Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.07.2008, 10:39   #11
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 691 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hz. Fatıma da tesettürlü değil miydi? Dinin emri değildiyse Arabistan'ın sıcak çölünde neden kapanma ihtiyacı duydu o dönemin mübarek insanları hiç düşündün mü?

Bir şeyi de çok merak ediyorum.

Rabbim sen ve senin gibilere Peygamberimiz zamanında yaşama imkanı verseydi,

Hz Ali'yle aynı yolda yürümeyi, aynı nefesi tenefüs etmeyi nasip etseydi,

O Allah'ın Aslan'ına diyeceğin şey ne olurdu?

''Bu ne kapalılık, şaşırdım yaw!''

Hem inkar, hem iftira var şu yazdıklarında.

Biraz Şîa-i Velâyet koluna mensup kardeşlerimizi örnek almanızı tavsiye ederim. Onlardan öğreneceğiniz çok şey var.
keşke Allah o zamanlarda yaşatsaymış.en azından o zamanlar herkesin birbirine saygısı vardı,duracakları yeri biliyorlardı.sapıklıklar yoktu,tecavüz olayları yoktu...

o zamanlarla şimdiki zamanı birbirine benzetemezsiniz.bizlerinde anneanneleri,babaannelerinin başı kapalı.ama tesettür şeklinde değil.olması gerektiği gibi.bu şekilde sorun oluyor mu,hayır... eee,daha niye tesettür tartışılıyor bu memlekette.konuşulacak,yapılac ak daha önemli şeyler yokmu? ekonomik kriz almış başını gidiyor,insanlar maddi sıkıntıdan dolayı çocuklarını okutamıyorlar,işsizlik desen o da malum.okumuş insanlar bile evde oturuyor,ya da boş boş geziyorlar...

eee,istenen bu mu? daha Allah'ın varlığını bile bilmeyen küçücük çocukların başına geçirdikleri türban mı kurtaracak bu devleti.biraz mantıklı düşünün artık.bu hale neden geldik.siyasetle din birbirine karıştırılıyor...
Alt 18.07.2008, 10:43   #12
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 996 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

eee,istenen bu mu? daha Allah'ın varlığını bile bilmeyen küçücük çocukların başına geçirdikleri türban mı kurtaracak bu devleti.

bak kardeşim hani demişsin ya Allah'ın varlığını bilmeyen küçücük çocuk diye.. bak sana bişey diyim benim sadece 7 yaşında bir abimizin kızı var ve o kızımızın geçen ay kuran-ı kerimi hatmettiği için mevlidi vardı... Allah'ın varlığını anlamak için akıl yeterli yaş önemli değil......
Alt 18.07.2008, 10:53   #13
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 793 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
ero Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abla daa öncede konuşmuştuk...iftira neresinde anlayamadm.bn iftira atmam gördüğümü sölerim....ya sen napiosn gün boyunca anlatsana abla bi bence sen kafanı bazı mistik şeylerle çok yormuşun......ne demek hz.Ali zamanı.... kendinde açıklamışın çöl ortamı-sıcaklık v.b... şartlara uyum.....peki 9 -10 yaşındaki kız da ortamamı uyum sağlamış . herkes türbanlı diye. 10 yaşındaki kız ne iradesi olacak...ne düşüncesi olacak...ÇOK YANLIŞSINIZ.......bn sana inanamıyorum abla....sen bana bişeler demiştn hatırladn mı....değiştiğini felan....kaç yaşındaydn.....bu yaşlar gitgide küçülüyo....bn sende çok kötü bi içe kapanıklık da hissettim....sanki bişeyleri ister istemez söylüyosun sakın yanlış anlama bn senin kardeşn sayılırım ama düşüncem böyle
bnide kötü tanımlyosun iftiracı diye...iftira burda abla sen iftira ettin şimdi.....cvp bekliorm...çıkçam ltfn

DUMAN ilk yazımı oku çifte standart yapıosnz..sn demişsn bana güvenmiomusun bn bu hareketten sonra güvenemem kardeşm...ne yazılar okudum dün brz vaktim oldu.....ooo neler yazılmış neler....siz işinize geleni dikkate alıyosunuz.

Bu çocukların din nedir bilmediğini, kendi iradeleriyle kapanmadıklarını iddia ediyorsun. Bu ailelerine iftira değil de nedir?

Seni kötü tanımlamıyorum kardeşim, sen yanlış anlıyorsun. Ben senin yazdıklarından yola çıkarak yorumda bulundum.

Gel de seni yeğenlerimle tanıştırayım, din nedir biliyorlar mı bilmiyorlar mı...
Nasıl yetişirsen yaşam tarzın da öyle olur.
Allah ve Peygamber sevgisi ile büyüyen insanlara kapan demeye luzüm kalmaz, emin ol.
Hz. İbrahim Allah'ı tek başına bulduğunda çocuktu...

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 10:57   #14
madımak_58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 691 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Kaptan-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

bak kardeşim hani demişsin ya Allah'ın varlığını bilmeyen küçücük çocuk diye.. bak sana bişey diyim benim sadece 7 yaşında bir abimizin kızı var ve o kızımızın geçen ay kuran-ı kerimi hatmettiği için mevlidi vardı... Allah'ın varlığını anlamak için akıl yeterli yaş önemli değil......
işte en iyi örnek kardeşiniz o halde.bana çok acayip geliyor böyle şeyler.sakın ha dalga geçtiğimi falan düşünmeyin!
bazı insanların buna fazlaca gönül vermesi,abartmasından dolayıdır zaten 2 liğin oluşması.bizlerin Kuranı bilmediğini düşünüyorsunuz,yanılıyorsunuz. oruç tutmadığımızı sanıyorsunuz yanılıyorsunuz,namaz kılmadığımızı sanıyorsunuz,yanılıyorsunuz.na mazın şekli yoktur zaten...
bizim bişey bilmediğimizi söyleyenler var,ama herşeyi siz biliyorsunuz diye de bir anlam çıkaramazsınız bundan.her insanın iyisi kötüsü vardır.
ben bugüne kadar hiç ayrım yapmadım,kimseyi dışlamadım.türban olayında bazı arkadaşlarıma canım sıkılsada yorum yapmadım.onun görüşüdür dedim.ama onun görüşünde alevilerle görüşmemek vardı ki,benim alevi olduğumu öğrenince bir daha konuşmadı benimle.kendi isteğiyle değil ha,ailesi görüştürmedi.neden sizce?
Alt 18.07.2008, 11:00   #15
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

ooofff konu yine afilli salla salla savur duvara yaz yaz gitsin , kaynat kaynat bitmez bu çorba
sıcak güneşin altında cayır cayır yanerken yine kızdıran bir onu bulunmuş
ne zaman ama nezaman şöyle bir haber duyacağız gönüllü olarak başını açan kızı babası abisi teşekkür etti, bu senin seçimindir saygı duyarız dedi
heralde bu cümle o dünyada yaşayan insanlar için asla kabul edilmeyecek ve duyulmayacak bir söz olarak kalacak, nedense hep 4 , 5 , 6 , 7 yaşındaki kızlar baba aile abi vs baskısı olmadan yaşıtlarından ayrı olarak bugünlerde tesettürlü modaya uyma ihtiyacı duyuyorlar allah allah ne iş acaba, ve bu tesettürrü inanç şartı ve geleneğin olmazsa olmaz koşulu olduğuu sürgit yazıp konuşup gösterip zorla uygulamaya çalışıyor bu demokrat çevreler
Alt 18.07.2008, 11:17   #16
abircan
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Hz. Fatıma da tesettürlü değil miydi? Dinin emri değildiyse Arabistan'ın sıcak çölünde neden kapanma ihtiyacı duydu o dönemin mübarek insanları hiç düşündün mü?

Bir şeyi de çok merak ediyorum.

Rabbim sen ve senin gibilere Peygamberimiz zamanında yaşama imkanı verseydi,

Hz Ali'yle aynı yolda yürümeyi, aynı nefesi tenefüs etmeyi nasip etseydi,

O Allah'ın Aslan'ına diyeceğin şey ne olurdu?

''Bu ne kapalılık, şaşırdım yaw!''

Hem inkar, hem iftira var şu yazdıklarında.

Biraz Şîa-i Velâyet koluna mensup kardeşlerimizi örnek almanızı tavsiye ederim. Onlardan öğreneceğiniz çok şey var.

çöldeki kum fırtanalrı bir sebep olmasın aceppp aceppp recep
Alt 18.07.2008, 11:20   #17
abircan
Usta Yiğido

Alıntı:
Bu çocukların din nedir bilmediğini, kendi iradeleriyle kapanmadıklarını iddia ediyorsun. Bu ailelerine iftira değil de nedir?

Seni kötü tanımlamıyorum kardeşim, sen yanlış anlıyorsun. Ben senin yazdıklarından yola çıkarak yorumda bulundum.

Gel de seni yeğenlerimle tanıştırayım, din nedir biliyorlar mı bilmiyorlar mı...
Nasıl yetişirsen yaşam tarzın da öyle olur.
Allah ve Peygamber sevgisi ile büyüyen insanlara kapan demeye luzüm kalmaz, emin ol.
Hz. İbrahim Allah'ı tek başına bulduğunda çocuktu...
allah öyle aramakla bulunmazki, heryerde aldığın nefeste gözündeki ışıkta damarındaki kanda uçan kuşta uçan uçakta , ıspata gerek yok anlaman yeter, çokda izaha gerek yok heryerde herzaman her nefeste
Alt 18.07.2008, 11:26   #18
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 793 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Kusura bakma ero kardeşim, cevabı geç yazdım. Çıktın galiba.

Senden gelecek cevaplara karşılık veririm sadece.

Bu hususta detaylıca konuşalım İnşAllah birbirimizi kırmadan.
Ben de çıkmak zorundayım şimdi.

Seni de kırdıysam kusura bakma, senin yazdıklarına cevaben yazıyorum sadece.

Selametle.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 11:32   #19
madımak_58
Usta Yiğido

Alıntı:
Kusura bakma ero kardeşim, cevabı geç yazdım. Çıktın galiba.

Senden gelecek cevaplara karşılık veririm sadece.

Bu hususta detaylıca konuşalım İnşAllah birbirimizi kırmadan.
Ben de çıkmak zorundayım şimdi.

Seni de kırdıysam kusura bakma, senin yazdıklarına cevaben yazıyorum sadece.

Selametle.
bu ne demektir böyle,yeni üyeyi muhattab olarak almıyorum mu!

biz burda herkesi insan görüp,taraflı olmanın önüne geçmeye çalışıyoruz,yazılan cevaba bak.sonrada diyorsunuz ki,kavga çıkarmaya mı geldiniz...
sizden böyle cevaplar gelirse,bizde bunu alttan alamayız,kusura bakmayın...
Alt 18.07.2008, 12:39   #20
moonlight_58
Yasaklı
NO AVATAR

moonlight_58 Şuan moonlight_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.05.2009 23:53

Tecrübe Puanı: 0 moonlight_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bu eski günler dediğiniz süre ne zamana dayanıyor acaba? eskiden tesettür diye birşey yoktu.şimdi de sanki modaymış gibi her gün bir genç kızımız kapanıyor...
kapanmak,Allahın emir ve yasaklarına uymak baş örtüsüyle olmuyor.eminim o kızda içinden gelerek kapanmamıştır.aile baskısı çok fazla.bu olaya ayıp diyebiliyorsunuz,ama en azından içinde zulüm yok...
Allah ın emir ve yasaklarına uymak başörtüsüyle olmuyor demişsin.Peki sana bir soru kapanmak Allah 'ın emri mi değil mi?
moonlight_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)