Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Alevî liderlerinden referanduma 'evet' çağrısı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.08.2010, 01:22   #1
WåñTêd_øØ7
Usta Yiğido

WåñTêd_øØ7 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

WåñTêd_øØ7 Şuan WåñTêd_øØ7 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Tournaments Won: 2

Tecrübe Puanı: 738 WåñTêd_øØ7 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORWåñTêd_øØ7 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORWåñTêd_øØ7 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORWåñTêd_øØ7 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORWåñTêd_øØ7 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORWåñTêd_øØ7 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Alevî liderlerinden referanduma 'evet' çağrısı

Alevî liderlerinden referanduma 'evet' çağrısı

Aleviler de, Meclis'te kabul edilen, ardından da Cumhurbaşkanı Gül'ün onayladığı reform paketini büyük kazanım olarak görüyor. Paketle ilgili Zaman'a görüşlerini açıklayan Alevi kanaat önderleri, 12 Eylül'de yapılacak referandum için 'evet' çağrısı yaptı.

Türkiye'nin ve demokratik düşünceye sahip insanların yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Metin Tarhan, paketinin mutlaka desteklenmesi gerektiğini belirtiyor. Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, 30 yıldan beri 'darbe anayasası'nın değiştirilemediğini hatırlatarak, bu paketin mevcut duruma göre çok daha iyi olduğunu vurguluyor. Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir ise Alevilerin beklentilerini tam olarak karşılamasa da değişikliklerden memnun olduklarının altını çizerek, "1980 ve daha önceki darbeci zihniyete karşı alınan tedbirlerden memnunuz." diyor. Alevi Bektaşi Araştırmaları Merkezi Direktörü Şenol Kaluç da referandum sandığına evet oyu vermek için gideceklerini söylüyor. Kaluç'a göre yapılan değişikliklerle AK Parti değil, Türkiye kazanacak.
Alevi kanaat önderleri, anayasa değişikliği paketinin demokratikleşme yolunda önemli bir adım olduğunu belirtiyor. Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Metin Tarhan, Alevilerin demokratik talepleri olduğunu belirterek, Türkiye ne kadar demokratikleşirse Alevilerin de o kadar rahat nefes alacağını ifade ediyor. Tarhan, "Bu anayasa paketinin desteklenmesi gerekiyor. Demokrasiye dönük atılan her adım bizim taleplerimizi de karşılamaya yönelik olacaktır." diyor. Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, "Türkiye'de evrensel insan hakları düşüncesinin, inancın ve kişilik haklarının demokratik normları ne kadar geliştirilir ve açılımlarla dünya standartlarını yakalarsa tabii ki destekleriz. Bu alanda da çok güzel kazanımlar elde ediliyor. Bu açıdan referandumu sonuna kadar destekliyoruz." ifadelerini kullanıyor.
Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, anayasa paketinin Alevilerin beklediği gibi özellikle cemevlerinin özellikleriyle ilgili bir düzenleme getirmediğini kaydediyor. Ancak her şeye rağmen paketten genel olarak memnun olduklarını dile getirirken, LDT Alevi Bektaşi Araştırmaları Merkezi Direktörü Şenol Kaluç, şu şekilde konuşuyor: "Değişikliğin AK Parti'nin faydasına olarak değil, Türkiye'nin demokrasisine fayda olarak görülmesi gerekiyor. Her ne kadar değişiklikler yeterli olmasa bile 12 Eylül Anayasası'nın ruhuna bu şekilde müdahale edilmesi büyük bir kazanımdır. "

haber7
Alt 10.08.2010, 08:25   #2
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Alevî liderlerinden referanduma 'evet' çağrısı

1985 TEN BERİ DERNEKÇİYİM 43 YAŞINDAYIM, ALEVİ ÇEVREYİ VE CAMİAYI İYİ BİLİRİM
FAKAT YUKARIDAKİ AÇIKLAMASI OLAN DÜDÜKLERİ TANIRIM BAZILARINI ALEVİ DEĞİL ONLARIN KİMİZİ CAFERİ YANLISIDIR ÇOĞUDA ZATEN HÜKÜMETİN ÇAKMA ALEVİLERİ VE DERNEKLERİDİR
NEREDE PİRSULTAN, NEREDE HACE BEKTAŞ DERNEKLERİ NEREDE ALEVİ BİRLİKLERİ FEDERASYONU BAŞKANININ AÇIKLAMALRI
ASILLARI DURURKEN ÇAKMALARI KONUŞTURMAK FIRSATÇILARIN , KAFA BULAYIP HALKIN KARARINI DEĞİŞTİREMEZSİNİZ 55* 45 BU ORANLAR ARASINDA KALACAKTIR BU REFERANDUM OYUNU

ŞENOL KALUÇ HOCAYI TENZİH EDİYORUM , DİĞERLERİ İLE AYNI KEFEYE KOYMUYORUM ŞUAN , EMİN DEĞİLİM, AMA BUGÜNKÜ ZAMAN GAZETESİNDEKİ ALEVİLERE VE RUHLARA SİNEN KORKU BAŞLIKLI YAZIYI HERKESİN OKUMASINI TAVSİYE EDİYORUM
BAZI DAVRANIŞLARIMIZI ANLAMANIZ İÇİN

Konu abircan tarafından (10.08.2010 Saat 08:25 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 08:55   #3
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 18:01

Tecrübe Puanı: 765 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
1985 TEN BERİ DERNEKÇİYİM 43 YAŞINDAYIM, ALEVİ ÇEVREYİ VE CAMİAYI İYİ BİLİRİM
FAKAT YUKARIDAKİ AÇIKLAMASI OLAN DÜDÜKLERİ TANIRIM BAZILARINI ALEVİ DEĞİL ONLARIN KİMİZİ CAFERİ YANLISIDIR ÇOĞUDA ZATEN HÜKÜMETİN ÇAKMA ALEVİLERİ VE DERNEKLERİDİR
NEREDE PİRSULTAN, NEREDE HACE BEKTAŞ DERNEKLERİ NEREDE ALEVİ BİRLİKLERİ FEDERASYONU BAŞKANININ AÇIKLAMALRI
ASILLARI DURURKEN ÇAKMALARI KONUŞTURMAK FIRSATÇILARIN , KAFA BULAYIP HALKIN KARARINI DEĞİŞTİREMEZSİNİZ 55* 45 BU ORANLAR ARASINDA KALACAKTIR BU REFERANDUM OYUNU

ŞENOL KALUÇ HOCAYI TENZİH EDİYORUM , DİĞERLERİ İLE AYNI KEFEYE KOYMUYORUM ŞUAN , EMİN DEĞİLİM, AMA BUGÜNKÜ ZAMAN GAZETESİNDEKİ ALEVİLERE VE RUHLARA SİNEN KORKU BAŞLIKLI YAZIYI HERKESİN OKUMASINI TAVSİYE EDİYORUM
BAZI DAVRANIŞLARIMIZI ANLAMANIZ İÇİN

Abircan kardeş şimdi bu ALEVİ dernekleri deilde ne peki(gerçi ALEVİ dernekleri hangileri tam olarak bilmiyorum ama )
Bu dernekler hayır demiş olsalardı gene dikkate almazmıydınız.Onların çoğuda ALEVİ deilmi sonuçta neden saptırıyorsun yazını amacını anlamış deilim yoksa bi şeylerden mi korkuyorsunuz!!!!
Alt 10.08.2010, 09:09   #4
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 673 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu utanmazlar alevilerle pkklı kürtleri aynı kefeye koymuştu utanmadan bide evet oyumu istiyorlar referandum için
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı tayfun5883'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 09:16   #5
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
tayfun5883 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bu utanmazlar alevilerle pkklı kürtleri aynı kefeye koymuştu utanmadan bide evet oyumu istiyorlar referandum için
ONLARIN ÇOĞU RUHU SATILMIŞ ne ........ yediğini bilemeyen tipler, onlar sahibinin sesini dile getirirler birgün öyledirler birgün böyledirler, düşkünlük böyle birşeydir
Alt 10.08.2010, 09:23   #6
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 18:01

Tecrübe Puanı: 765 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ONLARIN ÇOĞU RUHU SATILMIŞ ne ....... yediğini bilemeyen tipler, onlar sahibinin sesini dile getirirler birgün öyledirler birgün böyledirler, düşkünlük böyle birşeydir
Uslubunuzu ve düşüncelerinizi daha uygun bir şekilde ifade ederseniz çok iyi olur
Malum burası bir forum sitesi yazılanları çizilenleri çok kişi okuyor....
Alt 10.08.2010, 09:47   #7
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3273 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Abircan kardes sana verdigim cevap son olur insallah.Sendeki bu sendorumu anlamis degilim.Her kesime bu kadar hakeret etmen normal degil.Senin dusuncenden olmayan herkes sana gore satilmis yani benden buyuksun senin saygisiz davranisina saygisizca cevap vermek istemiyorum.ama sen en iyisi bir doktora gorun bu akp ve karsit gorus sendorumundan kurtul baska yazamiyacigim saygilar.
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 10:07   #8
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Sayın Abircan Dernekleri tanımıyor, Hükümeti tanımıyor CHP'den evet oyu vereceğim deyip ayrılanları ve istifa edenleri'de tanımıyor. Peki kimi tanıyor onuda bilmiyorum.Yolun açık olsun Abircan.....
Alt 10.08.2010, 10:39   #9
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Herşeyden önce böyle bir konunun burada açılması EVET mi HAYIR mı diyeceksiniz konusu kadar gereksiz olduğu düşüncesindeyim. Şimdi buraya hangi derneklerin hangi kuruluşların ne diyeceğini liste halinde buraya taşısak olurmu. Konular birbirine karışıyor farklı alanlara çekiliyor, sonra hatır kalp kırılıyor hakaretlere kadar gidiyor,buda sitemiz ciddiyeti ve saygınlı için hiç hoş olmayan durumlar ortaya çıkıyor. Kimin ne dediği önemli değil, herkes kendisinin ne diyeceğini zaten biliyor, bu kafi değilmi?
Alt 10.08.2010, 11:00   #10
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 706 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

işe sahte laik bi grupla karşı karşıyayız..bu guruplara ne seyfi dedeleri nede ordu ne yargı de baskası hiçbir zaman güvenmemişdir.bireysel liyakatla bi yere gelenler hariç.ordu bile sahte laik olduklarını biliyor.bugun kı kurtler gibi inanıyorum ileride toprak talebinde dahı bulunur bunlar.yüz yıllardır bu çoğrafyada bu değerlere nasıl düşman edilmişler bi baksınlar.haçlı kalıntıları aynı ideolijide onlarda ne diyelim nolucak...çağa ayak uyduramayan sehırlerde bıle şalvarla gezen ler bide milleti gerici yobaz görüyosunuz.sözde laik sözde çağdaş islami denilemeyecek azınlık maztek alevi guruplar var.düş.en son kı ergonokon davasına mudahıl olmak isteyen ali balkızın ve kazım gençin müdahıllıklerı kabul edilmişdir.onlarda kendilerine kurulan sinsi tuzakları oynanan oyunları görüyor...doğru bu insanlar kandırılmış vs.vs..alevi değil bunlar niye..chp li düşünmedıklerı için ..niye bi gün sunnilerin onları boğup katletme gibi kindarlık gütmedikleri için...abircan sen ezan sesinden memnun musun..yasadığın ülkeyi değerleri seviyomusun?ezan dinmez..bayrak da inmez..vatan da bölünmez...ya bunlarla yasayacaksın..ya yasayacaksın..okadar.
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı kasparix'e Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)