Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
Fark Var! - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.06.2009, 07:26   #21
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1312 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Fark Var!

Alıntı:
Ertugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar tartışmaları lütfen kişiselleştirmeyin. Fikir paylaşımında bulunacaksanız yazın, karşılıklı atışmalar, karşılıklı suçlamalar ve karşılıklı azda olsa hakaretvari mesajlar yazmamaya azami önem gösterelim.

Konu dışına çıkmamaya ve forum kurallarına uymaya çalışalım aksi taktirde yönetici arkadaşlarımız ellerindeki editleme yetkisini kullanacaklar.
abi mesajlarımızı silececiğin bilseydim 2 buçuğa kadar burada boşuna yazıp durmazdım (en azından ben kendi adıma söyleyim) neyse canın sağolsun..
Alt 13.06.2009, 08:10   #22
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 948 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ahlaki olarak çökmüş,aile kavramının bile kalmadığı,hayvanların yapmaktan utandığı pislikleri yapan Batı'ya özenen milyonların olduğu bir ülkede, İran'a özenen birkaç kardeşim de olsun artık sayın abicim.
Batıya özenmek gerek çünkü, bilimde, sanatta, sporda, teknolojide en geliişmişlik onlarda. Neden özenilmesinki otraçağ karanlığına mı özenmek gerekiyor. Batının pisliğinden sana ne bizde pislik yokmu sanıyorsun, önce kendi kapındaki pisliği temizle sonra komşudaki pisliği eleştir bence , Testereyle kızlarımız kesiliyor, 70 yaşındaki dindar insanımız 14 yaşındaki kızı taciz ediyor
bunlar çok temiz şeylermi? Ben batıdaki ahlak anlayışını dürüstlüğü bizden daha iyi görüyorum, bazen laf gelimi herkes söyler gerçek müslüman onlar derler.

Ülkemizde özgürlük denince neden başörtüsüne güncelleniyor, bu ülkede işçinin hakları gasp edilirken, sendikalar kapatılırken, lokavt kararları alınırken, gayrimeşru cinayetler işlenirken, karakollarda işkenceden insanlar ölürken özgürlük ve hak neden aramıyorsunuz.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2009, 09:19   #23
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

önce vatan kadeşime biraz hak veriyorum biz özgürsek neden rahat rahat baş örtümüzle çalışamıyoruz neden istediğimiz okullara gidemiyoruz neden kapalıyız diye itilip kalkılıyoruz bu ne biçim özgürlükki başımızdaki yöneticilerde bu gibi insanlara hak veriyolar yani kapalıyız diye küçük görülmemize engel değil destek çıkıyolar ne dahii çocuklarımız kapalı oldukları için istedikleri bölüme giremiyolar ben 30 yaşından sonra açılmak zorunda kaldım bumu özgürlük çünkü nereye baş vurdumsa kapalıyım iye geri çevrildim eyer özgürlük buysa böyle özgürlük yerin dibine batsın
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2009, 12:13   #24
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Ben bu konuda açık konuşacağım Kusura bakmayın ama bu laiklik nedirki bu kadar tartışma yaratıyor anlamıyorum
Laiklik, devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensiptir.
yani insanlar laik değil Devlet laik lailklik ne dinin alehinde nede dinden yana Devlet bütün dinlere eşit yaklaşmalı ama nedense insanlar arasında laiklik kavramı yanlış anlaşılıyor laikliği benimsiyor insanlar laik olamaz olmazda insanlar ilaki bir dine mesuptur..

Iranla Türkiye arasında Tek fark Türkiye baskıyla açtırıyor Iran Baskıyla kapatıyor..
Şimdi biz laik miyiz ?????

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2009, 12:50   #25
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 01:29

Tecrübe Puanı: 706 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ahlaki olarak çökmüşlüğümüzün nedeni dinimizden uzaklaşmamız ya da laiklik değil... Kültürümüzden uzaklaşıyoruz yoksa dindar olupta ne hırsızlıklar yapanlar var, halkı soyanlar var, türbanı yaptıklarını gizlemek için takanlar var... Ben İran'a özenmiyorum, İran gibi olalım istemiyorum... İran'a imreniyorum Ahmedinejad'a özeniyorum neden bizim öyle bir yöneticimiz yok diyorum, ülke değerlerini savunan, uluslararası kapitalist ve emperyalist odaklara dünyada karşı koyan ender ülkelerden birisi, ve ben evet buna özeniyorum ama o adamların bu güçleri şeriattan değil Pers kültürünü kaybetmemelerinden geliyor... Eğer her şeriatla yönetilen ülke öyle olsaydı Arap yarım adasına ABD askeri giremezdi, orada İsrail diye bir ülke olmazdı...

Burada olay birbirinden farklı... Hakan'ı ya yanlış anlamışım ben ya da sen farklı bir şekilde yorumlamışsın bana şeriat isteyen, şeriatın Türkiye'ye gelmesini isteyen bir yorummuş gibi geldi... Bence kendisi bunu açıklamalı...
Senin söylediklerinde ise katılıyorum sana fakat bu şeriatla değil, Türklüğün unutulmuş medeni vasfının yeniden hatırlanması ile olur...

Saygılar...

Hakan eğer sözlerini açıklarsa mutlu olurum bir yanlış anlamada ortadan kalkmış olur....
turkiyede laiklik birileri için batiya özenmek dini vecibelerini yerine getirmemek getirenlere ise karşı gelmek ise evet ben laiklik istemiyorum

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Batıya özenmek gerek çünkü, bilimde, sanatta, sporda, teknolojide en geliişmişlik onlarda. Neden özenilmesinki otraçağ karanlığına mı özenmek gerekiyor. Batının pisliğinden sana ne bizde pislik yokmu sanıyorsun, önce kendi kapındaki pisliği temizle sonra komşudaki pisliği eleştir bence , Testereyle kızlarımız kesiliyor, 70 yaşındaki dindar insanımız 14 yaşındaki kızı taciz ediyor
bunlar çok temiz şeylermi? Ben batıdaki ahlak anlayışını dürüstlüğü bizden daha iyi görüyorum, bazen laf gelimi herkes söyler gerçek müslüman onlar derler.

Ülkemizde özgürlük denince neden başörtüsüne güncelleniyor, bu ülkede işçinin hakları gasp edilirken, sendikalar kapatılırken, lokavt kararları alınırken, gayrimeşru cinayetler işlenirken, karakollarda işkenceden insanlar ölürken özgürlük ve hak neden aramıyorsunuz.
arkadasım sen batiya ozenecegine bati sana özensin musade etmıyorki senin gibi düşünenler bu ülke kalkınsın...bıraz musade edınde bak o zaman kim kime özeniyor batımı sana senmi batıya...

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....

Konu HaKaaN tarafından (13.06.2009 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2009, 13:03   #26
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 759 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Gülünc..
Türkiye'de seriat gelecek diye korkanların aklına sasarim...Kim getirecekmis bu seriatı?
Sokaklara hic cıkmayan, televizyon gazete takip etmeyen insanlar mısiniz ??
Sabah namazına camiye gitmeye, birakın camiyi namazını dahi kılmaya üsenen Müslümanlar mı??
Catır catır bankalardan araba ev kredisi cekip, isine ocagiına faizi bulastıran suurlu dindarlar mı?
Ücü bir araya gelse dördüncüyü cekistiren bu insanlar mı?
Her biri bin parcaya bölünmüs,aleyhinde, sevgisiz saygısız cep delik cepken delik issizlikten kendini lafa vurmuslar mı?
Nerede yasıyorsunuz siz?
4 hafta Tr ye geldigimizde bile bunu anlamak zor degil !

Yalandan uyduruk bir seriat gelecek, kıtır kıtır kesecekler teranesi ile oyaliyorlar insanlari, kendileride oyalaniyor.

"laiklik"mis...!
Bırakın bu lafları´ da ülke insanının hukukunu koruyun.
Sehid düsünce cocuk, anasının elini öpmeye sıraya girerler.
Niye o ananın kızını okula almazlar ?

Dindar olmama hakkını savundugunuz kadar, dindar olma hakkını da savundugunuzda laiklik ne anlama geliyor, anlamıs olacagim Ins.!

Vesselam.
Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2009, 13:15   #27
ErdalGüler
Usta Yiğido

ErdalGüler - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ErdalGüler Şuan ErdalGüler isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.01.2010 16:37
Bejeweled Champion! Bloody Pingu Champion! Christmas Blackjack Champion! Lines And Squares Champion! Street Racer Champion! Virus 2 Champion! Yeti Bubbles Champion!
Tournaments Won: 5

Tecrübe Puanı: 780 ErdalGüler FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
yerliturkuaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İran, İslam devrminin ( ! ) baştacı olan şeriat kanunlarına göre yönetilmeye çalışılan ( ! ) bir ülke. Bu gün seçim oldu bu ülkede. Halk ülke tarihindeki en yüksek katılımlı seçimini gerçekleştirdi. Neden acaba? Çok basit cevabı. Halk özellikle de gençlerin laiklik batı yanlısı tutum içersindeki bir adaydan dolayı. Halk artık özellikle de kadınlara yönelik baskıcı tutumdan dolayı rahatsız. Artık onlarda LAİK Türkiya Cum. olduğu gibi yaşamak istiyorlar. İnşallah bu istekleride yakın zamanda gerçekleşir....

Peki ya biz laik demokratik kadınların müslüman ülkeler arasında en rahat biçimde en özgürce yaşayabildikleri ülke olan biz ne yapmaya nasıl bir ülke olmaya çalışıyoruz. Sorunun cevabı çok basit: İran gibi kadınların özgür olmadıkları insan haklarının olmadığı şeriat kanunlarının uygulandığı laikliğin olmadığı bir üle olmaya çalışıyoruz....

Aradaki farkı açıkca görebiliyoruz. Hakikaten FARK VAR!.....

Trükiye özgür bir ülke ama kimin için; Bence İslam hariç tüm dinler için özgürce yaşanabilecek bir ülke ama Müslüman kadınlarımız için hiçde öyle özgür bir ülke göremiyorum. Çünkü özgürlük diye bağıran insanlar özgürlüğü sadece kendileri için zannediyorlar.

Birde asıl laiklik anlayışından bahsedeyim Laiklik din ve devlet işlkerinin ayrılmasıdır. Peki aslında bu ne demektir? Burada asıl mesele şudur. Biz müslüman bir devletiz. ancak devlet krumlarında adaletle hükmetmeliyiz. yani yahudi veya hristiyan yada başka bir dine mensup kim olursa olsun devlet huzurunda eşittir. Dininden dolayı müslümaları haksızlık yapsa bile diğer kişilere karşı haklı göremezsin. İşte laiklik aslında budur. Ve bu laiklik anlayışı başörtülü bir müslüman kadının istediği gibi yaşayıp devlet kurumlarında çalışabilmesi için hiçbir zaman engel olamaz.
Alt 13.06.2009, 13:19   #28
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2155 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Batı gibi olmak isteriz ama Avrupa birliğine karşı çıkarız..

Dindar olmak isteriz ama Dini görevleri bilmeyiz...

Laik olmak isteriz ama eşitlik istemeyiz...

Şeriat istemeyiz ama asarız keseriz vururuz doğrarız...

Demokrasi isteriz ama insanların haklarını ezeriz..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2009, 13:31   #29
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 673 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben bu konuda açık konuşacağım Kusura bakmayın ama bu laiklik nedirki bu kadar tartışma yaratıyor anlamıyorum
Laiklik, devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensiptir.
yani insanlar laik değil Devlet laik lailklik ne dinin alehinde nede dinden yana Devlet bütün dinlere eşit yaklaşmalı ama nedense insanlar arasında laiklik kavramı yanlış anlaşılıyor laikliği benimsiyor insanlar laik olamaz olmazda insanlar ilaki bir dine mesuptur..

Iranla Türkiye arasında Tek fark Türkiye baskıyla açtırıyor Iran Baskıyla kapatıyor..
Şimdi biz laik miyiz ?????
sivas senin gibiler yüzünden gelişmiyor arkadaş daha ne olsun sivasın bayanlarının % 80 i türbanlı geri kalan %20 lik kısmıda memur ve üniversitede ögrencisi dahada zorla Türkiye milletin başını zorla açtırıyor diyorsan ben daha sana diyecek laf bulamıyorum.
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.06.2009, 15:16   #30
$arki$Laliim.58
Tecrübeli Yiğido

$arki$Laliim.58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

$arki$Laliim.58 Şuan $arki$Laliim.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.10.2009 21:19

Tecrübe Puanı: 588 $arki$Laliim.58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gülünc..
Türkiye'de seriat gelecek diye korkanların aklına sasarim...Kim getirecekmis bu seriatı?
Sokaklara hic cıkmayan, televizyon gazete takip etmeyen insanlar mısiniz ??
Sabah namazına camiye gitmeye, birakın camiyi namazını dahi kılmaya üsenen Müslümanlar mı??
Catır catır bankalardan araba ev kredisi cekip, isine ocagiına faizi bulastıran suurlu dindarlar mı?
Ücü bir araya gelse dördüncüyü cekistiren bu insanlar mı?
Her biri bin parcaya bölünmüs,aleyhinde, sevgisiz saygısız cep delik cepken delik issizlikten kendini lafa vurmuslar mı?
Nerede yasıyorsunuz siz?
4 hafta Tr ye geldigimizde bile bunu anlamak zor degil !

Yalandan uyduruk bir seriat gelecek, kıtır kıtır kesecekler teranesi ile oyaliyorlar insanlari, kendileride oyalaniyor.

"laiklik"mis...!
Bırakın bu lafları´ da ülke insanının hukukunu koruyun.
Sehid düsünce cocuk, anasının elini öpmeye sıraya girerler.
Niye o ananın kızını okula almazlar ?

Dindar olmama hakkını savundugunuz kadar, dindar olma hakkını da savundugunuzda laiklik ne anlama geliyor, anlamıs olacagim Ins.!

Vesselam.
iste budur gercekleri goz onune serdiginiz icin Allah razi olsun

Alıntı:
tayfun5883 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sivas senin gibiler yüzünden gelişmiyor arkadaş daha ne olsun sivasın bayanlarının % 80 i türbanlı geri kalan %20 lik kısmıda memur ve üniversitede ögrencisi dahada zorla Türkiye milletin başını zorla açtırıyor diyorsan ben daha sana diyecek laf bulamıyorum.
o %80'i basörtülü dediginiz kisileri üniversitelerde degil,, caddelerde, sokaklarda görüyoruz kardes.. ve bu yüzdende seva kardesimiz hakli cikiyo sanirim

Konu $arki$Laliim.58 tarafından (13.06.2009 Saat 15:19 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
$arki$Laliim.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)