Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.03.2008, 22:31   #1
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.09.2015 00:05

Tecrübe Puanı: 1063 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Şener yeni parti mi kuracak?

Şener yeni parti mi kuracak?

AK Parti'nin kapatılma süreci ile birlikte adı yeni siyasi oluşum için geçen eski bakan Şener'den yeni parti sinyali geldi.
Şener Türkiye'nin şu an içinde bulunulan siyasi durumu değerlendirdi ve "Hukuka güvenmek lazım, hukuk devletine güvenmelidir. Burası bir hukuk devletidir." şeklinde konuştu.

Siyaseti bırakmadım, siyasette beni bırakmadı

Siyasi bir oluşum içerisinde olup olmadığıyla ilgili bir soruyu ise şu şekilde yanıtladı:

"Çok yoğun bir siyasi trafik içindeyim. Mektuplar, telefonlar ya da ziyaretler olarak toplumun her kesimiyle yoğun ilişkiler içindeyim.Sağ veya sol her partide siyaset yapmış olan insanlar da var bu kesimin içinde. Ben siyasetin dışında duramıyorum. Ancak bunu bir siyasi oluşumun içindeyim diye de değerlendiremem."

3 ay vakit verdim

Önüne bir takvim koyduğunu söyleyan Şener bu bürenin sonunda bir durum değerlendirmesi yapıp kararlar alacağını söyledi. Şu an bakan olduğu dönemden çok daha popüler olduğunu belirten Şener " İsminiz çok temiz, bırakın girmeyin siyasete, adınız böyle temiz kalsın diyenler olduğu gibi sizin sorumluluğunuz da var bundan kaçamazsınız diyenler de var. Ben her iki kesime de saygı duyuyorum." şeklinde konuştu.

Her kesimi kucaklayacağım

Ak Parti'den istifa mı edeceksiniz sorusunu cevapsız bırakmayı tercih eden Şener amacının Türkiye'nin her kesimini kucaklamak olduğunu belirtti.
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 24.03.2008, 00:47   #2
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofgurleyuk78 Şuan ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2010 17:58

Tecrübe Puanı: 732 ofgurleyuk78 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: Şener yeni parti mi kuracak?

Abdüllatif Şener bu günleri önceden gördüğü için ayrılmıştı partiden. İnşallah bir parti kurarda şu AKP nin yaptıklarından bizi kurtarır.
Alt 24.03.2008, 00:55   #3
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: Şener yeni parti mi kuracak?

Sayın abdüllatif şener beyin yeni bir oluşum içinde olması bizleri umutlandırdı haydi hayırlısı
Alt 24.03.2008, 00:59   #4
bilalfındık
Yasaklı
NO AVATAR

bilalfındık Şuan bilalfındık isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.12.2010 02:37

Tecrübe Puanı: 0 bilalfındık FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Şener yeni parti mi kuracak?

topram hiç iletişim kuramıyok ne iştir
bilalfındık isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 24.03.2008, 01:27   #5
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 14:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft

Sayın Şener'in yeni oluşumlarla başarılı olacağını düşünmüyorum,hele bazı haberlerde
okuduğum eski siyesetçilerle birlikte olursa onu Sivaslılar dahi kurtaramaz.
Konjöktür Sayın Şener'in aleyhinde işliyor,3 ay sonra ne olur bilinmez ama benim
bildiğim mezar soyuculuğundan fayda gelmez ...
Açıkça söylemek gerekirse hemşerimiz ve çok sevdiğimiz önemli bir devlet adamı
olan Şener'in ekibini dikkatli seçmesi,dinazorlardan uzak durması ve milletin değerlerinden
berii durmaması gerekiyor. Şimdilik siyasette bir alternatif oluşturamayacak gibi gözüküyor.
Milletimiz için hayırlısı olsun .

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 24.03.2008, 16:18   #6
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: Şener yeni parti mi kuracak?

Ben bundan sonra Şenerin yeniden Siyasete atılacağını tahmin etmiyorum.
_DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 24.03.2008, 17:31   #7
arikarinkuchi
Usta Yiğido
NO AVATAR

arikarinkuchi Şuan arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.09.2015 00:05

Tecrübe Puanı: 1063 arikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOKarikarinkuchi FAZLA SÖZE GEREK YOK

atılsın atılsın
sivas açısından güzel olur
A nasına Bacısına Saygı Duyan
S ivaslı Yigidolarız Biz..!!!
arikarinkuchi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 24.03.2008, 17:39   #8
FatihCan
Usta Yiğido

FatihCan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FatihCan Şuan FatihCan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.07.2009 15:15

Tecrübe Puanı: 738 FatihCan COK SEVILEN BIR KISIFatihCan COK SEVILEN BIR KISIFatihCan COK SEVILEN BIR KISI

Toplum mühendisleri Ak Partiyi kapatıp sağda yeni bir oluşum oluşturmaya çalışıyorlar yani kendilerine kukla olacak bir Parti kurmaya çalışıyorlar... Ama yemezler anam artık bunu bu halk yemez...
Alt 24.03.2008, 18:18   #9
MEDYABİRAJANS
Yiğido

MEDYABİRAJANS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MEDYABİRAJANS Şuan MEDYABİRAJANS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.11.2008 13:14

Tecrübe Puanı: 642 MEDYABİRAJANS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arkadaşlar dost acı söyler , Şener sevdiğimiz bir hemşerimiz ama son zamanlarda gelen duyumlar şahsen beni üzüyor.İnşallah doğru değildir. Prof.Osman Özsoy dan bir alıntı

Yatırım kime, millete mi, kulislere mi?

Yukarıda linklerine yer verdiğim 3 haber içinde en fazla ilgimi, “A.Şener, yeni partinin sinyalini verdi” başlıklı haber çekti. Habere göre, Tuba Atav'ın Show TV’deki “Doğruya doğru” programına konuk olan eski bakan Abdüllatif Şener, üç ay sonra yeni bir parti kuracağının sinyalini vermiş.

Programda Türkiye'nin şu an içinde bulunduğu siyasi durumu değerlendiren Şener; "Hukuka güvenmek lazım, Burası bir hukuk devletidir." şeklinde konuşmuş. Sunucunun, “AK Parti'den istifa mı edeceksiniz?” sorusunu ‘cevapsız’ bırakan Şener, amacının Türkiye'nin her kesimini kucaklamak olduğunu belirtmiş.

Sağ ve sol kesimden hatta ‘Marksist düşüncede’ olanlardan bile siyasete girmesi için olumlu yönde baskı gördüğünü belirten Şener, “ Ben siyasetin dışında duramıyorum. Ancak bunu bir siyasi oluşumun içindeyim diye de değerlendiremem. Çok yoğun bir siyasi trafik içindeyim. Toplumun her kesimiyle yoğun ilişkiler içindeyim” cevabını vermiş.

Siyasete dönme noktasında önüne bir takvim koyduğunu belirten Şener, önüne üç ay zaman koyduğunu ve bu sürenin sonunda durum değerlendirmesi yapıp kararlar alacağını söyledikten sonra; “Şu an bakan olduğum dönemden çok daha popüler olduğunu da” sözlerine eklemiş.

Şu an bakan olduğu dönemden çok daha popüler olduğunu söyleyen Sayın Şener keşke, kendisine gösterilen bu ilginin kodlarını daha esaslı deşifre edebilse…

Bu yol çıkmaz sokak…

Son seçimde CHP’den milletvekili seçilen İlhan Kesici de, yıllar yılı, olası bir ara rejimde etkin bir görevde ülke yönetiminde söz sahibi olmanın hayalini kurdu durdu hep. Geldiği nokta ortada... CHP grup toplantılarında gözüme ilişiyor ara sıra… İğreti mi oturuyor, benim yerim tam da burası diye mi düşünüyor henüz çözebilmiş değilim. Cumhuriyet’te oturduğu kesin de, halkta oturmadığı anlaşılıyor…

Bu satırların yazarı şimdiye kadar Sayın Şener’le bir kez bile karşılaşmış değil. Eğer kendisiyle ahbaplığım olsaydı kendisine şunu ifade etmek isterdim; “Sayın Şener, kulislerin potansiyel adayı olarak kendini, olası günler için yedeklenmiş siyasi bir aktör olarak algılama ya da vehmetme kuruntusundan kurtulmanı öneririm. Biliniz ki, size bu gazı verenler, karakaşınıza kara gözünüze sevdalı değiller… (Bu arada kendisini görmediğim için kaş ve göz rengini tutturamamış olabilirim) Onlar sizi ancak, içi senaryolarla dolu bir kitabın arasına konulan bir ayraç olarak kullanacaklar. Hatta sıra başka kitap okumaya geldiğinde aynı ayracı yıpranmış olabilir diye bir daha kullanmayacaklar… Malum, ülke zenginleşti, her kitap için ayrı bir ayraç veriyorlar şimdi… O zaman geldiğinde kim bilir belki de ayrı bir ayraç kullanacaklar. Sizi hatırlamayacaklar bile…

Şimdi nerdeler?

28 Şubat’ın bulanık günlerinde 1998 yılı Aralık ayında kendisine Cumhurbaşkanı Demirel tarafından hükümeti kurma görevi verilen ve medya tarafından “işte bu…” diye sevinç tamtamlarıyla lanse edilen Yalım Erez’in on 10 yıldır bir tek resmini gördünüz mü gazetelerde… Şimdi nerde, bilen var mı?

Sayın Şener’in Sivaslı olmaktan kaynaklanan hemşehri desteği dışında ülke çapında heyecan oluşturan siyasi bir taban potansiyeline sahip olmadığına inanıyorum. Medya bir pop star gibi kendisini yer yer allayıp pullayıp takdim etse de, bir halk sanatçısı gibi kitlelere mal olma şansı bulamayacağını düşünüyorum.

Sayın Şener’e ne zaman mikrofon uzatılsa ve bir soru yöneltilse, kulislere mesaj gönderme arayışında olduğunu ve kendisinin fark edilmesi yönünde yoğun bir çaba içine girdiğini gözlemliyorum. Düne kadar birlikte siyaset yaptığı arkadaşlarına destek vereceğine, altlarındaki moral halısını çekmek için fırsat kolladığını ve o halıyı, medya rüzgârıyla kendisi için bir uçan halı haline getirmeyi düşündüğünü gözlüyorum.

Sözü uzatmaya gerek yok… Issız gecelerde ve pembe rüyalarda Sayın Şener neler duyar, hisseder ve görür bilemeyiz ama, farzı muhal (moda deyimle velev ki…) öyle günler gelse bile, bulanık suda balık avlayan çevrelerin o safhada, düne kadar kullandıkları ve gaz verdikleri insanları görmezden geleceklerine tarih defaatle şahit olmuştur. Tıpkı dün başbakan yapmaya kalktıkları Yalım Erez’in bugün nerede yaşadığını, ne yiyip ne içtiğini bile bilmedikleri gibi…

Sayın Şener, bu yol, yol değil… Beklediğiniz o günler gelmeyeceği gibi, mevcut imajı tamamen berhava etmek de var… Derin fısıltıların büyüsüne kapılmamanızı öneriyorum. Söz verseler de, yerler, yedirmezler… Asla güvenme…

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
MEDYABİRAJANS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 24.03.2008, 19:03   #10
Kadir58
Yasaklı

Kadir58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadir58 Şuan Kadir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.05.2008 00:27

Tecrübe Puanı: 0 Kadir58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Abdullatif Sener, akp nin yanlis yola gittigi icin partiden ayrilidigini daha evvel söylemisti.

Ayrica, akp nin özellestirme adi altinda, ülkemizin önemli sirketlerini yabancilara devretmesine karsi oldugu icin partiden ayrildigini tahmin ediliyor.

Yeni bir parti kurursa, basarili olacagini tahmin etmiyorum.

Sivas icin fazla faydasi olmadi bugune kadar.

Sivas a simdilik en fazla faydasi dokunan siyasetci MUHSIN YAZICIOGLU dur.
Kadir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil