Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.06.2009, 14:12   #21
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 688 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: 2 TEMMUZ SİVAS MADIMAK ANMA PROGRAMI

Öncelikle abircan abi,uzun zaman sonra seni tekrar aramızda gördüğüme sevindim.Hemde bu konuyla...

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Madımak58 den bekleridm böyle bir konu ama abircan abi önce davranmış tebrikler. Yaşanan acı bir olay ve sönen ocaklar var. Allah bir daha böyle olaylar yaşatmasın milletimize.
Ha ben ha abircan abi,farketmez Cley.Konuyu bu acıyı içinde hisseden herkes açabilirdi ama ya ben ya da abircan abi açıyor malesef...

Alıntı:
Buyursunlar gelsınler şehrimize ama adam gibi anma töreni mi yapıyorlar ne yapıyorlarsa yapsınlar defolsun gitsinler.
Böyle bir yorumu da bir Sivaslıya yakıştıramadım açıkçası.O memleket sadece sizin değil,sadece siz yaşamıyorsunuz!

Hiç bir 2 Temmuz olaylı geçmemiş,zorluk çıkarılmamıştır! Sivas'ta olamayacağım ama Allah kısmet ederse Kadıköy meydanında olacağım.Yaşanan katliamı lanetliyor,buna göz yumanları Allah'a havale ediyoruz.O er geç yapanların cezasını veriyor,verecektir... Ama hala aynı zihniyette ki insanlarında aramızda dolaştıklarını biliyoruz!...
Alt 30.06.2009, 14:20   #22
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

MADIMAK 58
teşekkürler, epeydir şifre soruınu gereği bağlanamadım, pc değiştirmiştim, nihayet bağlanabiliyorum, ayrıca arkadaşlar ısrar ettiler illa muhalif lazım diye, herşeye muhalif değilim ama arkadaşlar öyle zannediyor, hayatın akışına olumlu bakan, olumlu yaşayan, kardeşlikten barıştan hoşgörüden yana olan herklesle herzaman yanyanayım, ben diyenle değil, biz diyebilenlerle her zaman yolumuz heryerde buluşur,
hoşbulduk
Alt 30.06.2009, 14:42   #23
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
65serdal58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sıkıldık artık bu konudan yaaaaaaaaaaaaaaaaa
sivaslıyız diyorsak yılda bir iki gün en azından bunu konuşup tartışmak ve buradan gerekli dersleri almak herkesin görevi, ama mecburda değilsin arkadaşım girip yazmaya, ama bilki bu ülkede milyonlarca insanın zihni bu karanlık noktayı çözmeye çalışıyor, hem kardeşiz ama hem değiliz bu nasıl iş , daha ne yapalım kendimizi ifade etmek için , başka diyarmı bulalım, başka dil mi bulalım başka dinmi bulalım , sizinle karşılaşmayalımmı, nasıl rahat edersiniz , sizin için daha ne yapabiliriz, püri pak bir geçmiş mi yazalım kendinizi mutlu hissetmeniz için, bunlar bu memlekette yaşandı bir daha yaşanmasın derdindeyiz arkadaşım, o gün doğan çocuklar 16 yaşında bugün , ama daha biri iki aya kadar orada inadına kebap yiyordu bazılarımız
Alt 30.06.2009, 14:44   #24
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5441 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Hiç bir 2 Temmuz olaylı geçmemiş,zorluk çıkarılmamıştır! Sivas'ta olamayacağım ama Allah kısmet ederse Kadıköy meydanında olacağım.Yaşanan katliamı lanetliyor,buna göz yumanları Allah'a havale ediyoruz.O er geç yapanların cezasını veriyor,verecektir... Ama hala aynı zihniyette ki insanlarında aramızda dolaştıklarını biliyoruz!...[/quote]

Gecmis acida olsa kimse bunu onaylamiyor.
Bu olay yüzünden Sivaslilara hep ön yargiyla bakiyorlar.

Elbetteki ALLAHIN verdigi Cani ALLAH alir. Buna neden olanlar ilahi adeletten kacamazlar.

ALLAHIN verdigi CANI ancak ALLAH alir. Bir düsünelim biz kullugumuzu tamammiyla yapiyormuyuz. RABBIMIN sabrina bakin. Yinede bizi rizklandiriyor.

Bu Olayi andikca benim [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

2 TEMMUZ 1993

Bir otelin önünde gördüm sizi
Kapkaraydı, ateşten başka ışık görmemiş yüzleriniz
Ağzınızdan yüzlerce yıllık salyalar akıyordu
Ellerinizde belediyeden size armağan kaldırım taşları
Parça parça ettiniz önce bütün camları
Ve onlarca asker, yitik yüzlerle sizi seyrediyordu
Azdıkça azıp, kudurdukça kudurdunuz
Bağnazlığın, yobazlığın doruklarındaydınız
Kustuğunuz kinden alev aldı insanlık
Benzin dökerek ateşe verdiniz
Mağara devrinden kalma çığlıklarınızla
Yaktınız, yıktınız, yok ettiniz
Bir otel dolusu aydınlık insanı
Kan bürümüştü dinbaz gözlerinizi
Yaktıkça, yok ettikçe alkışlara boğuldunuz
Çevrenizi saran katliam kardeşlerinizce
Ve onlarca asker, yitik yüzlerle sizi seyrediyordu
Sadece askerler mi?
Koskoca bir ülke seyretti sizi o gün
O gün, bugündür bu ülke
Sizi o gün seyredenlerin ülkesi değildir.

Cihan DEMİRCİ (2003)
Alt 30.06.2009, 17:46   #25
can99
Tecrübeli Yiğido

can99 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

can99 Şuan can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.08.2010 20:01

Tecrübe Puanı: 597 can99 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
besyo_cu Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Buyursunlar gelsınler şehrimize ama adam gibi anma töreni mi yapıyorlar ne yapıyorlarsa yapsınlar defolsun gitsinler.

Kimse böyle bir olaydan rant sağlamaya çalışmasın. 2 temmuzdan önce neden kımsenın aklına gelmıyor yada bir kısım vatan hainleri ne zaman sıkışsalar vay efendım 2 temmuzdur şudur budur diye cıkıyorlar ortaya e tabi bizde de saf çok hemen düşüyorlar peşlerine...

Neyseki aklı selim bazı vatandaşlarımız varda böyle basit ayak oyunlarına alet olmuyorlar...

NOT : Bu yorumum gercekten acısını yaşayan kardeşlerimize , büyüklerimize yönelik değildir ...
böyle bir konu içerisinde orda yakılarak öldürülen canları anmak yerine kışkırtıcı yorumda bulunmak ve rant sağlamaktan bahseden arkadaşa soruyorum acaba 2 temmuzda sivasa anma törenine gelen kişilermi rant sağlamaya geliyor burda bu konuyu açan abimizmi yoksa bu yorumu yazan kişi yani sizmi???

bugüne kadar hiçbi 2 temmuz anma gününde sivasta olay çıkmamıştır ve çıkmıycaktırda. gelin canlar bir olalım sözüde hiçbirzaman lafta kalmamış ve kalmıycaktırda bundan kimsenin şüphesi olmamalı bence.

bu konu içerisinde yazılabilicek bir yorum

2 temmuzda yakılarak öldürülen canlarımızı sivas şehitlerimizi saygıyla sevgiyle ve özlemle anıyorum..
can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.06.2009, 18:07   #26
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 757 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Allah bidaha göstermesin.
Umarim 5 Temmuz da Basbaglar anma programi da düzenlenir...
Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.06.2009, 18:25   #27
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 688 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Aleviler Başbağlar kurbanlarını da anacak

Aleviler Başbağlar kurbanlarını da anacak

Sivas katliamı için 2 Temmuz'da büyük bir anma hazırlayan Alevi örgütleri, bu yıl ilk kez, Başbağlar'da öldürülen 33 kişiyi de anacak. Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Gümüş: Başbağlar aydınlatılsın

ANKARA - Sivas’ta 16 yıl önce ateşe verilen Madımak Oteli’nde 33 kişinin öldürülmesi nedeniyle düzenlenecek anma törenlerinde bir ilk yaşanacak ve 5 Temmuz 1993 tarihinde PKK tarafından gerçekleştirildiği öne sürülen Başbağlar katliamında ölenler de anılacak. Anma törenine AKP İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu da katılacak. Pir Sultan Abdal Derneği’nin öncülüğünde yapılacak anma törenlerine Sivas’ta 100 bin kişinin toplanması hedefleniyor.

Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Avukat Fevzi Gümüş, Madımak Oteli’nin yakılarak 33 insanın katledilmesinin Ortaçağ vahşetiyle Türkiye’nin aydınlığına, çağdaşlığına, demokrasi ve laikliğe, halkların kardeşliğine, bir arada yaşama kültürüne ve çok kültürlülüğe yapılan bir saldırı olduğunu söyledi. Gümüş, “Bu nedenle geçmişte yaşanan katliamları unutturmamak ve farklılıkların zenginlik olduğu bilincini beyinlere kazımak gerektiğini” söyledi.

‘İnsanlık müzesi yapılmalı’

Hükümetin bir şeyler yapmaya çalıştığını, Madımak’ın altındaki kebapçının boşaltıldığını ama bunların orada bir müze yapmak için yeterli olmadığını ifade eden Gümüş, orada bir ‘insanlık müzesi’ yapılması gerektiğini yineledi.

Gümüş, 2 Temmuz 1993’den üç gün sonra Başbağlar katlimanın yapıldığını ve orada da 33 kişinin kurşuna dizildiğini anımsatarak, şöyle konuştu: “Kimileri dediler ki, Başbağlar katliamı Sivas’a misilleme olarak yapıldı; kimileri de Aleviler’in intikamı alındı. Biz diyoruz ki, iki yerde devletin karanlık güçleri işbaşındaydı. Madımak katliamını arkasında hangi karanlık güç varsa, Başbağlar katliamının arkasında da aynı karanlık güç vardır. Madımak katliamının arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılması durumunda, Başbağlar’ın arkasındaki karanlık güçlerde ortaya çıkarılacaktır. Biz, Madımak’ı lanetlediğimiz gibi, Başbağlar’ı da lanetliyoruz ve bu yıl Sivas’ta Başbağlar katliamını da lanetleyeceğiz.”

Bu yılki anmalar, Sivas başta olmak üzere, Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’da yapılacak. Alevi örgütleri, Sivas’ta 100 bin kişiyi Madımak Oteli önünde toplayarak, katliamı protesto etmeyi ve ölenleri anmayı planlıyor.

AKP’li vekil de gidecek

AKP’li Reha Çamuroğlu, bu yıl Sivas anmalarına katılacak. Çamuroğu, Alevi örgütlerinin Madımak önünde sadece Sivas’ı değil, Başbağlar ve diğer katlimları da anmaları durumunda Sivas’a gideceğini söylemişti. Çamuroğlu, dileğinin gerçekleştiğini ve orada Madımak katliamının yanı sıra Başbağlar’ın da anılacağını öğrendiğini belirterek, 2 Temmuz’da Sivas’ta olacağını söyledi.

CHP’nin ne yapacağı belirsiz

CHP’nin geçen yıllarda yaptığı gibi 2 Temmuz’da ayrı anma töreni düzenlemesi bekleniyor. CHP Sivas milletvekili Malik Ejder Özdemir, bugün Sivas’ta olacağını belirterek, orada il başkanı ve dernek yöneticileriyle birlikte ne yapacaklarına karar vereceklerini söyledi. Özdemir, 2 Temmuz’la alakası olmayan insanların, fraksiyonların orada buluduğunu ve CHP olarak olarak onlarla bir arada olmayı istemediklerinin söyleyerek, “Amacı aşan görüntülerin içinde CHP hiçbir zaman yer almayacaktır” diye konuştu.
Bu arada Şarkışla İlçesi Ortaköy Vakfı, katliamın anısını barış ve dostluk anıtparkına dönüştürmeyi kararlaştırdı. Anıtpark, katliamda ölen Murat Gündüz’ün doğup büyüdüğü Ortaköy’de, Kızılırmak vadisine hâkim Ateşli Dağı’nda yapılacak.

Radikal...
Alt 30.06.2009, 18:46   #28
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Öncelikle bu talihsiz gün bütün Sivas için büyük bir acıdır... Orada yaşananları tüm Sivaslılar derinden hissetmiştir ve sıkıntısını dünya üzerindeki bütün Sivaslılar hala yaşamaktadır... Bizler farklılıklarımızı birliğimizle yansıtmalıyız dışarıya... Bu acı gün hepimizindir...
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.06.2009, 18:54   #29
besyo_cu
Usta Yiğido

besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

besyo_cu Şuan besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.11.2015 22:13

Tecrübe Puanı: 981 besyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYORbesyo_cu SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Benım yazdıgımı anlamak istemeyen kişilere hitaben ;

Acılarını yaşamak isteyen kardeşlerimize , büyüklerimize benım sözüm yok yorumum onları kastetmıyor diye altına not bile düşmüştüm ama demekki tekrar uzun uzaya anlatmak gerekıyormuş....

Haklı acılarını yaşayacak olan kardeşlerimize benım sözüm yok ama kımse bu olay üzerinden cıkar sağlamaya çalışmasın diye yorumumu yapmıştım eğer Sivasta yaşayıp ta bu anma törenlerinde Sivasta olan kişiler varsa görükleri şeylerden sonra benım ne demek istediğimi çok iyi anlamışlardır...
Alt 30.06.2009, 19:02   #30
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

BÜTÜN SİVASLİLAR NET ÜYLERİNE;

SİZLERİNDE MALUMU ÜZERİNE BU KONU SİVAS'IN EN HASSAS KONUSUDUR. BURADA YAPILAN TARTIŞMALARIN SİVASLILARA YAKIŞIR BİÇİMDE OLMASI EN BÜYÜK İSTEĞİMİZ... BURADA YAŞANACAK TARTIŞMALARDA ORTAMI GEREN, TAHRİK EDEN, HAKARETVARİ SÖZLER SARF EDEN, AYRIMCI SÖZLER SARF EDEN BÜTÜN ÜYELERİMİZ SİTEDEN SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.

LÜTFEN BİZLERİ BUNA MECBUR BIRAKMAYIN...

SİVASLİLAR.NET SİTE YÖNETİMİ
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil