Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

"Memura süper teklif" - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.05.2012, 16:22   #31
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart Cevap: "Memura süper teklif"

Oh oh maşallah. Artık Başbakanın istediği gibi herkes 3 çocuk sahibi olabilir.Hanımlar artık bizi yönetenlerin emrettiği gibi Sezeryan ve Kürtajda olmasınlar nasıl olsa maaşlara zam geldi yaaa.Bu ne kadar çok para canımm.

Bu zam torunlarınıza bile yeter. Harca harca bitmez.

Yahu Ülkemizde halen soğukta titreyen çocuğunu saç kurutma makinası ile kurutmaya çalışan anneler varken, evine bir ekmek götüremeyen aç,açıkta binlerce yoksul,işsiz güçsüz aileler varken, hem halka çocuk doğur diyip, hemde bir lokmacık zam verenler insanlarla alaymı ediyorsunuz bee..

Yarın bir gün verilen üç kuruşluk zammı nasıl olsa piyasada her şeye zam yaparak geri alırsınız. Çay kaşığı ile zam verip kepçe ile geri alınacaksa hiç vermeyin ondan iyi.

Amanda aman sevsinler bu zammı.Emekli,memur,işçi ne durumda tuzu kuruların sanki haberi yokmu. Var daaa işlerine gelmiyor. Böyle zam verecekseniz hiç vermeyin ondan iyi.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.05.2012, 16:57   #32
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 13:44

Tecrübe Puanı: 916 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ben zengin daha zengin, fakir daha fakir oldu diyorum tepki gösteriyorlar. Neresi yalan? Halkın düştüğü duruma bakın. Yazıklar olsun!!!
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.05.2012, 17:28   #33
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 14:31

Tecrübe Puanı: 683 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yazı uzun olduğu için okumadınız herhalde, sizin için özet geçeyim. İki hususa vurguda bulunuyorum:

1) Ülkenin zenginleşmesinden az veya çok herkes payını alıyor.

2) Kaynaklar sınırlı, ilgilenilmeyi bekleyen sorun çok. Herkes emeğinin ve hakettiğinin karşılığını makul sınırlar içerisinde alıyor. Daha fazlası bu şartlarda mümkün değil. Başbakan'ın "Yunanistan'a döneriz" ifadesi boşa söylenmiş bir söz değil. Hakettiği standartın üzerinde yaşayacak bir nesil kendisinden sonraki birkaç nesilin ömrünü/hayat kalitesini vs tüketebilir.
Ama yapmayın gözünüzü seveyim, azcık araştırın.

Türkiye'de gelir dağılımın son 10 yıldaki değişimini heryerden bulabilirsiniz..

2011 de en alt gelir gurubu ile en üst gelir gurubu arasındaki fark 8.5 kat, bu mesela 2010 da 8 kat 2009 da 8.5 kat, 2005 de da 7.5 kattı.

Bu nasıl ülkedeki zenginleşmeden herkes payını alıyor.
Aksine alamıyor, ve daha da kötüye gidiyor..
Memura para konusu olduğunda konuyu sadece bütçe kaynakları açısından neden değerlendiriyorsunuz.
Azcık insaf yahu...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.05.2012, 21:27   #34
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 15:08

Tecrübe Puanı: 587 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
pover58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sayın mühendis bey sen bilmeden yorum yapma diyorsunda aynısını sende yapıyorsun ben 32 yıllık işçiyim hiç bir mühendisinde memurunda öyle 2 katı 3 katı maaş almıyorum ayrıca 2 3 saat çalışmıyorlar diyorsun sen ne işe yarıyorsun o zaman sen niye ordan maaş alıyorsunsenin işin o insanları çalıştırmak.sen hangi kit te çalışıyorsun bilmiyorum ama hiç bir işçi mühendisin 2 katı maaş almıyor iyice sallamışsın.sana şunu söylüyeyim ben yeni iş başı yapmış bir memurdan daha fazla maaş almıyorum.bir ikramiyemiz var onundavergisi var.lütfen işçi düşmanlıgı yapmıyalım işçi 2-3 saat çalışıyormuş peki sen kaç dakika çalışıyorsun ????emekçiye saygılı olmalıyız biz tüm işçi ve memuru emekçi olarak vede kardeşimiz olarak görüyoruz düşman olarak degil.bişey daha atıyorsun diyeceksin ben demiryollarında çalışıyorum 32 yıllık işçiyim bu ayki maaşım 1600 tl buyur sende gerçek maaşını yazabilecek kadar cesursan hodri meydan.
Sen hangi kurumda çalışıyosun ben bilmiyorum ama ben enerji bakanlığında çalışıyorum. Sen beni yalancılıkla itham edemezsin. Benim kurumumdaki işçiler mühendistende memurdanda fazla maaş alıyorlar. 4500-5000 tl lik bordroları gözümle gördüğümden söylüyorum.Almasında demiyorum.Bana niye ondan az veriyor diyorum. Bana niye onlara verilen sosyal hakların aynısı verilmiyor diyorum.Ben işçi memur ayrımına bile karşı bir insanım. Tek tip olması ve herkesin kabiliyeti ve çalıştığı oranda maaş almasından yanayım. Ben işçi düşmanlığı falanda yapmıyorum. Konumuz da o değil zaten. Zorla inandıracak değilim seni. Enerji bakanlığına bağlı kitlerdeki işçilerin aylık ortalaması neymiş araştır öğren bir abiciğim. Kitler dışındakileri bilmiyorum. devlete verdiğin emeğe saygım var ama Sen bana benim ne yaptığımı soramazsın. DEvletteki bütün memurlar çalışıyor diye bir şey yok biliyoruz ama sen Bana ne yaptığımı soruyorsun ya anlatıyım. Akşam mesaiden sonrada çalışmak zorunda kalıyorum, hafta sonu çalışmak zorunda kalıyorum, ama bu fazla çalışmalarım için fazla mesai falan almıyorum. Benim burdaki işçi arkadaşım ise bugün servisle işe gelirken geçen süreyide mesaiye dahil etmek için sendikal çalışma yürütüyor.. FAzla mesai alabilmek için işi sabote eden hainleri bile biliyorum. Adamlara birşey ypamıyorsun sendikası partisi purtisi devreye giriyor hemen. Sen bunları çok iyi bilirsinde neyse. Muhakkak çok iyi, Allah'tan korkan çalışanlarımız var. Bimiyor olabilirsin ama Önce araştır sonra yorumla sayın abim.
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.05.2012, 22:26   #35
pover58
Yiğido
NO AVATAR

pover58 Şuan pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2015 22:28

Tecrübe Puanı: 523 pover58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
vicente58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sen hangi kurumda çalışıyosun ben bilmiyorum ama ben enerji bakanlığında çalışıyorum. Sen beni yalancılıkla itham edemezsin. Benim kurumumdaki işçiler mühendistende memurdanda fazla maaş alıyorlar. 4500-5000 tl lik bordroları gözümle gördüğümden söylüyorum.Almasında demiyorum.Bana niye ondan az veriyor diyorum. Bana niye onlara verilen sosyal hakların aynısı verilmiyor diyorum.Ben işçi memur ayrımına bile karşı bir insanım. Tek tip olması ve herkesin kabiliyeti ve çalıştığı oranda maaş almasından yanayım. Ben işçi düşmanlığı falanda yapmıyorum. Konumuz da o değil zaten. Zorla inandıracak değilim seni. Enerji bakanlığına bağlı kitlerdeki işçilerin aylık ortalaması neymiş araştır öğren bir abiciğim. Kitler dışındakileri bilmiyorum. devlete verdiğin emeğe saygım var ama Sen bana benim ne yaptığımı soramazsın. DEvletteki bütün memurlar çalışıyor diye bir şey yok biliyoruz ama sen Bana ne yaptığımı soruyorsun ya anlatıyım. Akşam mesaiden sonrada çalışmak zorunda kalıyorum, hafta sonu çalışmak zorunda kalıyorum, ama bu fazla çalışmalarım için fazla mesai falan almıyorum. Benim burdaki işçi arkadaşım ise bugün servisle işe gelirken geçen süreyide mesaiye dahil etmek için sendikal çalışma yürütüyor.. FAzla mesai alabilmek için işi sabote eden hainleri bile biliyorum. Adamlara birşey ypamıyorsun sendikası partisi purtisi devreye giriyor hemen. Sen bunları çok iyi bilirsinde neyse. Muhakkak çok iyi, Allah'tan korkan çalışanlarımız var. Bimiyor olabilirsin ama Önce araştır sonra yorumla sayın abim.
sevgili kardeşim öncelikle saygı çerçevesinde cevap verdigin için teşekkür ederim.ben demiryollarında çalışıyorum dedim yorumumu okumadıgın anlaşılıyor.okumadıgın içinde anlamadıgında ortada.ben size ne iş yapıyorsun derken işini sorgulamıyorum bu benim haddimede düşmez.siz mühendisseniz işçiyi çalıştırmak sizin göreviniz demek istedim.sizin ne iş yaptıgınız beni elbet ilgilendirmez.sizin kurumunuzda kaç kişi çalışıyor bilmem ama çok yogun oldugunu sanmıyorum.dolgun ücret alıyorlar diyorsunuz ama ben size bu ayki maaşımı yazdım pardon 19 lira eksik yazmışım 1619 lira bu ayki maaşım kareşim elbet herkes fazla para almak ister ama burası türkiye siz diyorsunuzki 5000 lira maaş alıyor işçi bende diyorumki ben 1619 lira alıyorum ve diyorumki bu ülkede asgari ücret yaklaşık 700 lira ve bu ücretlede çalışanların çok fazlasıda işçi.şimdi siz bana işçi çok fazla maaş alıyor diyemezsiniz rakamlar ortada üç beş kişi fazla maaş alıyor diye tüm işçileri aynı sınıfta degerlendiremezsiniz.evet ben neyin nasıl oldugunu iyi biliyorum bu hükümetin işçileri nasıl bitirdiginide iyi biliyorum bu iktidar gelmeden kamuda birbuçuk milyon işçi vardı şimdi 230 bin işçi var dahada az.ve diyorumki bu işçi düşmanlıgı kimseye bişey kazandırmaz işçinin olmadıgı yerde mühendiste olmaz memurda olmaz bunu düşünün.bu işler zincir halkası gibi bir birine baglıdır işçi olacakki amir olsun memur olsun iş yeri olsun iş yapılsın üretim olsun ekonomi olsun ihraç olsun ve para olsun hor gördügünüz bu işçiler olmazsa hiç biride olaz güzel kardeşim.ülke ekonomisinin gücü üretime baglıdır siz daha iyi bilirsiniz üretim olmayan yerde ne ekonomi nede refah olur buda işçi ile mümkündür saygılarımla.
pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı pover58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.05.2012, 22:44   #36
vicente58
Usta Yiğido

Alıntı:
pover58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sevgili kardeşim öncelikle saygı çerçevesinde cevap verdigin için teşekkür ederim.ben demiryollarında çalışıyorum dedim yorumumu okumadıgın anlaşılıyor.okumadıgın içinde anlamadıgında ortada.ben size ne iş yapıyorsun derken işini sorgulamıyorum bu benim haddimede düşmez.siz mühendisseniz işçiyi çalıştırmak sizin göreviniz demek istedim.sizin ne iş yaptıgınız beni elbet ilgilendirmez.sizin kurumunuzda kaç kişi çalışıyor bilmem ama çok yogun oldugunu sanmıyorum.dolgun ücret alıyorlar diyorsunuz ama ben size bu ayki maaşımı yazdım pardon 19 lira eksik yazmışım 1619 lira bu ayki maaşım kareşim elbet herkes fazla para almak ister ama burası türkiye siz diyorsunuzki 5000 lira maaş alıyor işçi bende diyorumki ben 1619 lira alıyorum ve diyorumki bu ülkede asgari ücret yaklaşık 700 lira ve bu ücretlede çalışanların çok fazlasıda işçi.şimdi siz bana işçi çok fazla maaş alıyor diyemezsiniz rakamlar ortada üç beş kişi fazla maaş alıyor diye tüm işçileri aynı sınıfta degerlendiremezsiniz.evet ben neyin nasıl oldugunu iyi biliyorum bu hükümetin işçileri nasıl bitirdiginide iyi biliyorum bu iktidar gelmeden kamuda birbuçuk milyon işçi vardı şimdi 230 bin işçi var dahada az.ve diyorumki bu işçi düşmanlıgı kimseye bişey kazandırmaz işçinin olmadıgı yerde mühendiste olmaz memurda olmaz bunu düşünün.bu işler zincir halkası gibi bir birine baglıdır işçi olacakki amir olsun memur olsun iş yeri olsun iş yapılsın üretim olsun ekonomi olsun ihraç olsun ve para olsun hor gördügünüz bu işçiler olmazsa hiç biride olaz güzel kardeşim.ülke ekonomisinin gücü üretime baglıdır siz daha iyi bilirsiniz üretim olmayan yerde ne ekonomi nede refah olur buda işçi ile mümkündür saygılarımla.
sayın abim bizim kurum 24 saat çalışmak zorunda olan dev bir enerji santrali yani elektrik üretiyor iş yükü bir hayli fazla. Türkiye'nin çeşitli illerinde On binden fazla işçisi var. Az bir mevcut değil.İşçi düşmanlığı yapmadığımı anlattım. Bilakis devlette farklı çalışan tipi oluşturulmasınada ( işçi,memur, 4b,4c,sözleşmeli,hizmet alımı, kapsam dışı vs. vs.)karşıyım. Ama anlatamıyorum. Yüzyüze gelebilsek birgün anlatsam şaşırırsın. Neyse önemli değil. İyi akşamlar.
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.06.2012, 12:05   #37
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Refik Kutlu
Emekliyi öldürün gitsin

Sana bir sözüm var sayın baş bakan
Emekli yetimi öldürün gitsin
Zaten gözlerinden akıyor al kan
Toplayın çukura doldurun gitsin

Bütçeye yük gelmez sevinirsiniz
Çıkar kürsülerde övünürsünüz
Siz ancak zengini savunursunuz
Fakirin topunu kaldırın gitsin

Emekli memura adam denilmez
Yetimden yoksuldan fayda olunmaz
Emekli olmasa bütçe delinmez
Yâda vücutların böldürün gitsin

Ayaklar altında sürün yetmez mi?
Bu ıstırap ölüm ile bitmez mi?
Gönderin ülkeden kovun gitmez mi?
Sağa sola çalın yıldırın gitsin

Zengine tapu et fakir malını
Kula kulluk ettir Allah kulunu
Bakıp görmediniz hakkın yolunu
Emeklinin haline güldürün gitsin

Başka ne söyleyim alanı var mı?
Deyin emekliler yalanım var mı?
On yıl oldu çözüm bulanı var mı?
Haksızsa kul refik saldırın gitsin

(kul Refiki)SİVAS
01–06–2012/Refik kutlu
Kül Bak. Halk. Şairi

yüreğin dert görmesin sevgili kutlu tüm yoksulların ortak duygularına ne güzel tercüman olmuşsunuz.

Konu NECMEDDİN ÖZBEK tarafından (01.06.2012 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir..
NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 01.06.2012, 15:51   #38
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Halen eş için 141,24 lira olan aile yardımı ödeneği, yeni artış sonrası 146,89 liraya ve Temmuz ayında ise 152,77 liraya çıkacak.

0-6 yaş grubu çocuklar için 33,09 lira tutarında yer alan aile yardımı ödeneği yeni artış sonrası 34,42 liraya ve Temmuz ayında ise 35,79 liraya yükselecek. Diğer yaş gruplarında yer alan çocuklar için 16,55 lira olarak ödenen tutar ise yeni artış sonrası 17,21 liraya ve Temmuz ayında ise 17,90 liraya çıkacak.
Alt 01.06.2012, 16:42   #39
vicente58
Usta Yiğido

Eğer burda yazan ed derssiz ücret iseki öyle olması lazım, Öğretmen 1865 tl almıyor orada bir yanlışlık var.
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
Alt 01.06.2012, 16:45   #40
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bu veriler evli-eşi çalışmayan ve iki çocuklu memurlar için geçerli sanırım.1865 rakamını 9/3 öğretmen Temmuz'da bile göremez..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil