Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

UYAN TÜRKİYE... - Sayfa 6 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.09.2010, 18:40   #51
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: UYAN TÜRKİYE...

Alıntı:
Arif Coşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yine sohbetinizi gördüm geldim

Mesela ben kendimden örnek vereyim Mehmet Abi,
Ben yaklaşık, 20 yıldır esnaflık yapıyorum yaklaşık bundan 10 yıl öncesi işyerimde en az 2 stajer iki yada üç te elaman çalışırdık işleri yetiştiremezdik, bu iki üç yılda bir azaldık küçülmeye gittik sayı beşten dört üç iki derken şuan tek başıma kaldım ve yine iş yok, belki işyerimi de kapatıcam, her geçen gün koşullar zorlaştı zorlaşıyor 20 çeşit vergi var, bulabilirsem iş bulup çalışcam, çevremde mutlu bir insan göremiyorum herrkes sıkıntılı dertli bu uzaktan değil birebir yaşayanlar daha iyi bilir.
Sokaklarda caddelerde kiralık ev işyerinden geçilmiyor, eskiden hava parasıyla bile zor bulunurdu, bu nasıl gelişmek bu nasıl büyümek bu nasıl ekonomi iyiye gitmek ben anlamıyorum Abi.
Hiç bir parti babamızın oğlu değil, iyiyse iyidir kötüyse kötüdür seninde dediğin gibi Mehmet Abi fanatik taraftar gibi iyiysende kötüysende yanındayız olmaz tabiki.

Vallahi Mehmet Abi Ergin Koray'ın bir şarkısı vardı Abi o aklıma geldi, onun sözleriyle yazıma son vereyim.

Arkası gelmez dertlerimin bıktım illallah,
Kaderde bize birgün güler, güler inşallah
Alemin keyfi yerinde yine maşaallah
Böyle gelmiş böylede gidecek korkarım vallah
Piyasanın durumunu esnaftan daha iyi bilen olmaz işte arif kardeşimin paylaşımı işlerin sıfır noktaya geldiğini söylüyor sade arif değilki ben istanbuldan sizlere kendi cevremde bir çok örnek gösterebilirim allah esnafa yoksula,emekliye asgari ücretliye,dul ve yetime yardım etsin

Benimde içimden erkin korayın şarkısın söylemek geldi

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 17.09.2010, 11:00   #52
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 09:54

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bu ne alçaklık, Hakkari'de sivillere PKK mayını. 9 ölü 4 yaralı.

PKK'nın katlettiği sivillere Mehmetçik yardıma koştu ama onlar utanmadan askeri suçladılar.

Asker helikopterle yardıma gitti,
Asker yaralıları taşıdı,
Asker hastaneye yetiştirdi,
Asker güvenliği sağladı

Hain saldırı AKP ile BTP'nin yapacağı gizli toplantıyıda ortaya çıkardı... Erdoğan randevuyu doğruladı. Başbakan BTP'nin talebi üzerine dün kendilerine randevu verildiğini doğruladı, Erdoğan" Ne yazıkki Hakkari'deki patlama gerçekleşti" dedi. Demirtaşın açıklamalarına ilişkinde "Kendilerine göre yeni bir yapı ortaya çıkarmaya çalışıyorlar" dedi.

Referandum bitti terör başladı. Hakkari'de geçen hafta 9 teröristin öldürüldüğü bölgede dün PKK mayını patladı. Sivil minibüste çoluk çocuk 9 kişi öldü. Saldırının ardından BDP lideri Demirtaş ortaya çıkıp "Bugün AKP' yle gizli toplantımız vardı. Telefonumuzu dinleyenler toplantımızı önlemek için bu saldırıyı düzenledi" dedi.

Amaç gaye her ne olursa olsun can, kan üzerinden yapılan herşeye lanet olsun.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.09.2010, 11:07   #53
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 3268 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

PKK'nın kirli oyunu deşifre oldu: Oraya asker çantası bıraktık

Hakkâri 'deki bir minibüse yönelik mayınlı saldırıda 9 köylü öldü. Saldırıyı askere yüklemek isteyen PKK'nın olay yerine asker çantası bıraktığı dinlemeye takılan KCK'lının telefon talimatıyla ortaya çıktı

Hakkâri'de taziyeden dönen köylüleri taşıyan minibüsün geçişi sırasında, uzaktan kumandayla mayın patlatıldı. Saldırıda 9 köylü öldü, biri bebek dört çocuk yaralandı. Olay yerinde TSK'ya ait patlayıcı düzenek bulduklarını öne süren köylüler, askerlerle tartıştı. Askerler havaya ateş açtı. Hakkâri'ye 35 kilometre mesafedeki Geçitli köyünün çıkışında, dün 08.30 sıralarında meydana gelen saldırı, polisin kayıt altına aldığı bir telefon görüşmesiyle açıklığa kavuştu. Saldırı sonrası, KCK operasyonu kapsamında takip edilen bazı BDP'lilerin örgüt milislerini telefonla arayarak "Bırakılan asker çantasını ön plana çıkarın, provokasyonu sahiplenin!" talimatını verdiği belirlendi. Bu telefon görüşmesi teknik takibi yapan Hakkâri Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından kayıt altına alındı. Olay şöyle gelişti: İçinde üçü çocuk 13 kişi bulunan, Aydın Erol yönetimindeki köy minibüsü, 15 kilometre mesafedeki Durankaya beldesine gitmek üzere yola çıktı. Köyden 4 kilometre uzaklıkta, minibüsün keskin virajda yavaşladığı sırada, yola yerleştirilen mayın uzaktan kumandayla patlatıldı. Hurda yığınına dönen araçtaki dokuz kişi hayatını kaybetti. Yaralanan ve durumu ağır olan dört kişi ise hemen hastanelere kaldırıldı. Yaralılar arasındaki 15 aylık bebek, hava ambulansı ile Malatya'ya gönderildi.

"PROVOKASYONU SAHİPLENİN"

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda asker sevk edildi. Uzman ekipler, bölgede inceleme yaptı. İncelemede, yolun ortasına döşenen patlayıcının metrelerce uzayan kablo ile bağlandığı ve bu yolla patlatıldığı belirlendi. Bu sırada bir grup köylü, olay yerine yakın bir noktada asker çantaları bulunduğunu öne sürdü. Çantalardan birinde iki adet mayın, diğerinde ise dürbün ve kasatura vardı. Çantanın üzerinde yazan isim ise Hakkâri Dağ Komando Tugayı idi. Köylüler, patlayıcıların askerlere ait olduğunu, yine olay yerine yakın bir noktada üzerinde MKE yazısı bulunan havan mermisi ve çok sayıda G3 mermisi bulduklarını savundu. Ancak olay yerinde bulunduğu ileri sürülen 2 askeri çantanın da bir provokasyon olduğu Hakkari Terörle Mücadele Şubesi'nin yaptığı teknik takipte ortaya çıktı. Polis tarafından takip edilen KCK üyesi bazı BDP'liler olay bölgesindeki milisleri arayarak provokasyon talimatı verdi. Teknik takibe takılan telefon görüşmesinde "Bırakılan asker çantasını ön plana çıkarın, provokasyonu sahiplenin!" denildiği öğrenildi. İddiaya göre minibüse mayınlı saldırıyı düzenleyen PKK timi olay yerine daha önceden ele geçirdikleri iki askeri sırt çantasını bıraktı. Sırt çantaları Hakkâri Dağ Komando Tugayı'na aitti. Konuyla ilgili SABAH'a bir açıklama yapan terör uzmanı şunları söyledi: "Askeri operasyonlarda çatışma alanında zaman zaman askeri malzemenin kalması çok doğaldır. Burada aynı şey sözkonusu. PKK'lılar çatışma bölgesinde buldukları iki sırt çantasını daha sonra kullanmak için yanlarına almışlar. Bu çanta belki de Gediktepe'de şehit edilen askerlere ait. Yapılan plan her yönüyle dökülüyor. Böyle bir saçmalığa dağdaki terörist bile inanmaz." Öte yandan Hakkâri polisi saldırıyı organize eden 3 PKK militanının kimliğine de ulaştı. Yapılan tespitlere göre son Geçitli köyündeki son saldırıyı, daha önce Hakkari merkezde Aziz Tan isimli imamı şehit eden aynı grup gerçekleştirdi. Timin liderliğini ise Serhat kod adlı Ferhat A.'nın yaptığı belirtildi. Yaklaşık 300 haneli Geçitli, halkının referandum boykotuna katıldığı, sandıklardan sadece 5 oy çıktığı belirtiliyor. Genelkurmay da olayla ilgili açıklamasında terör örgütünün yerleştirdiği mayının patlaması sonuçu 9 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Tepede izleyen yedi kişi vardı

Bazı köylüler, hâkim tepelerde yedi kişinin olayı izlediğini, fark edildiklerinde kaçtığını, komutanların telsizle helikopter istediğini ancak helikopter görmedikleri öne sürdü. Öte yandan, saldırıda yaralanan tümü çocuk 4 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Saldırıda yaşamını yitirenlerin isimleri ise şöyle: Aydın Erol (25) (sürücü), Enes Erol (22), Eşref Gür (30), Şirin Kurt (23), Abuzeyt İdem (40), Cane Dayan (50), Simeha Dayan (35), Zarife Çiftçi (25), Nurulluh Umut Çiftçi (3). Yaşamlarını yitirenlerin toprağa verilmesi için Geçitli köyünde hazırlıklar tamamlandı. 9 kişi için mezar yerleri iş makineleriyle kazıldı.

Mayınlar Rus yapımı

Valilik, olay yerine 50 metre mesafede iki adet sırt çantası içinde Rus yapımı iki antitank mayın ve havan içinde patlatma düzenekli C4 plastik patlayıcı bulunduğunu açıkladı.
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.09.2010, 11:16   #54
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 943 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Hala bu ülkede; askeri suçlu göstermeye, askeri zayıf göstermeye, askeri aciz göstermeye, askeri suç ortağıymış gibi göstermeye çalışan yerli hain basın var ve sözüm onlara inanan kuş beyinlilerde var. Böyle bir şey ima etmek bile akılsızlıktır. Bu alçak hain basın PKK dan farksızdır en az onlar kadar tehlikelidir. Ülkesini gerçekten seven, vatan severler zatan buna inanmaz ve inanmayacaktır.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.09.2010, 11:24   #55
bilal kose
Usta Yiğido

Bölücü terör örgütü aynı oyunu oynuyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyledi. Erdoğan, "Bu teröristleri tekrar milletçe lanetliyoruz.

Tabii ki sürecin çok daha farklı bir şekilde ve kararlı şekilde takipçisiyiz. Bu kararlılığımız da sonuna kadar devam edecek. Terör şüphesiz ki belli bir bedeli ödettiriyor ama bu bedel de karşılıksız kalmayacak." ifadelerini kullandı. Başbakan, BDP'nin talebi üzerine bugün (dün) kendilerine randevu verildiğini anlattı. Erdoğan, ''Daha önce Ahmet Türk'ün döneminde de randevu talebi gelmişti. O zaman da 13 vatandaşımızı yine şehit etmişlerdi. 13 vatandaşımızla ilgili de orada adres gösteriyorlar beyefendiler. O dedikleri adreste söyledikleri gibi bir şey çıkmadı. Bölücü terör örgütü çıktı. Burada da yöntem aynı, oyun aynı." diye konuştu.

Başbakan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarının talihsizlik olarak değerlendirdi: "Hakkari ilinin yaşadıkları, benim oradaki il başkanımdan tutunuz, ilçe başkanlarına varıncaya kadar arkadaşlarımın aldığı tehditlerin arkasında kimlerin yattığı bellidir. Bu tehditleri alan arkadaşlarım ve bu tehditleri yapanların kimlerle de dayanışma içerisinde olduğu bellidir. Eş başkan olarak eğer bölgede barışı, istikrarı istiyorlarsa yapmaları gereken demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti içerisinde, hukuka göre adımlar atmaktır. Kendilerine göre yeni bir yapı ortaya çıkarma gayretlerine ne bu parlamento müsaade eder, ne bu millet müsaade eder. 5 gün okulları boykot edeceklermiş. Bu da anayasal anlamda bir suç teşkil ediyor. Hani barış istiyordunuz siz, hani barışın güvercinleriydiniz?"
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.09.2010, 18:33   #56
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 01:23

Tecrübe Puanı: 1760 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yalancının mumu yatsıya kadar yanar bilmezmisiniz bak nasıl çıkmış ortaya düzenleri allah düzenlerine düşsünler inşallah.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.09.2010, 19:04   #57
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.06.2012 00:55

Tecrübe Puanı: 706 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

evet........millet gerçekten uyandı..........çok şükür 8 yıldır uyanık.........uyumayada niyeti yok....sizler uyumaya hatta 9. rüyanızı görmeye devam edin.................
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar titizyiğido'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.09.2010, 19:27   #58
murat tugrul
Usta Yiğido

murat tugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat tugrul Şuan murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2015 16:33

Tecrübe Puanı: 744 murat tugrul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hayretler içinde yazıları okuyorum

Kardeşim bu ne paronoya pes dogrusu

Şu dinci meselesini anlayamadım kimler bu dinci olanlar
Allaha inanıyorum elhamdulillah müslümanım gereklerinide elimden geldigi kadar yapmaya çalışıyorum bende dinci sayılırmıyım.
hangi gruba girdim şimdi radikal dincimi yoksa fetullahçımı, laiklige zarar vermişmidirim.Eger verdiysem dinden çıkayımmı
Eminim dinci diye yaftalayanlar benden iyi biliyordur.
Ne yapayım şimdi dedemin seccadesini tesbihini saklayayımmı annemin baş örtüsünü yırtayımmı.
Allah aşkına yol gösterin bana ne yapayım ben çagdaş insan olmak için mutlaka chp'ye oymu vermem gerekli dindar olanlara küfretmemmi gerekli
içki içsem faydası olurmu
Bu dinciler %58 'mi geri kalanlarda dinsizmi oluyor
peki dinsiz olanlar kim bu ülkede ataist olanların sayısı bu kadar yüksekmi

Birde yandaş medya var bunlar hangisi söyleyin onlarıda okumayalım
referandum sonuçlarını haber yapanlarmı yoksa o saatte dizi oynatanlarmı
Bu dinciler akp ile mi başladı yoksa öncesindede varmıydı.
Türkler müslümanlıgı cumhuriyetin ilanından sonramı kabul etti

Bu konuda bir yol haritası cizen olursa mutlu olurum sorgulamadan ne derseniz yaparım mahalledeki camiye molotof bile atarım
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.09.2010, 10:43   #59
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

Alıntı:
murat tugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hayretler içinde yazıları okuyorum

Kardeşim bu ne paronoya pes dogrusu

Şu dinci meselesini anlayamadım kimler bu dinci olanlar
Allaha inanıyorum elhamdulillah müslümanım gereklerinide elimden geldigi kadar yapmaya çalışıyorum bende dinci sayılırmıyım.
hangi gruba girdim şimdi radikal dincimi yoksa fetullahçımı, laiklige zarar vermişmidirim.Eger verdiysem dinden çıkayımmı
Eminim dinci diye yaftalayanlar benden iyi biliyordur.
Ne yapayım şimdi dedemin seccadesini tesbihini saklayayımmı annemin baş örtüsünü yırtayımmı.
Allah aşkına yol gösterin bana ne yapayım ben çagdaş insan olmak için mutlaka chp'ye oymu vermem gerekli dindar olanlara küfretmemmi gerekli
içki içsem faydası olurmu
Bu dinciler %58 'mi geri kalanlarda dinsizmi oluyor
peki dinsiz olanlar kim bu ülkede ataist olanların sayısı bu kadar yüksekmi

Birde yandaş medya var bunlar hangisi söyleyin onlarıda okumayalım
referandum sonuçlarını haber yapanlarmı yoksa o saatte dizi oynatanlarmı
Bu dinciler akp ile mi başladı yoksa öncesindede varmıydı.
Türkler müslümanlıgı cumhuriyetin ilanından sonramı kabul etti

Bu konuda bir yol haritası cizen olursa mutlu olurum sorgulamadan ne derseniz yaparım mahalledeki camiye molotof bile atarım
Cevaplar çok basit murat kardeş,
İnsanın yüce dinini yaşaması başka bir şey, yüce dinimizi çıkarları uğruna kullanması ayrı bir şey, İşte bu noktada dinci dini kullanan kişilere denir. Yani bi nevi din tüccarlarıda denebilir.
Örneğin gömlek değişenler gibi.
Sen hangi guruba girdiğine bu denklemden karar verebilirsin.
1400 yıldır yüce dinimize bir şey olmadığı gibi şimdide bir şey olmaz ve olmayacaktır, seccade tespih saklamana gerek yok, Atatürk'ün çağdaş laik sistemi zaten onu güvence altına almış, bir araştır müslüman devletler içinde en çok camisi olan en çok imamı olan ülke Türkiye'dir. Demokrasilerde zorlama yok, chp ye oy verme istediğin partiye oy vermen en doğal hakkın. İçki içmenede gerek yok sen sen olduğun gibi kal, sadece insanları ötekeleştirme yeterli, içmeyene saygılı olduğu kadar da içenede saygılı olman yeterli.
Yandaş medya apaçık ortada, denizfeneri vs. gibi dini duygular üzerinden toplanan paralarla kurulan kanallar belli, emmi, dayı, bacanak gillere yapılan kıyaklarla alınan kanalllar kiralanan gazeteler belli, bunu görmemek için sanırım insanın gözünden rahatsızlığı olması gerekir.
Müslümanlığı biz Türkler 700' lü yılalrda kabul ettik bildiğiniz gibi o zaman gök tanrılarına inanırdık, sonradan müslümanlığı kabul ettik.
Din bezirganları tüccarları, öncedende vardı, şimdide var, yine var olacaktır, bizim gibi ülkelerde bir yere gelmek için en iyi yöntem budur. Orasını burasını öptüren hocalar dolu,evlenmeden önce ilk o hocaya gideceğini inanan insan dolu, elini öperek iyileşeceğini sanan dilim varmıyor söylemeye ama hasta insanlarla doluyuz.
Molotof atma kardeş, gül at, çiçek at sevgi at, barış at, dostluk at, insanlığı evrensel düşün, bu dünya biz insanlara Allahın'bir armağanı, birlikte yaşamak için bize akıl, zeka vermiş. Dünyada savaşların çoğu din ve ırkçılığa dayanır savaşlar kimseye acıdan başka birşey kazandırmaz.
Ayrımcılığa hayır! Yaşasın barış, sevgi, dostluk, kardeşlik.

Al sana yol haritası.

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
ister kafir, ister mecusi,
ister puta tapan ol yine gel,
bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

NE OLURSAN OL GEL, YİNE GEL.

HZ.MEVLANA
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.09.2010, 11:35   #60
bilal kose
Usta Yiğido

'Halkı Menderes'ten soğutmak amacıyla görüntüleri montajlandı'

27 Mayıs darbesi ile devrilerek idam edilen dönemin Başbakan'ı Adnan Menderes'e yapılanlar bir bir gün yüzüne çıkıyor.

Yassıada'daki mahkemelerde ve idamlarda çekilen fotoğrafları tab eden Aslan Deniz, Menderes'e yapılan haksızlıkları anlattı. Menderes'in idamını meşru gösterip halkın ona olan sevgisini kırmak için montaj kliplerden, yargılama sırasındaki ses kayıtlarının kesilmesine kadar birçok yöntem uygulayan cuntacılar, ele geçirdikleri medyayı sonuna kadar kullanmış. Aslan Deniz, cuntacıların çekilen görüntüler ve fotoğrafların montajlanması için özel komisyon kurduğunu açıkladı. Menderes asıldıktan sonra çok sayıda fotoğrafının çekildiğini ama birçoğunun saklandığını vurgulayan Deniz, şunları anlatıyor: "Menderes asıldıktan sonra çok sayıda fotoğrafını çektirdiler. Ama cuntacılar halkın isyan etmesinden korkuyordu. Hemen bir komisyon kurdular. Komisyon, 'halk isyan eder' diye bazı fotoğrafları yayına vermedi. Menderes'in net görünmediği flu ve bulanık çıkan birkaç fotoğrafı o dönemin medya kuruluşlarına servis ettiler. Fotoğrafların Menderes'e ait olduğu dahi anlaşılmıyordu. Onun için kimse Menderes'in asıldığına inanmak istemiyordu. Hatta bu durum 2-3 ay kadar sürdü."

Adnan Menderes'in çeşitli mekanlarda çekilen görüntülerine montaj yapılarak iftiralarda bulunulduğunu anlatan Deniz, "Başbakan'ın katıldığı balolar ve düğünlerde bakan ve milletvekili arkadaşlarıyla alkış tutarken görüntüleri vardı. Cuntacılar bu görüntülerin arasına bir klip dansöz görüntüsü eklemişti. Ardından yine kamerayı Menderes ve arkadaşlarına çevirmişlerdi. Bu görüntülerle Menderes'i yargılıyorlardı. Bununla, halk bu kadar sefalet içindeyken Menderes ve ekibinin sefa içinde olduğunu göstermeye çalışıyorlardı." şeklinde konuşuyor.

Darbe döneminde medyanın Milli Birlik Komitesi'nin elinde olduğunu belirten Deniz, radyolara verilen ses kayıtlarının üzerinde de oynamalar yapıldığına dikkat çekiyor. Menderes'in ve arkadaşlarının yargılanmasının her gün akşam radyolarda yayınlandığını hatırlatan Deniz, Menderes'e yönelik suçlamalar ve hakaretlere yer verilirken, savunmaya ilişkin bölümün montajlandığını ve kayıttan çıkartıldığını belirtti. Yassıada'da mahkumların aç, susuz bırakıldığını söyleyen Deniz, Menderes ve arkadaşlarına yapılan eziyetleri şöyle anlattı: "En düşük rütbeli bir asker bile başbakana, bakanlara, milletvekillerine hakaret edebiliyordu. Kimse buna müdahale edemiyordu

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil