Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

UYAN TÜRKİYE... - Sayfa 10 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.09.2010, 22:31   #91
ŞAHBEY
Usta Yiğido

ŞAHBEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ŞAHBEY Şuan ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 14:10

Tecrübe Puanı: 589 ŞAHBEY isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: UYAN TÜRKİYE...

Yazdığı “Haliç'te yaşayan Simonlar” kitabıyla olay olan ve son olarak yasak aşk skandalıyla gündeme gelen Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı,......................... , yasak aşk ilişkisini kabul ederek eşinden ayrılma işareti verirken, eşi Şenay Avcı, “Erkektir yapar” diyerek boşanma niyeti olmadığını söyledi. Vakit'e konuşan Şenay Avcı, “Pek çok erkek gibi benim eşim de böyle bir hatayı yapmış olabilir. Ancak ben bu nedenle boşanmayı düşünmüyorum. Elinin kiridir, o kadın düşünsün” dedi.

SEVGİLİ KONUŞMAKTAN KAÇINDI
Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz Hanefi Avcı'nın sevgilisi öğretmen Kezban Kerman ise, sorularımızı cevaplamaktan kaçındı. Kendisine telefonla ulaştığımız Kerman, “Şu an konuşmak istemiyorum” demekle yetindi. Kerman, daha önce ilişki iddiasını reddederek, “yok sadece arkadaşız” demişti.

AVCI: AYRILIK NOKTASINA GELDİK
Hanefi Avcı ise önceki gün yaptığı açıklamasında, “Duygusal ilişkiniz var mı?” sorusuna, “Öğretmeni tanıyorum, duygusal ilişki kısmı doğru, geriye kalanlar hikaye” dedi. Avcı, söz konusu ilişkiden eşinin haberinin olup olmadığı ile ilgili soruya, “Eşimin haberi var. Son noktasına geldik. Kendi içimizde sıkıntılar vardı. Zaten ayrılık noktasındaydık. 29 Eylül'den sonra çıkıp, ne var ne yok, her şeyi anlatacağım” diye konuştu.

................uyan TÜRKİYEM

...................
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ŞAHBEY'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.09.2010, 22:34   #92
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 13:48

Tecrübe Puanı: 1136 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

turkiyeyi baykal gibi adamlar yedi
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı serhat_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.09.2010, 23:03   #93
ŞAHBEY
Usta Yiğido

Devrimci Karargâh terör örgütüne yönelik son operasyonda gözaltına alınan 18 şüpheliden 13'ü tutuklandı. Tutuklananlar arasında Hanefi Avcı'nın 'arkadaşım' dediği Necdet Kılıç da var.
Kılıç, “Devrimci Karargah Örgütü” üyeliğinden 12 arkadaşıyla birlikte tutuklanarak cezaevine gönderildi. Avcı “Necdet daha önce örgüt işlerinden yatıp çıkmış. Ama daha sonra işlerle ilgisi olmamış. Ben bu gencin masum birisi olduğuna inanıyorum” demişti

stanbul’un da aralarında bulunduğu bazı illerde Deniz Cuntası’yla bağlantısı ortaya çıkan ‘’Devrimci Karargah Örgütü’’ne yönelik operasyonlarda gözaltına alınarak mahkemeye sevkedilen 15 kişiden 13’ü ‘örgüt üyeliği’nden tutuklandı. Tutuklananlar arasında Hanefi Avcı’nın ‘masum olduğuna inanıyorum’ dediği Necdet Kılıç da var. Avcı’nın, Devrimci Karargah tutuklusu Kılıç adına kayıtlı telefonu kullandı polis takibinden kurtulma taktikleri verdiği ortaya çıkmıştı.

SDP LİDERİ VE YÖNETİCİLERİ DE VAR

Devrimci Karargah Terör Örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınan 17 zanlıdan, 15’i tutuklanmaya istemiyle mahkemeye sevkedildi. Mahkeme, iki zanlıyı serbest bırakırken, aralarında Hanefi Avcı ile ilişkisi olduğu ortaya çıkan Necdet Kılıç, Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genel Başkanı Rıdvan Turan, SDP MYK üyeleri Ecevit Piroğlu ve Ulaş Bayraktaroğlu, PM üyesi İbrahim Turgut’un da bulunduğu 13 kişiyi tutukladı.

CİNAYETTEN YATTI, AVCI ‘MASUM’ DEDİ

Avcı, 1980’de Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü adına iki ülkücüyü öldürme ve gasptan sorgulayarak 8 yıl yatmasına neden olduğu Kılıç’ın savcılıkça sorgulandığı dakikalarda Kılıç’a kefil olmuştu. Avcı, “Devrimci Karargah mensubu olduğu belirtilen gencin masum birisi olduğuna inanıyorum. Necdet daha önce örgüt işlerinden yatıp çıkmış. Ama daha sonra bu işlerle ilgili olmamış birisi” demişti.

KILIÇ’I ESKİ SAVCI CEYLAN SAVUNDU

Devrimci Karargah tutuklusu Necdet Kılıç’ın avukatlığını eski Şişli Başsavcıvekili Mecit Ceylan yaptı. Uzan Grubu ve borsadaki spekülatörlere yönelik operasyonlarıyla tanınan eski Savcı Mecit Ceylan’ın emekli olduktan sonra avukatlık yapmaya başlaması, Devrimci Karargah soruşturmasıyla ortaya çıktı. Savcılık sorgusuna ara verildiği zamanlarda gazetecilerle sohbet eden Mecit Ceylan “Necdet Kılıç’ı tanımıyorum. Sadece avukatlığını yapmak için geldim. Kendisiyle yeni tanıştık” dedi.

‘Özel hat’tan ‘özel sohbet’

Mahkeme kararıyla Nejdet Kılıç’a yönelik yapılan telefon dinlemelerinde Kılıç’ın kendi telefonu üzerinden 8 ay boyunca 30 defa Hanefi Avcı ile irtibat kurduğu belirlenmişti. Bunun yanı sıra Kılıç Ankesörlü telefonlar üzerinden Avcı’nın makamını ve Avcı tarafından kullanılan cep telefonlarını da aradığı tespit edilmişti. Avcı’nın, Necdet Kılıç’a “Sizinkiler referandum ne oy verecek” diye sorduğu Kılıç’ın da “Yarısı boykotçu, yarısı hayırcı” cevabı verdiği belirlenmişti. Kılıç’ın “polis tarafından takip ediliyorum, ne yapmam gerekir” sorusu üzerine Avcı’nın, takipten kurtulma taktikleri verdiği de kayıtlara girerken, Avcı’nın kitabı piyasaya çıktıktan sonra Kılıç’ın, telefonunu kapattığı ve örgüt liderini uyararak yurtdışına kaçmasını sağladığı belirlenmişti................A DAMI ÖYLESİNE ÖVDÜLERKİ ŞİMDİ NE CVP YAZARLAR MERAKLA BEKLEMEKTEYİM Uyan güzel ÜLKEM uyannn
AT İZİ İT İZİ BİR BİRİNE KARIŞMIŞ

bacım aklını kullan hemen boşan al kitap paralarını keyfini çıkar bu adamı çekme ...ayıptır adam seni boşamayı kafaya koymuş...onurlu ol dik dur ...bu adamın ne olacağı belli olmaz devrimci karargah neyim derken gidişat kötü ellammmm

Konu ŞAHBEY tarafından (26.09.2010 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
ŞAHBEY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.09.2010, 13:30   #94
ŞAHBEY
Usta Yiğido

ABİRCAN GARDAŞIM NERELERDESİN ....
Alt 03.10.2010, 20:41   #95
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3271 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bitlis'in 7 yakın subayının sır ölümleri

Eski Jandarma Genel Komutanı Bitlis'in birlikte görev yaptığı yedi subay, 1990'larda ya suikast ya da şaibeli kazalar nedeniyle öldü

Resmi tutanaklara "intihar" olarak geçen Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Kazım Çillioğlu'nun ölümünü şüpheli gösteren otopsi raporu ve soruşturma dosyasının Taraf'ta yayımlanmasının ardından 1991-1995 yılları arasında işlenen suikastları yeniden gündeme getirdi.

Şüpheli bir uçak kazasında yaşamını yitiren Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'in ekibinde yer alan yedi üst rütbeli subay uğradığı saldırılar sonucu hayatını kaybetti. Öldürülen subayların ortak özelliği ise Kürt sorunu konusunda devletten farklı düşünmeleriydi.

Sayın suikastında derin devlet izi

Jandarma Korgeneral Hulusi Sayın, devletin Kürt politikasını sert bir şekilde eleştiren komutanların başında geliyordu. Sayın, 30 Ocak 1991 yılında kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü. Suikastı Dev-Sol üstlendi. Ancak, saldırının devlet içindeki derin yapıların gerçekleştirdiği hep dile getirildi.

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür'e konuşan uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Baybaşin, Mehmet Ağar'a "Kürt sorununu çözelim" diyen Korgeneral Hulusi Sayın'ın birkaç gün sonra öldürüldüğünü söylemişti. Baybaşin şunları iddia etmişti: "Korgeneral Hulusi Sayın'la, Diyarbakırlılar Yardımlaşma Dayanışma Derneği'nin Başkanı Nedim Özer Bey ve Mehmet Ağar ile birlikte Beyti'de yemek yemiştik. Hulusi Paşa orada bizzat, 'Kürt sorunu Türkiye'yi bitirir, bu sorunu kendi içimizde çözmenin yolunu bulmamız lazım. İnsanlari öldürerek, korucularla çatıştırarak bitiremeyiz. Bunları bizim çözmemiz gerekir' diyordu. Mehmet Ağar bunları buz gibi dinledi, hiçbir cevap da vermedi."

Baybaşin, Sayın suikastini Dev-Sol örgütünün üstlenmesini ise şöyle yorumlamıştı: "Sol örgütün Hulusi Paşa ile ne işi var. Her zaman devlet içindeki çeteler birilerini katlederken bir örgüt adı verirler. Onlar da üstlenir."

Selen görevinden alınmak istenmişti

Jandarma Korgeneral İsmail Selen, PKK'yla mücadele konusunda dönemin yöneticileriyle ters düştü. Görevinden alınmak istendi. Emekli olduktan sonra 23 Mayıs 1991'de taranarak öldürüldü. Aynı gün Adana Jandarma Bölge Komutanı Temel Cingöz de suikasta uğradı. İsmail Selen, şüpheli bir şekilde ölen Albay Kazım Çillioğlu'nun yakın arkadaşıydı.

Bitlis dosyasi 17 yil sonra açılıyor

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis 17 Şubat 1993 yılında şaibeli bir uçak kazasında yaşamını yitirdi. Ergenekon davasında Eşref Bitlis'in Cem Erseverin PKK'ya silah satışından haberdar olduğu için öldürüldüğü gündeme geldi. Ergenekon sanığı JİTEM kurucusu Arif Doğan'ın, Bitlis'i JİTEM'in öldürdüğünü itiraf etmesinin ardından Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından 17 yıl sonra soruşturma başlatıldı. Aydin'ı Kanas'la vurdular Eşref Bitlis'in emrinde çalışan Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Bahtiyar Aydın da Kürt sorununun şiddetle sona ermeyeceğini, bölge halkının kazanılması gerektiğini dile getiren subaylardandı. 22 Ekim 1993 yılında Diyarbakır Lice'de hâlâ açıklanamayan bir suikasta kurban gitti. Cinayet silahı Kanas ise ortadan kayboldu.

Ersever'e tek kurşun

JİTEM'in kurucularından Binbaşı Cem Ersever, 4 Nisan 1993'te Ankara'da ölü bulundu. Ersever, Diyarbakır JİTEM'in başındaki isimdi. Kürt sorunu ve PKK ile mücadelede devlet politikasına aykırı fikirler ortaya atmaya başlayınca hayatından oldu. Ersever'in başında tek kurşun vardı, elleri ise bağlanmıştı.

Çillioğlu iki defa ölümden dönmüştü Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı 3 Şubat 1994'te lojmandaki evinde başına tek kurşun sıkılmış olarak ölü bulundu. Albay Çillioğlu, Eşref Bitlis'in yaşamını yitirdiği kazada uçağa binecekler listesinde yer alıyordu. Ancak Çillioğlu, Bitlis'i karşılamak için iki gün önce Diyarbakır'a gidince ölümden kurtuldu. Çillioğlu, aynı yıl Tunceli Jandarma Genel Komutanlığı'na ait helikopterde olması gerekirken son anda adı açıklanmayan başka bir görevinden dolayı helikoptere binmedi. Çillioğlu'nun binmediği helikopter de düşmüş biri yardımcısı olmak üzere üç subay hayatını kaybetmişti. Çillioğlu'nun ölümü kayıtlara "intihar" olarak geçti. Ancak ailesi buna hiçbir zaman inanmadı. Daha önceki suikast girişimleri, otopsi raporundaki çelişkiler, iyi organize edilmiş "rastlantılar" aileyi hep kuşkuda bıraktı.

Albay Özden iki korumasıyla öldürüldü

Eşref Bitlis'in ekibinde yer alan başka bir isim ise Albay Rıdvan Özden'di. Mardin'de görev yaptığı sırada JİTEM'in PKK ile koordineli yürüttüğü kaçakçılık ve uyuşturucu ticaretini ortaya çıkardı. İki koruması ile 12 Ağustos 1995'te öldürüldü. Albay Özden dosyası da Ergenekon soruşturması kapsamında yeniden raftan indirildi
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.10.2010, 14:10   #96
ŞAHBEY
Usta Yiğido

burası TÜRKİYE çok şey değişiyor yapanın yanına kar kalmayacak herşey su yüzüne çıkıyor çıkaranlarda şucu bucu diye karalanmak isteniyor ey benim güzel ÜLKEM...
Alt 11.10.2010, 17:37   #97
bilal kose
Usta Yiğido

Genelkurmay'da İsrail odası var

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, 18 seneden beri hiçbir ülkeye verilmeyen bir ayrıcalığın, İsrail hükümetine tanındığını iddia etti. Özcan, Genelkurmay Başkanlığı'nda İsrail'e ait özel bir odanın olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Özcan, "Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde 'İsrail odası' ya da benzer isimlerde İsrail Devleti ile irtibatlı herhangi bir birim bulunmakta mıdır?" sorusuna 'gizli' gizlilik derecesi taşıdığı için cevap verilmemesini eleştirdi. Kendisinin aldığı bilgiye göre, Genelkurmay Başkanlığı'nda İsrail'e ait olan özel odada 10 ila 25 İsrail subayın görev yaptığını iddia eden Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, "Belki mossad ajanları var. Ve orada Türkiye'nin istihbari bilgilerini İsrail biliyor. Ve bu oda ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nda ciddi rahatsızlıklar var. Zaman zaman kaldırılması düşünülmüş. Hatta bu oda sakıncalı diye raporlar verilmiş. Ve bu oda sayın Başbakan'ın döneminde de devam etmiş. Ben de vermiş olduğum soru önergesi ile bunu sordum. Yani bu oda devam ediyor mu? Veya şu anda kapatılması düşünülüyor mu? Veya kapatıldı mı? Ben yakın zamanda kapatıldığını düşünmüyorum." açıklamasını yaptı.

Kendisinin Sayın Başbakan'dan bunu açıklamasını istediğini ifade eden MHP'li Özcan, "Sayın Başbakan değil de Sayın Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Bey cevap vermiş. Bu açıklama benim elime geçmedi. Basın aracılığı ile duydum. Orada diyor ki gizlilik olduğu için cevaplamıyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a bir suikast iddiası gerekçe gösterilerek, Genelkurmay Başkanlığı'nın kozmik odasına girildi. Yani Genelkurmay Başkanlığı'nın, beyni olan, arşivi olan bölüme, kimsenin girmemesi gereken hatta Türk subaylarının bile çok dar anlamda bilmesi gereken bilgilerin bulunduğu yere bunlar girdi ve darmadağın etti burayı. Yani aslında gizlilik diye bir şey yok. Türkiye'nin bütün geçmiş ile ilgili önemli bilgilerini bütün kamuoyuna döküyorsunuz. Türkiye'de gizlilik diye bir şey kalmadı. Siz Kozmik odayı gizli olarak kabul etmiyorsunuz, gizlilik var demiyorsunuz. Ama İsrail odasının var veya yok olduğunu söyleyemiyorsunuz. Yani bunun inandırıcı bir yönü yoktur. Tabiî ki ben gizliliğe saygı duyuyorum. Bunlar açıklasın demiyorum. Şunu söylüyorum. Bu İsrail'e ayrıcalık tanınarak, hiçbir ülkeye verilmeyen bir oda var mıdır?, yok mudur? Böyle bir oda yoktur. Veya oda demezsiniz de başka ülkelere de bu şekilde birimler verilmiştir. Ama ben biliyorum ki verilmemiştir. Ben burada başbakanı test etmek istedim. Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol. Bunu bütün mevcut iktidar partisine de söylüyorum. Siz milletin hislerini kullanıyorsunuz. İstismar ediyorsunuz. Aslında yine okyanus ötesindeki irtibatlarınızı sürdürmek suretiyle siz yine bildiklerinizi okuyorsunuz." şeklinde konuştu
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2010, 17:42   #98
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Var veya yok demek bu kadar zor birşeymi,
Alt 11.10.2010, 17:43   #99
bilal kose
Usta Yiğido

Eşref Bitlis kazasında şok gelişme

Emekli orgeneral Eşref Bitlis'le ilgili bazı ayrıntıların ortaya çıkmasından sonra arayan ve olaydan 2 ay sonra kaza raporunu hazırlayan ekibin içinde bulunan bir emekli albay şok açıklamalarda bulundu.

Sabah'ın haberine göre, Ankara dışında eşinin de bulunduğu ortamda gerçekleşen görüşmede emekli albay, kazanın olduğu 1993'te Etimesgut Havaalanı'nda önemli bir görevde bulunduğunu belirterek şu açıklamaları yaptı...

17 YILLIK VİCDAN AZABI

Yazılanlardan sonra konuşma gereği duydum... Eşim karşı çıktı, "Bizi rahat bırakmazlar" dedi. Ama artık bunu taşımayacağımı anladım. Vicdanen rahatlamak istiyorum. 2 gündür gözüme uyku girmiyor. 17 yıldır içimde bir yara olarak duruyor. Hazmedemiyorum artık...

O GÜN UÇUŞ YAPILAMAZDI: 16 Şubat akşamı şiddetli bir soğuk ve buzlanma vardı, 17 Şubat günü de yoğun bir tipi... Etimesgut'ta sabah erken saatlerde kalktım, gerekli kontrolleri yaptım. Meteoroloji ile görüştüm. "Bugün uçuş yapılamaz" raporunu verdikten sonra dinlenmek için eve gittim. Fakat 4-5 saat sonra şok haber geldi, "Bitlis Paşa uçak kazasında ölmüş" diye... Dondum kaldım, inanamadım önce. İlk tepkim, "Allah belalarını versin, paşayı bile bile ölüme göndermişler" oldu.

'BİZE BİLGİ VERMEDİLER'

ÖZEL İZİN VERİLMİŞ: "Uçuş yapılamaz" uyarımıza rağmen Jandarma Genel Komutanı için uçak kaldırılıyor, hem de bize bilgi verilmeden. Sonra öğrendim ilgili komutanın yani Tuğgeneral Armağan Kuloğlu'nun özel izniyle uçuş izni çıkmış. Hemen üsse geldim, ekibi aldım, doğruca kazanın olduğu yere gittim.

MANZARA KORKUNÇTU: Kalkıştan tam 7 dakika sonra düşen Beech Super King Air BE-200 çift motorlu uçakta Bitlis paşa ile birlikte Emir Subayı Albay Fahir Işık, pilotlar binbaşı Yaşar Erian, yüzbaşı Tuğrul Sezginler ve teknisyen Astsubay Başçavuş Emin Öner şehit olmuştu. Manzara ise çok korkunçtu. Bitlis Paşa'mın kolları bacakları kopmuştu. Diğer personelin durumu da pek farklı değildi.

KİMSE YAKLAŞMASIN: Kazanın olduğu alana hiç kimseyi sokmadım. Hatta dönemin ANAP lideri sayın Mesut Yılmaz güvenlik bariyerinden ileri bir noktaya geçmek istedi, nazikçe geri çevirdim. İlk etapta olayın siyasi yönü olabileceği hiç aklıma gelmedi. Teknik açıdan bakıyordum olaya ve tek düşündüğüm şey, "Bu havada uçuşa nasıl izin verildi" sorusuna cevap bulmaktı.

'İDARE YÜZDE 40 HATALI'

İDARİ KUSUR BÜYÜKTÜ: Teknik heyetin çalışması bir ayı aşkın sürdü. Son çalışmayı Genelkurmay Karargâhı'nda yaptık. Tespitlerimize göre idare yüzde 40 kusurluydu ve raporu bunun üzerine kurduk. En büyük oran buydu. Sonra diğer oranları sıraladık. Çok ayrıntılı olmuştu rapor.

KARARGÂHA ÇAĞRILDIM: Raporu yazdıktan 1 veya 1.5 ay sonra Genelkurmay'a davet edildim. Rapor önümüze geldi, baktım değiştirmişler. İdari kusur oranını neredeyse sıfırlamışlar, yüzde 5'e düşmüş. İtiraz ettim. Ancak masanın karşı tarafında duran 4 general (Bu isimlerden birisi daha sonra kuvvet komutanı oldu) sert bir ifadeyle "Rapor bu, imzalayın" dediler. Şok içindeydim.

RÜTBELERİMİ SÖKÜN!: Bu isteğe karşı çıktım. Bunun bir istek olmadığını "emir" olduğunu söylediler. Yutkundum ve "Komutanım isterseniz rütbelerimi sökün, ama ben raporu bu şekilde imzalamam" dedim. Çünkü önüme konan rapor bizim hazırladığımız rapor değildi, çok ciddi farklılıklar vardı. "SONUÇ" ve "KARAR" bölümlerini okudukça hayretim daha da arttı.

'ORGENERAL OLDULAR'

ŞERH KOYMA ŞARTIYLA İMZALADIM: Karargâhta bulunduğum o süre içinde sert tartışmalar oldu. Üzerimde artık taşımayacağım kadar psikolojik baskı oluştu. Ben de "Ancak bir şartla, şerh koyarak imzalarım" dedim ve raporu o şekilde imzaladım. Eğer rapor değiştirilmemiş olsaydı o gün birçok komutanın görevden alınması gerekirdi. Ama maalesef o kişiler bir süre sonra tek tek terfi aldılar, orgeneral bile oldular. Ve sonuçta rapor değiştirilen son şekliyle dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Doğan Güreş'e arz edildi
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2010, 18:20   #100
murat tugrul
Usta Yiğido

murat tugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat tugrul Şuan murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 746 murat tugrul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bunlar birşey degil geçmişten bugüne bir liste çıksın bakın kimler öldürülmüş neler örtbas edilmiş

Adnan menderes
turgut özal
Adnan kahveci
Eşref bitlis
bülent ecevit
recep yazıcı oglu
Düşen atlasjet uçagındaki bilim adamları
intihar eden bilim adamları
Abdullah çatlı
sabancı suikastı
bunlar sadece şimdilik aklıma gelenler
Türkiyede kim iyi şeyler yapmaya kalksa mutlaka cezasını çekiyor.neden teknolojimiz gelişmedi sorusuna en güzel cevaptır
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil