Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
"Memura süper teklif" - Sayfa 11 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.06.2012, 10:36   #101
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Memura süper teklif"

Alıntı:
amet_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Herhalde fikir gökten zembille inmiyor fikiri insanlar üretiyor ve savunuyor şimdi atıyorum ben bir profum dersime başı kapalı öğrenci almıyorum bana böylesi mantıklı geliyor doğrumu bu şimdi böyle düşünmelerinden dolayı kişileri eleştirirmde suçlarımda
Diyelim ki iki zıt kutuplu düşünce var dünyada. Birisi demokratik(özgür) düşünce olsun, diğerisi muhafazakar(gelenekçi). Bu iki zıt kutuplu düşünce dünyayı ikiye bölmüş. Aşağı yukarı, yarı yarıya inananları, gönül vermişleri var.

Şimdi sen veya ben bu iki düşünceden sadece sivaslınet'i veya amet'i eleştirsek ne yazar. Geride daha dünyanın yarısı olan, üç buçuk milyar nüfus var. Hangi birisine "sen yanlış adamsın, çünkü yanlış fikiri benimsemişsin" diyeceksin? O fırsatı ona vermiş olacaksın. O da aynı tepkiyi sana verecektir. Zira onun da o hakkı doğmuş olacaktır.

Ama kalkıpta, demokratik veya muhafazakar düşüncenyi, bir şeyler yazıp söyleyip, doğruluğunu yada yanlışlığını ispatlayıp insanların mantığına hitap edersen, milyonları yönlendirmiş olursun. Yani bir başka deyişle bataklığı kurutmuş olursun.

Yanlış köleci düşünce, köleleri veya kölecileri öldürerek değil, onlara hakaret edilerek değil, o fikrin yanlışlığı anlatılarak, o fikre karşı mücadele vererek kaldırıldı. Keza demokratik olmayan düzenler vs.
Alt 05.06.2012, 10:50   #102
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
amet_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
dünyada 1 tane ülke göster istediğin gibi bu yazdığın başlıkları yıllarda sürse bir çözüme ulaştıramayız zaten çözüme ulaşmış olsaydı yüzyıllardır devam eden süreçte 2012ye böyle bir sıkıntı kalmazdı hallolurdu
Bu şekilde düşünce yanlış. Zira ideolojilerin değişmesi, olumlu hale gelmesi asırlar alıyor.

Zamanında arenalarda insanlar arslanların ağzına atılarak eğleniliyordu. Dünya kaplumbağanın üstünde olduğu savunuluyor, eleştirenler yakılıyordu. İnsanlar pazarlarda alınıp satılıyordu. Şimdilerde nerelere geldik.

Daha da nerelere geleceğiz. Önemli olan ise olumlu, insani, insan yararına olan her fikre yardımcı olup onun gelişmesini sağlamak. Gelişmenin zaman alması, bizim ona karşı kayıtsız kalmamızın nedeni olamaz.
Alt 05.06.2012, 13:04   #103
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 688 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
OSMAN ECE Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ÖNCE BU NAZİK KELİMELERİNİZDEN DOLAYI SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
SAYGI DEĞER KAOS KARDEŞİM

ben sizin şahsınıza bir suçlama yapmadım önce şunu bilmenizi isterim
ben kesinlıkle akpli değilim açıkça konuşuyum MHP LİYİM
ama ortada bir gerçek var lütven bunu es geçip görmezden gelmiyelim
güney doğuda teröre günlük milyarlar yağıyor her bir top mermisi
bir servet bu bizim bütçemizden harcanıyor senin benim verdiğimiz vergilerle
toplanıyor ve teröre aktarılıyor savaştayıız savaşta başka bir devlet olsa şimdiye çoktan yunan gibi iflas ederdi biz dayanıyoruz
ben emekliyim geçinemiyorum ek iş yapıyorum ama hak vermek lazım
teröre giden para bize dönse inan iççide emekliden ihya olur
saygı sevgiler sunuyorum
Değerli Osman bey,
Bu tespitlerine katılmamak mümkün değil...
Ama sadece teröre mi gidiyor milyarlar..

Yöneticilerimiz ve burada ki pek bilgili ekonomi uzmanlarına göre ülke ekonomisi parmakla gösterilebilecek durumda.

Neden onlara sormuyorsunuz; "ben neden bu kazanımdan faydalanmıyorum" diye de biz eleştirenlere kızıyorsunuz?

Konu KAOS tarafından (05.06.2012 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir..
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KAOS'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)