Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Bu diziler dinden eder... - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.10.2008, 12:07   #1
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Bu diziler dinden eder...

Prof. Mehmet Görmez, gerçeküstü güçlere sahip kahramanların yer aldığı diziler yüzünden kutsala yönelik saygının çarpıtıldığını söyledi.
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Görmez, gerçeküstü güçlere sahip kahramanların yer aldığı dizilerin 'Allah', 'melek', 'mucize', 'ahiret', 'ilahi adalet', 'dünyevi ve uhrevi müeyyide' gibi dini kavramların tasavvurunu çarpıttığını belirterek, bu çarpık anlayışın 'Sırlar Dünyası' gibi dini içerikli programlarda da görüldüğünü bildirdi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından düzenlenen 'Çocuk gerçeği ve medya okuryazarlığı dersinin önemi' konulu uluslararası panelin ikinci gününde gerçekleştirilen oturumda, çocukların en çok izledikleri programların etkileri ele alındı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Görmez de 'Sihirli dizilerin oluşturduğu din algısı' başlıklı konuşmasında, 'Sihirli Annem', 'Acemi Cadı', 'Selena', 'En İyi Arkadaşım' gibi dizilere değindiği konuşmasında, "Sihirli diziler, Allah, melek, mucize, ahiret, ilahi adalet, dünyevi ve uhrevi müeyyide gibi dini kavramların tasavvurunu çarpıtmaktadır" dedi.

Yahudi geleneği
Bu dizilerle kutsala ve maneviyata yönelik ilgi ve saygının çarpıtıldığını ve çocuklardaki Allah tasavvuruna yönelik olumsuz bir idrakin oluştuğunu kaydeden Görmez, bu dizilerin dua etme anlayışına da zarar verdiğini savundu. Görmez, sihirli dizilerde sihir yoluyla eşyanın canlıya, insanların da hayvanlara dönüştürülebildiğini anımsatarak, bunun Yahudi geleneğinde var olduğunu, ancak İslam dininin kabul etmediğini söyledi.

Abartılı mistisizm
Bu dizilerin getirdiği çarpık anlayışları 'sırlar dünyası' gibi dini içerikli programlarda da görüldüğünü vurgulayan Görmez, kader, müeyyide ve ilahi adalet gibi ilkelerin aşırı mistisizmle işlendiğin savundu ve "'Sırlar Dünyası' programında sunulduğu şekliyle ahiret inancı ve ahiretteki müeyyide İslam’ın ahiret inancına uygun olmayacak şekilde sunuluyor" dedi.

Görüldüğü gibi kimi dinden,kimi örften,kimi gelenekten kimi en vazgeçilmez değerlerimizden bizi ediyor.Artık bu kötü amaçlı dizilerin hiç birine prim vermeyelim,izlemeyelim.LÜTFEN! !
Alt 09.10.2008, 13:51   #2
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 17:41

Tecrübe Puanı: 1339 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Bu diziler dinden eder...

dizlerde beni en çok rahatsız eden konulardan birisi elllerinden düşürmedikleri viski bardakları .Maşallah su gibi içki içiyorlar .diğer bir konu , yıllar önce turizm otelcilik okullarında en çok sorulan ve en çok yanlış cevaplanan sorulardan birisi olan portakal suyu konusu .türkiye,de kahvaltı da olmazsa olmaz portakal suyu imiş cay fincanı ve portakal suyu bardağı yan yana olmalıymış allah aşkınıza hangimizin kahvaltı sofralarında çay ve portakal suyu bir arada içilir .Bu dizilerde en çok dikkatimi çeken budur .Ve son olarakda evin içerisine dışardan geldiği gibi ayakkabı ile dalmaları yok mu ? deli oluyorum .Ya kardeşim gelirsin kapıya kapı açılır çıkarırsın ayakkaplarını ev sahibi eğilir senin ayaklarının önüne bir çift yumuşak ev terliği verir giyer geçersin evin içine çok sinrlendim ne yazdım hiç bilmiyorum neyse benden bu kadar
Alt 09.10.2008, 13:55   #3
*AHISKALI*
Usta Yiğido

*AHISKALI* - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

*AHISKALI* Şuan *AHISKALI* isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.04.2014 12:59

Tecrübe Puanı: 657 *AHISKALI* FAZLA SÖZE GEREK YOK*AHISKALI* FAZLA SÖZE GEREK YOK

çocuklarımızın beynini daha bu yaşlarda bu saçmalıklarla misyonerlik ve siyonizm ürünü dizi veya filmlerle yıkarsak ileride bu vatanı taşıyacak nesilleri nasıl yetiştirebilriz?
diyanet işleri başkanımız az bile söylemiş bu dizi ve film zırvalıklarına son verilmeli artıkyeter çocuklarımızn gençlerimizn beyinlerinin yıkandığı!
Alt 09.10.2008, 15:15   #4
seheresma
Usta Yiğido

seheresma - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seheresma Şuan seheresma isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2010 16:34

Tecrübe Puanı: 626 seheresma FAZLA SÖZE GEREK YOKseheresma FAZLA SÖZE GEREK YOK

KANAL 7 ve samanyolu flas tv daha düzgün film koyuyorlar...isim yoksa bunlara bakiyorum ........gercekten diger kanallar ahlaki boyutu asmis durumdalar........
seheresma isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar seheresma'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.10.2008, 15:50   #5
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: Bu diziler dinden eder...

Tek bir tane dahi dizi yok ki bizim kültürümüzden olsun.Bir tanesine bile bakmıyorum.Ama dün "selena" adlı yoz diziye sadece 5 dkika baktım.Orda "kıro,kaba" bir adam oluşturuluyor.Ve bu kıro ve kaba adam gidiyor bir bayana "selamün aleykum" diyor.Yani bu şekildeselam vermek kabalık kıroluktur diyor.Buyrun izleyip durluan dizilerin çirkefliği.
Alt 09.10.2008, 15:52   #6
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 11:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: Bu diziler dinden eder...

Benim son yıllarda dizelerde sevmediğim ' AŞK ' konuları çok işleniyor.Sadece bir dizide değil , tüm dizilerde başrol oyuncusu ' AŞK' olmuş.

Böyle giderse vay halimize vay.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar EyüphanAydın'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.10.2008, 15:53   #7
SAWAS
Tecrübeli Yiğido

SAWAS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SAWAS Şuan SAWAS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.10.2012 22:48

Tecrübe Puanı: 605 SAWAS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Valla o büyü filmlerini ben evde cocuklarıma izletmiyom.Cocuklarım kafaları karısacak bu yasda.
Diğerlerine gelince,bugünden itibaren Perşembe aksamları ben hertürlü işimi bırakırım,önce Tek TÜRKİYE ardından Kurtlar Vadisi dizisini izlerim.Elimden geldiğince kacırmamaya bakarım.
SAWAS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar SAWAS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.10.2008, 16:02   #8
LaEdri
Usta Yiğido

Standart -->: Bu diziler dinden eder...

Al birini vur ötekine.Kurtlar vadisi okuldaki şiddet olaylarının artmasının başrol oyuncusudur.Daha bugün öğrencimin biri bir alıştırma sırasında kendi adını "polat" diye yazdı..şoke oldum..Yazıklar olsun!!
Alt 09.10.2008, 16:05   #9
LaEdri
Usta Yiğido

Standart -->: Cevap: Bu diziler dinden eder...

Alıntı:
kronick Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
dizlerde beni en çok rahatsız eden konulardan birisi elllerinden düşürmedikleri viski bardakları .Maşallah su gibi içki içiyorlar .diğer bir konu , yıllar önce turizm otelcilik okullarında en çok sorulan ve en çok yanlış cevaplanan sorulardan birisi olan portakal suyu konusu .türkiye,de kahvaltı da olmazsa olmaz portakal suyu imiş cay fincanı ve portakal suyu bardağı yan yana olmalıymış allah aşkınıza hangimizin kahvaltı sofralarında çay ve portakal suyu bir arada içilir .Bu dizilerde en çok dikkatimi çeken budur .Ve son olarakda evin içerisine dışardan geldiği gibi ayakkabı ile dalmaları yok mu ? deli oluyorum .Ya kardeşim gelirsin kapıya kapı açılır çıkarırsın ayakkaplarını ev sahibi eğilir senin ayaklarının önüne bir çift yumuşak ev terliği verir giyer geçersin evin içine çok sinrlendim ne yazdım hiç bilmiyorum neyse benden bu kadar
Hangimiz evimize ayakkabı ile giriyoruz?
Hangimiz yılbaşında dansöz oynatıyoruz?
Hangimiz işimizi zorbalıkla,silahla hallediyoruz?
Hangimiz evlilik dışı biriyle aynı evde yaşıyoruz?
hangimiz...?
hangimiz...?
Alt 09.10.2008, 16:20   #10
edebiyatisyen
Yiğido

edebiyatisyen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

edebiyatisyen Şuan edebiyatisyen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.03.2014 23:18

Tecrübe Puanı: 636 edebiyatisyen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hiçbir diziyi izlemem. Özellikle şu büyü dizeleri hiç sevmem. Adamların amacı -töbe haşa- Allah'ın olmadığını çocukların beynine kazıtmak.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)