Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ. - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.06.2013, 18:48   #41
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ.

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Camii'nin içerisinde ayakkabılar ile gezilmesini, alkol alınmış olmasını ve alkol şişelerinin caminin içerisine atılarak terkedilmiş olmasını bizzat fotoğraflar yardımıyla belgelemiş olmasalar, bizi çok fena yiyeceksin ama biz bu hikayeyi yemeyiz hemşerim!
Hatırlarsanız Madımak'ta ölen kızın saç örüğünü, tabanca ile öldürülmüş süsü vermeye çalışanda sizin gazetelerden biriydi. Artık inanmayın bu yalanlara. Hatta sayın Sivaslınet yakınlaştırılmış fotoyu koyunca bizim yöneticiler hemen konuyu silmişlerdi.
Alt 04.06.2013, 18:52   #42
Alibaba58
Usta Yiğido

Alıntı:
Siyahnur Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yaralilari iyilestirmek icin kullanilan mi? Siz naptiniz ya? İki yorum okuyorduk , viran eylediniz yemin ediyorum. Size tencere tavanizla iyi "devrimler".
Evet bizim ileride gururla taşıyacağımız ve çocuğumuza bırakacağımız bir devrimimiz olacak. Sizin gibiler ise tarihe gömülüp yok olacaklar. Artık bu ülkede karanlık beyinlere, örümcekleşmiş fikirlere geçit yok. Ben halkımla gurur duydum. Bu günleri gördük ya artık bize yeter. Ölümü bile göze alan bu halk size gerekli dersi verecektir.
Alt 04.06.2013, 18:53   #43
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 765 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Hemşerilerimle çok fazla ideolojik tartışmaya meyilli değilim, fazla uzatmak istemiyorum. Hemşerilerine dini, dili, inancı vs ne olursa olsun sempatiyle bakan birisiyim. Bu yüzden kimseyle kırıcı diyaloga girmek de istemem, kimseyi üzmek de istemem.

Ama gözden kaçırmamamız gereken bir gerçek var: Bu bir haftalık olaylar bütününün odağındaki kişi olan Tayyip Erdoğan tepemize gökten zembille inmedi. On buçuk yılda tam yedi kez halktan tasdik almış bir adam var. Ben demokrasiye inanan ve olabildiğince liberal ideolojiyi benimsemiş insanım. Halk ortalama bir buçuk yılda bir tasdik etmişse benim için olay bitmiştir. Saygı duymak zorundayım, saygı duyarım.

Son on yılda üç genel seçim, iki yerel seçim ve iki referandumdan büyük zaferlerle ayrılmış bir iktidar ve onun genel başkanı var. Eğer bu halk istemezse fazla değil, dokuz ay sonra belediye seçimi var, o zaman Tayyip Erdoğan'a öyle bir tokat atar ki Tayyip için sonun başlangıcı olur.

Şimdi siz diyorsunuz ya, halk eylemde, halk isyanda, halk direndi, halk şöyle etti, böyle etti. İşte ben bu halkı dokuz ay sonra görmek istiyorum!

Bu ülkede Müslümanlara yapılan zulümlerden bahsedilmiş ve siz de mi böyle yapıyorsunuz denilmiş. Evet bu ülkede inançlı kesim büyük zulümlere maruz kaldı ama hiçbir zaman eline silah almadı. Bırakın silahı hiçbir vakit şiddete başvurmadı, bulaşmadı bile. Ama ne oldu, sabır sabır sabır, ve sonunda Türk baharı 3 Kasım 2002'de yaşandı.

Şimdi tekrardan bahar yaşamak ve yaşatmak isteyenler, bu ülkenin inançlı (gerçek demokrat) çocuklarını örnek alsınlar. Hiçbir zaman şiddete başvurmadan, sabırla mücadele ederek sandıktan çıksınlar. Biz de saygı gösterelim.
Alt 04.06.2013, 18:54   #44
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 757 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Evet bizim ileride gururla taşıyacağımız ve çocuğumuza bırakacağımız bir devrimimiz olacak. Sizin gibiler ise tarihe gömülüp yok olacaklar. Artık bu ülkede karanlık beyinlere, örümcekleşmiş fikirlere geçit yok. Ben halkımla gurur duydum. Bu günleri gördük ya artık bize yeter. Ölümü bile göze alan bu halk size gerekli dersi verecektir.

Hastasiniz siz, bukadar kin öfke normal insan ürünü degil, gercekten tedavi olun , kendiniz icin. Selametle.
Alt 04.06.2013, 18:56   #45
Alibaba58
Usta Yiğido

Alıntı:
Siyahnur Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hastasiniz siz, bukadar kin öfke normal insan ürünü degil, gercekten tedavi olun , kendiniz icin. Selametle.
Hiç böyle bir cevap beklemiyordun değil mi? Sana hazırladığım kapak güzel oldu.
Alt 04.06.2013, 19:02   #46
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 757 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hiç böyle bir cevap beklemiyordun değil mi? Sana hazırladığım kapak güzel oldu.
hayir sasirmadim, hissiz, fikirsiz et yiginlarina her zaman iblis cobanlik etmistir,cok gördük.
Alt 04.06.2013, 19:06   #47
Alibaba58
Usta Yiğido

O İblis ancak sizin koyunlara çobanlık eder.

Neyse arkadaşlar fazla boş vaktim yok. Zamanımı boşuna harcamak istemiyorum. Ben şimdi tenceremi, tavamı ve çocuklarımı alıp eyleme gitmeye hazırlanıyorum. Zafer yakında...
Alt 04.06.2013, 19:10   #48
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 455 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kırıcı olmaya gerek yok ama gerçekleri görmezden gelmeye de gerek yok. Oylarla gelen adama sözümüz yok. %50 LİK oy gerçek oy değildir. Seçim ertesinde oyları çalması karşılığında para vadedilen kişilerin resmi bir dairede paralarını alamayınca ortalığı nasıl ayağa kaldırdığının da şahdiyim .Bunun gibi bir çok olay var. Ama farzedelim ki %50 oy aldı. Bu demek oluyor ki % 50 sana oy vermedi şu ya da bu partiden insanlar. Sen % 50 oy aldım diye her şey benim istediğim gibi olacak diyemezsin kendi siyasi ve inanç anlayışını millete dayatamazsın. Gezi parkı açısından söylüyorum ortada alınmış mahkeme kararları varken ben anlamam kardeşim oraya istediğimi yaparım diyemezsin. Hukuku hiçe sayıyorsan sen bir diktatörsün demektir. Beni %50 seçti diyorsun bana bu yetkiyi verdi.Halk seni çamlıcaya taksime cami yapasın ,Osmanlının dışa açılmasını baltalamak adına 31 bir mart gibi gerici bir ayaklanmanın simgesi olan topçu kışlasını oraya dikesin diye seçmedi. Osmanlıya özenirken , 31 mart ayaklanmsının osmanlı padişahını devirmek için yapıldığını bile bilmeyecek kadar cahilsin.

Sen %50 nin değil tüm ülkenin başbakanısın. Ve hiç kimse insanların anayasal protesto hakkını bu denli bir vahşetle bastırılmasını emredemez.
Onlar eline silah almadı ve dindar kesim de hiç bir zaman polis tarafından bu kadar vahşet görmedi. Sadece şu kadarını söyleyeyim. Kalkıp sizin suratınıza iki tane patlatsam üçüncü de dersiniz ki dur bakalım ne oluyor belkide beklemeden bana bir tane de siz vurursunuz. Kaç gündür uygulanan polis vahşetinden sonra çocukların meşru müdafaa haklarını silahlanma olarak gösteremezsiniz. Bu işi de inanca bağlamayın provakatörler inançlı dediğiniz gruptan çıkıyor
Alt 04.06.2013, 19:17   #49
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

Alt 04.06.2013, 19:24   #50
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

Beşiktaş Camiinde Yaşananları Müezzin Anlattı

İşte o gece yaşananlar:
“Olaylar cuma akşamı başladı. İstiklal’deki kalabalığın 2-3 kat fazlası buradaydı. Camide ibadet yapıyorduk. Cuma ikindiden itibaren insanlar gelmeye başladı. Pazar günü kalabalık ve olaylar o kadar çoğaldı ki pazar günü yatsı namazını kılamadık. Gazdan etkilenen ve yaralanan 16-17 yaşında gençlerle yaşlılar da dahil olmak üzere buraya sığındılar.
İÇKİ İÇİLMEDİ
Burada içki içilmedi. Eylemciler buraya sığındıktan sonra içki içen görselerdi zaten kendileri dışarı atardı. Fakat ben de bazı şeyleri fark edemezdim çünkü 14 yaşında çocuğum ve eşim de yanımdaydı ve can güvenliğimizi de düşünüyordum. Twitter ve Facebookta burada içki içildiğine dair bilgiler çıkınca araştırdık. Bir tane bira kutusu vardı polis kamerasında görünen ezik bir bira kutusuydu.
PAZAR GECESİ VAHİMDİ
Sağlık ekibi burada organizeydi. Onların da hassasiyeti yüksekti kendileri de dahil olmak üzere kimse ayakkabıyla içeriye girmedi. Pazar günü de sağlıkçılar ayakkabısızdı fakat pazar gecesi durum o kadar vahim hale geldi ki camiyi yakacaklar korkusu bende oluştu. Gaz sıkılınca insanlar camiye girip, kapıyı da odunlarla kapattılar. Dışarıda kalan insanlar camiye sığınma amacıyla girmeye çalıştı. Giremeyince de tepkiler büyüdü.
KONUŞUP SAKİNLEŞTİRDİM
Eğer müdahale etmeseydim camiide ikinci Madımak yaşanmasından korktum. Ve arabuluculuk yapmaya başladım. Mikrofonu açıp konuştum ve grubu sakinleştirdim. Sonra polislerle görüşüp grubun müdahale edilmeden, slogan atılmadan, polisi taşlattırmadan camiiden çıkarıp gönderdik. Onlar camiden çıkıp Kabataş’a doğru gittiler.
POLİSİN CAMİYE GAZ SIKTIĞI DOĞRU DEĞİL
Polisin bu esnada camiye gaz sıktığı doğru değil. Dışarıda o kadar çok gaz vardı ki içeriye de sızdı. Ben buradaki insanlara olaylar büyüyünce caminin müezzini olarak tanıttım. Çünkü insanlarda bir imdat çağrısı görüyordum. Özellikle gençlerin birçoğu olayların bu noktaya geleceğini düşünememişti, tahmin etmemişlerdi.
KADERİMLE BAŞ BAŞA KALDIM
Herkes Gezi Parkı’na odaklanınca beni kaderimle başbaşa bıraktılar, 3 gün boyunca buradaki insanlar dışında çocuğum ve eşimle hiçbir yere çıkmadan yoğun gaz baskısı altında kaldık ve hayati tehlike endişesi yaşadık. Polisin girmediği yerde bize ekmek ve su bile gelmedi. Cuma akşamından Pazar gecesine kadar hiçbir şeyimiz yoktu. Pazar gecesi yemek, su, tıbbi malzeme geldi.
ÖĞRENCİLERLE KONUŞTUM, YUMUŞADI
Çoğu lise üniversite öğrencisi olan gençlerden oluşan gençlerle birlikteydik. Kendimi tanıtıp yardımcı olacağımı söyleyince yumuşama ortamı oldu. Onlara slogan alkış yok burasının Allah’ın evi olduğunu söyleyince yumuşadı insanlar. Artık Twitter, Facebook sosyal medya ortamlarında karşılıklı atışmalardan vazgeçilsin. Burada bir olay yaşandı ve bitti.
MÜHİM OLAN İNSAN HAYATIDIR
Mühim olan insan hayatıdır, burada ölüm olmadı sevindirici olan budur. Çünkü insan önemlidir. Bir insanın hayatı kaç bin ağaca bedeldir. Ağacı dikersin ama insanları geri getiremezsin. Temennimiz Allah bu ülkeye, insanlarımıza bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Şahsıma yönelik bir tepki yok. Gelse de önemli değil. Takdir, teşekkür beklemiyorum. Eleştiri gelse de durum ortada. Polisin, basının, STK’ların, cemaatin olmadığı bir ortamda ancak bu kadar başarabildim yalnız başıma. Şimdi hasar tespiti yaptık ve ilgili kurumlarla halledeceğiz.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)