Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Yazıklar Olsun.. - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.09.2012, 11:48   #11
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 459 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yazıklar Olsun..

allah aşkına duman_58 bey siz hiç araştırdınız mı insanlar neden neye göre oy veriyor %60 dan bahsediyorsunuz bunun yüzde kaçı tam donanımla bilgiye sahip veya şöyle diyeyim akp nin yaptıklarını ne kadar takip edebiliyoruz. neden herşey kısıtlanıyor bilgi alınması önlenip insanlar cahilleştiriliyor???
Alt 11.09.2012, 13:00   #12
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivaslınet tamam Türkiye de ki seçmenleri cahilliklerine göre sınıflandır. Ondan sonra gel burada yaptığımız tercihler yanlış mı doğru mu onu tartışalım. Olur mu.
@ Duman_58,

Ben "cahil"liğin genel tanımını yaptım. "Cahil" kime neye denirmiş onun anlaşılması gerekirdi. Senin tanımın yanlıştı..

"Cahil"in kim olduğu anlaşıldıktan sonra, cahil bir insanın kurumlarda veya seçmen olarak neler yapabileceği kolay irdelenir. Yani bunu birlikte tartışmamıza da gerek yok. Tek başına da bulabilirsin.

Önemli olan, kavramların doğru tanımlanması.
Alt 11.09.2012, 13:59   #13
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
@ Duman_58,

Ben "cahil"liğin genel tanımını yaptım. "Cahil" kime neye denirmiş onun anlaşılması gerekirdi. Senin tanımın yanlıştı..

"Cahil"in kim olduğu anlaşıldıktan sonra, cahil bir insanın kurumlarda veya seçmen olarak neler yapabileceği kolay irdelenir. Yani bunu birlikte tartışmamıza da gerek yok. Tek başına da bulabilirsin.

Önemli olan, kavramların doğru tanımlanması.
Sivaslınet

Öncelikle cahillik tanımım olmadı. İyi okumalısın. Altını çizdiğim cümleyi açayım, hani cahillik bilgiye göredir ya, senin bilmediğin bir şeyi ben bilebilir benim bilmediğim bir şeyi sen bilebilirsin. O halde, sana göre ben cahil, bana göre sen cahil olursun. Burası tamam herhalde.

Gel gelelim sen benim bildiklerimi bilmiyorsun diye ben sana "cahil" diyemem. Ya da sen birine bilgi birikimi az diye "cahil" diyemezsin. Bu durum ahlak olarak yanlış bir durum. Bunun yanında cahilliği belirleyen kesin bir çizgi var mı? Yok. Ama diyoruz ki bilgi birikimi az olan diğerine göre cahildir diyoruz. Genel olarak söylüyoruz bunu.

Şunu yapabiliyorsan yap, Türkiye de ki seçmenlerin bilgi birikimini(her konudan; siyasi,sayısal,sözel vs. vs) ölçüp, "şu çizgiye kadar olanlar cahil, çizginin ilerisinde olanlar cahil değil" diye bir teori oluştur. Sonra gel burda senin çizgine göre insanların(cahillerin ve cahil olmayanların) yaptıkları tercihlerin doğru olup olmadıklarını tartışalım.
Alt 11.09.2012, 14:05   #14
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
bozkurt06 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
%60 dan bahsediyorsunuz bunun yüzde kaçı tam donanımla bilgiye sahip
Ben bilmiyorum. Bozkurt06 siz söyleyin yüzde kaçı tam donanımlı bilgiye sahip?
Alt 11.09.2012, 15:10   #15
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
Sivaslınet

Öncelikle cahillik tanımım olmadı. İyi okumalısın.
"Sana göre diğer insanlar cahildir. Diğerlerine göre siz cahilsinizdir. Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu? Sayısal, sözel, felsefik.. bütün konulardan sorular yöneltilir kim diğerine göre daha az bilgiliyse o cahildir mantıken." -DUMAN-

Bu bir tanım değilmidir Duman? Kaldı ki doğru olmayan iki görüş arasında bile çelişki var.

Ne demişti TDK; Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan.

Burada sosyal yaşamımızı tam etkileyen siyaseti konuşuyoruz. Hatta siyaseti, sosyalliği bildiğimizi ifade eden cümleler kullanıyoruz. Sayısal, sözel, felsefi, ögeler kullanmıyoruz ki?

Toplumun sosyal yaşamını belirleyen siyaset çizgisini, DEMOKRATİK ORTAM ve İNSAN YARARINA olan ölçü ile ölçümleyemeyen insan SOSYAL cahildir. Doğru mu?

Doğru diyorsan, Senin yukardaki tanımınla uyuşuyor mu? Önce tanımda mutabık olalım.

Konu sivaslınet tarafından (11.09.2012 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir..
sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sivaslınet'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.09.2012, 15:16   #16
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
"Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu? Sayısal, sözel, felsefik.. bütün konulardan sorular yöneltilir kim diğerine göre daha az bilgiliyse o cahildir mantıken." -DUMAN-

Bu bir tanım değilmidir Duman?

Ne demişti TDK; Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan.

Burada sosyal yaşamımızı tam etkileyen siyaseti konuşuyoruz. Hatta siyaseti, sosyalliği bildiğimizi ifade eden cümleler kullanıyoruz. Sayısal, sözel, felsefi, ögeler kullanmıyoruz ki?

Toplumun sosyal yaşamını belirleyen siyaset çizgisini, DEMOKRATİK ORTAM ve İNSAN YARARINA olan ölçü ile ölçümleyemeyen insan SOSYAL cahildir. Doğru mu?

Doğru diyorsan, Senin yukardaki tanımınla uyuşuyor mu? Önce tanımda mutabık olalım.

Burada insanlar
Sivaslınet sence bu mu tanım: Cahil: Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan. (TDK)

Yoksa bu mu: Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu?..

Siyaseti konuşuyoruz evet. Fakat cahilliği sadece siyaset alanında mı kullanacağız? Madem böyle bir konu var, her yönden ele almak gerekir. Ve ben diyorum ki siyasi, sayısal, felsefik tüm bilgileri içine alacak şekilde düşünüldüğünde cahilliğin çizgisi belli ise bize söyleyin bu çizgiyi biz de ona göre siyasi tercihimizin doğru olup olmadığını tartışalım.
Alt 11.09.2012, 15:36   #17
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
Sivaslınet sence bu mu tanım: Cahil: Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan. (TDK)

Yoksa bu mu: Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu?..

Siyaseti konuşuyoruz evet. Fakat cahilliği sadece siyaset alanında mı kullanacağız? Madem böyle bir konu var, her yönden ele almak gerekir. Ve ben diyorum ki siyasi, sayısal, felsefik tüm bilgileri içine alacak şekilde düşünüldüğünde cahilliğin çizgisi belli ise bize söyleyin bu çizgiyi biz de ona göre siyasi tercihimizin doğru olup olmadığını tartışalım.
Birincisi; yazışmalar en az on dakika ara ile olmalı. Madem editör düzeltmelere on dakika izin verilmişse.. Yeni düzeltmelerim vardı.

İkincisi; o halde tanımın ne olduğunu belirleyelim. Birisi soru sorup cevap verirse bu bir tanımdır. Misal: "Nasıl biliriz yağmuru? Gökten damlacıklar iner yeri ıslatır. Bu yağmurdur" bir tanımdır.

Evet bir tanım iki nokta üst üste konmadan da yapılır. "Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu?" dedikten sonra; "Sayısal, sözel, felsefik.. bütün konulardan sorular yöneltilir kim diğerine göre daha az bilgiliyse o cahildir mantıken." Böyle bir cümle kurulmuşsa bu cahil sorusuna cevabi bir tanımdır. Doğru mu?

Tartışmayı basite ve anlaşılır hale sokmak istiyorum. Karışıklığa meydan vermeyelim. Mutabık kalabilirsek devam edelim.
Alt 11.09.2012, 15:44   #18
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 459 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ben bilmiyorum. Bozkurt06 siz söyleyin yüzde kaçı tam donanımlı bilgiye sahip?
ben cahil demekle bilgisiz birşey bilmiyor anlamına getirmedim. araştırmıyor insanımız yalanmı bırakmışlar kendilerini hayatın akışına nereye götürürse bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyorlar ve oy yağdırıyorlar akp ye.
yüzdelik kısıma gelince bence yarısından fazla.

çevreme göre bunu söylüyorum ki eğer herkesin çevresi benim çevre gibi ise hepsi cahil hemde süzme cahil.
Alt 11.09.2012, 15:49   #19
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
Birincisi; yazışmalar en az on dakika ara ile olmalı. Madem editör düzeltmelere on dakika izin verilmişse.. Yeni düzeltmelerim vardı.

İkincisi; o halde tanımın ne olduğunu belirleyelim. Birisi soru sorup cevap verirse bu bir tanımdır. Misal: "Nasıl biliriz yağmuru? Gökten damlacıklar iner yeri ıslatır. Bu yağmurdur" bir tanımdır.

Evet bir tanım iki nokta üst üste konmadan da yapılır. "Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu?" dedikten sonra; "Sayısal, sözel, felsefik.. bütün konulardan sorular yöneltilir kim diğerine göre daha az bilgiliyse o cahildir mantıken." Böyle bir cümle kurulmuşsa bu cahil sorusuna cevabi bir tanımdır. Doğru mu?

Tartışmayı basite ve anlaşılır hale sokmak istiyorum. Karışıklığa meydan vermeyelim. Mutabık kalabilirsek devam edelim.
Düzeltme yapmak istediğiniz mesajları(eğer sizin düzeltme ikonunuz aktif değil ise) Ö.M. yoluyla bize iletiniz.

-"Nasıl biliriz yağmuru? Yolda yürürken üzerin ıslanır, etrafa toprak kokusu yayılır, bu yağmurdur."

-Yağmur, Atmosferdeki su buharının yoğunlaşmasıyla oluşan ve yeryüzüne düşen yağışın sıvı durumda olanı.

Sence hangisi gerçek tanıtım? Yoksa ekşi,inci gibi sözlükler tarzında herkes kendi yorumunu mu yazmalı tanım olarak?
Alt 11.09.2012, 16:07   #20
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
bozkurt06 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben cahil demekle bilgisiz birşey bilmiyor anlamına getirmedim. araştırmıyor insanımız yalanmı bırakmışlar kendilerini hayatın akışına nereye götürürse bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyorlar ve oy yağdırıyorlar akp ye.
yüzdelik kısıma gelince bence yarısından fazla.

çevreme göre bunu söylüyorum ki eğer herkesin çevresi benim çevre gibi ise hepsi cahil hemde süzme cahil.
İnsanlar istediği tarafa oyunu kullanabilir. Fikirleri değişebilir. Mesela bu dönem A partisine diğer dönem B partisine verir. Biz dersek ki ilk dönem de A partisine oy verenler cahil, o zaman diğer dönem B partisine verdiklerinde aynı şeyleri söyleyebilir miyiz? Yani kendi safımıza olursa iyi, diğer safa oylar giderse kötü. Böyle düşünmemek lazım.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)