Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi. - Sayfa 16 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.05.2012, 15:27   #151
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: 4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Almanya´daki din egitimi "Sosyal Bilim" olarak ögretilen bir din egitimi degildir. Din tarihi ile, vecibeleri ile, yasaklari ve ibadet sekilleri ile ögretilir. Din dersindeki amac cocuga dinin gecmisini ögretmek degildir bilakis cocugun dindar biri olarak yetismesini saglamaktir. Türkiye´deki en belirgin fark cocugun din dersi ögrenip ögrenmemesine ebeveynler karar verir. Almanya ve Türkiye devletini din yönünden karsilastirdigim zaman Almanya Türkiye´den daha dindar bir ülkedir. Bugün iktidarda olan CDU (Hiristiyan Demokrat Birligi) bunun en acik göstergesidir.
Almanya´da hiristiyanim diyen her vatandas kilise vergisi ödemek zorundadir. Aylik 2 bin euro kazanan bir alman yaklasik 50 euro kilise vergisi öder. Bizde devlet müslümanim diyenden ayda 100 Lira camii vergisi alsa memlekette müslümanim diyene zor rastlarsin ve " laik düzenin savunuculari" düzen elden gidiyor diye sokaklara dökülür.
Bizim devletimiz inanin Alman devletinden daha dinsiz.
sonuna kadar destekelrim merak etme kimse ayaklanmaz istene o özlene o doğrusu o, bazan kızınca derim ya bana küfreden imama ben vergi veriyorum diye ve haram ederim, yazık değilmi imama niye benim kul hakkımla yaşasın gitsin adam, herkes kendi imamımın camisinin masrafını karşılasın, şafi başka türlüdür, hanifi başka türlüdür ibadetinde geleneğinde ritüelinde hem kimse kimseye devlet baskısı uygulamamış olur, isteyen 5 vakit kılar isteyen 3 vakit kılar devlet artık inançtan elini çeksin yeter onu millete olması gereken yere bırakmalıdır
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2012, 15:30   #152
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cocuklarimin gittigi okulda Evangelik mezhebine göre dersler veriliyor. Siz hala dinler tarihinden bahsediyorsunuz. Bizdeki din bilgisi dersinde de dinler tarihinden bahsedilir bu gayet normaldir ama asil ögretilen kendi dininin emir ve yasaklaridir. Sayin Siyahnur´un da buyurdugu gibi ilkokul ve hatta okul öncesi egitimde cocuklar kiliseye götürülür ve bunu devletin katikisiyla yaparlar. Yani ulasimi ve orada cocuklara verilecek hediye ve kitaplarin bedelini devlet öder. Simdi siz düsünebiliyor musunuz ki bizim ana okuluna giden cocuklarimiz camiye gitsin? Benim gözlerimin önüne Star Haber´de Ugur Dündar´in nidasi geliyor; " Devletin otobüsleriyle anaokulu ögrencilerini camiye götürdüler". Bence Avrupa´daki din egitimini örnek alalim derseniz zararli cikarsiniz yani sizin gibi düsünenler.
zorla tutanmı var ne işin var gavurun memleketinde , gel burada yaşa 75 milyon nasıl yaşıyorsa sende öyle yaşarsın, ileri demokraside refah içinde geleceğe güvenle bakarak yaşarsın
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2012, 16:21   #153
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
vardıda atatürkmü inönümü ortadan kaldırdı, osmanlı tarihin sayfalarına kendi eliyle iflasını yazdırdı, başlı başına harem davası bile bugün tartışsan tartışamazsın beyfendi, neredeyse aralarında saf türk bir padişah kalmamış, en sonunda akıl babaları ingilize sığınmayı seçecek kadar bu ulusa güvenmeyen bir yapı oluşmuş padişahların yapısı bu, dikkatiniz çekerim cumhuriyeti kuranlar osmanlıyla savaşmadı emperyalizme savaşıp dize getirdi, eğitimde tarih bilgisinde hakkını bulacak yer alacak yokmu osmanlı padişahları devlet büyükleri elbetteki var ama devir artık cumhuriyet devri, devrimi yapansa ATATÜRK tabiki hakettiği değeri bulacak, bunu nesillerin beynine kazımak yanlış bişey değil olması gereken bu bu ATATÜRK değil kazına onun bu millete bu dine kazandırdıkları onurdur, unutma sakın ki islamiyeti tekrar günışığına çıkarıp onu tekrar insana insanlığa hizmet edebilir hale getiren odur, ama ne yazıkki kıymeti hala anlaşılmıyor, softayı çağdıuşılığı, bilim dışılığı dışlayan bir din ve eğitimi onun eseridir.
Sen benim değer verdiğim padişahlara,Osmanlı'ya çamur attın..
Ben de senin değer verdiğin kişiye aynısını yapmamı ister misin?
Alt 09.05.2012, 16:37   #154
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 05:38

Tecrübe Puanı: 643 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mustafa Kemal Paşa, İsmet Paşa, Mareşal Fevzi Çakmak Paşa, Kazım Karabekir Paşa... kimin paşalarıydı acaba ? Osmanlı hiç adam yetiştirememişti de bu paşalar dışardan ithal mi edilmişti ?

Bu ne biçim traji komik anlayış böyle ? Ols olsa bu anlayış tarihimizi inkilap tarihinden ibaret zanneden şaşkınların anlayışı olabilir.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2012, 16:39   #155
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 686 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben de senin değer verdiğin kişiye aynısını yapmamı ister misin?
Zaten yapmıyor musun?

Bu halde yaşamanıza, bu kadar pervasızca konuşabilme ortamınıza fırsat verenlere çamur atmanın da ötesinde davranıp yemek yediğin tasa pislemiyor musun?

Bak Güney doğunda ki coğrafyaya ne haldeler, senin o son dönemindeki padişahlar da işte güneydoğundaki arap dalkavuklar gibilerdi...

Şimdi güneydoğunda ki halklara akıl veriyorsunuz, onlar için ahkam kesiyor demokrasi istiyorsunuz onlar için, filistin için özgürlük diyorsunuz..

Senin özgürlüğün ve demokrasini sana kim verdi acaba sevgili son padişahların mı?
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2012, 16:44   #156
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Zaten yapmıyor muyum?
Bir tane alıntı yap göster...
Alt 09.05.2012, 16:48   #157
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
mansur58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Mustafa Kemal Paşa, İsmet Paşa, Mareşal Fevzi Çakmak Paşa, Kazım Karabekir Paşa... kimin paşalarıydı acaba ? Osmanlı hiç adam yetiştirememişti de bu paşalar dışardan ithal mi edilmişti ?

Bu ne biçim traji komik anlayış böyle ? Ols olsa bu anlayış tarihimizi inkilap tarihinden ibaret zanneden şaşkınların anlayışı olabilir.
Sizler inkilap tarihinin her bir değerine olmadık hakaretler olmadık benzetmeler, olmadık eleştirileri fütursuzca ve haince yapmıyor musunuz?

Bu coğrafyada ki tarihimizde en çok eleştirilecek ve en çok yanlışın yapıldığı Osman'lının son dönemi ile ilgili her türlü eleştiriyi yapmak kadar doğal bişey olamaz...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2012, 17:07   #158
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
Zaten yapmıyor muyum?
Bir tane alıntı yap göster...
Ne tarayacağım senin arşivini, kaç yıldır yazdıklarını okuyorum..
Şu yazdığın yeterlidir senin fikirsel içeriğini ve benim tespitimi açıkça göstermeye,

Alıntı:
Ben de senin değer verdiğin kişiye aynısını yapmamı ister misin?.
Anlayana..
Alt 09.05.2012, 17:11   #159
LaEdri
Usta Yiğido

Düşünmek ayrıdır,onu eyleme geçirmek ayrıdır..Bizim de kişiler hakkında düşüncelerimiz var elbet..Ama ben sevenleri hatrına,onların sevgilerine saygı göstererek susuyorum..Ama karşımdakinde aynı saygıyı göremiyorum..Ağızda ne varsa kus gitsin..Başka nane yok!
Alt 20.05.2012, 23:00   #160
LaEdri
Usta Yiğido

hangi okullar ilkokul,hangileri ortaokul,hangileri ikili eğitim verecek belirlendi sanırım.hummalı bir çalışma var tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil