlendi.Liste için linki tıklayın..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 09.06.2012, 11:46   #162
eyupk
Tecrübeli Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eyupk Şuan eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2013 09:50

Tecrübe Puanı: 654 eyupk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tam olarak 4+4+4'ü bilmesemde bu uygulama bana uygun geldi, çocukların küçük yaşta meslek öğrenmeleri güzel birşey olarak değerlendiriyorum, derslerde artık Kur'an derslerininde verilicek olması çok güzel bir uygulama diye düşünüyorum inşallah hayırlı olur ülkemiz için.
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.09.2012, 17:10   #163
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 11:16

Tecrübe Puanı: 453 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Artık bu ülkede demokrasi olduğuna inanan var mı? Şuraya bakın yarım saatte kanun çıkıyor. Bu referandumla olacak birşey, halkın düşüncesine bu kadar önem veriliyor.
Türkiyem uyurken, 15 dakikada ülkenin egemenlik haklarını ipotek altına alan ne kanunlar çıktı.. Kimsenin ruhu duymadı. Bu sistemin ne için getirildiği belli. Ama her konunun halka sorulmasıyla olumlu sonuçlar elde edilmeyeceği de belli. Özellikle anayasa referandumundan sonra. Hele hele de Sivas'tan bu oylama da %76 oy çıktığını düşünürsek. . Bir çok bölgede yapılan eylemlerle ,bir çok yer okullarını imam hatip olmaktan kurtardı. Sonuç olarak mücadele eden kazanıyor Bir çok imam hatip okulunun boş kaldığı bilinen bir şey. İstemeyen, imam hatibe çocuğunu yollamaz .Asıl tehlike bu değil. İş imam hatiple bitmiyor anlayacağınız.
nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar nene-hatun'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.09.2012, 17:31   #164
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
eyupk Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
tam olarak 4+4+4'ü bilmesemde bu uygulama bana uygun geldi, çocukların küçük yaşta meslek öğrenmeleri güzel birşey olarak değerlendiriyorum, derslerde artık Kur'an derslerininde verilicek olması çok güzel bir uygulama diye düşünüyorum inşallah hayırlı olur ülkemiz için.
Liseye geçmiş çocukların bile sağlıklı bir seçim yapabilmeleri mümkün değilken ,küçücük çocukların bu seçimi sağlıklı bir biçimde yapabileceğini nasıl düşünüyorsunuz?

6 yaşından küçük çocukların belli şeyleri algılama ve muhakeme yetenekleri henüz tam olarak gelişmemiştir.40 dakikalık derslerde nasıl konsantrasyon sağlamayı düşünüyorlar,büyük çocukların bile konsantrasyon süresi 20-25 dakika iken.

Kuran derslerine gelince; bu ülkenin %99 u müslüman değil . Alevisi var, dinsizi var , hıristiyanı , yezidisi varoğlu var. Herkes kuran bilmek ve öğrenmek zorunda mı? Yani pek hayırlı olacağa benzemiyor.Hayırlı olsa bu eğitim sistemini ısrarla savunan ve öneren, AKP li milletvekili Ali Boğa önce kendi torununu imam hatibe yollardı Fransız mektebine değil.
Yani imam hatip ve din tabanlı eğitim, sömürülmek istenen parya sınıfı içindir.
nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı nene-hatun'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.09.2012, 16:50   #165
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

Seçme Değil Seçtirme Ortaokullarda ‘başarılı’ gözükmek isteyen okul müdürleri, kayıt sırasında öğrencileri Kuran-ı Kerim dersini seçmeye zorluyor. Bazı okullardaki idareciler ise “Kuran-ı Kerim dersi dışındaki seçmeli derslerin öğretmeni yok” diyerek yönlendirme yapıyor

Ortaokula kayıt yapmaya giden velilerin müdür ve müdür yardımcıları tarafından Kuranı Kerim derslerini seçmeye zorlandığı ortaya çıktı. Aydınlık’ın ulaştığı bilgiye göre Kuranı Kerim derslerinin en çok tercih edildiği okullarda okul müdürleri başarılı sayılacak.

Yeni sistemle birlikte 10 yaşa inen ortaokul kayıtlarında müdür ve müdür yardımcıları velilere “Zaten düz okula gidiyor. Bir de Kuran öğrensin. Ne zararı var” diyerek öğrencileri bu dersi seçmeye zorluyor. Okul müdürlerinin sözleri çoğu veli tarafından ‘emir’ olarak algılanıyor.

‘Kayıt parası tedirginliği’

Aydınlık’a konuşan Denizli’de görevli bir öğretmen “Müdür ve müdür yardımcıları çocukların Kuran’ı Kerim dersini seçmesi için iman gücüyle çalışıyor. Kayıt parası istenecek tedirginliğiyle gelen veli ‘peki öyleyse’ deyip dersi seçiyor” diye konuştu.

Aydınlık.com
Alt 26.09.2012, 11:55   #166
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

AKP'nin yeni eğitim sisteminde büyük skandal! Zorla imam hatip lisesine kayıt

İstanbul Sultangazi ilçesinde, puanı yetmediği için Anadolu ya da meslek liselerine yerleşemeyen 100’e yakın öğrenci, bilgileri dışında imam hatip liselerine yerleştirildi. Çoğu Alevi veliler, çocuklarının istekleri dışında ‘zorla’ imam hatip liselerine kaydedildiğini belirterek, “Dilekçe verdik, hakkımızı arayacağız” dediler.

YENİ eğitim sistemi protestolarının dünkü, adresi İstanbul Sultangazi ilçesi oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan 100’e yakın veli hem 4+4+4’ü hem çocuklarının istekleri dışında imam hatip lisesine kaydedilmesini protesto etti. Ellerinde ‘Gerici eğitim istemiyoruz’ dövizleri taşıyan veliler, çeşitli sloganlar attı. Oğlu Aytaç Batmaz’ın, istekleri dışında imam hatip lisesine kaydedildiğini belirten Sevda Batmaz şunları söyledi:

İmam hatipte ne işimiz var

“Oğlum puanı düşük olduğu için anadolu ya da meslek lisesine yerleşemedi. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı açıkta kalan öğrenciler için tercih formu dağıttı. Biz Gazi Ticaret Meslek Lisesi ile Sultangazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni tercih ettik. Ama Sultangazi Erkek İmam Hatip Lisesi’ne yerleştirildiğini öğrendik. Okullar açılmadan önce de 8 meslek lisesinden red cevabı aldık. Oğlum imam hatip lisesinde okumak istemiyor. Biz Zaten Aleviyiz. Bunları gözardı ederek, herkesi imam hatip lisesinde okumaya zorunlu tutuyorlar. Hakkımızı arayacağız.”

36 yaşındaki Seher Ay da, 14 yaşındaki oğlu Onur’un zorla imam hatip lisesine yerleştirildiğini, ancak burada okumak istemediğini söyledi. Ay şöyle konuştu: “Oğlum puanı çok düşük olduğu için hiçbir okula yerleşemedi. Bize verilen formda meslek lisesini tercih ettiğimiz halde zoraki olarak imam hatip lisesine yerleştirildik. Aldığımız cevap ‘Hiçbirinde yer yok’ oldu. Oğlum imam hatip lisesine gitmek istemiyor, her gün ağlıyor. Ayrıca biz Aleviyiz. Bunu nasıl yok sayabiliyorlar. Böyle yerleştirmeler yapılırken bize hangi mezhepten olduğumuzun sorulması gerekmiyor mu?”

Songül Gülveren adlı veli ise 14 yaşındaki kızı Duygu Gülveren’in, kendi istekleri dışında Sultangazi İmam Hatip Lisesi’ne kaydedildiğini ifade ederek şunları söyledi: “Kızım Sultangazi İmam Hatip Lisesi’ne yerleştirildi. Tercih formunda 3 meslek lisesini seçmiştik halbuki. Aleviyiz, imam hatip lisesinde bizim ne işimiz var. İtiraz dilekçesi vererek hakkımızı arayacağız.”

35 yaşındaki Saadet Budak ise, “Çocuğumun puanı düşüktü açıkta kaldık. Meslek lisesini istiyoruz ama zorla imam hatip’e yazdırıldık. Ayrıca okul evimize çok uzakta. Alevi değilim ama imam hatip lisesinde okumasını istemiyorum. Çocuğum da istemiyor. Çocuklarımızın gelecekleriyle oynuyorlar.”

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise şunları söyledi: “Kayıt komisyonu hiçbir yere yerleşemeyen çocukları yönlendirme yaparken birkaçını İmam Hatip’lere de yönlendirmiş. Onlardan şimdi dilekçe alınıyor. Bu okulları istemeyenler başka okullara yönlendirilecek. İstasnai durumlar olmuş. Velilerin taleplerine göre başka yere göndereceğiz. ”

İlçede 3 bine yakın öğrenci açıkta kaldı

SULTANGAZİ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasına asılı 70’e yakın listede, Anadolu ya da meslek liselerine yerleşemeyip, açıkta kalan öğrencilerin isimlerinin yer aldığı görüldü. Listelerden anlaşıldığı kadarıyla ilçede 3 bine yakın öğrenci puanı düşük olduğu için açıkta kaldı. Bu listedeki öğrencilerin çoğunun kendi istekleri dışında imam hatip lisesine kaydedildiği öğrenildi. (Hürriyet)
Alt 26.09.2012, 17:21   #167
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 13:44

Tecrübe Puanı: 916 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
nene-hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Türkiyem uyurken, 15 dakikada ülkenin egemenlik haklarını ipotek altına alan ne kanunlar çıktı.. Kimsenin ruhu duymadı. Bu sistemin ne için getirildiği belli. Ama her konunun halka sorulmasıyla olumlu sonuçlar elde edilmeyeceği de belli. Özellikle anayasa referandumundan sonra. Hele hele de Sivas'tan bu oylama da %76 oy çıktığını düşünürsek. . Bir çok bölgede yapılan eylemlerle ,bir çok yer okullarını imam hatip olmaktan kurtardı. Sonuç olarak mücadele eden kazanıyor Bir çok imam hatip okulunun boş kaldığı bilinen bir şey. İstemeyen, imam hatibe çocuğunu yollamaz .Asıl tehlike bu değil. İş imam hatiple bitmiyor anlayacağınız.
Çok haklısınız referandum olsa yine onlara evet çıkar. Umarım yeni seçimlerde mezardaki ölüler oy kullanmaz yine.
Alt 26.09.2012, 19:20   #168
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

İzmir'de bir öğretmenimiz öğrencisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
Zorunlu eğitimin kötülüğü.Okumak istemeyen adamı zorla okulda tutmak kadar saçma bir şey olamaz.Öğrenciyi el üstü eden,öğretmeninin yerin dibine sokan bir sistem..Yarım adım sonra bu olayalr çok daha artacak maalesef..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil