Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.11.2010, 14:46   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Botanik Parkta gelinen son nokta

Ticaret ve sanayi odası karşısında bulunan ve uzun süre atıl, mezbele halde bulunan arazinin daha iyi bir görünüme kavuşması için harekete geçilmeye çalışılmış ancak bir sonuç alınamamıştı. Önceleri alana Hilton Otel yapılacağı söylentisi gündemi oyaladı.

Ardından TCDD 4 İşletme Bölge Müdürlüğü’ne ait olan arazideki harabe yapının yıkılması ve buraya botanik park yapılması için araziyi isteyen TSO’nun bu talebine sıcak bakılmadı. Söz konusu alana belediye de talip oldu ancak netice alınamadı. TCDD 4 İşletme Bölge Müdürlüğü, kendi imkânlarınca burayı çimlendireceğini ve bahar aylarında çimlendirme işleminin biteceğini söylemişti. Harabe yapı yıkıldı ancak çimlendirme yapılmadı. Bunun da ötesinde çimlendirme işi tamamen rafa kaldırıldı. Sivas’a yakışır bir görünüm ortaya çıkarılması beklenen arazinin çukurları doldurulmaya başlandı. Alana hiçbir şey yapılmayacağı ve sadece ihata duvarı yapılacağı öğrenildi. İhata duvarı ile araziye tinerci ve alkollü kişilerin girmesinin engellenmeye çalışacağı bildirildi. Böylece botanik park ve çimlendirme hayali kurulan alan beton bir yapı ile çevrilecek duruma geldi.

Arazide yapılan bu değişiklik ise Sivaslıları üzdü. Sivas’a yakışır bir görüntü oluşturulabileceği yerde alanın ihata duvarı ile çevrilmesi hoş karşılanmadı. İlimizin yeşil fakiri olduğuna dikkat çekilirken, alanın neden bu şekilde değerlendirilmediği ise merak konusu oldu.

Kaynak: Sivaspostası
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.11.2010, 15:03   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 16:47

Tecrübe Puanı: 781 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Botanik Parkta gelinen son nokta

stso nun oradan her geçişimde aklıma ne zaman bu park yapılcak diye düşnüyordum yoksa yalanmı oldu diye düşünmüştüm yine öyle olmuş.
Alt 23.11.2010, 17:55   #3
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Çok güzel bir fikir bravo tebrik ederim kimsenin aklına gelmezdi araziyi böyle değerlendirmek.
Alt 23.11.2010, 18:07   #4
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 22:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Nasıl bir memleketim var anlamıyorum. Öyle becerikli, öyle yetenekli idarecilerimiz var ki bir arsayı değerlendiremiyoruz bu ne rezilliktir. Adamlarda ki keyfiyete bak koca arsayı çevireceklermiş bekleteceklermiş. Bunu kimse düşünemezdi bu dahice fikir sadece ve sadece Sivas'ta görev yapan idarecilerden çıkardı zaten.
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.11.2010, 19:29   #5
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Hani Sivas'ta yer bulunamıyodu, demekki var olan değerlendirelemiyor. O çirkin görünümden kurtulmanın yolu yeşil alan veya park yapmak bencede güzel fikir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil