Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Yazıklar Olsun.. - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.09.2012, 16:49   #21
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 685 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yazıklar Olsun..

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Düzeltme yapmak istediğiniz mesajları(eğer sizin düzeltme ikonunuz aktif değil ise) Ö.M. yoluyla bize iletiniz.

-"Nasıl biliriz yağmuru? Yolda yürürken üzerin ıslanır, etrafa toprak kokusu yayılır, bu yağmurdur."

-Yağmur, Atmosferdeki su buharının yoğunlaşmasıyla oluşan ve yeryüzüne düşen yağışın sıvı durumda olanı.

Sence hangisi gerçek tanıtım? Yoksa ekşi,inci gibi sözlükler tarzında herkes kendi yorumunu mu yazmalı tanım olarak?
Evet herkesin kendine göre bir tanımı vardır. Gerek doğru gerek yanlış.

Yahu duman sen tartışıyormusun yoksa tartışmayı kaynatmaya mı çalışıyorsun? Daha "tanım"ın tanımını yapamadık. Böyle tartışma mı olur?

"Tanımın" tanımı şudur:

Şöyle yada böyle, bir bilinmezin ne olduğunu, bilinen bilgi çerçevesinde izah etmeye çalışmak.

Şimdi burada da mutabakat kuramayacağız biliyorum. Senin gayen tartışmada mutabakat değil ki.. Laf kalabalığı diyeceğim, bu seferde polemik başlatacaksın biliyorum.

-"Nasıl biliriz yağmuru? Yolda yürürken üzerin ıslanır, etrafa toprak kokusu yayılır, bu yağmurdur."

-Yağmur, Atmosferdeki su buharının yoğunlaşmasıyla oluşan ve yeryüzüne düşen yağışın sıvı durumda olanı.

Yukardaki ikisi de tanımdır. Zira birisi Yağmur, deyip virgülden sonra açıklama yapmış, diğeri ise "bu yağmurdur" diye tanımı sonlandırmış.

Eksik veya fazla, yanlış veya doğru, burada amaç, tanımı yapanın bilgisi dahilinde.. tanımdır.

Şimdi laf kalabalığını bırakıp, şu senin "CAHİL"i tanımına gelelim. Eğer tanım değil dersen tartışmayı bırakacağım. Zira böyle konu dağıtarak tartışma olmaz.

"Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu? Sayısal, sözel, felsefik.. bütün konulardan sorular yöneltilir kim diğerine göre daha az bilgiliyse o cahildir mantıken." -DUMAN-

Bu, "cahil"in tanımımı dır, değilmi dir? Sadece bu soruya cevap ver ki ilerleyelim..
Alt 11.09.2012, 16:59   #22
amazon10
Usta Yiğido

amazon10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon10 Şuan amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2015 12:20

Tecrübe Puanı: 580 amazon10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
İnsanlar istediği tarafa oyunu kullanabilir. Fikirleri değişebilir. Mesela bu dönem A partisine diğer dönem B partisine verir. Biz dersek ki ilk dönem de A partisine oy verenler cahil, o zaman diğer dönem B partisine verdiklerinde aynı şeyleri söyleyebilir miyiz? Yani kendi safımıza olursa iyi, diğer safa oylar giderse kötü. Böyle düşünmemek lazım.
ama A partisine veya B partisine neden oy veriyorsun diye sorulduğunda mantıklı bir cevap verebilirsisiniz değil mi?
bunun cevabını veremeyenler var birde cevap verdiğini sananlar var etrafımızda doluca hemde.

Adaletin asıl düşmanları;
durumundan memnun olan Kölelerdir...
amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar amazon10'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.09.2012, 18:36   #23
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
bozkurt06 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
allah aşkına duman_58 bey siz hiç araştırdınız mı insanlar neden neye göre oy veriyor %60 dan bahsediyorsunuz bunun yüzde kaçı tam donanımla bilgiye sahip veya şöyle diyeyim akp nin yaptıklarını ne kadar takip edebiliyoruz. neden herşey kısıtlanıyor bilgi alınması önlenip insanlar cahilleştiriliyor???
Sanki CHP ve MHP'nin seçmeni tam donanımlı olsa,neye kime oy verdiğini bilerek oy verse yine de o iki partiye oy vermeye devam edecek..
Alt 11.09.2012, 18:48   #24
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Evet herkesin kendine göre bir tanımı vardır. Gerek doğru gerek yanlış.

Yahu duman sen tartışıyormusun yoksa tartışmayı kaynatmaya mı çalışıyorsun? Daha "tanım"ın tanımını yapamadık. Böyle tartışma mı olur?

"Tanımın" tanımı şudur:

Şöyle yada böyle, bir bilinmezin ne olduğunu, bilinen bilgi çerçevesinde izah etmeye çalışmak.

Şimdi burada da mutabakat kuramayacağız biliyorum. Senin gayen tartışmada mutabakat değil ki.. Laf kalabalığı diyeceğim, bu seferde polemik başlatacaksın biliyorum.

Yukardaki ikisi de tanımdır. Zira birisi Yağmur, deyip virgülden sonra açıklama yapmış, diğeri ise "bu yağmurdur" diye tanımı sonlandırmış.

Eksik veya fazla, yanlış veya doğru, burada amaç, tanımı yapanın bilgisi dahilinde.. tanımdır.

Şimdi laf kalabalığını bırakıp, şu senin "CAHİL"i tanımına gelelim. Eğer tanım değil dersen tartışmayı bırakacağım. Zira böyle konu dağıtarak tartışma olmaz.

"Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu? Sayısal, sözel, felsefik.. bütün konulardan sorular yöneltilir kim diğerine göre daha az bilgiliyse o cahildir mantıken." -DUMAN-

Bu, "cahil"in tanımımı dır, değilmi dir? Sadece bu soruya cevap ver ki ilerleyelim..

TANIM: Bir kavramın niteliklerini eksiksiz olarak belirtme veya açıklama, tarif. TDK

Sivaslınet ister yazdıklarıma laf kalabalı de ister boş söz de. Diyebilirsin. Ama ben hiç bir zaman kimsenin yazdıklarını ne küçük görürüm ne de karşılıksız bırakırım. Seninle tartışmak için can atıyor değilim, ama böyle şeyleri sevmiyor da değilim. Birisiyle oturup bir konu hakkında konuşmak kadar sevdiğim birşey yoktur herhalde. Neyse.

Yağmurun gerçek tanımı, yağdığında toprak kokusu yayan şey, değildir. Ya da cahilin tanımı, benim yazdığım cümle değil. Gerçek tanımları yazıyor biliyorsun sende. Sen benim yazdığıma, yorumuma tanım diyorsun. Valla TDK ya tanım yapacak kadar bilgili olduğumu zannetmiyorum.
Alt 11.09.2012, 18:51   #25
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
amazon10 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ama A partisine veya B partisine neden oy veriyorsun diye sorulduğunda mantıklı bir cevap verebilirsisiniz değil mi?
bunun cevabını veremeyenler var birde cevap verdiğini sananlar var etrafımızda doluca hemde.
Evet dediğiniz gibi cevap verenler olduğu gibi veremeyenler de var. Hemde doluca. Bizim bir komşumuz vardı, teyze 80 yaşlarıdaydı. Okuma yazma bilmezdi. Parti işinden de anlamazdı. Ama bir oy bir oydur. Oğulları söylerdi "ana şu işareti görünce onun üstüne mührü basacaksın" derlerdi. Teyze de öyle yapardı.

Fakat hiç kimse A yada B partisi arasında, şu partinin seçmenleri daha akıllı, şu partinin seçmenleri daha bilgisiz gibi şeyler söylememeli.
Alt 11.09.2012, 19:39   #26
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
TANIM: Bir kavramın niteliklerini eksiksiz olarak belirtme veya açıklama, tarif. TDK
Hayret birşeysin sen Duman..

İnadından bir adım bile ilerliyemiyoruz. Yukardaki TDK nın tanımı elbette bir "tanım"ın tanımı. En sağlıklı olan tanım.

Yahu ben diyorum ki herkes bilgisine göre tanım yapar eksik te olabilir. Buna evet diyemiyorsun. Neden diyemiyorsun bu kadar gurur yapma.

Sen "cahil" hakkında bir takım yazılar yazdın. Aşağıya tekrar kopyalayacağım. Bunun adı nedir peki? Buna cevap ver bari.

Bu yaptığın şeyin adını koyalım da bir adım ilerleyelim.

Şimdi sen yukardaki yazını hangi kasıtla yazdın? Gayen ne idi?

Alıntı:
Birisiyle oturup bir konu hakkında konuşmak kadar sevdiğim birşey yoktur herhalde.
Bunu ben de en az senin kadar severim ama, benim senden bir farkım var. Bunu uzlaşmak adına, paylaşım adına, yararlanma adına yaparım. Aksi; laf kalabalığı, lafazanlık, kahvane sohpeti olur.
Alt 12.09.2012, 00:31   #27
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hayret birşeysin sen Duman..

İnadından bir adım bile ilerliyemiyoruz. Yukardaki TDK nın tanımı elbette bir "tanım"ın tanımı. En sağlıklı olan tanım.

Yahu ben diyorum ki herkes bilgisine göre tanım yapar eksik te olabilir. Buna evet diyemiyorsun. Neden diyemiyorsun bu kadar gurur yapma.

Sen "cahil" hakkında bir takım yazılar yazdın. Aşağıya tekrar kopyalayacağım. Bunun adı nedir peki? Buna cevap ver bari.

Bu yaptığın şeyin adını koyalım da bir adım ilerleyelim.

Şimdi sen yukardaki yazını hangi kasıtla yazdın? Gayen ne idi?

Bunu ben de en az senin kadar severim ama, benim senden bir farkım var. Bunu uzlaşmak adına, paylaşım adına, yararlanma adına yaparım. Aksi; laf kalabalığı, lafazanlık, kahvane sohpeti olur.
Ah Sivaslınet ah. Ben de diyorum ki tanım, TDK nın yaptığıdır. Benim yaptığım yorumdur. Sen benim yorumumu, görüşlerimi tanım olarak görüyorsun. Benim için sevindirici birşey aslında
Alt 12.09.2012, 05:28   #28
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
Ah Sivaslınet ah. Ben de diyorum ki tanım, TDK nın yaptığıdır. Benim yaptığım yorumdur. Sen benim yorumumu, görüşlerimi tanım olarak görüyorsun. Benim için sevindirici birşey aslında
Şuna bakın yahu, bir de haklıymış gibi ah çekmezmi.. Bu vakitten sonra bize Türkçe, Dilbilgisi kavratmaya çalışacak.

Duman, artık bende bir yargı oluştu. Sen Nuh diyen ama peygamber demiyen bir insansın. Seninle tartışmaya giren insan bunu kesin göze alacak bir defa. Paylaşım niyetini sende asla göremedim. Konunun içine ettik böylece.

Neyse..

Tanım, tarif, açıklama, yorum, tefsir, tasvir, tafsilat, anlamlandırma kelimeleri kavramları(bilinmeyen) açıklamak, tanımlamak için birbirinin yerine kullanılan aynı anlamı taşıyan kelimelerdir.

Konuya dönersek,

Altını çizerek yaptığın şu tanım(açıklama, yorum);

Alıntı:
Sana göre diğer insanlar cahildir. Diğerlerine göre siz cahilsinizdir.
Ve şu tanımın(açıklama, yorum);

Alıntı:
Nasıl biliriz cahilin kim olduğunu? Sayısal, sözel, felsefik.. bütün konulardan sorular yöneltilir kim diğerine göre daha az bilgiliyse o cahildir mantıken.
Önce birbiriyle çelişkili. Birinde ölçüyü kişiler olarak gösterirken diğerinde TEST olarak gösteriyorsun.

Bana göre ve genel geçer olarak ikinci tanımın doğru. Birincisi kesin yanlıştır. Zira doğruların ölçüsü kişiler olamaz.

Altına da şöyle yazmışsın:

Alıntı:
O yüzden fazla irdelemeye gerek yok.
Bu ne bilgeçlik, bu ne kendini büyük görme böyle.. Buradaki insanlar Navigatör beye mi soracaklar neyin irdelenip irdelenmeyeceğini?

Gelelim buradaki seçmen cahilliği konusuna.

Seçmenlerimiz cahil olabilir. Bundan doğal daha hiç bir şey olamaz. Kaldı ki sen de bir örnek vermişsin. Seçmenin birisine amblem tarif ediyor yakınları diye. Haklısın milyonlarcası böyle.

Banim fikrimi sorarsan seçmenimizin %90'ı bilinçli oy vermiyor.
Alt 12.09.2012, 08:16   #29
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 459 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sanki CHP ve MHP'nin seçmeni tam donanımlı olsa,neye kime oy verdiğini bilerek oy verse yine de o iki partiye oy vermeye devam edecek..
akpnin seçmenlerinden daha bilgiliolduklarına emin ol. dini sömürmekten başka birşey yapmadıkları için bunuda anlayışla karşılamak lazım değil mi ?
Alt 12.09.2012, 08:18   #30
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 459 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
İnsanlar istediği tarafa oyunu kullanabilir. Fikirleri değişebilir. Mesela bu dönem A partisine diğer dönem B partisine verir. Biz dersek ki ilk dönem de A partisine oy verenler cahil, o zaman diğer dönem B partisine verdiklerinde aynı şeyleri söyleyebilir miyiz? Yani kendi safımıza olursa iyi, diğer safa oylar giderse kötü. Böyle düşünmemek lazım.
kullanamaz demiyorum ki ben sorduğunda neden oy veriyorsun dediğimizde verilen cevaplara takılıyorum. ki verilen cevaplar akp nin dini bütün yönüyle kullandığını gösteriyor gerçi yaptıklarıda öyle

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)